Dodaj do ulubionych

Aborcja najnowsze doniesienia.

09.02.21, 14:56
Parlament Europejski debatuje nad aborcją w Polsce. Oczywiście wśród wszystkich głosów w dyskusji, PiS daje popis logiki. Zastanawiam się co myślą sobie normalni ludzie, żyjący w normalnych krajach UE słuchając tych rewalecji.

Kilka wypowiedzi wszystkich europosłów, na szczęście nie tylko z PiS.

"Mamy 2021 rok, jesteśmy w środku Europy i w 2021 roku, w sercu Europy, obecnie rządzący ograniczyli prawa kobiet, o które kobiety walczyły przez wieki. Ta władza podniosła rękę na kobiety, które wyszły na ulicę bronić swoich prawa – używała gazu, łamała im ręce. Ci prawicowi fanatycy na tym nie chcą się zatrzymać – mówił Robert Biedroń. Jak podkreślał, Polki miały więcej praw, gdy Polska wchodziła o UE, niż obecnie. Poseł wezwał Komisję Europejską do uwzględnienia tematu aborcji w ocenie praworządności w Polsce."

" Co tydzień domagacie się specjalnych praw dla 200 niezdefiniowanych płci, które i tak już mają specjalne prawa, specjalne środki, swoich komisarzy i swoje rezolucje – rozpoczął swoje wystąpienie Patryk Jaki. – W tej izbie każdy ma swoje prawa. Poza dziećmi posądzonymi o niepełnosprawność. Je można według was usuwać do 9. miesiąca ciąży na życzenie. I jeszcze twierdzicie, że to jest prawo człowieka – mówił europoseł. – Tylko jest pytanie, kto wam dał prawo decydować, które życie jest lepsze, a które gorsze. My jako Polacy tak nie dzielimy. I się tego nie wstydzimy – mówił."

"(...) Ale nie, państwo chcecie podsycać spór w Polsce. Chcecie, żeby kobiety wychodziły na ulice w dobie pandemii – [/b]mówił europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska"

"Zmuszanie kobiet do rodzenia w każdych okolicznościach, co jest aktem okropnej państwowej przemocy, doprowadzi do sytuacji, gdy kobiety będą zmuszone rodzić za granicą – ocenił Leszek Miller.


Tymczasem w Polsce.

" Do jednego ze szpitali na Podlasiu odezwali się śledczy, którzy chcą wiedzieć, ile aborcji dokonano tam od momentu ogłoszenia przez TK wyroku w tej sprawie. Prokuratura zapomniała jednak, że orzeczenie TK obowiązuje dopiero od 27 stycznia, a nie od 22 października.(...) DGP” wskazywał, że śledczy chcieli znać wszystkie przesłanki, na podstawie których dokonano aborcji w tym czasie, a także odnotowali, że „sprawa jest wyjątkowo pilna”. Powodem badania działań szpitala w tym zakresie było z kolei zawiadomienie, jakie złożono w prokuratorze. Miała to zrobić Fundacja Pro-Prawo do Życia, która przekonywała, że już od dnia wydania wyroku, czyli 22 października, aborcji embriopatologicznej nie wolno wykonywać.
Brak znajomości prawa, jakim w zawiadomieniu wykazała się fundacja to jedno. Drugą kwestią jest jednak to, że obowiązujących zasad prawnych nie zna także białostocka prokuratura. "

www.wprost.pl/kraj/10419873/bialystok-prokuratura-pyta-szpital-o-aborcje-wykonane-od-pazdziernika-pk-sie-tlumaczy.html?utm_source=wprost.pl&utm_medium=homepage-section&utm_campaign=glowna
👏

W związku z powyższym zauważmy, że fundacje za życiem, szybują w rankingach najważniejszych organów państwowych.
Nasza ulubiona działaczka Kaja G, umieściła na swoim profilu wspomniany już tutaj plakat, dotyczący in vitro: "Stop handlu ludzmi".
Nie cofnęła się też przed skomentwoaniem tragedii, ktilra niedawno miała miejsce.

"(...) w piątek w małej miejscowości w woj. kujawsko-pomorskim w Turzanach, doszło do tragedii. Obecnie wiele wskazuje na to, że w jednym z domów doszło do próby tzw. rozszerzonego samobójstwa. Nie żyje dwóch chłopców w wieku 3 i 5 lat. Ich matka jest w szpitalu.

"Do tragicznego zdarzenia w mediach społecznościowych odniosła się już kontrowersyjna działaczka społeczna Kaja Godek. "Pani chciała mieć »wybór, nie zakaz«" - napisała."

To, że wstydu nie ma, każdy wie. Zachęcam do zgłaszania postów na fb, póki jeszcze można.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka