Dodaj do ulubionych

Czemu tak ciepło???

11.02.21, 16:28
Kurcze, pozakręcałam już wszystkie kaloryfery a w mieszkaniu temperatura powyżej 22 stopni. Na powierzchni powyżej 80 m2 tylko jeden wąski kaloryfer włączony i to też tylko na 3 na 5. Otworzyłam okno, wyziębiłam do 18 stopni, po zamknięciu znów prawie 23. To sąsiedzi tak grzeją? Skąd to ciepło???
Obserwuj wątek
  • gaskama Re: Czemu tak ciepło??? 11.02.21, 16:30
   Dodam, że za oknem -11, odczuwalne -18. Zostawienie otwartego okna powoduje bardzo szybki spadek temperatury w całym mieszkaniu. No będę chyba trzymała otwarte, bo w 23 stopniach nie da się żyć.
   • ela.dzi Re: Czemu tak ciepło??? 12.02.21, 06:54
    Możesz zostawić rozszczelnione czyli ułożenie klamki pomiędzy zamknięte a otwarte uchylnie. Jak tak robię wly w pracy - otwarte okno to od razu mi za zimno, zamknięte to za gorąco.
    • eresse Re: Czemu tak ciepło??? 13.02.21, 16:44
     gaskama napisała:

     > Bardziej pytanie: Czy ktoś też tak ma w domu?
     >

     Przy braku grzania mam obecnie 20-21 stopni (rano 20). Nie widziałam jeszcze niższej temperatury w zimie, a to już trzecia w tym mieszkaniu. Ja jestem ciepłolubna więc czasami odkręcę kaloryfer w jednym pokoju i dobijam do 22-23 w okolicy grzejnika przy którym siedzę. Reszta mieszkania nieogrzewana, w łazience brak kaloryfera. Od dołu nikt mnie nie grzeje, to parter. Jeden pokój sąsiaduje z klatką schodową, więc też bez grzania sąsiadów. Drugi z kuchnią i łazienką starszej pani, która raczej już nie jest chętna by spędzać godziny w kuchni. Więc chyba ten mój blok tak dobrze ocieplony. Kiedyś mieszkałam w kamienicy, w której przy braku ogrzewania temperatura spadała do 15 stopni w zimie sad To było straszne.
  • bistian Re: Czemu tak ciepło??? 11.02.21, 17:37
   Jeśli mieszkasz w bloku, to pewno masz tylko kilkanaście metrów ściany zewnętrznej, zrobioną izolację i dobre okna. Wtedy cały układ nie potrzebuje za dużej energii do ogrzania, a przecież każda osoba to 100 W, żelazko z 1300 W, ciepła woda z sieci, płyty kuchenne, komputery, telefony, inne urządzenia, a przecież lodówka też grzeje.
   Niektórzy, lubią, gdy u nich jest 25-26 stopni, chodzą półnago po domu i są szczęśliwi. Wbrew pozorom, takich ciepłolubnych jest dużo, może nawet blisko połowy populacji.
   Ostatnio pojeździłem trochę pociągiem. Kiedyś można było się gdzieś schować na trasie w ciepłym miejscu. Teraz już się nie da, wszyscy tną koszty. W pociągach jest ciepło, poza nimi, już nie.
   • kubek0802 Re: Czemu tak ciepło??? 11.02.21, 17:56
    Też mam ciepło, a grzejniki w tym roku odkręcałam raz przy pierwszych styczniowych mrozach. W latach ubiegłych chyba wcale. Mam otwarte drzwi do łazienki i tylko tam gorący grzejnik. Mieszkanie wewnętrznie i dobrze docieplone. Za każdym razem jak dostaję rozliczenie ogrzewania i zwrot ok 2tys. to myślę że napiszę o zmniejszenie zaliczki na ogrzewanie, ale dobrze też nie płacić czynszu przez kilka miesięcy.
  • piataziuta Re: Czemu tak ciepło??? 11.02.21, 18:19
   Wietrz!

   U mnie aktualnie 18.7 - czyli całkiem ok.
   Jeden kaloryfer działa - w łazience (między 2-3/5).

   Zimnawo zaczyna się robić gdy jest 17. Rekord temp w domu to 16.2 - wtedy odkręciliśmy dodatkowy kaloryfer, bo to jednak przesada. tongue_out

   U nas gdy jest mróz, ale wyjdzie na pół godziny słońce - temperatura podnosi się do 21 - wtedy otwieram okna na oścież, nie znoszę takiego gorąca. tongue_out
   A już do szału doprowadza mnie korytarz na klatce schodowej - tam jest ze 25 stopni. Jeśli wyjdę cieplej ubrana, to zanim zdążę wsiąść do windy, kropelki potu wstępują mi na twarz.
  • jkl13 Re: Czemu tak ciepło??? 12.02.21, 06:44
   Tak,to sąsiedzi grzeją.
   Też miałam takie mieszkanie, wewnętrzne, dwustronne, duży pokój od południa, wystarczyło odrobię słońca i robiło się bardzo ciepło. A do tego ciepłolubni sąsiedzi i w domu masz saunę. U nas kaloryfery były cały sezon zakręcone, a i tak było ciepło. Co roku miałam bardzo duże zwroty z ogrzewania.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Czemu tak ciepło??? 12.02.21, 07:34
   Bo wszyscy grzeją na 25 st i sciany są ciepłe, jest akumulacja ciepła.
   Zakręć na węźle do mieszkania z korytarza to po kilku dniach powinno sięvwychłodzić.
   Ps. ja miałam w domu 2 dni temu temp. 17 st, bo piec nam siadł, teraz juz jest 19 st, ale my funkcjonujemy dobrze przy 20 st,w salonie, sypialnia 16, łazienki 25 i więcej.
  • jehanette Re: Czemu tak ciepło??? 12.02.21, 08:36
   Możliwe. Kiedyś sąsiadka z dołu, starsza pani, wyjechała na święta - tak się zimno zrobilo, że szok! A pogoda się nie zmieniła wink
   Teraz pod sobą mamy ludzi z małym niemowlakiem - jak się pojawił jesienią to też było gorąco w mieszkaniu podejrzewam że grzali żeby noworodek nie marzyl.
  • volta2 Re: Czemu tak ciepło??? 13.02.21, 12:16
   To nie kaloryfery tylko menopauza w natarciu. Ja mam 23 stopnie i jak się nie ruszam, to marznę, szukam koca. W nocy też mi bywa zimno przy tej temperaturze. Siedzę w wełnie merynosa, normalnie był tylko na narty zakładany. Przy badaniu temperatur mam poniżej 36 stopni, może to być też powód.
    • volta2 Re: Czemu tak ciepło??? 13.02.21, 14:56
     to może ja będę wiecznie młoda, poprzedniej nocy mając na termometrze w sypialni pokazane 23 stopnie poszłam spać w skarpetkach
     pewnym wytłumaczeniem może być to, że śpię sama i nie ma mnie kto dogrzaćsmile

     ale i w lipcu po przeprowadzce do polski też w pierwsze lato spałam w skarpetkach i przy zamkniętym oknie(też bez męża)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka