Dodaj do ulubionych

Ksiądz Dymer uniknie odpowiedzialnosci

12.02.21, 15:19

Ksiądz Andrzej Dymer został odwołany z funkcji dyrektora Instytutu Medycznego imienia Jana Pawła II w Szczecinie - podaje "Więź". Arcybiskup Andrzej Dzięga decyzję miał podjąć po spotkaniu w cztery oczy z jednym z mężczyzn, który oskarża księdza o to, że został przez niego przed laty wykorzystany seksualnie.

tvn24.pl/pomorze/szczecin-wiez-ksiadz-andrzej-dymer-odwolany-z-funkcji-szefa-instytutu-medycznego-5018558?fbclid=IwAR2CI7Irv79MJkPNLXUikdueAVBQ9Nyw9S7siMsHv4bxvfflm3wpdK6SBGY

O tym, że ksiądz Andrzej Dymer miał wykorzystywać seksualnie osoby nieletnie, szczecińscy biskupi mieli wiedzieć od 1995 roku, a ostatnie przestępstwo, które ujawnili dziennikarze, miało mieć miejsce w 2000 roku. Kościelne śledztwo w tej sprawie wszczęto jednak dopiero po publikacji dziennikarzy "Gazety Wyborczej" w 2008 roku. Ksiądz nie został nigdy skazany przez sąd świecki, ponieważ przestępstwa się przedawniły. Ofiary winią za to również przełożonych Dymera, którzy sprawę mieli ukrywać. Nie byłoby Gazety Wyborczej to sprawy by w ogóle nie było. Kary nie będzie.

Strona instytutu w której rządził i zarabiał gruba kasę bezkarny pedofil:

insmed.com.pl/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka