Dodaj do ulubionych

Ile kosztują okulary?

14.02.21, 12:14
Potrzebuję dwóch par okularów. Nigdy wcześniej ich nie nosiłam więc nie mam dużego doświadczenia. Za okulary mojej córki płaciłam 600zl i przyznam, że nie uśmiecha mi się teraz wydawać 1200... Doradzcie proszę gdzie kupić okulary, czy w sieciowych czy raczej lepiej poszukać jakiegoś małego optyka, jakie są ceny i na co zwrócić uwagę. Dodam, że marka to nie jest coś na czym najbardziej mi zależy 😉
Obserwuj wątek
    • kadfael Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 12:18
      Całkiem fajne oprawki można dostać czasem nawet za 100-200 zł. Cena zwykle zależy od szkieł. Moje to średnio 1000 za parę. Jak mi się uda taniej to jestem szczęśliwa. Ostatnio kupowałam w Fielmanie i mają duży wybór oprawek. I ceny do przyjęcia.
    • karotka_plus Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 12:33
      Same oprawki nie muszą być drogie. Gorzej ze szkłami. Im bardziej problematyczna i złożona wada wzroku tym droższe szkła. Ja za swoje rok temu płaciłam ok 800 zł. Z czego 200 to oprawki. Mam antyrefleks, powlokę szybciej odparowującą, skraplanie się wody. Do tego tworzywo sztuczne lekkie, astygmatyzm a więc specjalne szkło. Takie rzeczy podwyższają cenę.
      Nie wiem gdzie mieszkasz ale jeśli masz możliwość idź do różnych optyków i poproś o wycenę szkieł. Ceny są naprawdę różne a drogo nie znaczy też dobrze. Może poszukaj opinii o salonach optycznych tam gdzie mieszkasz w necie?
      Ja mam korekcyjne i noszę je cały dzień więc zależało mi na tych "bajerach". Osoba która ma okulary np tyko do komputera lub tylko do czytania wg mnie nie musi mieć tej opcji skraplania się wody czy szybszego odparowywania. Ja to mam bo przydaje mi się.
    • lauren6 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 12:40
      Ja za moje zapłaciłam 400 zł. Szkła 399 zł, oprawki w promocji za złotówkę. W sieciówce.
      Jeśli nie potrzebujesz szkieł z wodotryskami i markowych oprawek to można się zmieścić w rozsądnym budżecie.
    • pani07 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 12:49
      Zależy, jakie masz szkła, bo akurat u mnie drogo zawsze płacę za szkoła- ostatnio wykorzystałam promocję w galerii u siebie w Vision Ekspress - za 2 pary okularów zapłaciłam 1400 zł. (w tym jedne z fotochromami, jedne- do czytania).
    • alba27 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 12:49
      Doprecyzuję w takim razie. W jednym oku mam +0,75 a w drugim -0,75. Do pracy przy komputerze nie potrzebuje okularów, nie będę więc ich nosić cały czas. Te do czytania to pewnie wieczorami z 2 godziny a te drugie to jeszcze nie wiem, na pewno na dłuższych trasach, w kinie gdzie trzeba czytać napisy...
      • pani07 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 13:19
        alba27 napisała:

> Doprecyzuję w takim razie. W jednym oku mam +0,75 a w drugim -0,75. Do pracy pr
        > zy komputerze nie potrzebuje okularów, nie będę więc ich nosić cały czas. Te
        > do czytania to pewnie wieczorami z 2 godziny a te drugie to jeszcze nie wiem,
        > na pewno na dłuższych trasach, w kinie gdzie trzeba czytać napisy...

To w takim razie i przy takiej małej wadzie naprawdę niedużo może zapłacić za okulary. Dowiedz się, czy w z pracy nie miałabyś częściowego dofinansowania. Po badaniach i zrobieniu okularów- wzięłam fakturę, złozyłam w pracy podanie i dostałam zwrot 400 zł.
    • ajr27 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 13:50
      Ja zapłaciłam ostatnio 700, po czym okazało się u okulisty, że optometrysta z zakładu przeszacował moją wadę, żeby zedrzeć na szkłach. Czyli jestem podwójnie stratna:źle widzę w okularach i przepłaciłam. W dodatku dużo, bo dała szkła do astygmatyzmu, którego, wg okulistki nie mam. Dlatego moja rada podstawowa- recepta na szkła od dobrego okulisty, potem optyk.
      • mikams75 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 15:22
        a ja mam inne doswiadczenia - mialam kiedys recepte od okulisty i sie meczylam w tych okularach, bolaly mnie oczy, wada niby mala, wiec rzadko nosilam i nie bylam w stanie sie przyzwyczaic. Poznie jeden optyk zaproponowal rezygnacje z niewielkiej korekcji astygmatyzmu, bo wg niego to ten dodatek mnie tak meczy. I faktycznie, oczy mnie nie bolaly ale po latach sie okazalo, ze zle widze w nocy i nie poprowadze auta po zmroku. A pozniej trrafilam do fielmanna i nareszcie ktos mi sensownie doradzil, dokladnie zbadal, poprzymierzal rozne szkla. Chyba 1,5h spedzilam z optometrystka u optyka i nareszcze jestem zadowolona. Wprawdzie w badaniu wyszla ta sama wada jak u okulisty ale doradzono mi nieco inne szkla. Plus taki, ze jakby mi cos nie pasowala, to u Fielmanna mozna za darmo zmienic.
    • clk Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 14:00
      Ja płaciłam za oprawki i szkła 200€ ale poszalalam (moje pierwsze okulary) i kupiłam ray ban. W ofercie były tez „nie markowe” ale ładne okulary za 70-100€ za całość także można taniej kupić
    • mikams75 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 15:14
      cena zalezy od tego, jakie szkla potrzebujesz, jakie bajery sobie wybierzesz (np. jak wada mala to szkla niepocieniane wystarcza) i od tego jak drogie oprawki cie zachwyca. Ja jestem wierna Fielmannowi, maja bardzo duzy wybor oprawek, wsrod tanich tez jest duzo ladnych a dla dzieci maja rozne pomocje, badzo tanie drugie okulary mozna dobrac (nie wiem, czy dla doroslych tez).
      • mikams75 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 15:26
        jeszcze dopisze - u Fielmanna zawsze maja czas, nie traca cierpliwosci jak sie przymierza piecdziesiate oprawki wink Doradzaja, ale daja tez czas, zeby sie samemu zastanowic na spokojnie. No teraz jest trudniej, nie mozna sobie ot tak spacerowac po sklepie i macac oprawki, podaja i dezynfekuja. Ale w malych zakladach zawsze wyczuwalam zniecierpliwienie.
    • pitupitt Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 18:39
      Wszystko zależy od szkieł i oprawek. Jeżeli jesteś zatrudniona w firmie, dowiedz się czy twój pracodawca zapewnia dofinansowanie do okularów. W mojej firmie wynosi ono 400 zł co dwa lata.
    • zielonecurry Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 19:00
      Zapłaciłam 1400 zł za oprawki i szkła. Ale ja mam dużą wadę i bez okularów nie jestem w stanie poruszać się nawet po własnym domu. Okulary mam ultra lekkie i szkła świetnej jakości. No ale dla mnie to drugi oczy więc na cenę nie patrzyłam.
    • norra.a Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 21:31
      Ja właśnie odebrałam pierwsze okulary, niewielka wada bo +0.5, ale czytanie wieczorem mnie już męczy, pierwszy raz w życiu byłam u optyka, wybrałam oprawki, te które mi się najbardziej podobały nie sprawdzając ceny, pani zaproponowała dwa rodzaje szkieł, ale na te drugie trzeba było czekać do 10 dni, a ja chciałam mieć na nadchodzący wkrótce wyjazd, więc wzięłam te tańsze i dostępne na następny dzień. Zapłaciłam za komplet 270zł, trochę mnie zatkało, bo byłam przygotowana nawet na jedno zero więcej... Serio, myślałam, że okulary korekcyjne są sporo droższe niż przeciwsłoneczne...
      • snajper55 Re: Ile kosztują okulary? 14.02.21, 22:19
        norra.a napisała:

> Ja właśnie odebrałam pierwsze okulary, niewielka wada bo +0.5, ale czytanie wie
        > czorem mnie już męczy, pierwszy raz w życiu byłam u optyka, wybrałam oprawki, t
        > e które mi się najbardziej podobały nie sprawdzając ceny, pani zaproponowała dw
        > a rodzaje szkieł, ale na te drugie trzeba było czekać do 10 dni, a ja chciałam
        > mieć na nadchodzący wkrótce wyjazd, więc wzięłam te tańsze i dostępne na następ
        > ny dzień. Zapłaciłam za komplet 270zł, trochę mnie zatkało, bo byłam przygotowa
        > na nawet na jedno zero więcej... Serio, myślałam, że okulary korekcyjne są spor
        > o droższe niż przeciwsłoneczne...

Cena soczewek zależy od mocy szkieł i od stopnia pocienienia. Cena oprawki zależy od producenta. Sama oprawka może kosztować do kilku tysięcy.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka