Dodaj do ulubionych

Sport- pomysł na wygraną...

15.02.21, 08:40
Kolejny przykład, jak można sport kobiet zniszczyć- zrobiono to już w biegach, idzie dalej. I co niesamowite, ale w South Parku już to grali smile))
Obserwuj wątek
  • po-trafie Re: Sport- pomysł na wygraną... 15.02.21, 08:57
   Prosze bardzo: wspolzawodnictwo sportowe jest w zdecydowanej wiekszosci wspolzawodnictwem fizycznym. Jakkolwiek szanuje i akceptuje, to ze psychicznie czlowiek moze czuc sie kobieta i tak sie identyfikowac, nie zmienia to faktu, iz patametry fizjologiczne odoby transseksualnej sa dyktowane plcia urodzenia.
   W zwiazku z tym, uczestnictwo transseksualnych osob w zawodach sportowych plci odmiennej od fizjologicznej plci urodzenia wprowadza zdecydowane nierownosci. Tak jak sa osobne kategorie junior/zawodnik dorosly, w niektorych sportach sa kategorie wagowe (wszystko by porownywac zawodnikow bez dysproporcji), podobnie powinny byc osobne kategorie wspolzawodnictwa osob transseksualnych.
   • woman_in_love Re: Sport- pomysł na wygraną... 15.02.21, 09:10
    patametry fizjologiczne odoby transseksualnej sa dyktowane plcia urodzenia

    Nie są: są dyktowane tylko i wyłącznie hormonami i ich poziomem. Dlatego od lat były ploty, że siostry Williams biorą cichaczem testosteron (i były heheszki, że powinny grać w jednej lidze Caster Semenya, a nie występować z "kobietami" i to mimo, że jedna z Williams podobno urodziła dziecko):


    • katriel Re: Sport- pomysł na wygraną... 15.02.21, 12:11
     > są dyktowane tylko i wyłącznie hormonami i ich poziomem.

     Nie są dyktowane wyłącznie aktualnym poziomem hormonów, ale również poziomem hormonów, jaki dana osoba miała wcześniej. Jeśli ktoś urodził się jako mężczyzna, przeszedł - choćby częściowo - męskie dojrzewanie płciowe z typowym dla mężczyzny rozwojem układu kostno-mięśniowego, to skutki tego pozostaną do końca życia, nawet jeśli później poziomy hormonów wyregulować do typowych dla kobiet.

     Tu chyba nie ma dobrego wyjścia: ani wśród kobiet, ani wśród mężczyzn transseksualna sportsmenka nie rywalizuje na kompletnie równym gruncie.
   • araceli Re: Sport- pomysł na wygraną... 15.02.21, 09:16
    po-trafie napisała:
    > W zwiazku z tym, uczestnictwo transseksualnych osob w zawodach sportowych plci
    > odmiennej od fizjologicznej plci urodzenia wprowadza zdecydowane nierownosci. T
    > ak jak sa osobne kategorie junior/zawodnik dorosly, w niektorych sportach sa ka
    > tegorie wagowe (wszystko by porownywac zawodnikow bez dysproporcji), podobnie p
    > owinny byc osobne kategorie wspolzawodnictwa osob transseksualnych.

    No widzisz - Caster Semenya nie jest transseksualna i też ludzie mają z nią problem.
   • pani07 Re: Sport- pomysł na wygraną... 15.02.21, 09:35
    "W zwiazku z tym, uczestnictwo transseksualnych osob w zawodach sportowych plci odmiennej od fizjologicznej plci urodzenia wprowadza zdecydowane nierownosci. Tak jak sa osobne kategorie junior/zawodnik dorosly, w niektorych sportach sa kategorie wagowe (wszystko by porownywac zawodnikow bez dysproporcji), podobnie powinny byc osobne kategorie wspolzawodnictwa osob transseksualnych."
    O i to jak najbardziej powinno stać się oczywistością. Bo to, w jakim kierunku to idzie, tak naprawdę kobiecy sport rozwala.
  • asfiksja Re: Sport- pomysł na wygraną... 15.02.21, 09:43
   Fe, jak możesz, toż to nagonka na osoby niebinarne, które - jak wiadomo - mają zawsze niezmiernie ciężko w życiu. Pochylmy się nad sportowczyniami, które miały to nieszczęście, że przeszły męskie dojrzewanie. Przecież one nie są temu winne.
   • pani07 Re: Sport- pomysł na wygraną... 15.02.21, 17:33
    borsuczyca.klusek napisała:

    > Niestety, ale problem będzie tylko narastał, bo światowe organizacje sportu prz
    > ez lata chowały głowę w piasek.

    Może w końcu działanie wyjdzie od pokrzywdzonych sportsmenek? Odmowa biegania/skakania/boksowania z takimi osobami?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka