kolonoskopia Warszawa

17.02.21, 23:56
czy ktoś robił ostatnio kolonoskopię ze znieczulaniem na NFZ jeśli tak to gdzie?
    • kochamruskieileniwe Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 07:15
      Ale badanie zwykłe, czy tzw przesiewowe?
    • bardoszka Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 07:46
      W Fundacji Gastroenterologii na Waryńskiego 10a robią ze znieczuleniem, ale za samo znieczulenie się ekstra dopłaca.
      • ivaz Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 09:18
        Właśnie już nie, byłam tam zapisana na 15 stycznia. Kilka dni przed badaniem zadzwoniła do mnie Pani z przychodni z informacją, że wyszło zarządzenie prezesa NFZ, w którym wskazano, że podmioty lecznicze nie mogą rozdzielać tego badania i w przypadku podania znieczulenia, fundusz nie rozliczy świadczenia. Oczywiście badanie mogło być wykonane, ale za całość musiałbym zapłacić ok 1000 zł. Dowiadywałam się czy jest jakiś sposób, aby to badanie zrobić ze znieczuleniem w ramach NFZ okazuje się, że tylko w leczeniu szpitalnym, ale wtedy gastrolog musi wystawić odpowiednie skierowanie. Zależy mi na znieczuleniu, ponieważ jestem bardzo szczupła osobą (45kg) a niska waga jest wskazaniem do znieczulenia, z resztą 6 lat temu miałam kolonoskopię i lekarz, który ja przeprowadzał, powiedział, że na żywca przy moich ściśniętych jelitach nie byłby w stanie przeprowadzić badania. Jestem z grupy ryzyka, dwie bliskie mi osoby zmarły na nowotwór jelita grubego.
        • bardoszka Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 09:39
          To dziwne. Byłam tam kilka tygodni temu, żeby się zapisać na kolonoskopię przesiewową i pani w rejestacji poinformowała mnie, że za znieczulenie biorą ekstra 300 zł. Za to fortrans dają za darmo - gdzie indziej trzeba zapłacić albo wykupić sobie w aptece. Wiem, że w poniedziałki robią tylko ze znieczuleniem.
          • ivaz Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:15
            Jeszcze dzisiaj tam zadzwoniłam, żeby dokładnie się dopytać Pani powiedziała, że nie robią kolonoskopii ze znieczuleniem w ramach NFZ, nawet jak dopłacę za znieczulenie, chyba że zapłacę za całość za badanie + znieczulenie tj. zrobię badanie komercyjnie nie w ramach NFZ
        • annajustyna Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 09:42
          Znieczulenie, czyli w sedacji, tak? Pomyśleć, że w innych krajach to standard i żeby mieć na żywca trzeba by zawalczyć...
          • bardoszka Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:34
            Nie sedacja, ale znieczulenie ogólne - pacjent śpi podczas zabiegu.
            • annajustyna Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:39
              To się sedacja nazywa? Płytka narkoza. Jak coś mylę, to przepraszam.
      • mandre_polo Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:27
        Bez znieczulenia da się przejść badanie. Bole miesiączkowe są podobnej skali
        • droch Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 12:38
          Da się, ale po co? W cywilizacji znieczulenie jest standardem.
    • ela.dzi Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 08:02
      Dawno robiłam, ale polecam Multi med na Waryńskiego.
      • grey_delphinum Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 09:39
        Nie umiem Ci pomóc w temacie, bo jestem spoza Warszawy, ale w innych miastach jest podobnie - znieczulenie bezpłatne w warunkach szpitalnych, w innych miejscach mimo skierowania za doplatą (też dopłacałam tysiaka za narkozę).
    • helena31 Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:23
      Robią, a przynajmniej robili w szpitalu na Szaserów , tylko musisz na skierowaniu mieć wskazanie lekarza do znieczulenia . Niestety czeka tam się bardzo długo . Kiedyś około roku , jak byłam w wakacje , to powiedzieli , że teraz 2 lata .
      • ivaz Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:31
        A że w leczeniu szpitalnym to wiem, tylko muszę mieć skierowanie od gastrologa do szpitala
        • helena31 Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:49
          Nie wiem czy się dobrze rozumiemy i nie wiem też jak zmieniaja się procedury. Kiedyś to rzeczywiście byłaś formalnie jakby na 1 dzień w szpitalu , taką drogĘ ja przynajmniej przeszłam . Ostatnio to zmienili i po prostu miałam kolonoskopie jako pacjent przychodni przyszpitalnej , przyszłam na zabieg na konkretna godzinę i tyle . Wiem , że NFZ co chwile to zmienia .Generalnie , to jest tak, żeby pacjentom było pod górkę. Takie mam wrażenie, niestety.
        • agnesta Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 14:08
          Robiłam 2 lata temu . Skierowanie do szpitala wystawione przez internistę z zaznaczeniem, że w znieczuleniu.
    • swinka-morska Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 10:33
      Może spróbuj w ramach programu badań przesiewowych
      pbp.org.pl/wojewodztwo/mazowieckie/
      W ramach tego programu można zostać zakwalifikowanym do badania w znieczuleniu. Tak mi powiedziano jakiś czas temu kiedy dowiadywałam się o szczegóły.
      W moim przypadku (stan po 2 cc, endometrioza) potwierdzono, że oczywiście w znieczuleniu.
      • kochamruskieileniwe Re: kolonoskopia Warszawa 18.02.21, 13:08
        raczej nie da rady przesiewowych. Zostało wyjaśnione, że poprzednia kolonoskopia była 6 lat temu. Do przesiewowych kwalifikują, gdy w ciągu ostatnich 10 lat nie było tego badania
Pełna wersja