Dodaj do ulubionych

Horban jest chory psychicznie

19.02.21, 09:51
bo jak inaczej nazwać to co on wygaduje?
serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8100432,horban-niedzielski-obowiazek-noszenia-maseczek-chirurgicznych-koronawirus-rozporzadzenie.html
Minister zdrowia ma dziś wydać rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych – poinformował w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.
Prof. Horban zapytany w TVN 24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, odpowiedział: "Mam nadzieję, że tak będzie. Tak."

"Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować" - zaznaczył. Dodał, że minister informację w sprawie maseczek chirurgicznych poda w piątek.

"Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem" - wyjaśnił.

Prof. Horban wyraził zaniepokojenie, że pod koniec przyszłego tygodnia dzienna liczba zakażeń może sięgnąć 10–15 tys. Wówczas – jego zdaniem – należałoby rozważyć powrót do poprzednich obostrzeń.

Do słów w programie "Tłit" Wirtualnej Polski odniósł się sam minister zdrowia. - Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować - powiedział Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia zapewnił, że "trzeba również dać wyraźny sygnał w sprawie przyłbic, które również są zbyt często noszone". Według Adama Niedzielska one nie zapewniają takiego poziomu bezpieczeństwa, jak najprostsza maseczka. Polityk doprecyzował, że nowe przepisy w tym zakresie mogą pojawić się w przyszłym tygodniu.

- czyli poproszę o zwrot środków jakie wydałam do tej pory na maski i przyłbice
- poproszę o darmowy zapas masek chirurgicznych, 16 sztuk dziennie na osobę w rodzinie - dlaczego mam wydawać własne pieniądze?

dlaczego to nowe rozporządzenie?
- bo ktoś chce zarobić na chirurgicznych, na szmatkach szytych w domach słabo się zarabia, w magazynach u jakiegoś oficjela zalegają pokłady sprowadzone z chin i tylko czekają na nowe przepisy

czym to się skończy?
- wielu będzie nosić jedną i tę samą maskę chirurgiczną, wielokrotnie praną ( albo i nie)
- kto miał zarobić zarobi
- ci którzy męczyli się w maskach i nosili przyłbice będą w totalnej dudzie
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka