Dodaj do ulubionych

Narodowy Tydzień Walki z Wirusem...

22.02.21, 21:47
...imienia świętego Jana Pawła II!

Taki pomysł mam. W związku z gwałtownie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną:

Cały tydzień przed Wielkanocą zamknięte wszystko! Staje cała gospodarka, nikt nie pracuje, pociągi nie jeżdżą, autobusy nie jeżdżą, sklepy otwarte tylko spożywcze do 15:30. Jakąś tam z jedną elektrownię i wodociągi można zostawić na chodzie. No i oczywiście stacje paliw czynne 24h/7 i tam można kupić niezbędne napoje. I coś do zapalenia.
Wszyscy zatrudnieni na etacie, dostają od państwa 120% dniówki rekompensaty za każdy dzień roboczy przypadający w Narodowym Tygodniu Walki z Wirusem im. św. Jana Pawła II. Reszcie też się rzuci jakiś tam ochłap typu 120% przychodu z analogicznego dnia roku dwa lata przez nastaniem pandemii.

Z wirusem oczywiście nie wygramy, bo gdybyśmy mieli wygrać to nazwa brzmiałaby Narodowy Tydzień Zwycięstwa nad Wirusem im. św. Jana Pawła II. Ale doskonale wiemy już przecież, po roku tej szopy, że chodzi o to żeby z wirusem walczyć, a nie żeby wygrać.

Natomiast Naczelnik po wprowadzeniu takiego tygodnia (i po zapewnieniu, że tygodnie walki będą powtarzane regularnie, na przykład przed wszystkimi większymi świętami religijnymi + powiedzmy jakiś Wakacyjny Tydzień Walki z Wirusem pamięci Lecha Kaczyńskiego - w sierpniu, koło 15) ma wygrane wybory do końca swoich dni i nawet kilka dni dłużej....

Szukam kogoś kto podrzuci mój pomysł do kręgów zbliżonych do władzy....
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka