Dodaj do ulubionych

Will Smith i Clint Eastwood to się mogą schować

23.02.21, 10:55
Właśnie odebrałam takiego maila:

Cześć,

Czy można porozumiewać się po angielsku? Użyłem Tłumacza Google, aby przetłumaczyć angielski na Twój język, aby lepiej zrozumieć.

Nazywam się Jamila Rabiatu Brahimi, kobieta z Jemenu. Pragnę przenieść się do Polski z powodu przedłużających się niepokojów społecznych / wojny w Jemenie, a także z powodu codziennych ataków bojowników Al-Kaidy, które zagrażają życiu. Straciłam męża z zimnymi rękami śmierci podczas ataku wymierzonego w nasz dom 23 maja 2020 roku, który miał zakończyć naszą rodzinę. Nie było mnie w pobliżu podczas krzyżowego ognia. Byłam w szpitalu na kontroli, kiedy zaatakowali nasz dom, zabijając mojego ukochanego męża i podpalając dom. Płaczę, pisząc do Ciebie tę wiadomość. On (mój zmarły mąż) był odnoszącym sukcesy wykonawcą w naftowym mieście Jemen i prywatnie handlował złotym pyłem i sztabkami przed swoją przedwczesną śmiercią. Oczekiwano, że zostawił po sobie rozsądną kwotę, którą chciałbym zainwestować w sektorze nieruchomości, podróży i turystyki, hotelarstwie i innych ciekawych sektorach w Polsce.

Jak być może wiesz, ale nie musisz wiedzieć, sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską sprawiły, że prawie niemożliwe jest pomyślne prowadzenie jakichkolwiek inwestycji w Jemenie, a nawet transfer pieniędzy stąd do innych części świata. Z tego powodu z wielką poufnością kontaktuję się z Państwem, mając nadzieję, że pomożecie mi w sprowadzeniu tych pieniędzy do Polski na cele inwestycyjne:

Chciałbym wiedzieć, jak wygodnie byłoby mi pomóc w ten sposób. Cały kapitał jaki mam do dyspozycji to dziewięć milionów euro. Potajemnie zamknąłem pieniądze w skrzynce bagażowej i zdeponowałem je w Czerwonym Krzyżu tutaj, w Sanie. Pisząc do Państwa, szczerze pragnę błagać o uprzejme przyjęcie skarbonki. Dzieje się tak, ponieważ po wojnie nie możemy wykonywać stąd żadnych przelewów bankowych. To są główne kwestie, które mnie teraz martwią. Dam Ci 20% wszystkich pieniędzy jako zasiłek za pomoc.

Muszę skorzystać z tej szansy, ponieważ nie mam innej alternatywy, jak komuś zaufać. Nie mogę ryzykować życia tutaj, aby uniknąć końca mojej rodziny. Jako kobieta, odkąd mój mąż nie żyje. Zasługuję na godne życie w spokojnym otoczeniu, przeprowadzę się do Polski i zainwestuję pieniądze zgodnie z prawem, twoją radą i wsparciem; możemy pracować razem i osiągnąć.

Oczekuję Twojej pozytywnej odpowiedzi i po otrzymaniu informacji przekażę Ci dalsze szczegóły.

Z poważaniem,

Jamila R. Brahimi.
-------------------------

No i to jest dopiero oferta nie do odrzucenia, a nie tam płacenie na leczenie Clinta czy pożyczanie kasy Willowi.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka