Dodaj do ulubionych

Co będziecie nosić?

24.02.21, 17:34
Jak w tytule, jeśli dotąd nosilyscie przyłbice, co będziecie nosić teraz? Maskę, nic, przyłbice jak dotąd, inna opcja? Ciepło się robi, ciekawe czy ludzie będą chodzić pozakrywani....ja nie zamierzam 😏
Obserwuj wątek
    • klaviatoorka1 Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 18:02
      Moja siostra, pracując na POZie w dużym szpitalu, nosi i maseczkę i przyłbicę, gumowe rękawice, niezależnie od temperatury w pomieszczeniach.
      Robi to zo 12 godzin dziennie, kilka razy w tygodniu.
      Zapewniam, że od tego się nie umiera.

Ale przez małomądrych cwaniaków epatujących wokół nieosłoniętymi przecudnymi swymi licami- w tym całym ustrojstwie będzie się jeszcze musiała męczyć dłuuugo...

Na jedno wyjdzie, jakbyś poszła do najbliższego szpitala i napluła tym biednym, zakutanym w zbroję pielęgniarkom w twarz, również przy okazji operującym chirurgom.

• milupaa Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 22:40
        Ty możesz się oblec cała w maseczki od stóp do głów. Od bardzo dawna nie widziałam nikogo bez maseczki w pomieszczeniu. Natomiast na wolnym powietrzu nie ma to zadnego sensu.
      • ultimate.strike Re: Co będziecie nosić? 25.02.21, 00:05
        Moja siostra, pracując na POZie w dużym szpitalu, nosi i maseczkę i przyłbicę, gumowe rękawice, niezależnie od temperatury w pomieszczeniach.

Bo jej kazali.

Robi to zo 12 godzin dziennie, kilka razy w tygodniu.

I się nie buntuje? Nie wie, że maseczki szkodzą zamiast pomagać? To tylko świadczy o poziomie profesjonalizmu nasych medyków.

Zapewniam, że od tego się nie umiera.

Umiera się częście niż na Covid.

Ale przez małomądrych cwaniaków epatujących wokół nieosłoniętymi przecudnymi swymi licami

Człowieka inteligentnego poznaje się obecnie po sprzeciwie wobec maseczek.

w tym całym ustrojstwie będzie się jeszcze musiała męczyć dłuuugo...

Z PIS jesteś? Będzie się męczyć dlatego, że ruski fejk o kryptonimie Pandemia to dobre narzędzie władzy dla zachodnich polityków i oni na pewno nie bedą chcieli z niego rezygnować.

Na jedno wyjdzie, jakbyś poszła do najbliższego szpitala i napluła tym biednym, zakutanym w zbroję pielęgniarkom

Czyli jednak zakładasz że te zbroje nie sa skuteczne.
      • tokyocat Re: Co będziecie nosić? 26.02.21, 21:43
        O to chodzi.
        Ja nosze maske 10godzin dziennie w pracy.
        Jak ostatnio wracalam autobusem, policzylam 18 osob bez maski.
        Szlag mnie trafia normalnie, bo zanim moj rocznik zaczna szczepic minie z 10 lat.
        A tu kolejne obostrzenia od nastepnego weekendu przez takich kretynow.
    • bi_scotti Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 18:11
      Tadeusz Ross (co tak syczy? ooo przestalo!) just for you:
      Co się nosi, proszę pana,
      Co się nosi co dzień rano,
      Co w południe, co na wieczór,
      Co w myśl mody, co na przekór?
      Gdy się rusza na spotkanie,
      Co się nosi nocą w maju,
      Gdy słowiki spać nie dają.
      Co się nosi, co się nosi?

Słupkowy obcas - nowy styl,
      Spodniumy dzwony - głowę chyl,
      Włosy do pasa - pas do spodni,
      Byle było jak najmodniej.
      A pod bluzkami kolorowymi
      Zakwitają nam dziewczyny
      I sypią wokół kwiatów pąkami,
      Skrytymi dotąd przed nami.

Co się nosi co dzień rano,
      Co w południe, co na wieczór,
      Co w myśl mody, co na przekór?
      Gdy się rusza na spotkanie,
      Co się nosi nocą w maju,
      Co się nosi, co się nosi?

Wyryty w sercu obraz jej,
      Fragment uśmiechu miłej mej,
      Okrągłość ramion, zapach włosów
      I zadarty lekko nosek.
      Wszystko to noszę, proszę pana,
      Od wieczora aż do rana,
      Wraz z barwą skóry, ciała całego,
      Wstyd powiedzieć jakiego.

To się nosi, proszę pana,
      To się nosi co dzień rano,
      To w południe, to na wieczór,
      To w myśl mody, to na przekór.
      To się nosi, proszę pana,
      Gdy się idzie na spotkanie,
      To się nosi nocą w maju,
      To się nosi, to się nosi.
    • jehanette Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 18:19
      Nadal zamierzam nosić komin, tylko w pomieszczeniach. Rekomendacje rady ekspertów były by znieść zasłanianie się na powietrzu a maski medyczne nakazac we wnętrzach ale poki nie ma nakazu to nie widzę różnicy między kominem a materiałowa maska (i tak nie nosiłabym żadnych wielowarstwowych wynalazków)
      • taniarada Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 19:43
        welcome_back napisała:

> Maseczki, jak do tej pory. Dokupiłam pełno chirurgicznych, zanim podrożały znow
        > u o 50%.
        Zalecenie z Księgi Rodzaju: "Czyńcie sobie Ziemię poddaną" weszło w fazę HighTech: obecnie dokonuje się tego przy pomocy wirusów i szczepionek kontrolujących stada zasobów ludzkich.
        • ultimate.strike Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 23:58
          Bzdura, karność społeczeństw wymusza si,e maseczkami. Maseczki przy okazji wywołują infekcje objawami przypominające to, co nazywane jest Covidem, potem wystarczy test i mamy panikę. A w panice saturacja spada...
    • taniarada Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 19:42
      A gdzie jest zakaz noszenia bród?

Brody muszą być obowiązkowo zgolone! Maska chroni tylko na dokładnie ogolonej twarzy, gdy ściśle przylega! Za brodę mandat - i natychmiastowe ogolenie!

Pan Minister daje fatalny przykład!
      Nic dziwnego, że na tych konferencjach łatwo się zarazić w tych maskach - vide p. Dworczyk!
    • taniarada Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 19:44
      Skoro Hindusi potrafili wyprowadzić powszechnie dostępny dla ogółu skuteczny lek hamujący koronawirusa na bazie Inwemrktyny to dlaczego w Polsce nie ma takiego mądrego który wprowadzi odpowiednik: Amantadynę na szeroką skalę i przestanie cudować z zniszczeniem gospodarki bo zarażenie się c-19 to jest tylko kwestia czasu bo kazdy sie z tym zetknie wiec po co w nieskończoność tresowac ludzi nakazując by unikali ludzi, chowali sie w domach i maskach przed C -19 ?
      Jaki jest bilans roczny zysków i strat całościowo : zgony : gospodarka ( uwzględniając te nadmiarowe z powodu lockdown i załamania normalnego funkcjonowania sluzby zdrowia przez covid ) - na przykład Polska: Szwecja ?
      Oplacilo sie biorac pod uwagę degradacje gospodarcza?
      Jedyne co uda im się skutecznie to wykończenie sektora prywatnego klasy średniej, wirus z ludźmi pozostanie ..,
      • ultimate.strike Re: Co będziecie nosić? 25.02.21, 00:09
        Hindusi zrobili lek na sezonowe przeziębienie, Chińczysy zastrzeliliparu dysydentó i ogosili koniec Pandemii, Rosjanie udają, że Pandemia jest, ale tak ostrożnie, żeby nie psuć innym zabawy, cały Zachód pogrąża się w nędzy i zamieszaniu, zgadnij, kto wygrywa?
    • ultimate.strike Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 22:08
      To Was trochę podburzę. W Holadnii maski obowiązują tylko w zamkniętych przestrzeniach publicznych. To o wiele za dużo, gdyż maski szkodzą zamiast pomagać ale przynajmniej na zewnątrz ani w domu, a nawet w biurze nosić ich nie trzeba.
    • allijja Re: Co będziecie nosić? 24.02.21, 23:39
      nosze maseczke tzw. chirurgiczną - przynoszone z pracy albowiem w pracy są uzywane tylko przez chwilę, w wiekszosci te "wczorajsze" (stanowisko samodzielne/odizolowane, maseczki uzywam tylko przy jego odkażaniu i wyjsciu do kibla)
      Natomiast dzis w sklepie firmowym piekarni, gdzie kupuje pieczywo, dziewczyny (w przyłbicach) juz w panice, jak one wytrzymaja kilka godzin w maseczkach, wobec zbliażajacego sie lata i upałów.
      • vasaria Re: Co będziecie nosić? 26.02.21, 21:49
        W sklepie maseczkę taką od ściemy, bawełnianą. Na dworze nic, w biurze nic wink . Cała "pandemię" tak nosiłam /noszę i nie zamierzam tego zmieniac. Na razie nie chorowałam/albo jestem niezdiagnozowana.
        • sol_13 Re: Co będziecie nosić? 26.02.21, 22:22
          vasaria napisał(a):

> Na razie nie
          > chorowałam/albo jestem niezdiagnozowana.

Tak, gdyż to nie ma nic wspólnego z noszeniem/nie noszeniem maski, jest jedynie kwestią przypadku.
          Zarazamy się i tak w sytuacjach, kiedy masek nie mamy (dom, spotkania rodzinne/ze znajomymi).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka