Dodaj do ulubionych

Zaburzona hierarchia.

25.02.21, 22:35
Tysiące ludzi umiera bez bliskich trzymających za ręke, bez ręki głaszczącej po głowie, bez głosu rodziny, bez pocałunku.
A co jest zmartwieniem Polaków? Czy brwi uda się zrobić, czy fryzjer otworzy, czy uda się wyjechać na feria albo czy sklepy będą otwarte bo trzeba kupić 8 parę butów.
Obserwuj wątek
  • angazetka Re: Zaburzona hierarchia. 25.02.21, 22:39
   Albo też: z czego żyć, skoro branża od miesięcy zamknięta, kiedy redukcja etatów, czy mogę spotkać się z rodzicami, jak efektywnie pracować zdalnie, gdy siedzimy z mężem i dzieckiem w dwóch pokojach i każdy ma swoją pracę/szkołę zdalną i - last not least - kiedy znowu zabiorą tę odrobinę normalności w postaci basenu czy kina.
  • ultimate.strike Re: Zaburzona hierarchia. 25.02.21, 22:49
   Tysiące ludzi umiera bez bliskich trzymających za ręke, bez ręki głaszczącej po głowie

   A nawet bez pomocy medycznej, bo lekarze zamknęli się w pustych szpitalach, przychodniach i zrobili sobie koronawakacje.

   A co jest zmartwieniem Polaków?

   Czy będzie za co kupić żarcie. W przemyśle płace spadły o połowę, prywatne biznesy padły, pracy jest mało i niskopłatna. Podatki rosną, nawet mediom dowala domiar, akcyza też niedługo pójdzie w górę, z czegoś ten pandemiczny cyrk trzeba finansować. A potem łupnie inflacja, nie tylko w Polsce, na całym świecie łupnie i pieniądze zastąpią papier toaletowy.
   • nowel1 Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 10:25
    ultimate.strike napisał:

    > Tysiące ludzi umiera bez bliskich trzymających za ręke, bez ręki głaszczącej
    > po głowie

    >
    > A nawet bez pomocy medycznej, bo lekarze zamknęli się w pustych szpitalach, prz
    > ychodniach i zrobili sobie koronawakacje.
    >

    Mnie się wydaje, że kłamstwo w internecie powinno być karane. Co najmniej banem.
    Ale co ja tam wiem, ci pacjenci, których ja i koledzy przyjmujemy dzień w dzień, od zeszłego marca, nie liczą się.
  • spanish_fly Re: Zaburzona hierarchia. 25.02.21, 22:57
   Ja tu nie widzę, żadnej zaburzonej hierarchii. Ludzie umierają, boli mnie to, ale ja na razie żyję i cały czas dotyczą mnie też sprawy żywych. Muszę chodzić do pracy i wyglądać schludnie, więc fryzjer i nowe buty to nie jest żaden kaprys.
     • ultimate.strike Re: Zaburzona hierarchia. 25.02.21, 23:55
      Na covid też, ewentualnie covid bardzo zaostrza inne schorzenia

      Ewentualnie też nie zaostrza i ma współczynnik śmiertelności między 0,1, a 0,3%, czyli mniej więcej tyle, co pozostałe warianty sezonowego przeziębienia.
       • ultimate.strike Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 00:16
        WYgląda na to, że żyjesz, do wskaźnika śmiertleności się węc nie załapałaś.

        Aha, w skasowanym wczoraj wątku wywiązała się pewna dyskusja, z której wynikło, że nie byłem jedyny, wielu z nas, miało takie przeziębienie, tylko to było w styczniu 2020, przed pojawieniem się Pandemii.
        • reinadelafiesta Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 08:18
         To nie jest 3 procent hospitalizowanych, tylko 3 procent wyłapanych, potwierdzonych testami. Oczywiście, rozumiem, że chorujących na covid w rzeczywistości było znacznie więcej. Ale chciałabym, żebyśmy byli konsekwentni: nie porównujmy "nieoficjalnych", domyślnych danych covida, z oficjalnymi danymi grypowymi. Bo i grypa też nie każda jest wyłapana, prawda?
          • madami Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 10:02
           Również całą masę infekcji koronawirusami wrzucano do tego worka. Cały czas nie wiemy jaki udział miał ten rodzaj wirusa, natomiast z wykresów na stronie PZH widać jak od 2015 roku mamy drastyczny wzrost zachorowań, drastyczny, 100 - 200% zupełnie jakby wtedy do puli dołączył jakiś nowy patogen - czy ktoś siał medialną panikę wtedy....?
          • reinadelafiesta Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 10:12
           Zgadza się i dlatego uważam, że nie ma co teraz porównywać tych dwóch wartości, żeby tylko udowodnić swoje racje. Do samego problemu postawionego w wątku się w ogóle nie odnoszę i tak nikt tu nikogo nie przekona w żadną stronę..
       • madami Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 09:58
        3% z ujawnionych przypadków zakażenia, ile jest tych o których albo nie wiadomo ( bo to straszna bezobjawowa choroba jest) albo nie zgłoszonych na test. Każdy "ekspert" głosi, że przypadków jest o wiele więcej, może dwa razy więcej, może 10. Oficjalne dane o zakażonych można sobie między bajki włożyć.

        Natomiast wiemy ile osób faktycznie w Polsce umarło na Covid w ciągu roku - jest to nieco ponad 5 tys.
        • reinadelafiesta Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 10:27
         Nie bardzo wiem, z czym dyskutujesz, bo niczego innego nie napisałam. Nie twierdzę, że znamy faktyczną liczbę zachorowań na covid i że nie ma ich więcej niż w statystykach się ujmuje (a przez to śmiertelność jest niższa). Ale twierdzę - i nie tylko ja - że nie znamy też faktycznej liczby zachorowań na grypę. Więc albo porównujmy w jednym i drugim przypadku to co mamy oficjalnie, czym dysponujemy, albo nie porównujmy wcale. I tyle. A jeśli decydujemy się porównywać, to nie piszmy, że umieralność na covid jest 0,3%, bo to nie jest prawda, według oficjalnych danych jest to 3%. Chyba, że ktoś ułamków nie potrafi zapisać i nie odróżnia 0,3% od 3%.
  • escott Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 03:19
   Ludzie na ogół żyją swoim życiem a nie wszystkimi aktualnie rozgrywającymi się tragediami na całym globie. Ale ostatnie sprawiedliwe i wrażliwe z pewnością postępują inaczej i na przykład powstrzymują się od wszelkich nieekologicznych form transportu, żeby nie przykładać ręki do śmierci dzikich tysięcy ludzi rocznie z powodu smogu w Polsce.
  • po-trafie Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 03:53
   Akurat umierajacych na dluzsza mete bardzo niewiele ziemskich spraw dotyczy. Po smoerci nie ma bolu, zmartwien, samotnosci ani kiepskiego szpitalnego jedzenia.

   Martwie sie natomiast o ludzi, ktorzy zyja. O ludzi lezacych tygodniami pod resporatorami, o ludzi chorujacych w domach w kwarantannowym rezimie, o przewlekle choroby i choroby psychiczne zaostrzajace sie w izolacji...
  • triss_merigold6 Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 07:22
   Miliony zwykle umierają bez bliskich. W samym Katarze zginęło w wypadkach 6,5 TYSIĄCA robotników budujących stadiony na mundial w tym dzikim kraju. W Jemenie jest głód, podobnie jak w Sudanie, Erytrei, Etiopii, Zambii, Czadzie. W Indiach dziesiątki tysięcy umierają na ulicy, a trupy są codziennie spychane do rzeki.
   Powiedz, psuje Ci to apetyt przy śniadaniu?
  • sumire Re: Zaburzona hierarchia. 26.02.21, 10:51
   Zmartwieniem rosnącej grupy Polaków zaczyna być przede wszystkim to, że nie zarabiają, a rząd mimo obietnic im nie pomaga. Gdybyś raz wysiliło mózg i spojrzało na sprawę z perspektywy pani robiącej brwi, fryzjera (ci akurat są otwarci, BTW, więc trudno powiedzieć, o co się pultasz), właściciela hotelu albo knajpy, tobyś może zrozumiało cokolwiek. Ale nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka