Dodaj do ulubionych

Agresja starszych osob na forach internetowych.

26.02.21, 14:59
Wielokrotnie zdarzyło mi się czytać komentarze starszych osób , tj. 60+ ( zdjęcia profilowe na to wskazują) napisane w bardzo agresywny, wulgarny wręcz chamski sposób. Zdarzały się wyzwiska w stosunku do innych komentujących z racji ich wieku, nakładek z na profilach czy też poglądów. Czy ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że nie są anonimowi. Komentujac upubliczniają swoje imię i nazwisko. Ich profile na ogół są publiczne. Byłam świadkiem takiej wymiany zdań między studentką i właśnie taką starszą panią. Dyskusja zaczęła się od posta dziewczyny, w którym napisała, że dzieci z bloku chyba z nudów dzwonią domofonem i musiała go wyłączyć bo przeszkadzało to w zajęciach online. Do dyskusji dołączyła właśnie taką starsza pani. Od razu zaczęła jej ubliżać, że nie rozumie dzieci bo ich nie ma, że nie ma w sobie empatii, że jest egoistką, a zdjęcie z piorunem świadczy tylko o tym że jest wygodnicką szmatą. Do dyskusji dołączyli inni zwracając uwagę pani, że nie powinna w taki sposób komentować. Każdemu się dostało, najbardziej młodym bo są gówniarzami i niech nie pyskują starszym. Generalnie dyskusja była kuriozalna gdyż doszło do agresywnego starcia babcia vs nastolatkowie, którzy wchodzili na jej publiczny profil i komentowali zamieszczone tam wpisy. Koniec końców był taki, że starszą pani i małolaty dostali po banie. Potwierdzacie moje spostrzeżenia, że starsi ludzie w sposób agresywny komentują rzeczywistość, a zwłaszcza sytuację polityczną, społeczną, socjalną. No i jednak nie mają szacunku do młodych. Oczywiście nie wszyscy jednak tendencje są wzrostowe.
Obserwuj wątek
      • huang_he Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 15:22
        Dużo jeżdżę komunikacją miejską. I autentycznie nie pamiętam awantury z udziałem młodych ludzi. Tzn. pamiętam, ale to było w metrze, kiedy wszedł naćpany koleś, i jakieś dresy w nocnym. Nie pamiętam, żeby normalni, młodzi, przyzwoicie wyglądający ludzie zaczynali bluzgać.
        Awantury z udziałem starszych osób kiedyś były, ale nie aż tak częste. A teraz jakby w jakieś czuby się pozamieniali. Niemal codziennie trafiam na jakąś awanturę, mniejszą lub większą (jadę przez centrum miasta). I to z takimi wyzwiskami, że mi szczęka opada.
        I najgorsze, ale przyłapałam własną mamusię na czymś takim, własnie w autobusie. Moją mamusię, która nigdy przenigdy się tak nie zachowywała.
          • huang_he Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 15:54
            O wszystko, ale głównie "Proszę PANA, PANU KAWAŁEK NOSA WYSTAJE SPOD MASKI", a dalej to już po całości, bo wtrąca się cały autobus. Albo "PROSZĘ NIE STAWAĆ TAK BLISKO MNIE!!!!" (to do mnie, kiedy weszłam do autobusu i chwyciłam się rury przy fotelu, na którym siedziała pani. Bo według pani to powinnam chyba sufitu się przyczepić. I wtrąca się cały autobus i awantura gotowa.
            A ostatnio były jakieś przywalanki do jakiegoś dziecka, bo kichnęło, obsmarkało się i olaboga - matka zdjęła mu maskę, żeby wytrzeć nos. Koniec świata, powinna z zagilonym dzieckiem jechać, które tego gila rozsmarowywałoby sobie po całej twarzy.

A najgorsze i najobrzydliwsze są przypierdalanki do chorych dzieci, które są niepełnosprawne, ale w sposób na pierwszy rzut oka niewidoczny. Czasem jeżdżę z dziewczyną, która ma autystycznego syna. Dojeżdża z nim chyba na jakieś zajęcia. Syn czasem wydaje dziwne odgłosy, albo dziwnie się zachowuje. I o ile nigdy nie widziałam, żeby przeszkadzało to osobie takiej do 50 roku życia, to panie koło 60-tki, 70-tki potrafią wyjątkowo dać wyraz swojemu niezadowoleniu. Albo jakiś komenatrz o wychowaniu puszczą, albo są pierwsze do dobrych rad, ale takich hm..., no mało miłych, albo prychają i szukają wzrokiem poparcia wśród innych pasażerów.
            Ja to już widzę po ich wchodzeniu do autobusu czasem, że wsiadają z nadzieją na zrobienia awantury, bo od razu z grubej rury zaczynają.
            • tiszantul Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 16:10
              "O wszystko, ale głównie "Proszę PANA, PANU KAWAŁEK NOSA WYSTAJE SPOD MASKI", a dalej to już po całości, bo wtrąca się cały autobus. Albo "PROSZĘ NIE STAWAĆ TAK BLISKO MNIE!!!!"

Takie zachowania to chyba w kwietniu zeszłego roku? Dzisiaj prawie niespotykane. Wystarczyła lekka zmiana przekonań społecznych na niekorzyść kowidian i nagle zrobili się tolerancyjni
        • ichi51e Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 16:07
          Ja kiedys widzialam. Siedziala kolo mnie nastolatka i wysiadl starszy facet. Dziewczyna miala nogi wysoko na przeciwko (nie na samym siedzenia tylko pod nim, kole jakby) no i facet jak nie walnie do niej ze mlodziez chamska jak panna siedzisz... (mysle co ci co czlowieku szkodzi... na co panna dostala SZALU... walnela takim bluzgiem ze cale mu autobusowi opadly szczeka. Po czym wysiadla na nastepnym przystanku wsciekla przeklinajac i pokazujac obrazliwe gesty. Mysle ze facet juz nikomu w zyciu uwagi nie zwroci
          • olena.s Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 18:27
            big_grin
            Półprzytomna wracalam milion lat temu po egzaminie na uni. Autobus dość tłoczny, zaczęło mi być słabo (śniadania nie zjadłam, a przeciagnęło się wszystko). Oprałam się w Ikarusie o drążek. Napadł na mnie starszy jegomość, że dzisiejsza młodość, i że jakim prawem i że wygodnicka. Słabo mi było, to się odsunęłam - a minutę później już mnie, omdlałą, pasażerowie zbierali z podłogi.
            Myślę że też już nie był taki potem taki szybki to komentowania wygodnictwa i egoizmu "dzisiejszej młodzieży".
            • ichi51e Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 06.03.21, 22:23
              przypomnilo
              mi sie tez jak w czasach studenckich w zimie jechalam z bratowa autobusem i wsida starszy pan i sapie... no to wstaje widac musi usiasc. facet siadl i wali do mojej bratowej (kta siedziala pod oknem) "a ty?" na co ja zbaranilam a bratowa "a ja prosze pana jestem w ciazy" tez mina bezcenna..
      • la_bonne_cusine Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 15:57
        Być może i tak jest. Być może jest tak, że seniorzy kompensują sobie komentowaniem w internecie brak kontaktu z realnymi ludźmi i dają upust swoim frustracjom . Przy czym jednak czasami wręcz hejtują z imienia i nazwiska zupełnie sobie nie zdając sprawy, że nie są anonimowi i dają możliwość wglądu obcym osobom do zdjęć swoich wnuków, które mają zamieszczone na FB. Chyba nie zdają sobie sprawy jak choćby jednym postem mogą się upublicznić. To dotyczy też i młodych , z tym że młodzi najczęściej nie mają publicznych profili podanym imieniem i nazwiskiem i masą prywatnych informacji do wglądu.
    • snakelilith Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 15:34
      Być może przyzwyczaiłaś się tylko do tego, że prawo do agresji ma tylko młodzież, a starsi ustępują, bo pochodzą z czasów, gdy liczyło się jeszcze dobre wychowanie i traktowało zbuntowaną młodzież nieco pobłażliwie. Zresztą fizyczna konfrontacja z agresywną młodzieżą wychodziła zwykle na niekorzyść ludzi starszych, więc normalne było że zachowywali się oni bardziej zachowawczo.
      Dziś jednak nikt nikomu w kaszę nie daje sobie dmuchać, reguły zachowania praktycznie nie istnieją, a w sieci nikt nie musi się obawiać, że dostanie realnie z buta, więc ludzie są jacy są.
      Więc odczep się od starszych, a zajmij własną grupą wiekową, w niej jest pewnie też cała masa agresywnych, którzy w przyszłości będą agresywymi starszymi. To nie od wieku zależy.
    • error.404 Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 16:11
      Obserwacje dość słuszne.
      A co będą ematki za 20 lat odstawiać, to ja już nie wiem 😂
      Wyp... każą z autobusu jak zobaczą chłopaka w koszulce z Żołnierzami Wyklętymi 😂
      Albo się przywalą do kogoś, kto nosi krzyżyk na szyi.
      Albo do matki wielodzietnej.
      Ogólnie, jak ktoś nie lubi ludzi za młodu, to na starość robi się potworem.
    • segregatorwpaski Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 18:16
      Zgorzknienie. I zawiść o 'młodość'. Ostatnio też mam takie spostrzeżenia - ostatnio weszłam do jednej z grup kulinarnych na fb - ludzi fajne rzeczy wrzucają, sporo pochwał i nagle bach - jakiś babol lat ze zdjęcia ok 60+ - "weeee, krewetki srewetki, kto by takie gówno jadł, w doopie się poprzewracało młodej pańci, czasu za dużo, pieniążków za dużo, za robotę się kretynko weź..." i dalej w tym stylu. Posiedziałam trochę na grupie i wyszłam, bo pełno takich kwiatków uncertain
    • simply_z Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 18:27
      tak, ostatnio na fb chyba, na ofijcalnym portal do nauki jezykow obcych babble..administrator grupy zadal pytanie w stylu co daje wam znajomosc kolejnego jezyka itp. Z ciekawosci zaczelam czytac komentarze..a tam zdjecia (sadzac po zdj.) panow 60 I 70+ pelno bluzgow: taa szybciej nogi rozkladaja, jak znaja jezyki, o jakbym pobzykal taka francuzeczke ale nie znalem zadnego jezyka (pan Wladek pozujacy na zdj. z wnukiem..), jezykow sie zachcialo-wyp…… itd.
    • sandrasj Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 20:02
      Ja spotykam posty starszych ludzi i to są takie typy:
      - pisiory, które nie mają szacunku do niczego j nikogo
      - ludzie 50+ którzy mają tendencję do mówienia innym, najczęściej młodszym, co mają robić, jak postępować, jak żyć.
      - fanatycy religijni (zazwyczaj łączy się z tą pierwszą grupą)
      Taki człowiek potrafi cie objechać od góry do dołu, bo żyjesz inaczej niż on sobie wymyślił, a kto to widział jakieś swobody, jakieś prawa, poprzewracało się tym młodym w głowach.
      Jedyna najwcześniej reakcją na ich wypowiedzi może być 🤦‍♀️
        • bistian Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 20:18
          chatgris01 napisała:

> Ludzie 50+ to starsi ludzie? big_grin
          > Myślałam, że starsi to co najmniej 65+, a 50+ to jeszcze w średnim wieku.

To źle myślałaś. Mężczyzna 35 lat i kobieta 40 lat, są w wieku średnim, ponieważ są w środku swojego życia, a średnia jest mocno związana ze środkiem. Ja wiem, kondycja bywa jeszcze młodzieńcza, zdrowie również, ale i tak, jest to środek życia.
            • bistian Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 21:06
              chatgris01 napisała:

> Ale ten średni okres trwa ze dwa dziesięciolecia, tak samo jak młodość.

Już nie przestańmy malować trawę wink
              Po 40., jeżeli wszystko jest w porządku, to czekamy do 45 lat życia i zazwyczaj już coś nawala i trzeba iść do przeglądu, więc gdzie ta młodość?
              • snakelilith Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 21:16
                bistian napisał:

> Po 40., jeżeli wszystko jest w porządku, to czekamy do 45 lat życia i zazwyczaj
                > już coś nawala i trzeba iść do przeglądu, więc gdzie ta młodość?

Chcesz definiować ludzi według fizycznej sprawności? To jak nazwiesz tych, którzy już w wieku lat 20 tu mają jakieś problemy? Zresztą pokolenia powojenne mają często gęsto końskie zdrowie w porównaniu z młodszymi rocznikami, które już w wieku lat 40 kilku mogą mieć dziś cukrzycę i metaboliczne problemy. Ale to, że coś tak wcześnie nawala, to nie zawsza wina wieku i cała masa ludzi w wieku lat 60 ma jeszcze super zdrowie.
                • bistian Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 21:34
                  snakelilith napisała:

> Chcesz definiować ludzi według fizycznej sprawności? To jak nazwiesz tych, któr
                  > zy już w wieku lat 20 tu mają jakieś problemy? Zresztą pokolenia powojenne mają
                  > często gęsto końskie zdrowie w porównaniu z młodszymi rocznikami, które już w
                  > wieku lat 40 kilku mogą mieć dziś cukrzycę i metaboliczne problemy. Ale to, ż
                  > e coś tak wcześnie nawala, to nie zawsza wina wieku i cała masa ludzi w wieku l
                  > at 60 ma jeszcze super zdrowie.

Przecież ja tak nie pisałem, nie dzielę ludzi ze względu na zdrowie. Pisałem tylko, że mężczyzna w okolicach 35 lat i kobieta 40 lat, są w wieku średnim, ponieważ są w środku swojego życia. Można sobie mówić o młodości, ale to już młodość nie jest, chociaż można mieć jeszcze jakiś czas pełną sprawność. Większość osób w średnim wieku, ma już za sobą związek z medycyną, takie życie.
                  Nie wierzę w tę całą masę ludzi w wieku 60 lat z super zdrowiem. Też już jestem starszym człowiekiem, chociaż bardzo sprawnym na tle równolatków i gdyby tak było dalej, mógłbym spokojnie pracować do 70., ale i tak, kiedyś bywało lepiej big_grin
                  • snakelilith Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 21:55
                    bistian napisał:

>
                    > Przecież ja tak nie pisałem, nie dzielę ludzi ze względu na zdrowie. Pisałem ty
                    > lko, że mężczyzna w okolicach 35 lat i kobieta 40 lat, są w wieku średnim, poni
                    > eważ są w środku swojego życia. Można sobie mówić o młodości, ale to już młodoś
                    > ć nie jest, chociaż można mieć jeszcze jakiś czas pełną sprawność.

Ale tu nie chodzi o to, jak długo jest się młodym, a kiedy zaczyna się być starym. Najwidoczniej pomiędzy tymi stanami jest dosyć długi okres dojrzałości leżącej pomiędzy, to nie jest tak, że jednego dnia jesteśmy młodzi, a następnego zaraz starzy. Sprawność fizyczna nie zawsze jest tu decydująca, bo istnieją młodzi ludzi z różnymi defektami.

http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
                • triss_merigold6 Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 22:18
                  pokolenia powojenne mają często gęsto końskie zdrowie w porównaniu z młodszymi rocznikami

weź mnie nie rozśmieszaj
                  pokolenia powojenne w Polsce to obecni 70-latkowie - bardzo często dorastający w fatalnych warunkach mieszkaniowych, niedożywieni w dzieciństwie, zaniedbani zdrowotnie, z problemami z kręgosłupem, osteoporozą, kardiologicznymi
                  60-latek może mieć w porządku zdrowie, ale sprawniejszy fizycznie od zdrowego 20-30-latka nie będzie, ładniejszy też nie (jeśli mówimy o ludziach w normie, bez szczególnych deformacji wyglądu i sylwetki)
          • snakelilith Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 21:09
            bistian napisał:

> To źle myślałaś. Mężczyzna 35 lat i kobieta 40 lat, są w wieku średnim, poniewa
            > ż są w środku swojego życia, a średnia jest mocno związana ze środkiem. Ja wiem
            > , kondycja bywa jeszcze młodzieńcza, zdrowie również, ale i tak, jest to środek
            > życia.

Srodek życia to u kobiety 40 lat z małym hakiem, ale to nie oznacza, że zaledwie kilka la później robi się stara.
            Tu gdzie mieszkam wiek emerytalny zaczyna się w wieku lat 65 i niedługo jeszcze podskoczy. Jeżeli więc ludzi do 65 roku życia uważa się za wystarczająco młodych by pracowali na równi z młodszymi, nie ma żadnego powodu, by nazywać ich przedtem starymi.
        • sandrasj Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 20:18
          Rodzice moi i mojego męża są 50 plus i też próbują wszystkim wokół mówić co mają robić.
          Przykłady można mnożyć:
          Sąsiedzi źle wymalowali sobie dom, brzydki, powinni na /wstaw cokolwiek/, kuzynka się spotyka z Chorwatem /o Jezu po co ona się spotyka z nim, powinna z... /
          Zawsze wiedzą co ludzie powinni robić, i każdemu wytkną że robi źle. U ludzi w moim wieku (32) nie spotkałam takiej postawy.
            • sandrasj Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 21:47
              Tak, zostawali rodzicami mając po 20 kilka lat, i rzeczywiście na pewnych polach to że nie są zaawansowani wiekowo pomaga nam utrzymać z nimi dobry kontakt, niestety cechują się też tym o czym pisałam wcześniej. Cały czas wściubiają nos w sprawy obcych ludzi, cały czas chcą dyktować jak inni mają żyć.
              Na dodatek i na domiar złego mój teść jest pisiorem i gdyby pisał coś w internecie to zapewne byłoby to w takiej narracji jak napisałam, agresywnie, bez szacunku.
      • wysokienapiec Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 26.02.21, 21:04
        sandrasj napisała:

> Ja spotykam posty starszych ludzi i to są takie typy:
        > - pisiory, które nie mają szacunku do niczego j nikogo
        > - ludzie 50+ którzy mają tendencję do mówienia innym, najczęściej młodszym, co
        > mają robić, jak postępować, jak żyć.
        > - fanatycy religijni (zazwyczaj łączy się z tą pierwszą grupą)
        > Taki człowiek potrafi cie objechać od góry do dołu, bo żyjesz inaczej niż on so
        > bie wymyślił, a kto to widział jakieś swobody, jakieś prawa, poprzewracało się
        > tym młodym w głowach.
        > Jedyna najwcześniej reakcją na ich wypowiedzi może być 🤦‍♀️

Zgadzam się. Można przekonać się o tym samemu czytając komentarze na instagramach prawicowych polityków. Jedno słowo krytyki oznacza fale bluzgówsmile I też za każdym razem nie mogę się nadziwic, że te osoby piszą TAKIE rzeczy udostępniając swoje dane, zdjęcia. Zamiast zgodnie ze starą szkołą trollować anonimowo.
    • wapaha Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 27.02.21, 10:07
      heh..przed chwilą zgłosiłam do administratora pewnej strony dwa komentarza faceta, który w niewybredny sposób obrzydliwie szydził z wieku pewnych osób uncertain to było słabe, żenujące i w ogóle nie na temat

internet daje pole do popisu wszystkim- dodaje odwagi i często objawia sie to chamstwem. Nieraz mam wrażenie że starsze osoby mają większą ułudę anonimowości i myślą, ze bezkarnie mogą sobie pozwolić na różne komentarze. O ile byłabym w stanie zrozumiec "gimbazę"- bo toto durne bywa w sieci i poza nią-o tyle od starszych oczekiwałabym jedną wiecej pomyślunku
    • chicarica Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 27.02.21, 10:51
      Moim zdaniem starsze osoby są bardzo bezbronne w zderzeniu z nowoczesnymi, zaawansowanymi metodami manipulacji opiniami np. przez trolle w internecie. Widzę to na przykładzie osób w rodzinie z pokolenia moich rodziców, 60 plus właśnie, do których nie dociera, że pewne rzeczy pisane są właśnie po to, żeby wywołać u nich negatywne emocje, a te skumulowane emocje gdzieś później trzeba odreagować. Wsiada taki nakręcony człowiek do autobusu i byle co powoduje w nim wybuch. Co do wulgarności - też miałam okazję doświadczyć, nikt poza Obajtkiem nie potrafi tak zasunąć stekiem obelg jak babcia z dziadkiem w autobusie.
    • camaretto Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 27.02.21, 12:26
      Psiarzy poproszęnie ruszać, bo miłośnikiem wilków i rottweilerów tudzież bokserek jestem sama, to słodkie dzieciaki, w domkuna równinie cacy, tylko je starszeosoby mobbują. Historie mi na widok waszych postów przychodzą do głowy.
      Jedna z nich tyczy się mojej mamy, rzecz jasna, śp. mamusia miał 158 wzrostu i wyglądała młodo, często za to skarżyła się na ... mobing grupowy, w autobusie zatłoczonym było to zauważalne, często kazano jej ustąpić miejsca nawet w tłoku .Mnie za to nigdy.
      No, ale nie wierzyłam jeszcze w to moje "zmilczenie owieczek". Mialam wówczascoś pod 18 i wyglądałam... no , może jak ja, może młodo, może staro... mama była akurat po 2 operacji nowotworowej, schodziłaby na rękach gdyby mogła. "Denatka"siedziala zatem obok mnie , już byłotrochę lepiej jeśidzie o tabor w wawie, no więc na miejscach dla inwalidów przy oknie żeśmy usiadły, no i wchodzi do autobusu rencistka z kulą. Wrzeszczy na mamę "Te, ustąp mi miesca"!!!Niewygodne ta dziura z tą kulą, poza tym, że z dwóch osób natychmiast mobbingu doczekała się... mamusia. Zrozumiałam teraz ... że nie śnię, każdy jak powiedział Budda inną karmę ma.A ja fightera,więc dziś każdy mnie szanuje a babcie klapcie nie bardzo.
      Odwróciłam się na tym pierwszym od zewnątrz - a tam cały autobus za mną ...puste krzesła. nawet dla wygodnickich z kulą u nogi...
      Mówię spokojnie - czy nie może pani usiąść ztylu? Przecież jest tyle wolnego siedzenia, cały autobus!!!
      Zniechęcony smok wawelski buchając dymem, oatry, ale jednakprzestraszył trochę mamę... Usiadła za nami ;D
      • camaretto Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 06.03.21, 17:08
        Weź tylko że na bank to nie był przypadek 18 latka - którym byłam w końcu, tylko siedzącej ew Ikarusie 450 - latki po 2 operacjach nowotworowych, matkidzieciom. Tudzież, że ta pani zkulą - bo inwalidą była naprawdę- miałatam kichę okropną, a za mną wygodne siedzonko gedzie mogła oprzeć kulę i wyciągnąć jeszcze giry, nawet obie.. . O prowokacji po zaraz po wejściu do autobusu nawet nie myślę, a o "czytaniu aury". też nie.
        Ale fighterów nie ruszają, tak czy inaczej, jak nie po aurze to po mięśniu albo wszystkim innym.
        Raz się przebrałam w spódnicę, że widać nie było to miałam cudem pijactwo na głowie... które schodziło z drogi dopiero po zapreentowaniu argumentacji, ito była i jest prawda ostateczna...;D... ale wcześniej za tej 18 nie miałam pojęcia o żadnej sztuce walki, kłopot w tym , że jednemu pod 18 ustąpią miejsca bo ma ciężko, albo przyniosą kwiatk, czy dadzą prezent -spontanicznie ,na urodziny - a drugiego takiego 18-latka wyrzucą z pociągu dla kolegi czy kopną w plecy.
        To zresztą stało się przedmiotem mojego prywatnego "zmilczonka owieczek ludzkiego stada" by me,robię już samotrzeć całe psychologiczne "studium" paranaukowe, i dowodów mam dużo ż sięniemylę,że sąstruktury, które wręcz wykluczają ingerencję czynników nieby regularnych społecznie.
        Ale w internecie dochodzi jeszcze do tego że nie widzisz rozmówcy.... i skąd masz wiedzieć, czy ten facet który deklaruje - nagle,bez zająknięcia - że ma 51 lat to ten sam Zet1977 czy może kolega z forum, który się pomylił?
    • barbibarbi Re: Agresja starszych osob na forach internetowyc 06.03.21, 23:46
      Ja to już dawno zauważyłam, starsi nie mają hamulców. Wychodzą pewnie z założenia, że stary może więcej, nie to co taka gównażeria, bo co oni mogą wiedzieć? Nic nie przeżyli, nie pracowali całe życie, hemoroidów nie mają, żylaków nie mają, to co oni wiedzą o życiu? A do tego dochodzi jeszcze na starość zmęczenie życiem, choroby, samotność, zgorzknienie, rozczarowania i cynizm, zszargane nerwy, już się nie potrafią opanować. Poza tym nie mają motywacji, żeby robić dobre wrażenie, bo myślą pewnie, że wszyscy ich widzą wyłącznie jako wstrętnych staruchów, to po co się wysilać? I tak to się napędza. Starość jest straszna, sama nie wiem, czy się nie przemienię we wredną staruszkę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka