Dodaj do ulubionych

do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu

26.02.21, 15:31
Mam włosy tzw. wysokoporowate, puszące się, raczej proste. Ale... kiedy pada i jest wilgoć wtedy skręcają się w fale, tak jak na poniższym zdjęciu. Wydaje mi się, że to sugeruje iż uda się skręt wydobyć i włosy nie są całkiem proste. Problemy są dwa : przy wydobywaniu fal/loków trzeba nakładać bardzo dużo odżywek żeli, pianek a ja mam włosów niby sporo, ale bardzo cienkich i przetłuszczających się. Po takiej ilości kosmetyków będą całkiem tłuste i przyklapnięte. Po drugie, czy jest możliwość, aby po wydobyciu skrętu włosy nie wyglądały jak potargane i pozlepiane, tylko były to normalne, puszyste fale? Na zdjęciach w blogach o skręcie widuję zdjęcia zarówno pozlepianych jak i ładnych, gładkich loków - zastanawiam się co zrobić aby uzyskać ten drugi efekt, czesać przecież nie można.
Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 15:34
      Oj, nie do mnie te pytania bo ja jestem z tym jeszcze w lesie :p
      • mashcaron Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 15:40
        Jeśli masz fb to zapisz się do grupy Curl hair project i tam zadaj to pytanie smile
        • mokka39 Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 15:41
          dzięki smile
          • aqua48 Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 15:54
            Przede wszystkim wcale NIE trzeba nakładać olbrzymich ilości żelu odżywki ani pianki. Tych produktów nakłada się NIEWIELE, najlepiej rozsmarowując je najpierw w dłoniach, a następnie delikatnie wgniatając we włosy.
            Po drugie trzeba nauczyć się jakie masz włosy i dobrać do ich pielęgnacji to co będą lubiły, co niestety generuje zakup kilku (nastu) produktów zanim trafisz na odpowiednie. Jedne włosy kręcone są wysokoporowate inne średnioporowate, jedne lubią olejowanie, inne (jak moje) średnio, za to lubią nawilżanie i chłoną wodę, którą po umyciu wręcz wgniatam w nie rękoma. Nie używam też ręcznika do wycierania mokrych włosów, tylko wygniatam je w koszulkę bawełnianą.
            Po trzecie włosów kręconych się generalnie nie tylko nie wyciera po umyciu ale też NIE CZESZE - zatem jeśli już uda Ci się wydobyć z nich piękny skręt i będą się robiły spiralki, sprężynki fale lub nawet rulony to nie wolno ich rozczesywać, można natomiast zwilżać i ugniatać. I niestety codziennie ten skręt będzie gorszy. Nie nastawiaj się od razu na sukces z obrazka.
            Po czwarte - ważne co robisz z włosami nocą. Warto kupić poszewkę jedwabną i robić na noc tzw. ananasa, a w dzień zrezygnować z gumek metalowych klamerek, a puścić je wolno lub łapać jedynie jedwabnymi grubymi wiązaniami.
            To wszystko wydaje się masakrycznie trudne, ale jest to opanowania, w ciągu paru(nastu) tygodni prób i błędów. Włosy odpłacają pięknie swoim wyglądem i kondycją.
            • hanusinamama Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 15:56
              Zalezy od włosów. MOja jak wróciły do formy to spokojnie moge je czesac. Rano wstaje czeszę grzebieniem z szerokim rozstawem zębów. W ciągu 20 minut robią sie loki. Ale zajeło mi dobrze 3-4 mce zeby dojśc do takiego etapu.
            • primula.alpicola Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 20:25
              Co to jest "ananas"?
              • hanusinamama Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 28.02.21, 22:44
                Taka kita zebrana na samym czubku głowy. Scisnieta delikatnie gumką (dobrą gumką), chroni przed pocieraniem włosami o poduszkę
    • hanusinamama Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 15:51
      Nie trzeba nakładac duzo odzywek czy żelu. Ja dzisiaj włosy myłam odzywką i nałożyłam krem do fal. Nie sa posklejane, nie są obciązone.
      Niestety trzeba dojść metodą prób i błędów do tego co nam służy.
      Poszukaj sobie na youtubie kanałów dziewczyn z falowanymi włosami.
      Poczytaj op metodzie OMO albo MOO. Poczytaj o odżywkach humektantowych, proteinowych i emolientowych. O delikatnych szamponach bez sls. Nawet jeżeli finalnie włosy nie będa się kręcić, falowac...będą w lepszej kondycji. Znam kilka dziewczyn z prostymi włosami, które zmieniły pielęgnacje włosów i mają zdrowsze, łądniejsze włosy. Opanujesz puszenie.
      Niestety trzeba poczytać o składnikach i czego unikać. Nie trzeba kupować drogich kosmetyków. Moje ulubione szampony delikatne kosztują 12 zł.
      • hanusinamama Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 15:52
        Falovelove na youtubie ma kanał o falowanych włosach
    • mrs.solis Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 16:11
      wkleje ci dwa zdjecia moich wlosow. Po umyciu wgniotlam w nie tylko troche kremu do kreconych wlosow i zostawilam do wyschniecia. Wiem, ze powinno sie kosmetyk wgniatac trzymajac glowe w dol, ale wtedy przy skorze glowy mam balagan dlatego wyzej nie sa tak dobrze skrecone jakby moglyby byc. Na drugim zdjeciu te wlosy rozczesalam szczotka i wygladaja jak miotla, dlatego takich wlosow pozniej sie juz nie czesze. Pianek ani zelow nie uzywam bo nie cierpie sklejonych wlosow. Jak chce zrobic kucyk czy koka poprostu przeczesuje je palcami i to wystarcza. Z pianka czy zelem na wlosach tego bym juz nie mogla zrobic , musialyby byc caly czas rozpuszczone (czego akurat nie lubie). Co do kosmetykow od dawna nie uzywam tych z silikonami, parabenami i innymi szkodliwymi skladnikami.
      • mokka39 Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 16:14
        wcale nie wyglądają jak miotła! Przepiękne, gęste włosy!
        • mokka39 Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 16:15
          chyba nawet bardziej mi się podobają na tym drugim zdjęciu. I tak widać, że nie są całkiem proste
          • mrs.solis Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 17:54
            Wez przestan. W takich wlosach wygladam jak czarownica. Gdybym nie nalozyla tego kremu do kreconych wlosow to ten pusz bylby jeszcze wiekszy prawie taki jak naelektryzowane wlosy i dodatkowo sprawiaja wrazenie zniszczonych (ale to juz moje osobiste wrazenie).
      • beneficia Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 16:17
        Jakie ładne smile
        • mokka39 Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 16:21
          prawda? cudowne! i ten kolor bursztynowy <3
      • primula.alpicola Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 20:26
        "Na drugim zdjeciu te wlosy rozczesalam szczotka i wygladaja jak miotla, "

Dla mnie to nadal są piękne, zdrowe włosy.
      • mashcaron Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 20:29
        Przepiękne masz te włosy 😍 ty chyba miotły nie widziałaś:p
      • krwawy.lolo Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 20:31
        Te pierwsze włosy są piękne, te drugie wyglądają, jak sierść misia z biedry.
        • mrs.solis Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 21:06
          😂 ten tekst wejdzie do mojego "slownika" na stale.
          • krwawy.lolo Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 21:16
            smile
      • kkalipso Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 21:16
        Kobieto oddaj mi te włosy są piękne ....
      • 12gram Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:01
        e, wcale nie trzeba trzymac głowy w dół. z normalnie trzymaną głowa też można sobie powgniatać , przy tak długich jak Twoje to bez problemu sobie powgniatasz zgarniając na ramię a ruchem dłoni trchę unosząc do góry.
        Ładne masz, ciut więcej preparatu na wyższe warstwy włosów i bedą sie elegancko kręcić.
    • brynhildr Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 17:14
      Wiem, że nie można czesać. Ja czeszę. W dywagacje o porowatości wchodzić nie będę. Moje są cienkie, delikatne, kręcono-falowane i czesane.
      Rozczesuję na mokro rzadkim grzebieniem. One sobie podsychają. Używam czegoś tam z olejkiem arganowym (są takie w sprayu z Joanny albo z pompką z Marion, tylko troszkę). Kiedy są podeschnięte (trzeba wyczuć moment) biorę grzebień od wszy (gęsty, może być męski), rozczesuję, naciągając, po paśmie i skręcam w palcach w takie sznureczki. Czasem wgniatam trochę piwa, żelu lnianego, czegokolwiek, co było w promocji w najbliższej drogerii. Wychodzę do pracy. Po drodze sobie trochę pogniotę. Jak mi się coś rozkręciło, to sobie przed robotą zakręcę jeszcze raz, jak się za mocno skręciło, to sobie roztrzepię. Można czesać, tylko nie wszystkie naraz, grzebieniem od wszy. Generalnie, jeśli dobrze zaczęłam, to można z nimi zrobić już wszystko (grzebień od w + nakręcanie na palec/ołówek, marker). Jeśli coś za bardzo wyschło, to hydrolat/żel aloesowy. Cały proces jest naprawdę prosty, pierwsze kręcenie na palec to chwilka. Myję codziennie. Szybciej jest umyć i jak wyżej, niż poprawiać to, co się zrobiło w nocy.
      Same też się zakręcą, ale jak wyżej są fajniejsze i błyszczące i można czesać i czasem się wygląda szalenie profesjonalnie.
      • mikams75 Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 17:28
        mam wrazenie, ze masz wlosy po prostu podatne na krecenie a nie krecone same w sobie. Jakbym rozczesala czyms tak gestym a pozniej probowala ukrecic w ksztalt inny niz naturalny, to bym nigdy nie osiagnela skretu a totalne siano, bo wlosy same z siebie maja inna wizje skretu.
    • mikams75 Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 17:19
      nie uzywam ani pianek ani zeli, bo po tym wlasnie mam straki przyklapniete. Wole kremy, spreje, trzeba natrafic na swoj kosmetyk i je zmieniac, moje wlosy lubia odmiane no i pilnowac, zeby nie wcierac w skore glowy wink
      Z czesaniem trzeba poeksperymentowac, moje wlosy nie kreca sie rownomiernie i gdzieniegdzie przeczesac musze, ale nie ciagne szczotka po calosci. Obecnie najlepiej mi sluzy nakladanie odzywki (czasem z olejkiem) przed myciem tak od polowy wlosow i po umyciu do splukiwania i jeszcze odrobina na mokre i pozniej na suche.
      I z iloscia nie mozna przesadzic.
    • ivaz Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 17:34
      Mam identyczne włosy, tylko kolor inny, chętnie poczytam
    • krwawy.lolo Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 20:33
      I co chcesz od tych włosów? Są fajne.
    • princesswhitewolf Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 20:59
      Bardzo ladne usta. Jedna strona wlosow jakos dziwnie dluzsza
      • mrs.solis Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 21:09
        Tez zwrocilam uwage na ten ladny ksztalt ust.
        • krwawy.lolo Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 26.02.21, 21:17
          Całusta
    • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 14:05
      Przepraszam, że się podepnę, żeby nie mnożyć bytów. Próbuję ogarnąć moje, od jakiegoś tygodnia czy dwóch. Na razie zysk w postaci lepszej skóry głowy, była fatalnie przesuszona. Ale w sumie nie wiem. Nie bardzo lubię moje włosy w stanie szampon+suszarka, zresztą widzę, że im nie służy, ale jak dotąd wychodzi mi bałagan. Bardziej interesujący, niż to, co poprzednio, ale jednak bałagan.
      • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 14:08
        Na zdjęciach włosy jeszcze niedosuszone, żeby nie było, że straszne strąki 🙈
      • mashcaron Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 14:37
        A co tu z nimi zrobiłaś?
        • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 14:53
          Mycie odżywką, rozczesanie z głową w dół, trochę żelu, wyciskanie, ręcznik z mikrofibry i suszarka z dyfuzorem (w trakcie suszenia).
          • mashcaron Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 14:57
            To chyba musisz jeszcze odgnieść żel jak już całkiem wyschną i wtedy zobaczyć co z tego wyjdzie. Bo na tych fotkach to strąki prawie jak moje, tylko lepiej się kręcą wink
      • 12gram Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 14:52
        Za dużo preparatów dalaś, wyglądają na tłuste i zlepione, albo preparat słabej jakości niedobrany do twoich włosów albo przedawkowalaś jakies oleje. Loczki powinny być miększe, nie takie strąkowe. A jak wyglądają włosy rano? są bardziej napuszone? spróbuj wtedy tylko zwilżyć ręce i podotykać włosy dociskając do głowy dłonią, albo umyte i z nałożonym preparatem układać suszarką z dyfuzorem.
        • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:04
          Możliwe, że za dużo, moje próby to pewnie głównie błędy 😉. Olejów jeszcze nie próbowałam. Teraz schną i już tak nie wyglądają (choć pewnie nadal nie najlepiej), ale i rozkręcają się.
          Normalnie są dość proste, ale napuszone u góry, a czasem ogólnie sianowate, zwłaszcza po suszeniu na gorąco (jak na drugim zdjęciu).
          • mashcaron Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:05
            Na pierwszym zdjęciu wyglądają bardzo fajnie smile
            • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:11
              Dziękuję 😊
              • 12gram Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:15
                tak, też mi sie tamto podoba, lekkie wypoczęte włosy.
          • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:07
            Generalnie to raczej fale, niż loczki, ale nawet w tym nienajlepszym wydaniu lepsze, niż siano.
          • 12gram Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:14
            Napisałaś wyzej, ze dajesz żel i suszysz. A co z preparatem do loków? bo to on ujarzmia pusząca fryzurę. Sam żel raczej zlepia i wysusza. Może zamiast żelu popsikaj czymś nawilżającym www.ezebra.pl/pl/products/pielegnacja/pielegnacja-wlosow/odzywki-w-sprayu/revlon-professional-equave-dwufazowa-odzywka-do-wlosow-normalnych-i-suchych-200ml-28290.html?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI7LmU7aKP7wIVxITVCh28BA6CEAQYAyABEgLBt_D_BwE
            i powgniataj jakiś Curl Activator

mozesz potestować czy będa chcieć się w ogóle kręcić

na pewno wlosy potzrebują nawilżenia by się tak nie puszyć.
            • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:19
              Dziękuję, poszukam i spróbuję.
            • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:27
              Nie wiem, czy właściwie zidentyfikowałam ten preparat jako żel 😉 używam tego.
          • mrs.solis Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:16
            Na pierwszym zdjeciu wygladaja bardzo fajnie i takie bym zostawila. Nie czesz ich juz bo sie spusza. Na drugi dzien spryskalabym je jakas nawilzajaca odzywka w sprayu i lekko ugniotla. To, ze sie na sucho rozprostowaly to calkiem normalne zjawisko. Moje jak sa wilgotne tez kreca sie o wiele mocniej.
            • karpie_gdyjem Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 15:23
              Dziękuję, już nie planowałam czesać, walczę też z odruchowym dotykaniem włosów, trudna sprawa 😁 Muszę poszukać jakiejś odżywki w sprayu, dobry pomysł.
    • 12gram Re: do mashcaron i znających się-wydobycie skrętu 01.03.21, 14:44
      a kto ci nagadał ze trzeba dużo preparatów nakładać? :0 Normalnie myjesz szamponem, normalnie nakładasz odżywkę do spłukiwania, osuszasz ręcznikiem,
      Jeśli chcesz włosy unieść u nasady głowy to dajesz piankę na podstawę włosów ale wcale nie musisz, a preparat do skrętu jest w ilości ćwierć łyżeczki do herbaty-rozetrzeć w palcach i powgniatać we włosy głównie w końce i wyżej. Od czasu do czasu sobie poolejowac albo potrzymac jakąś lepsza odżywkę żeby odżywić.
      i tyle. Od kiedy stawiam na loki to używam mniej specyfików niż gdy robiłam na szczotce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka