Dodaj do ulubionych

Jestem zaskoczona - covid 19

27.02.21, 22:39
W tym tygodniu mam jakiś wysyp wyznań osób, które przyznały się, że prawdopodobnie przeszły covid w przeciągu ostatnich 2 miesięcy (wszelkie objawy na to wskazywały, dużo osób ma przeciwciała). Spora grupa jest związana ze świętami i z tej grupy paręnastu osób raptem 4 miały test. Następna grupa paręnastu osób w ogóle się nie testowała (albo nie chcieli albo nie sądzili, że to covid). Jeśli tak to wygląda w populacji, to chyba rzeczywiście powoli będzie spadać liczba zakażeń.
Obserwuj wątek
  • cku Re: Jestem zaskoczona - covid 19 27.02.21, 22:46
   U mnie przewaliło się w pracy w listopadzie - grudniu. Ponad połowa była chora lub ma przeciwciała. W moim dziale mimo wielogodzinnej nasiadowy z zarażoną nikt nie zachorował, jedna z 10 osob ma przeciwciała. Ostatnio w otoczeniu cisza, nawet w przedszkolu wszystko działa bez kwarantann (październik - listopad było kilka przypadków)
   • kamin Re: Jestem zaskoczona - covid 19 27.02.21, 23:18
    W zasadzie mogłabym napisać identyczny post. Dużo zachorowań w otoczeniu w listopadzie. Kilka godzin w jednym pomieszczeniu z osobą zakażoną, nikt z obecnych się nie zaraził.W przedszkolu spokój. Od powrotu do działania było zamknięte raz, pod koniec grudnia przez tydzień.
  • iwoniaw Re: Jestem zaskoczona - covid 19 27.02.21, 22:47
   Twój sposób wnioskowania mnie zdumiewa. Możesz rozrysować, jak ze zwierzeń kilkunastu osób, które kilka miesięcy temu "miały chyba covid", ale nie testowały się w ogóle (czyli rozumiem, że o przeciwciałach też nic nie wiedzą) wyszło ci, że liczba zakażeń zacznie niebawem spadać?
   • ela.dzi Re: Jestem zaskoczona - covid 19 27.02.21, 22:58
    O grupie kilkunastu osób po świętach dowiedziałam się od jednej. Te testowane miały albo bardzo silne infekcje albo były w szpitalu, reszta utrata węchu i smaku. Raczej z powietrza się nie wzięło skoro widzieli się wszyscy przez święta.

    Odnośnie spadku zakażeń chodzi o to, że nawet przykładowo 20 % osób w społeczeństwie to zauważalna bariera dla wirusa.
    www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,niedzielski--co-najmniej-15---20-proc--polakow-ma-przeciwciala,artykul,91213718.html
     • ultimate.strike Re: Jestem zaskoczona - covid 19 27.02.21, 23:27
      Z badan przesiewowych i szacunków eksoertow wychodzi ze ok. 20% przeszlo. Jak dodamy do tego aktualne wzrosty oraz szczepienia to tak, mozna miec nadzieję ze będą spadki.

      Przecież z innych doniesień wynika, że Covid nie daje odporności, ani choroba, ani szczepionka. Spadek będzie, sezon na przeziębienia się kończy.
  • sonia1984 Re: Jestem zaskoczona - covid 19 28.02.21, 09:57
   Ale nie spada, wrecz przeciwnie, rośnie mimo szczepien, dlaczego? Z wielu powodów
   -Okres w roku sprzyjający infekcjom
   -Możliwość ponownego zachorowania po już przebytym covidzie
   -Poluzowanie obostrzen, tlumy w hotelach, na basenach itp
   -mutacje

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka