Dodaj do ulubionych

Po emerytach czas na chorych na raka

01.03.21, 15:08
Na tym forum jest od dłuższego czasu niechęć do seniorów, że to dla nich są obostrzenia. Teraz ematka zaczęła nienawidzić chorych na raka, czego dowodem są ataki na jednego forumowicza w trakcie leczenia onkologicznego, popierającego stosowanie lockdownu w określonych sytuacjach.
Obserwuj wątek
    • pytajnik188 Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 15:16
      Nadużywasz znaczenia słowa nienawiść, niechęć.
      To osoby chore powinny być izolowane - same dla siebie, dla swojego dobra i bezpieczeństwa. A nie cały świat, kotremu to wcale nie wyszło na dobre, żeby nie powiedzieć dosadniej.
      Nie wiem o ktorego użytkownika chodzi, ale jeśli nie wiem a uważam jak wyżej - zapewne inaczej niż on, to czy go nienawidzę i hejtuję? Czy zwyczajnie się z nim nie zgadzam? 🤔
      • iwles Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 15:19

ale od kogo maja się te chore osoby izolować?
        Od wszystkich?
        Domowników też?
        jak długo?
        Całe życie ?
        I do pracy nie chodzić?
        I na leczenie nie jeździć?
        I do lekarza nie?
        i na badania nie?
        O sklepie, czy spacerze (ruch w chorobach onkologicznych jest bardzo zalecany) nawet nie wspomnę.
        • pytajnik188 Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 15:26
          Jeśli się boją to niech się izolują nawet od własnego odbicia. W czym ci to przeszkadza? Ich życie, ich sprawa. A chyba o takich ludziach jest post.
          A ile czasu chcesz aby ciebie izolowano od normalnego życia, bo starsi i chorzy poumierają od kontaktu z tobą?

• iwles Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 15:29
            pytajnik188 napisała:

> Jeśli się boją to niech się izolują nawet od własnego odbicia.

O, następna, która nie potrafi zachować "złotego środka", tylko proponuje same skrajności.
            Wiesz, że robisz dokładnie to samo, co krytykujesz ?
            • pytajnik188 Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 15:38
              Następna, która odwraca KOTA ogonem.
              Jeśli ktoś się boi do tego stopnia że uważa, że świat ma się zatrzymać w zamknieciu żeby chorzy i starsi mogli przeżyć - niech się izoluje. Czego tutaj nie rozumiesz?
              Minęł niecały rok pandemii (zależy jak liczyć) a ty dalej nie widzisz bezsensu, że zamknięto ludzi młodych i zdrowych, żeby chorzy i starsi mogli przeżyć a w tym samym czasie ci chorzy i starsi biegali po mieście, z wyjątkami tych którzy siedzą dalej w zamknieciu bo się boją i żądają z tego tytułu ograniczeń mobilności wszystkich dookoła. Wszyscy dookoła, którzy są zdrowi, młodzi i się nie boją powinni żyć normalnie już od dawna przy zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego. Ci którzy się boją i panicznie - niech siedzą w domu, a ci którzy są bardziej narażeni - powinni uważać najbardziej. Czego tutaj nie rozumiesz?
              • dyzurny_troll_forum Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 19:03
                pytajnik188 napisała:

> Minęł niecały rok pandemii (zależy jak liczyć) a ty dalej nie widzisz bezsensu,
                > że zamknięto ludzi młodych i zdrowych, żeby chorzy i starsi mogli przeżyć a w

Nikt się nie przyzna, że to był totalny bezsens i ukradziony rok. Że gdyby nie było lockdownów to byśmy mieli ładnie przechorowane społeczeństwo łagodną odmianą i teraz wariant brytyjski nie robiłby takiej demolki. Ale przyznanie się, że lockdowny od 15/03 to był totalny bezsens wymaga olbrzymiej odwagi. I utraty władzy. I nikt się na taki krok nie zdobędzie.

Nie ma też nikogo, kto by powiedział (no pojawiają się pojedyncze przypadki w Europie), że skoro to co robimy od roku ewidentnie nie działa to może spróbujmy jakkolwiek inaczej, zamiast brnąć bez sensu...

Dlatego będziemy tkwili w tej dooopie kolejne lata, aż do całkowitego upadku gospodarki. I rozpadu społeczeństwa.
      • snajper55 Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 21:05
        pytajnik188 napisała:

> Nadużywasz znaczenia słowa nienawiść, niechęć.
        > To osoby chore powinny być izolowane

Nie, jak najwięcej osób musi być izolowanych, gdyż inaczej będzie dużo zachorowań i służba zdrowia zostanie sparaliżowana. A wtedy będą umierać osoby, które bez trudu można było wyleczyć. Będą umierać na wyrostek, na nadciśnienie, z powodu wypadku samochodowego. Przed tym rządy chronią obywateli za pomocą lockdownow, godzin policyjnych i innych ograniczeń.

S.
    • arista80 Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 15:18
      Ematka nie nienawidzi chorych na raka, tylko ten chory na raka chce, aby zamknąć wszystko tylko dlatego bo on jest chory na raka.
      To nie tak działa. Jak on się boi to niech chroni się we własnym zakresie. My zaś mamy obowiązek myśleć o naszych dzieciach, które zostały pozbawione szkoły i kontaktu z rówieśnikami. My boimy się tego, że gospodarka pada, zamykane są kolejne firmy, ludzie tracą pracę. Ja i mój mąż pracowaliśmy w turystyce, mój hotel zamknięto, jego też. Ja na szczęście mam też inną pracę, którą mogę wykonywać z domu. Ale w obliczu tego co się dzieje wokół, sorry, chory na raka mało mnie obchodzi, bo to nie on jest moją rodziną.
        • arista80 Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 10:06
          On w ten sposób sam sobie robi kuku, bo jak ludzie tracą pracę i padają firmy, to nie ma komu płacić składek i podatków. Służba zdrowia już wcześniej była niedofinansowana, a teraz może być jeszcze gorzej. Jak zabraknie finansowania na jego szpital czy przychodnię, to zamkną je bez mrugnięcia okiem i będzie miał wtedy swoją służbę zdrowia.
          • hanusinamama Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 10:23
            Juz mu to tłumaczyło pół forum...nie wiem czy nie rozumie czy nie chce zrozumieć. MOja babcia ma 80 lat, jest po leczeniu raka (paskudnego), ma cukrzyce...i uważa, ze aktualny lockdown to głupota totalna. Sama mowi ze zagrożeni powinni sie izolować..a nie cała reszta. Ze dzieci powinny chodzić do szkoły, dorośli pracować.
            • kokosowy15 Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 12:30
              Dorośli teraz nie pracują? W osiedlowym sklepie prawie pełna obsługa, okoliczni fryzjerzy otwarci, garkuchni wydaje dziennie więcej obiadów niż przed pandemia. W marketach budowlanych tłum ludzi, tramwaje i autobusy jeżdżą, elektrociepłownia grzeje i prąd robi, wodociągi wodę pompują. Fabryka pralek, dywanów i uszczelek produkuje. Czy tam nie pracują ludzie, płacący PIT i VAT, podobnie jak wszyscy, z emerytami i urzędnikami państwowymi włącznie, a z wyjątkiem biznesmenów "optymalizujących"?
              • morekac Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 12:39
                Zeby ludzie kupowali te pralki i dywany, to muszą mieć za co. Moja fryzjerka musiała zamknąć salon fryzjerski - nie wyrabiała na czynsze i opłaty, a bardzo spadły jej przychody (czesało sporo osób z pobliskich biurowców przed ważnymi spotkaniami), a ludzie teraz znacznie mniej jeżdżą na spotkania/do biura.
                  • morekac Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 13:29
                    >Mimo wszystko, usługi hotelarsko - wczasowo - klubowe stanowią margines w dochodach państwa.
                    Gospodarki nie nakręcają dochody państwa, a wydatki ludzi. Jeśli konsumenci rezygnują z zakupów (z powodu utraty dochodów bądź niepewności jutra), to państwu spadają wpływy z VAT.
                    40% pracowników hoteli straciło pracę, dolicz do tego restauracje, branże transportową, branżę nieruchomości - część firm zostanie już na zawsze na pracy częściowo zdalnej. Utrata dochodów to pierwszy krok do niespłacania zobowiązań - i dalej już leci. Poprzedni kryzys zaczął się od niespłacania kredytów za mieszkania - a potem było tąpnięcie w budowlance i w bankach.
                    • dramatika Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 13:49
                      morekac napisała:

> Poprzedni kryzys zaczął się od niespłacania kredytów za mieszkania

Chciałabym uściślić. Kryzys ten nie zaczął się od niespłacania kredytów za mieszkania, tylko od omijania przez banki prawa, czyli rzetelnego badania zdolności kredytowej. Jesli natomiast banki wtedy w USA nie miały obowiazku badania zdolności kredytowej (jako takiego, bo brak tego obowiazku nie zwalnia banki od badania tej zdolności), to współwinne kryzysu jest państwo, które takiego obowiązku nie nałożyło.

• morekac Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 14:11
                        Nastąpiło przeszacowanie ceny nieruchomości i wszyscy się rzucili na inwestowanie, frankowicze również. Stąd bańka. Teraz rośnie nam kolejna bańka - umowy dotyczące nieruchomości są wypowiadane teraz (będą w najbliższej przyszłości) i już wiadomo, że firmy nie będą potrzebowały aż takich powierzchni biurowych, co dawniej. Więc firmy budowlane nie dostaną kasy. I transportowe, i ich dostawcy.
                        A potem to juz nieważne od czego się zaczęło - wszyscy mają zatory płatnicze, a pracowicy nie dostają kasy.
              • sumire Re: Po emerytach czas na chorych na raka 02.03.21, 13:09
                Nie wiem, gdzie masz te garkuchnie wydające więcej obiadów niż przed pandemią, ale wiele restauracji w ogóle nie działa. Nie działają puby. Nie działają hotele. Nie działają siłownie. Wszystkie te miejsca zatrudniały ludzi, często młodych, dla których kelnerowanie, sprzątanie, praca w recepcji, prowadzenie treningów to było źródło dochodów. Linie lotnicze i firmy świadczące dla nich usługi, od IT po katering, zwalniają na potęgę. Podobnie przewozy autokarowe. Biurowce w dużej mierze nadal stoją puste, czyli firmy je obsługujące nie potrzebują tyle załogi, co dotychczas, bo czym innym jest sprzątanie/prace konserwacyjne/dostarczanie kawy i herbadla 500 osób, a czym innym dla 15. Sklepy i punkty usługowe ulokowane w biurowych dzielnicach mają duże problemy, bo wyparowali im klienci.
                I teraz - uwaga, wielka tajemnica ekonomii - każdy, kto traci źródło dochodów, mniej kupuje. To znaczy, że na przykład nie kupi sobie pralki ani dywanu.
    • dyzurny_troll_forum Re: Po emerytach czas na chorych na raka 01.03.21, 15:20
      antyliberalna-kontra napisał:

> Na tym forum jest od dłuższego czasu niechęć do seniorów, że to dla nich są obo
      > strzenia. Teraz ematka zaczęła nienawidzić chorych na raka, czego dowodem są at
      > aki na jednego forumowicza w trakcie leczenia onkologicznego, popierającego sto
      > sowanie lockdownu w określonych sytuacjach.

Powiem Ci więcej, kolejność szczepień jest również postawiona na głowie.

Szczepiony powinien być personel medyczny, służby społeczne (policjanci, strażacy) nauczyciele, następnie ludzie w wieku produkcyjnym. Senior 80+ naprawdę może sobie chwile poczekać na szczepionkę.