Dodaj do ulubionych

Co oznacza taki sen?

02.03.21, 08:28
Że osoba, która bardzo was kochała, a która nie żyje od 20 lat, spotyka się z wami w miejscu, w którym razem spędzaliście cudowne wakacje i mocno was przytula? Namacalna obecność tego kogoś, wielka czułość. Pocieszcie jakoś, bo obudziłam się i nie mogę przestać ryczeć.
Obserwuj wątek
    • ortolann Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 09:15
      Pewnie sporo zależy od tego co się dzieje teraz w Twoim życiu: czy na coś czekasz, czy jesteś w trakcie jakiejś zmiany? Może wcale to nie być wielki przewrót życiowy typu: urodzenie dziecka, przeprowadzka, zmiana pracy czy partnera. Zakładam, że skoro ta osoba od 20 lat nie żyje, to pewnie już zdążyłaś przyzwyczaić się do tęsknoty. I to chyba nie jest tak, że Ci się przyśniła, bo tęsknisz. No chyba, że ostatnio o niej dużo myślisz.
      Takie realistyczne sny dają wiele do myślenia. Mnie w bardzo realistycznym śnie, który do tej pory nie wydaje mi się snem ktoś mobilizował do działania, wyraźnie przed czymś ostrzegał. I "się sprawdziło". Jedyne, co powiedziałabym Ci po takim śnie, to "bądź ostrożna i uważna". I jeszcze komentarz na koniec: dlatego właśnie nie lubię takich snów. Bo burzą spokój, wiadomo, że ktoś stara się coś Ci przekazać, ale co to ma konkretnie być, to często dowiadujesz się dopiero po fakcie.
      • ajr27 Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 09:22
        Takie mam przeczucie. Ma wydarzyć się coś ważnego, to ostrzeżenie, lub dodanie sił. Generalnie klimat był bardzo pozytywny, więc wierzę, że wszystko będzie dobrze. Jestem w szoku, jak namacalne wspomnienia przechowuje mózg.
        • ortolann Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 09:35
          Wiesz, to nie musi być wcale przełomowe wydarzenie. Może być tak, że po prostu Ty sama się zmieniasz, doświadczenia życiowe Cię kształtują i tej zmiany niebawem doświadczysz, dotrze do Ciebie, że się zmieniłaś. Nie wiem: inaczej patrzysz na świat, niż kiedyś i jakieś wydarzenia Ci to pokażą. I z tej zmiany będziesz czerpać swoją siłę albo wpłynie na Twoje decyzje itp. Takie rzeczy warto sobie uświadomić, a ten sen może podkreśla znaczenie tej przemiany. Wydaje mi się, że mało znamy nasz mózg i jego możliwości. I być może odbiera on znacznie więcej sygnałów niż jesteśmy w stanie swiadomie "przerobić" za dnia.
          A realistyczne sny ze zmarłymi to już w ogóle osobna kategoria. Czasem naprawdę wydaje mi się, że to nie są wcale sny.
          • ajr27 Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 10:56
            Właśnie sobie uświadomiłam, że wczoraj tuż przed zaśnięciem wspominałam jedną rzecz związaną z tą osobą. Może to otworzyło jakąś szufladkę w mózgu. W każdym razie sny ze zmarłymi są dla mnie zawsze przełomowe. Przychodzą do mnie te osoby raz na wiele lat, ale jak już się to stanie, zawsze coś ważnego oznacza. No może z wyjątkiem snu tuż po śmierci mojej babci, która pojawiła się cała w pretensjach (jak to ona) i wygłosiła do mnie tekst: "Tam nic nie ma, rozumiesz? NIC!"- na starość stała się gorliwą katoliczką po latach abnegacji religijnej. Jak bardzo musiała się rozczarować!
        • nangaparbat3 Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 11:05
          Dodanie sił. Nasi bliscy są w nas i tworzą nas w jakiś sposób, wiesz, duchy przodków i takie tam - ale to nie jest całkiem niedorzeczne. Nie mam pojecia, w jaki sposób działa, ale wiem, że działa smile
    • gama2003 Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 09:42
      Gdy śni mi się coś podobnego to cieszę się, że ,, chociaż tak,, mogłam z tą osobą się spotkać.
      Może mózg figle płata, może nie, liczy się ta dobra chwila we śnie.
    • mama-ola Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 10:58
      Mnie się też czasem śni ktoś, kto już nie żyje. A potem co najmniej pół dnia jestem pod wrażeniem tego snu. Sen to tylko sen, jak ktoś wyżej napisał, ale uczucie, które mi towarzyszy tyle godzin, zmienia mnie całkiem realnie.
      • ajr27 Re: Co oznacza taki sen? 02.03.21, 20:59
        Ze stratą osoby jestem dawno pogodzona, gorzej z miejscem, w którym się "spotkaliśmy", za którym bardzo tęsknię. Tu się zgadza, pora wreszcie zakończyć tę udrękę, może wreszcie się uda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka