Dodaj do ulubionych

Tarczyca a wypadanie włosów?

02.03.21, 20:25
Od początku ciąży przyjmuję Letrox z powodu zbyt wysokiego poziomu TSH, ostatecznie doszłam na końcówce ciąży do 125 mg, a od roku przyjmuję pół tej dawki. I od kilku miesięcy zauważyłam, że zaczęły mi mocniej wypadać włosy, szczególnie na linii czoła. Macie jakieś doświadczenia z takim problemem? Czy to od tarczycy/ Letroxu?
Obserwuj wątek
    • huexido Re: Tarczyca a wypadanie włosów? 03.03.21, 18:41
      Bardzo Ci polecam poczytaj sobie Marta Klowan i blog i instagram. Ona tam pisze o pracy nad skórą głowy i wypadaniu. Niedoczynna tarczyca wysusza skórę, ścienia ją, skóra gorzej pracuje, jest gorzej ukrwiona. Warto delikatnie masować skórę głowy, używać nawilżających wcierek, aloesu i wieczorkiem przy oglądaniu głupotek, seriali, czytaniu powcierać pomasować. Oczywiście ogarnięcie wewnętrzne, lekowe też jest ważne, ale działania wspomagające o których piszę również. Potem możesz spróbować mocniejszych wcierek, ale najpierw dłuższy czas normalizacja, odstawienie podrażniaczy, ukrwienie skóry. W rossman albo na ali możesz też kupić grabki do głowy, delikatnie masować. Ja bardzo późno zaczęłam taką pracę, kilkanaście lat po zachorowaniu i przez lata chodziłam z takimi przetrzebionymi, aż w zeszłym roku po kolejnej fali wypadania i podejrzenia o różne dodatkowe przyczyny typu pocovidowe historie zaczęłam szukać, co z tym zrobić. Widzę, że mimo zapóźnienia, mimo średnich wyników są efekty, więc z całego serca polecam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka