Dodaj do ulubionych

samotność starszej osoby - jak pomóc

04.03.21, 12:44
Mamy problem z teściową, która mieszka sama i nie radzi sobie z tym psychicznie. Szczególnie odkąd zaczął się koronawirus i nie może prowadzić zbyt intensywnego życia towarzyskiego. Jedyne wyjście jakie ona widzi to takie żebyśmy my się do niej przeprowadzili (mąż jest jedynakiem więc jesteśmy jedynymi kandydatami). Tylko że my mamy swoje życie kilkaset kilometrów dalej. Mamy swoją pracę, znajomych, dzieci chodzą do szkoły, więc ewentualna przeprowadzka nie jest taką prostą sprawą, tym bardziej w czasach koronawirusa.

Macie jakieś pomysły jak jej pomóc, a jednocześnie uniknąć przeprowadzki do niej? Oferowaliśmy jej żeby to ona się do nas przeprowadziła, ale ona nie chce. (I zresztą ciężko się jej dziwić, bo całe życie mieszkała w swoim małym miasteczku)
Nie ma żadnej koleżanki czy krewnej która chciałaby się do niej przeprowadzić i z nią zamieszkać.
Nie jest niedołężna żeby zaproponować jej umieszczenie w domu opieki, fizycznie dobrze sobie radzi z zajmowaniem się domem.

Nie ma specjalnie żadnego hobby które by jej wypełniło samotny czas. Próbowałam jej na przykład podsuwać książki, ale się nie sprawdziło.

My się staramy ją odwiedzać, ale przez koronawirusa nie jest to takie proste. Tym bardziej że dzieci chodzą do szkoły, i przed każdą podróżą do babci musimy je izolować w domu żeby jej przypadkiem nie zaraziły koronawirusem...
Obserwuj wątek