Dodaj do ulubionych

No to poszło.

04.03.21, 12:48
Teraz mogę zaczynć zabawę pt "zapuszczanie zdrowych i szczęśliwych włosów"
O, tyle spaleńców poszło do śmieci :
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: No to poszło. 04.03.21, 13:03
      Wybacz, jak Cię bardzo lubię, tak taka fryzura kojarzy mi się nieodparcie z Godek i ni hu hu nie mogę wykrzesać ani odrobiny entuzjazmu. No nie i nie.
    • gaskama Re: No to poszło. 04.03.21, 13:08
      Lubię taką fryzurę. Kojarzę z Katie Holmes. U mnie taka nie działa, bo nie umiem jej układać. Mam lekko kręcone włosy. Jak nie wysuszę tylko same wyschną, to wręcz bardzo kręcone. Ja na głowie mam zawsze "coś", ale nie fryzurę. Mam dwie lewe ręce. U ciebie wygląda to ładnie.
    • piataziuta Re: No to poszło. 04.03.21, 13:36
      kręcone dobrze, proste też dobrze smile

to teraz mi powiedz w wielkim skrócie, prostymi słowami, jak krowie na rowie:

o co chodzi z tym pozbywaniem się tych strasznych silikonów - czy wystarczy do tego szampon bez silikonów, czy jakieś inne cuda i co tam dalej kładłaś za oleje (i nie, nie mogę się cofnąć do tamtych wątków włosowych, bo jest tam tych porad po prostu za dużo tongue_out, wolę się dowiedzieć co ty zrobiłaś)

powiec plis tongue_out

• mashcaron Re: No to poszło. 04.03.21, 13:45
        Silikony się na włosach nadbudowują, przez co, jak się zrobi gruba warstwa, nic już nie dociera do włosa właściwego:p
        Do zmycia wystarczy szampon tzw. rypacz, czyli szampon z sls'ami ( ale bez silikonów) .

• 35wcieniu Re: No to poszło. 04.03.21, 14:31
            W biedrze jest familijny ale jakaś wersja oliwkowa i jest fantastyczny. Myślę że ma i silikony ale jak ktoś się ich nie boi to polecam. Miałam po nim najlepsze włosy od dawna. Dobrze że przypomniałyscie.
            • mashcaron Re: No to poszło. 04.03.21, 14:38
              Jeśli był ten, to nie ma wink
              wizaz.pl/kosmetyki/produkt,301307,intersilesia-mcbride-polska-family-splash-szampon-z-rumiankiem.html#review-2849196

Najlepsza recenzja 🤣
              "Ja ten szampon kupuje ,bo jest tani dla psa.
              Pies zadowolony...
              Na psie pieni się bardzo dobrze a za drugom razem jeszcez lepiej."
              😂😂
            • mashcaron Re: No to poszło. 04.03.21, 14:30
              Od czasu do czasu. Sama jeszcze nie wiem co ile będę używać, z tego co czytam to dość osobista sprawa:p jedni raz na tydzień, inni raz na dwa a jeszcze inni raz na miesiąc :p
            • piataziuta Re: No to poszło. 04.03.21, 14:32
              ...już rozumiem

rypacz się stosuje tak długo, aż się człowiek pozbędzie z włosów nawarstwionych emolientów, a jak już się pozbędzie, to wtedy nakłada nowe
              eureka!
                      • mashcaron Re: No to poszło. 05.03.21, 14:33
                        No nie, szampon niczego nie zrywa mechanicznie tylko rozpuszcza i zmywa. Więc porównanie średnio trafione :p można to raczej porównać do zmywania lakieru do paznokci. Zmywacz nie jest dla paznokci całkiem obojętny i jak będziesz trzeć nim pazury codziennie to się wysuszą i zniszczą. Ale jeśli używasz od czasu do czasu to nic się nie stanie.
                        • black_magic_women Re: No to poszło. 05.03.21, 22:08
                          mashcaron napisała:

> No nie, szampon niczego nie zrywa mechanicznie tylko rozpuszcza i zmywa. Więc p
                          > orównanie średnio trafione :p można to raczej porównać do zmywania lakieru do p
                          > aznokci.

Chodzi o to, że gdzieś tam padło, że po takim szamponie "dopiero widać w jakim stanie są włosy".
                          • mashcaron Re: No to poszło. 05.03.21, 22:24
                            No tak. Jak masz na włosie nadbudowaną grubą warstwę silikonów i innych składników które się nawarstwiają, to nie wiesz w jakim stanie jest włos, bo jest tym wszystkim pokryty. Jak forumka od zielonych paznokci, nie wiedziała że ma infekcję bo była przykryta hybrydą:p
                            • black_magic_women Re: No to poszło. 06.03.21, 13:29
                              mashcaron napisała:

> Jak forumka od zielonych paznokci, nie wiedziała że ma infek
                              > cję bo była przykryta hybrydą:p

Cooo, alez obrzydliwe rzeczy przyszły mi na myśl, nie wiem śmiac się czy płakać. Dzięki, potrzebowałam rozpraszacza 😀
                  • konsta-is-me Re: No to poszło. 06.03.21, 13:37
                    Jesteś pewna że zniszczone, czy po prostu przyzwyczailiśmy się, że naturalne włosy mają wyglądać jak z reklamy?...
                    Jak oglądam stare zdjęcia , sprzed ery szamponów/odżywek/prostownic/suszarek itp. to nikt nie miał gładkich ni cudownie pięknych włosów , tylko właśnie takie "zniszczone".
                    Naturalne włosy właśnie takie są.
                        • mashcaron Re: No to poszło. 06.03.21, 14:13
                          W czasach twojego nastolęctwa suszarki już chyba były powszechnie dostępne:p że o palących włosy termowałkach i płynach do trwałej nie wspomnę:p
                          Myślałam że Konsta o jakichś bardziej zamierzchłych czasach pisze :p
                          Ps. Niezła czupryna!
                          • snakelilith Re: No to poszło. 06.03.21, 14:40
                            mashcaron napisała:

> W czasach twojego nastolęctwa suszarki już chyba były powszechnie dostępne:p że
                            > o palących włosy termowałkach i płynach do trwałej nie wspomnę:p
                            > Myślałam że Konsta o jakichś bardziej zamierzchłych czasach pisze :p

Moja mama miała suszarką z NDR, model Komet, wyprodukowana w latach 60tych. Niektóre części były chyba nawet z bakelitu. Super suszarka, dmuchała jak szalona do końca lat 80tych, z podgrzewaczami lat 70-80 tych w ogóle nie do porównania.
    • viewiorka Re: No to poszło. 04.03.21, 14:03
      Bardzo ładne włosy, wcale nie wyglądały na zniszczone. Pozwolisz, że się podepnę i wstawię moje bida blond z tubki z Rossmanna? Tylko się nie wystraszcie borsuka 🤣🤣
      Nie podcinane, dzisiaj w wersji na prosto. Kolor trochę schłodziłam u fryzjerki
      • mashcaron Re: No to poszło. 04.03.21, 14:07
        viewiorka napisała:

> Tylko się nie wystraszcie bors
        > uka 🤣🤣

😂😂 Lubię twoje poczucie humoru 😂
        Ładny borsuczek smile
        Ja czekam właśnie na listonosza z ciemnymi blondem khadi, będę działać!

• kurt.wallander Re: No to poszło. 04.03.21, 20:05
        Obejrzałam zdjęcia i odszczekuję, co pisałam w twoim wątku. Włosy nie wyglądają na zniszczone. Wiem, że to może być częściowo efekt świeżo od fryzjera, ale tu włosy wyglądają zdecydowanie lepiej niz na tamtych zdjęciach, więc zakładam, że wtedy to była wina słabej jakości, w jakiej zdjęcia wklejają się na forum.
          • brenya78 Re: No to poszło. 04.03.21, 20:30
            "Wina zdjęcia, forum, a poza tym autorka wtedy wygniatala, nie czesała bo taki był zamiar coby skręt wydobyć. "

Sorki, myślałam że ty do Mashcarona piszesz nie do wiewiórki.
              • brenya78 Re: No to poszło. 04.03.21, 20:58
                "No coś ty, gęste, grube, zdrowe końcówki, czemu do podcięcia?"

Bo Snakowa prędzej by własną kupę połknęła niż przyznała się że obrażala bezpodstawnie i pisala bzdury o zniszczonych tlenionych włosach ala Grażyna z bazaru.
                • snakelilith Re: No to poszło. 04.03.21, 21:02
                  brenya78 napisała:

> Bo Snakowa prędzej by własną kupę połknęła niż przyznała się że obrażala bezpod
                  > stawnie i pisala bzdury o zniszczonych tlenionych włosach ala Grażyna z bazaru.

Niechluj zostanie niechlujem. Włosowo i językowo. A jak chcesz zobaczyć, jak wyglądają zadbane końcówki, to spójrz jeszcze raz na zdjęcie mashcarona.
                    • snakelilith Re: No to poszło. 04.03.21, 21:18
                      viewiorka napisała:

>
                      > A o tym niechluj, to rozumiem o sobie pisałaś?

Rozumiem, że wsparcie bredzi ci się podoba, ale na twoim miejscu nie przesadzałabym z wdzięcznością. Twoje włosy mają duży potencjał i potrzebują tylko lepszego cięcia oraz pielęgnacji. Bredzia zostanie niechlujem na zawsze, bo to bardziej mentalna przypadłość.
                      • brenya78 Re: No to poszło. 04.03.21, 21:22
                        "Twoje włosy mają duży potencjał i potrzebują tylko lepszego cięcia "

Pierdu pierdu. Tak, już wiemy co Tobie się podoba. Pensjonarki w boby z ciach grzywka od linijki (sorry mashcaron, one wkrótce odrosną!) oraz wyphotoshopowane sztuczne blondynki ala Dynastia z pudełka po farbie do włosów.
                        • snakelilith Re: No to poszło. 04.03.21, 21:47
                          brenya78 napisała:

> Pierdu pierdu. Tak, już wiemy co Tobie się podoba. Pensjonarki w boby z ciach g
                          > rzywka od linijki (sorry mashcaron, one wkrótce odrosną!) oraz wyphotoshopowane
                          > sztuczne blondynki ala Dynastia z pudełka po farbie do włosów.

No lubię klasę i czyste, wypielęgnowane kobiety. Nie ma się czego wstydzić. Przesuszone kudły we wszystkich kolorach świata, jak te twoje odrosty, do mnie nie przemawiają. Nie mam pociągu do taniego badziewia. Wiewióra jest na dobrej drodze. Jakoś wzięła sobie chyba negatywne komentarze do serca, inaczej nie wyrównywałaby koloru, prawda? big_grin
                          • brenya78 Re: No to poszło. 04.03.21, 21:55
                            "No lubię klasę i czyste, wypielęgnowane kobiety."

Nie, po prostu masz wsiowy gust i nie rozumiesz że trendy we fryzjerstwie się zmieniają.

"Przesuszone kudły"

Te które istnieja tylko w Twojej wyobraźni, zapomniałaś dodać...

"Jakoś wzięła sobie chyba negatywne komentarze do serca, inaczej nie wyrównywałaby koloru, prawda? big_grin"

Słonko. Nie Twoja w tym zasługa, bo wiewióra od początku pisała (i ja też pisałam) że kolor jest wypłukany.
                            • snakelilith Re: No to poszło. 04.03.21, 22:05
                              brenya78 napisała:

> Nie, po prostu masz wsiowy gust i nie rozumiesz że trendy we fryzjerstwie się z
                              > mieniają.

Podstawowym, nigdy nie zmieniającym się trendem, jest ten, że zadbane osoby z wypielęgnowanymi włosami zawsze będą atrakcyjniejsze i lepiej odbierane przez innych. Ale proszę cię bardzo, noś sobie co chcesz, na tle takich jak ty, zadbane kobiety będą robić jeszcze lepsze wrażenie. big_grin
                              • brenya78 Re: No to poszło. 04.03.21, 22:18
                                "Podstawowym, nigdy nie zmieniającym się trendem, jest ten, że zadbane osoby z wypielęgnowanymi włosami zawsze będą atrakcyjniejsze i lepiej odbierane przez innych."

Nowe trendy we fryzjerstwie nie oznaczają źle wypielęgnowanych włosów, słonko.
                    • kobietazpolnocy Re: No to poszło. 05.03.21, 09:18
                      Vieviórka, masz naprawdę ładne włosy, zwłaszcza na tych ostatnich zdjęciach, moim zdaniem. Też nie widzę żadnego zaniedbania.
                      Ogólnie mam wrażenie, że niektórym paniom corona zamknięcie nie służy na głowę. Za dużo Pinteresta, za mało spotkań z ludźmi w realu.. Jeśli to są brzydkie, niechlujne i niemodne (a co jest tak naprawdę modne?) włosy, to chyba całe ulice wokół mnie powinny płonąć wstydem i zamknąć się w domu.
                      Wszystko co do tej pory widziałam: ciebie, wapahę, mashcarona, princeskę, to są ładne fryzurki. A to czy bardziej czy mniej podcięte, skręcone i na jaki odcień zafarbowane to już kwestia gustu, a nie zaniedbania.
                      • viewiorka Re: No to poszło. 05.03.21, 09:45
                        Dziękuję. Te pierwsze zdjęcia inaczej wyglądają na forum, inaczej na komórce w galerii. Forum obcina jakość okropnie. Poza tym dużo zależy od światła. Na tych pierwszych zdjęciach mam kolory, których w realu u siebie nie znalazłam (u mnie pokazało jakieś czerwonawe u góry, a górę mam całkowicie naturalną i koło czerwonego nawet nie stała 🤣
                        • kobietazpolnocy Re: No to poszło. 05.03.21, 13:23
                          viewiorka napisała:

> Dziękuję. Te pierwsze zdjęcia inaczej wyglądają na forum, inaczej na komórce w
                          > galerii. Forum obcina jakość okropnie. Poza tym dużo zależy od światła. Na tych
                          > pierwszych zdjęciach mam kolory, których w realu u siebie nie znalazłam (u mni
                          > e pokazało jakieś czerwonawe u góry, a górę mam całkowicie naturalną i koło cze
                          > rwonego nawet nie stała 🤣

Naprawdę nie musisz się tłumaczyć smile Ja mam kolor włosów inny w zależności od oświetlenia, a poza tym spędzam pół życia w Teamsach przy zmieniającym się świetle i korzystam z kilku telefonów do rozmów przez Whatsappa. Każda kamera, każdy rodzaj światła zmienia odcień moich włosów, koloryt cery zresztą też.
                          A dodaj do tego jeszcze modyfikacje na samym forum. To są oczywistości dla każdego, kto dużo siedzi przed kamerką. Nie daj z siebie zrobić wariata.
                      • brenya78 Re: No to poszło. 05.03.21, 12:12
                        "Ogólnie mam wrażenie, że niektórym paniom corona zamknięcie nie służy na głowę. Za dużo Pinteresta, za mało spotkań z ludźmi w realu"

O to to!

"Jeśli to są brzydkie, niechlujne i niemodne (a co jest tak naprawdę modne?) włosy, to chyba całe ulice wokół mnie powinny płonąć wstydem i zamknąć się w domu."

Ja jestem szalenie ciekawa fryzury Snake, ale wiem że nie dane mi będzie dostąpić tego zaszczytu i nasycić oczy tym pięknem nieziemskimi. Szkoda...
                      • snakelilith Re: No to poszło. 05.03.21, 12:35
                        kobietazpolnocy napisał(a):

>> Ogólnie mam wrażenie, że niektórym paniom corona zamknięcie nie służy na głowę.
                        > Za dużo Pinteresta, za mało spotkań z ludźmi w realu.. Jeśli to są brzydkie, n
                        > iechlujne i niemodne (a co jest tak naprawdę modne?) włosy, to chyba całe ulice
                        > wokół mnie powinny płonąć wstydem i zamknąć się w domu.

Akurat na pinterestach, to prędzej znajdziesz tryndy ala bredzia, a nie zadbane włosy w fryzurach, które da się w prosty sposób ogarnąć w domu. Jakieś pseudoseksowne loki ala manga w pierdylionie śmiesznych kolorów w jednej słusznej długości. A potem dziewczyny się na tym orientują i wychodzą im wysuszone kudły z odrostami, które kreuje się na trend. Na ulicy rzadko można dziś zobaczyć ładne cięcie i naprawdę zdrowe włosy. Więc owszem, ja wychodzę i widzę właśnie, to co wychodzi w realu, gdy naoglądało się za dużo pinterestu.
                        • brenya78 Re: No to poszło. 05.03.21, 13:12
                          "Akurat na pinterestach, to prędzej znajdziesz tryndy ala bredzia, a nie zadbane włosy w fryzurach, które da się w prosty sposób ogarnąć w domu. "

Snake, wszystkie tu czekamy aż wrzucisz fotki swoich cudnych włosów, aż nam portki spadną z wrażenia. Dawaj! Pokaż nam wiesniaczkom jakie to są ponadczasowe tryndy.
                          • kobietazpolnocy Re: No to poszło. 05.03.21, 13:20
                            brenya78 napisała:
                            >
                            > Snake, wszystkie tu czekamy aż wrzucisz fotki swoich cudnych włosów, aż nam por
                            > tki spadną z wrażenia. Dawaj! Pokaż nam wiesniaczkom jakie to są ponadczasowe t
                            > ryndy.

Nie ma znaczenia, jak ona wygląda, bo nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że jej podejście do wyglądu kobiet brzmi bardzo wymagająco i surowo. Niewystarczająco ładnie, niewystarczająco zadbanie... Myślałam, że nowoczesne europejskie kobiety takie podejście już zarzuciły.
                            • brenya78 Re: No to poszło. 05.03.21, 13:25
                              "Nie ma znaczenia, jak ona wygląda, bo nie o to tu chodzi."

Ależ ma. Wyśrubowane standardy, wytykanie rzekomo zniszczonych włosów, niechlujstwa, złego farbowania, wręcz pisanie o tandecie, bazarowym stylu, a nawet o burdelu... No, to zobowiązuje. Osoba która ma takie wymagania powinna całą sobą stanowić świadectwo piękna oszlifowanego, bijącego po oczach. Tymczasem wszystkie forumki wstawiają swoje włosy, a ta najbardziej hatujaca nie. Znamienne, nie sądzisz?

"Myślałam, że nowoczesne europejskie kobiety takie podejście już zarzuciły."

Ona mentalnie tkwi w czasach Dynastii. Stamtąd czerpie wzorce odnośnie wyglądu, jak i kondycji kobiety w otaczającej ją rzeczywistości. Taki skansen mentalno estetyczny.