Dodaj do ulubionych

Wirus zostanie z nami na zawsze- Restrykcje też ?

04.03.21, 13:08
Coraz częściej pojawiają się głosy ekspertów, że ten wirus pozostanie z nami już na zawsze i musimy nauczyć się z nim żyć. Co niepokojące będzie to oznaczało, że musimy się nauczyć żyć w "nowej rzeczywistości" czyli przestrzegając różnych obostrzeń. Co wy na to? Godzicie się na taką nową rzeczywistość na zawsze? Dystans, maseczki, ograniczenia w podróżach i kontaktach międzyludzkich, czy uważacie, że należy wrócić do tego co było i żyć normalnie traktując wirusa jako "drugą grypę"? Ja jestem z tej drugiej opcji, i nie wyobrażam sobie jak w ogóle komuś może przyjść do głowy , że ludzie dadzą się tak udu.ić na zawsze. Przecież to jakaś paranoja!!!

"W opinii dr Zielonki otwartą jest perspektywa długoterminowa. - Mimo nadziei pokładanych w szczepieniu, nie można być pewnym, że jesienią nie będą dominować nowe formy wirusa, na które nie będzie działać odporność nabyta. Wówczas wszystko zacznie się od początku. Znów czeka nas lockdown, restrykcje sanitarne, masowe zachorowania, zgony i czekanie na nową skuteczną szczepionkę. Ta dwoistość perspektyw - dobrej i złej - nie zależy od nas, lecz od wirusa - przyznaje.
Zdaniem Anety Afelt pora zaakceptować to, że SARS-CoV-2 będzie częścią naszego tła biologicznego i będziemy żyć z nim "raczej na pewno" do końca życia naszej generacji, a z dużym prawdopodobieństwem znacznie dłużej. - Oznacza to zmiany w organizacji naszej codzienności: utrzymanie dystansowania społecznego, ograniczenie liczby kontaktów międzyludzkich, ograniczenie swobody podróży na dużych odległościach, ale… to też szansa na powrót do naszych "małych, lokalnych ojczyzn", odbudowania więzi międzysąsiedzkich, poznania najbliższego regionu, zadbania o jego jakość. To jest również dobra strona epidemii - podkreśla."

www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,rok-epidemii-covid-19-w-polsce--eksperci-mowia--co-nas-czeka,artykul,90113652.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka