Dodaj do ulubionych

Zwolnienie od podatku

04.03.21, 20:06
Jesteśmy w trakcie szykowania się do sprzedaży nieruchomości. Jej fragment został niestety podarowany 3 lata temu, w związku z czym za sprzedaż tego kawałka należałby się PL podatek.
Ale że nie mamy najmniejszej ochoty go płacić, to mam dwa pytania do znawczyń:
1. Czy płatności się uniknie, jeżeli za ten sprzedany kawałek spłaci się kredyt mieszkaniowy (inna nieruchomość, kredyt sprzed lat)?
2. Czy ktoś ćwiczył w tym kontekście nabywanie nieruchomości w innym kraju UE?
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Zwolnienie od podatku 04.03.21, 21:32
      A który podatek masz na myśli, bo w grę mogą wchodzić co najmniej ze trzy?

Istnieje coś takiego jak informacja podatkowa. Dwukanałowa.
      Można wystąpić do KIS o interpretację indywidualną - wydane znajdziesz tutaj:
      sip.mf.gov.pl/
      a jak nie chce ci się szukać, to za jedyne 40 zł możesz mieć własną.
      Gdzieś tam na tej stronie jak się przeklikasz jest też telefon i email na infolinię.
        • mika_p Re: Zwolnienie od podatku 04.03.21, 22:50
          W grę może wchodzić co najmniej dochodowy oraz wymiennie VAT lub od czynności cywilno-prawnych.
          Gdybyś się decydowała na interpretację, to trwa nawet trzy miesiące, a w covidzie może nawet dłużej, więc w razie jakby co bierz to pod uwagę.
    • joana.mz Re: Zwolnienie od podatku 05.03.21, 08:37
      Ad 1 - tak, można uniknąć w ten sposób płacenia podatku, sama korzystałam z takiej opcji, jestem już nawet po kontroli w ciągu 5 lat od zdarzenia, tylko oczywiście trzeba dopilnować papierów i terminów.
      Ad 2 - nie mam pojęcia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka