Dodaj do ulubionych

Tycie po lekach

05.03.21, 08:23
Jestem załamana, całe życie ( poza ciążami) ważyłam 57 8 kg i było to idealnie. Teraz od kilku tygodni musiałam zacząć brać leki sterydowe i w ciągu 8 tygodni utylam 3,5 kg. Ponieważ ćwiczę to dla mnie wyglądam jeszcze ok, ale za dwa kg to się zmieni a przecież leki muszę jeszcze brać kilka miesięcy. Byłam u dietetyka klinicznego ale pani miała bardzo małą wiedzę, niezgodną z nowszymi trendami. Dość długo jej szukałam. Teraz już fantazjuję o ukończeniu przedwczesnym leczenia i czasem mam ochotę iść za tą myślą... Prawda jest taka że niby wiele nie zmieniłam w diecie, mam ochotę większą na węgle i naprawdę trudno to opanować ale z tym walczę. Jak szukać specjalisty skoro poczta pantoflowa wywiodła mnie na manowce ?
Obserwuj wątek
    • asfiksja Re: Tycie po lekach 05.03.21, 08:56
      Bardzo mało spuchłaś przez te 8 tygodni, to dobrze rokuje. Ale i tak serdecznie współczuję, że jeszcze kilka miesięcy przed tobą. Pamiętaj, żeby odstawiać stopniowo, nie ulegać pokusie przyspieszonego odstawiania, bo choroba może "odbić". Nie sądzę, żeby dietetyk w takim przypadku pomógł, to nie kwestia wiedzy dietetycznej tylko żelaznej woli (wykonalne tylko przy akceptacji ogromnego cierpienia).
    • nangaparbat3 Re: Tycie po lekach 05.03.21, 09:03
      Może jednak najpierw zadbaj o zdrowie. Moja przyjaciółka brała sterydy z powodu choroby tarczycy, w pewnym momencie wyglądała jak michelinek, ale potem dość szybko wrociła do normy. Sterydów w dużych dawkach i na parę miesięcy nie przepisują bez powodu, może poczytaj sobie o ewentualnych skutkach Twojej choroby nieleczonej i ciesz się, że są sterydy na świecie i możesz je brać?
    • amsterdama Re: Tycie po lekach 05.03.21, 11:33
      Sterydy same w sobie nie powodują tycia. Zwiększają apetyt, to jest trudne, ale do opanowania. Przyrost masy ciała na początku leczenia jest prawdopodobnie związany z retencja płynów.
    • snakelilith Re: Tycie po lekach 05.03.21, 11:49
      Sterydy pwodują wzrost apetytu, ale to nie są leki, które podaje się bez powodu. Moim zdaniem mocno przesadzasz, 3,5 kg na plusie przy twojej wadze nie jest dramatem i wiele kobiet chciałoby mieć twój problem. Uspokój się więc, odczekaj końca terapii, waga może sama wrócić do mniej więcej poziomu wyjściowego, a jak będzie ciut wyższa, to świat też się nie zawali. Zamiast zajmować się szukaniem dietetyka (co on niby ci pomoże jak jesteś szczupła i odżywiasz się prawidłowo?) zajęłabym się przyczyną terapii sterydowej, bo problemy zdrowotne przybierają z wiekiem i stają się kiedyś bardziej upierdliwie od straty figury nastolatki.
      • tereso Re: Tycie po lekach 05.03.21, 12:37
        🌷 chyba trochę żyje złudzeniami że mnie inne problemy nie dotkną a tu proszę... Macie rację. Jeszcze tylko się wytłumaczę że 3,5 kg na plus jest ok boję się kolejnych.... Dziękuję Wam za ustawienie do pionu.
    • zimowa_piosenka Re: Tycie po lekach 05.03.21, 18:32
      Hej Tereso, a po jakim czasie zauważyłaś przyrost wagi pytania?
      Ja właśnie rozpoczęłam kurację sterydami. Też pewnie będę brała kilka miesięcy, może dłużej. Na razie biorę tylko tydzień i nie zauważyłam wahań wagi.
      Natomiast jako lek na objawy choroby sterydy są rewelacyjne.
    • szorstkawelna Re: Tycie po lekach 05.03.21, 22:26
      Nie pocieszę. Ja, po prawie roku brania sterydow, przytylam 13 kg. Po odstąpieniu okazało się, że waga ani drgnie pomimo diety. Dochrapalam się insulinoopornosci po tych lekach, a całe życie miałam cukier w okolicach 78. Objawy choroby wróciły po przedstawieniu sterydow.. O kant tylka to wszystko potluc.
            • lilia.z.doliny Re: Tycie po lekach 06.03.21, 07:03
              Ja na siebie już chyba stawiam krzyżyk. Nie mam już siły ani się odchudzać ani "leczy

              Wez tak nie mow sad
              Mam podobny problem, za chwilę jade na badania i zaczynam działać. Nie mówiąc mi, ze wysilki nuc nie dadząsad((((((
              • tereso Re: Tycie po lekach 06.03.21, 07:11
                Może to gorsza chwila u szorstkiej. Szorstka a objawy choroby Ci mocno przeszkadzają ?
                Mnie bardzo pomaga sport, medytacje, ale też w ogóle radość życia, takie ukierunkowanie na przyjemności. Ale zobaczę jak zaśpiewam za jakiś czas 😝 dziękuję dziewczyny że napisalyście.
                • szorstkawelna Re: Tycie po lekach 06.03.21, 08:00
                  Przeszkadzają, ale tak naprawdę jestem przyzwyczajona do bólu, chronicznego zmęczenia, wypadania włosów i innych atrakcji.
                  Na chroniczne zmęczenie i tak sterydy nie pomogły, a ono mi zdecydowanie utrudnia normalnie funkcjonowanie. Zresztą i tak nie pamiętam już prawie kiedy było normalnie.
                  • tereso Re: Tycie po lekach 06.03.21, 08:12
                    Ojej 😟 a diagnostyka jest pewna, skończona?
                    Ja trochę też jestem przyzwyczajona do bólu stawów ale raczej nie zwracam na niego uwagi. Śmiejemy się że jestem maso, bo nawet czuję czasem jakiś rodzaj przyjemności gdy ten ból przeplata się z bólem mięśni po wysiłku. Prawda jest jednak taka że wszystko zależy od natężenia choroby i jak Ci tak ostro dowali to masz po prostu dość. Mam nadzieję że znajdziecie coś co Ci pomoże.
              • szorstkawelna Re: Tycie po lekach 06.03.21, 08:08

                > Wez tak nie mow sad
                > Mam podobny problem, za chwilę jade na badania i zaczynam działać. Nie mówiąc
                > mi, ze wysilki nuc nie dadząsad((((((
                >

                Myślę, że dadzą, jeśli wszystko skoordynujesz i będziesz miała ustawione leki/diagnozę/dietę.
                Ja, po prostu, jestem już tym wszystkim potwornie zmęczona.
                • tereso Re: Tycie po lekach 06.03.21, 08:15
                  A może warto w tej sytuacji trochę wspomóc Twój nastrój farmakologia ? Bo trudno zachęcać do aktywności kiedy serio jesteś już taka zmęczona 🌷
                  • szorstkawelna Re: Tycie po lekach 06.03.21, 08:34
                    Biorę SSRI od lat, u mnie depresja jest chorobą współistniejacą z podstawową. Diagnozę mam dopiero od paru lat i tak naprawdę, nie przechodzę choroby podstawowej najgorzej w porównaniu z innymi.
                    Dziękuję za rady i miłe słowo smile To prawda, że sport, medytacja trochę pomagają, tylko wpierw trzeba jeszcze wykrzesać trochę sił żeby wstać, ale z tym i zdrowi miewają problem wink
                    A Ty masz długo brać sterydy? W niektórych chorobach są podobno już lepsze opcje np. leczenie biologiczne. Może warto popytać?
    • leosia-wspaniala Re: Tycie po lekach 06.03.21, 09:13
      Niesamowite, jak ludzie dali sobie zrobić kisiel z mózgu. Myślałam, że będzie o przytyciu ze 30-40 km, a tu + 3 na plusie i przez 8 tygodni, więc pewnie jeszcze kilka przybędzie. I zastanawiasz się nad przerwaniem leczenia (mniemam, że nie chodzi o jakieś dość poważne schorzenie)? Idź do dietetyka klinicznego, a nie narażaj zdrowia, żeby się w stare dżinsy wcisnąć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka