Dodaj do ulubionych

Co szkodzi że posiedzisz trochę w domu? Właśnie to

05.03.21, 09:45
wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,26851990,polacy-wyraznie-przytyli-w-czasie-pandemii-i-mniej-sie-ruszaja.html#S.main_topic-K.C-B.6-L.2.maly
Przerażające. Polacy średnio przytyli po 2kg w ciągu ostatniego roku. Zmniejszyła się suma godzin poświęcanych na aktywność fizyczną, zwłaszcza na powietrzu. Covid przeminie, a przez nadmierne ograniczenia będziemy mieć wlokącą się pandemię otyłości, chorób narządów ruchu, krążenia.

Najbardziej martwią mnie dzieci i młodzież. I tak jest kiepsko w naszym kraju, ale teraz jest jeszcze gorzej. Pandemiczne pokolenia będą się ruszać jeszcze mniej niż wcześniej, będą mieć znacznie mniejsze szanse na wyrobienie sobie nawyku ruchu, aktywności fizycznej, będą bardziej otyłe. Błędne koło - nauka zdalna, więc nawet nie ma tych 10 minut dojścia do szkoły/na przystanek. Nie ma wf, jest ślęczenie nad kompem. Nie każdy rodzic wyśle na zajęcia dodatkowe, zresztą nie wszystko przecież działa.

Uważam, że należy znieść nakaz noszenia masek na powietrzu, bo zasłanianie twarzy po pierwsze obniża komfort z przebywania na powietrzu, utrudnia aktywność fizyczną, a w dodatku buduje skojarzenie, że na dworzu jest niebezpiecznie, skoro trzeba nosić maskę! Uważam tez, że powinien być nakaz realizowania wf w formie offline! Niech wuefiści biegają z dzieciakami, zabierają je na rowery, kijki, na siłownie plenerowe, zamiast kazać na kompach rozwiązywać testy z zasad gry w siatkówkę!
Obserwuj wątek