Dodaj do ulubionych

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

06.03.21, 19:24
Z moim ex super się dogadywaliśmy w sprawie opieki nad dzieckiem. Prawie 3 lata. Dzieckiem zajmowała się za darmo moja mama na zmianę z opiekunka. Niestety mama się wypisała ponieważ jest koronawirus i ona się boi. Ja mam prace gdzie mam częsty kontakt z osobami zarażonymi a dziecko chodzi do zerówki. Miałam koronawirusa 2 razy. Wiec opiekunka musi więcej pracować i muszę jej więcej płacić. Dziecko na duże problemy zdrowotne. Zarówno fizyczne jak i emocjonalne i nie wytrzymuje w szkole dużej niż kilka godzin. Nie ma opcji ze będzie siedziała w świetlicy. Ja pracuje zmianowo. Dlatego ta opiekunka będzie potrzebna dobre 4-5 lat az dziecko się usamodzielni. Ex wie o problemach dziecka i ich nie neguje. Problemy potwierdzone licznymi diagnozami. Mamy dopiero teraz ustalona sprawę o alimenty i mam koszt opiekunki w kosztorysie. On zaczął twierdzić ze opiekunka nie jest potrzebna i nie będzie za nią płacić. Nastraszył nasza opiekunkę sądem i tym, ze ja zakapuje do urzędu skarbowego. I ona zrezygnowała. Teraz mam ustalona druga i tez się boje, ze będzie ja zastraszał. Czy takie zachowanie kwalifikuje się do ograniczenia praw ojcu?? Działa na krzywdę dziecka.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka