Dodaj do ulubionych

nieudane farbowanie -- co teraz robic?

06.03.21, 20:24
Dziewczyny, pomozcie blagam! Zafarbowalam wlosy wczoraj. Mial byc popielaty ciemny blond, a wyszla jakas miedziana tragedia, na gorze jasniej, na koncach ciemniej. sad

Zwykle farbuje zwykla chemiczna farba/szamponem (Garnier Movida), ale taka ktora sie zmywa po miesiacu. Od jakiegos czasu jednak wkrecilam sie we wlosing i wszystko byloby super, gdyby nie to, ze nabralam ochoty na jakies bardziej naturalne farby. Henny sie boje, bo absolutnie nie chce rudego, chociaz wielogodzinna zabawa z blotem we wlosach mi nie przeszkadza. Wczoraj zafarbowalam wiec Herbatint, kolor 7C popielaty blond. No i wyszla nierowna miedz. Za to wlosy zdrowe i blyszczace. uncertain

Co robic? Zafarbowac jeszcze raz chemiczna farba? Nie spale sobie wlosow?

Marze o farbowaniu henna, ale teraz to juz zupelnie sie boje. A moze udaloby sie znalezc jakas naturalna farbe, ktora przyciemni i ochlodzi kolor?
Obserwuj wątek
    • triismegistos Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:30
      Wklej skład tego ustrojstwa, którym się farbowałaś?
      • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:36
        Triismegistos, wkleilam ponizej, tylko mi sie link zle podpial. Dzieki!
        • triismegistos Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:38
          Na szybko widzę, że nie ma indygo ani katamu, więc przynajmniej nie grozi ci glon. Resztę musiałabym wyguglać.
          • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:44
            Naczytalam sie tyle o hennie ostatnio, ze przynajmniej upewnilam sie, ze w tej farbie nie ma indygo (o katamie nie wiedzialam).

Problem w tym, ze to jest farba z utleniaczem, tzn. rozjasnilam sobie wlosy i to nierowno, wiec chyba naturalne sobie z tym nie poradza.
            • triismegistos Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:51
              Prawdziwa henna poradzi sobie śpiewająco, ale to rudości niestety.
              Katam jest mniej ryzykowny niż indygo, a jak już dojdzie do najgorszego glon jest ładniejszy, ale uważałabym z nim.
              • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:21
                Poczytam o katam w takim razie.

Dzisiaj w desperacji spedzilam godzine z amla na glowie. Ma podobno przyciemniac, ale efektu nie bylo zadnego.
    • 35wcieniu Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:33
      Ja bym zafarbowała chemiczną, ale jak chcesz tylko naturalne to pewnie jakaś ciemniejsza henna by to przynajmniej trochę poprawiła.
      • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:35
        Henny sie boje i chyba na razie sie nie odwaze. W najgorszym wypadku dam sobie kilka dni, zadbam o wlosy, a potem wrzuce chemiczna farbe. Boje sie tylko, ze moje (cienkie i delikatne) wlosy sobie z tym nie poradza.
        • 35wcieniu Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:40
          Ale jeżeli farbowałaś naturalną, która ich nie zniszczyła, to kolejna chemiczna, której i tak uzywalas regularnie, nie powinna im zrobić niczego strasznego.
          • triismegistos Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:42
            Niekoniecznie. Tzw "farby roślinne"potrafią mieć w składzie takie syfy, że głowa mała.
            • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:46
              Wlasnie nad tym sie zastanawiam. Ta farba, ktorej zwykle uzywam nie ma amoniaku i sie wymywa, wiec nie powinno byc problemu.

Zaluje, ze nie zdecydowalam sie na prawdziwa naturalna farbe, tylko cos pomiedzy... Ech, mam nauczke.
              • triismegistos Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:49
                Ty się ciesz, bo te popielate blondy lubią mieć w składzie indygo a to one way ticket.
            • 35wcieniu Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:47
              No tak, ale autorka napisała że kolor wyszedł źle, ale włosy zdrowe i błyszczące.
              • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 21:56
                Tak jest. Zwykle przy farbowaniu wypada mi troche wlosow, a tym razem jeden, moze dwa, az sie zdziwilam. Tylko ten kolor.
    • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:34
      Juz wklejam:

Gel colorant 7C : Laureth-4, Propylene glycol, Aqua, PEG-2 oleamine, Ethanolamine, Oleic acid, Aloe barbadensis leaf extract, Hamamelis virginiana leaf extract, Betula alba leaf extract, Echinacea angustifolia root extract, PEG-75 meadowfoam oil, p-Phenylenediamine, Tetrasodium EDTA, 4-Chlororesorcinol, 2-Methylresorcinol, 2,4-Diaminophenoxyethanol HCl, m-Aminophenol, Cetrimonium chloride, Sodium metabisulfite, Glycerin, Simethicone.

Révélateur : Aqua ; hydrogen peroxide ; etidronic acid ; PEG-40 ; hydrogenated castor oil ; trideceth-9 ; cetrimonium chloride ; propylene glycol ; phosphoric acid ; simethicone.
      • redwineiswhatilike Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 20:54
        Dałabym na to farbę chemiczną. Przecież ta farba też nie jest naturalna jak henna. Przykryj to czymś innym.
        • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 21:56
          Tak chyba zrobie, masz racje.
    • snakelilith Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 21:39
      Było już pierydylion wątków na ten temat. Przyciemni i ochłodzi ci kolor Ciemny blond Khadi. Znajdź sobie wątek mashcarona (forum.gazeta.pl/forum/w,567,171355501,171355501,No_to_poszlo_.html), ona farbowała tym włosy i wklejała zdjęcia.
      Na dole masz zdjęcia z internetu. To czysto roślinna farba, ale nie uzyskasz chłodnego odcienia bez indygo, więc tam jest indygo. Henna zawsze przyrudza.
      • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:01
        Czytalam te watki ostatnio i caly czas waham sie co do henny i zwlaszcza indygo. Kiedys na pewno sie skusze, ale moze tuz przed wakacjami, przynajmniej w biurze nie beda mnie ogladac jak cos bardzo nie wyjdzie.
        • eresse Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:21
          nie-mama napisała:

> Czytalam te watki ostatnio i caly czas waham sie co do henny i zwlaszcza indygo
          > . Kiedys na pewno sie skusze, ale moze tuz przed wakacjami, przynajmniej w biur
          > ze nie beda mnie ogladac jak cos bardzo nie wyjdzie.

Ja używam od dawna khadi ash brown i wychodzi brąz bez rudosci. Co prawda slabo kryje siwe wlosy, ale jestem zbyt leniwa na dwustopniowe farbowanie. Oczywiście ma indygo. Nakladalam na to chemiczny ciemny blond (kolorowo zbliżony do tej "henny"). Nie było żadnych niespodzianek. Kolor prawie się nie różnił od tego co uzyskuje khadi. Ważne aby potem nie rozjasniac.
    • saszanasza Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:08
      A na hennę da się nałożyć farbę chemiczną?
      • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:12
        Tez sie nad tym zastanawiam, moze ktos bardziej doswiadczony podpowie.

Wiem, ze indygo nie mozna rozjasniac, bo wychodzi zielony. A henna sama podobno naklada sie na wlosy i nie pozwala dzialac farbom chemicznym. Nie wiem czy to prawda.

Chcialabym przetestowac najpierw henne (te polecana Khadi), a gdyby nie wyszlo, to wrocic do mojej chemicznej farby.

Czy ktos moze mi podpowiedziec, czy moge tak zrobic?
        • snakelilith Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 23:27
          Ale co masz na myśli pisząc henna? Henna czyli lawsonia farbuje na mocny rudy kolor. Do uzykania bardziej stonowanych kolorów używa sią mieszanek roślinnych. Hennę możesz rozjaśniać, ale w przypadku mieszanek trzeba patrzeć na skład i unikać indygo. To może być trudne, bo Khadi prawie we wszystkich odnieniach ma indygo, a te bez indygo pewnie cię nie interesują, bo na twoich włosach możliwe będzie nimi tylko przyrudzenie.
          • chatgris01 Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 23:48
            snakelilith napisała:

> Hennę możesz rozjaśniać,

Jednak nie radziłabym. Po rozjaśnieniu henny zrobiła mi się na głowie istna kaczuszka wielkanocna (oczoyebny żółtopomarańczowy, jajecznica to był przy tym bardzo stonowany kolor).
    • rb_111222333 Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:13
      Nie lepiej iść do fryzjera?
      • agnieszkas72 Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:18
        Ciemny blond khadi to moim zdaniem najgorsza henna khadi. Dziwny, bardzo ciemny, bury kolor a siwe odrosty miały u mnie odcień zielony.
        • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:20
          Ojej, dzieki, ze o tym mowisz. Wlasnie to mnie stresuje.
        • mashcaron Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 23:17
          Bury? Mi wcale nie wyszedł bury :p
        • snakelilith Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 23:22
          Bury, bo chłodny. Roślinne farby bazują na hennie, a henna jest ruda, więc większość kolorów wychodzi ciepło. Dodatek indygo kolor przyciemnia, przychładza i przygasza, ale nie uzyskasz koloru jak przy farbie chemicznej. I ciemny błond jest ciemny, co oczekiwałaś?
          • mashcaron Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 23:28
            Właśnie ten efekt chłodu mi się najbardziej podoba, bo chemiczne farby zawsze mi wychodziły z takim podtonem miedzianym, nawet jak teoretycznie nie powinny.
      • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:19
        Szczerze mowiac przez wiele lat farbowalam wlosy u fryzjerow. Nigdy, ale naprawde nigdy nie bylam zadowolona. Albo kolor byl nie taki (zwykle rudy), albo farby byly zbyt agresywne.

Od kilku lat przestawilam sie na farbowanie w domu i bylo ok, tylko zachcialo mi sie bardziej naturalnej farby.
    • iberka Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 06.03.21, 22:20
      Iść do fryzjera
    • mikams75 Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 07.03.21, 03:16
      khadi ochlodzi, ale zebys nie byl zdziwiona, kolo sie rozwija 2-3 dni, ja w pierwszym dniu po farbowaniu tez nie do konca bylam zadowolona, byla rudawa poswiata, ale zniknela i kolor byl piekny chlodny.

Ale zmartwilas mnie, bo wlasnie kupilam Herbatint 4c.
      • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 07.03.21, 06:56
        Dzieki! Zaczekam kilka dni i przemysle sprawe henny.

Jesli chodzi o Herbatint, to chyba zalezy od odcienia, przy ciemniejszych nie powinnas miec problemu. Poza tym tak jak wspomnialam, moje wlosy ogolnie czuja sie po nim bardzo dobrze, tylko kolor nie wyszedl.
    • katie3001 Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 07.03.21, 06:37
      Na gorze jasniej na dole ciemniej - źle nałożyłaś farbę. Miedziana tragedia bo pewnie masz ciepły pigment włosów i może być ciężko nadać im popielaty odcień. Idź do fryzjera lub kup ciemniejsza farbę np jasny brąz.
      • nie-mama Re: nieudane farbowanie -- co teraz robic? 07.03.21, 06:58
        Masz racje, chyba zle nalozylam. Od kilku lat robie to sama i nie mialam takiego problemu, ale nowa farba mnie zaskoczyla.

Mysle, ze kupie ciemniejsza farbe. Nie chce isc do fryzjera, wiem, ze teoretycznie to powinno byc najlepsze rozwiazanie. W praktyce nigdy nie bylam zadowolona z farbowania u fryzjera. Robilam to wielokrotnie i ani raz nie udalo mi sie uzyskac koloru takiego jak chcialam, a moje cienkie wlosy byly coraz bardziej zniszczone. Wole zostac z tym beznadziejnym rudym niz farbowac u fryzjera szczerze mowiac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka