Dodaj do ulubionych

sukcesy i porażki

07.03.21, 16:53
Słuchalam niedawno rozmowy z autorem najnowszej biografii Kazimierza Górskiego. Opowiadal, że bezpośrednio przed objeciem stanowiska trenera reprezentacji miał dwie poważne porażki, jeden z zespołów, które prowadził, spadł do niższej ligi, inny też miał jakiś poważny problem. Nikt wówczas na niego specjalnie nie liczył, ale też nikt nie liczył na sukcesy naszej drużyny, więc chyba dlatego - skoro i tak nic z nich nie będzie, dawajcie Gorskiego, przecież to bez znaczenia. I stal się cud -kiepski zespoł, kiepski trener, i najwieksze sukcesy w historii naszej pilki nożnej.
Bardzo mnie to poruszyło, zwłaszcza że Gorskiego kochalam zawsze za jego bon-moty, chciałam napisać, ale jeszcze postanowilam sprawdzić jak to było z tymi niepowodzeniami. Zajrzalam do Wikipedii, a tam - SUKCESY SZKOLENIOWE, a krótkim tekście o pracy trenerskiej ani słowa o porażkach.
I uważam, że to chore. Że powinniśmy pamiętać i uczyć dzieci, że w zyciu każdego jest maiejsce na jedne i na drugie, i że po porażce może przyjść sukces, czasem wielki.
Obserwuj wątek
    • morekac Re: sukcesy i porażki 07.03.21, 17:21
      Myślę, że po prostu nikt o tych porażkach nie wie/nie pamięta, a ci, co piszą hasła w wiki, też nie są archiwistami, przetrzepującymi roczniki Przeglądu Sportowego sprzed pół wieku...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka