Dodaj do ulubionych

badałyście sobie płuca po covidzie?

07.03.21, 23:41
macie jakieś dolegliwości ze strony płuc? jakie badanie robiłyście lub jakie powinno się zrobić?

Dopytuję, bo mam jakiś problem z kaszlem, który pojawia się tylko wieczorem, jest taki suchy, nie specjalnie męczący ale "brzmi" dziwnie do tego mam ból w klatce piersiowej i kołatanie sercasad
Co do samego koronawirusa to mam jedynie podejrzenia, że go przeszłam i to ponad roku temu, więc nie wiem czy te dolegliwości, które mam powinnam z nim łączyć.
Poradźcie, szukać pulmonologa, czy się obserwować? wkurza mnie też to kołatanie serca, ale tu myślałam że to może TSH mi się rozregulowało i wybieram się żeby sprawdzić poziom hormonów.
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: badałyście sobie płuca po covidzie? 07.03.21, 23:54
      Myślę, że powinnaś zasięgnąć rady lekarza i to nie jednego. Objawy, jakie opisałaś nie muszą być pocovidowe, ale mogą, tak, czy siak, trzeba by je zdiagnozować.

Ja się proszę o skierowanie na rentgen płuc i się doprosić nie mogę. Podobno jeszcze za wcześnie, a najpierw trzeba do lekarza i się zbadać, ale jeszcze za wcześnie, lekarz każe odczekać i się doleczyć, wydobrzeć i dopiero przyjść na wizytę, serio wink
      Znane mi trzy osoby robiły rtg i miały zmiany pocovidowe. Jedna się leczy długotrwale, druga dostała antybiotyk i jest ok, trzecia,hm, powinna się rehabilitować, ale miejsca na rehabilitację brak.
    • birch70 Re: badałyście sobie płuca po covidzie? 08.03.21, 00:12
      Kaszlę od czasu covidu, a już niebawem minie pół roku od zachorowania... Wreszcie dostałam skierowanie na RTG i rozmaite badania krwi, wybieram się niebawem.
      Sama jestem ciekawa, jakie będą wyniki.
      Wydolność oddechowa słabiutka jak do tej pory, zadyszka, duszność przy próbach podjęcia większej aktywności fizycznej (chciałam wrócić do roweru - nic z tego, po 15 min jazdy na stacj. przy najniższym obciążeniu zaczęłam się dusić, puls 190), wróciła częściowo arytmia zduszona wcześniej ablacją 😔
    • princy-mincy Re: badałyście sobie płuca po covidzie? 09.03.21, 06:53
      Byłam chora pod koniec października i choć test wyszedł negatywny to mam dokładnie takie same objawy. 4 mce suchego kaszlu wieczorem i w nocy, kołatanie serca i ból w klatce piersiowej. Plus zadyszka przy wchodzeniu po schodach.
      Miałam rtg i tk klatki piersiowej, mam kilka drobnych zmian, część zwapniala część zwlokniala. Niestety nie mam do czego porównywać, więc nie wiem jak długo je mam- czy od października czy wcześniej.
      Miałam też echo, ekg i holter ekg, niby w porządku, ale są jakieś dodatkowe skurcze, wg kardiologa to ściśle po chorobie i może się utrzymywać jeszcze kilka tygodni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka