Dodaj do ulubionych

Jak szukacie usługodawcy? ;)

10.03.21, 20:33
Tak się zastanawiam... Jak szukacie właściwej osoby do zrobienia czegoś, co będziecie robić pierwszy raz i niestety, nie macie nikogo z polecenia?
Bierzecie pod uwagę opinie w Internecie czy coś jeszcze?
Przykłady, żeby było wiadomo o co chodzi:
- dietetyk (a tak się składa, że nikt z rodziny ani znajomych nie może nikogo polecić)
- ortodonta (jak wyżej)
- salon depilacji laserowej (jak wyżej)
- miejsce, żeby naprawić laptopa...

Zastanawiam się jak zminimalizować ryzyko wpadki wink
Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 10.03.21, 20:42
      Jestem kopaczem internetowym i , w zależności od tego, jak poważna to sprawa, przekopuję internet bardziej lub mniej intensywnie w poszukiwaniu negatywnych opinii. Negatywne zawsze dają lepszy ogląd sytuacji niż słodkopierdzące pozytywy:p
    • smok_wawerski Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 10.03.21, 20:46
      Szukałem dentysty, polecono mi jednego. Zupełnie na luzie przejrzalem opinie w internecie na temat tego lekarza. Ciekawe, bo dokopałem się do tych z roku ok 2004 i były mega pozytywne, zresztą tak jak i nowsze. I mega bingo, bo super zembal!
    • klementyna156 Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 10.03.21, 20:46
      W Googlach.? Pełno opinii jest. Znajomi też piszą, z kogo korzystają zwykle.
      Tylko z serwisem pojechałabym po prostu do najbliższego, depilację pewnie też.
      Dietetyka kiedyś znalazłam, bo koleżanka na Fejsie chwaliła (był spoko, ale bez szału, potrafił odwoływać od dawna zaplanowane wizyty, gwiazdeczka taka trochę).
    • 18lipcowa3 Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 10.03.21, 21:36
      Jak szukacie właściwej osoby do zrobienia czegoś, co będziecie robić pierwszy raz i niestety, nie macie nikogo z polecenia?
      Bierzecie pod uwagę opinie w Internecie czy coś jeszcze?
      Przykłady, żeby było wiadomo o co chodzi:
      - dietetyk (a tak się składa, że nikt z rodziny ani znajomych nie może nikogo polecić)
      - ortodonta (jak wyżej)
      - salon depilacji laserowej (jak wyżej)
      - miejsce, żeby naprawić laptopa...

Nie bardzo wiem jak kumata dorosła osoba, która zyje w świecie, ma jakichs znajomych , pracuje, ma jakis kontakt z ludzmi nie jest w stanie ogarnąc kogoś z polecenia?
      Ewentualnie internet i opinie np lekarza na znanylekarz itp
      • doubledoublejoyandtrouble Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 11.03.21, 10:35
        18lipcowa3 napisała:

> Nie bardzo wiem jak kumata dorosła osoba, która zyje w świecie, ma jakichs znaj
        > omych , pracuje, ma jakis kontakt z ludzmi nie jest w stanie ogarnąc kogoś z po
        > lecenia?

To jeszcze nic, słuchaj, niedawno dorosła (przypuszczam) osoba pytała tu, czy przedstawienie na podstawie bardzo znanej - klasyka w sumie - książki dla dzieci jest odpowiednie dla dziecka wink Wyobrażasz sobie? Jak to możliwe, że ktoś kumaty tego nie ogarnia??
        >
        >
    • palacinka2020 Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 11.03.21, 10:28
      W googlach.

Jesli chodzi o orotdonte to bylam na konultacjach u trzech, nie spodobal mi sie plan leczenia. Weszlam na znany lekarz i wybralam pania z najlepszymi recenzjami w Warszawie. Na pierwsza wizyte czekalam 2 miesiace. Okazala se doskonala.
    • swinka-morska Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 11.03.21, 12:43
      Niby zawsze pytam znajomych i w większości korzystam z rekomendacji, ale doświadczenia zeszłego roku trochę to podejście zrewidowały (ekipa remontowa polecona przez panią architekt robiącą projekt - była denna, a elektryk i rzeczoznawca budowalny wzięci z fixly - byli bardzo rzetelni).
      Lekarzy tylko z dobrymi opiniami (ale niekoniecznie ze znanylekarz).
      Depilacja - wystarczyło mi wybranie konkretnego rodzaju lasera i salon blisko mnie, który dysponuje takim sprzętem.
    • mail-na-gazecie Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 11.03.21, 20:53
      Zazwyczaj idę w to sama i sprawdzam efektysmile
      Przeglądam opinie salonów na booksy, lekarzy na znany lekarz, ale dosyć pobieżnie. Korepetytorom daję szanse i patrzę na efekty. Polegam na swojej intuicji i doświadczeniu. Opinie znajomych mnie nie interesują. Wolę zaryzykować, ale wtop miałam ze dwie.
    • ulla_cebulla Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 11.03.21, 23:23
      Prawdziwe opinie wystawia mniej niż 10% klientów, w tym duży procent niezadowolonych, bo komuś tam coś się ulało, albo mają osobowość pieniacza. Niektóre platformy nie dopuszczają fejkowych opinii, sama czytam, ale mam (chyba) wewnątrzny filtr na oszołomów i spamerów. Często się sprawdza, ale nie zawsze.
    • mandziola Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 11.03.21, 23:37
      Ja szukałam kogoś do zrobienia ogródka od podstaw. Ani nikt ze znajomych nie miał nikogo poleconego, ani fejsiu mnie nie przekonywał, ani strony internetowe.
      I skorzystaliśmy z takiej strony na F (nie żebym reklamowała bo mi to lotto), ale skorzystaliśmy z usług firmy, która miała tam dobre opinie i umiarkowane ceny. Byłam mega zadowolona.
      Później tak samo znaleźliśmy wykonawcę do postawienia ogrodzenia - te byłam bardzo zadowolona.
    • ida_listopadowa Re: Jak szukacie usługodawcy? ;) 12.03.21, 06:08
      W pozytywne opinie w internecie przestalam juz wierzyc. Bardziej wierze w negatywne, ale tych jest malo, bo ludzie nie chca sie „narażac”, poza tym te negatywne znikają.
      Najbardziej wierze w odpowiedzi na opinie negatywne. Jak uslugodawca odpowiada z pokorą i grzecznie, to znaczy jednak sensowny i mozna sie dogadac. Do odpowiadajacych wrednie w ogole nawet nie pukam. Jacys wariaci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka