Dodaj do ulubionych

A czy ematka zadowolona ze swojego wynagrodzenia?

12.03.21, 13:26
A czy ematka jest zadowolona ze swojego wynagrodzenia obecnie? Czy starała się ostatnio o podwyżkę?
Większość Polaków nie jest zadowolona. Co więcej mniej niż połowa w 2020 roku starała się o podwyżkę a prawie jedna trzecia nigdy się nie starała.
Ciekawe czy miały na to wpływ czasy, w których żyjemy. Z drugiej strony w sektorze przedsiębiorstw pensje wzrosły w 2020.

"Większość badanych Polaków nie jest zadowolonych ze swojej pensji - jedynie 32 proc. respondentów twierdzi, że obecne wynagrodzenie spełnia ich oczekiwania, a 37 proc. nie zgadza się z tym zdaniem."

"Jak podano w informacji na temat badania, mniej niż połowa respondentów (45 proc.) starała się w ubiegłym roku o podwyżkę, a co trzeci (32 proc.) nie robił tego nigdy."

"Polacy mają trudności z rozmawianiem o pieniądzach. Wielu osobom poruszanie kwestii finansowych wydaje się niezręczne, nawet w takich sytuacjach jak rozmowa o pracę. Tylko 28 proc. spośród ankietowanych osób przyznało, że dzielą się informacjami na temat zarobków z innymi. Trudno się więc dziwić, że tylko połowa respondentów (49,5 proc.) ma w swojej opinii wiedzę, jak na tle konkurencji wypadają ich zarobki"
"37 proc. badanych przyznało, że potrafi negocjować wysokość wynagrodzenia."

"Jeśli chodzi o benefity pozapłacowe, jak m.in. pakiet medyczny, dodatkowy urlop, ubezpieczenie - znalazły się one na czwartym miejscu piramidy deklarowanych potrzeb. Jednak w rywalizacji z bezpośrednim wynagrodzeniem – jak czytamy - zazwyczaj przegrywają, nawet jeśli mają wysoką wartość."

Źródło:
businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/wynagrodzenia-polakow-wiekszosc-nie-jest-zadowolona/v7v4y1t
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka