Dodaj do ulubionych

kot nie je i ledwo mialczy

13.03.21, 12:39
Od trzech dni nie moze jesc, podchodzi do miski i odchodzi. Coraz slabsza, nie moze tez mialczec. Wszytskie badania krew, mocz, USG nic nie wykazuja, nie ma pasozytow. Jedynie powiekszone wezly chlonne wiec jakis stan zapalny. Nawadniamy ja kroplowkami. Wczoraj pojawil sie krwawy kal. Weterynarzom skonczyly sie pomysly. Moze ktos cos podpowie. Strasznie mi jej szkoda, wyraznie cos ja boli.
Obserwuj wątek
    • aamarzena Re: kot nie je i ledwo mialczy 13.03.21, 14:37
      Moja miala jesienią zapalenie krtani. Nie mogla jeść, nie gadala, tylko pyszczek otwierała, hala bardzo osłabiona. Wet wyciągnęła ja z tego, ale jakie leki dostawała to ci teraz juz nie powiem, w zastrzykach jakiś atybiotyki i coś na wzmocnienie. Obyło się bez kroplówki, bo szybko zareagowaliśmy, a kicia zareagowała na leki. Ale dwa tygodnie leczenie trwalo. Oprócz kroplówki twój kot coś dostaje? I ro kroplówki nawadniajaca czy coś innego? Moze z innym wetem skonsultuj
    • mamtrzykotyidwa Re: kot nie je i ledwo mialczy 13.03.21, 14:43
      Rentgen był zrobiony?
      Może coś niejadalnego połknęła?
      Może coś w przełyku utknęło?
      Krwawy kał przy kokcydiozie jest - badanie kału trzeba zrobić na kokcydiozę, badanie na pasożyty tego nie obejmuje.
      Wet do paszczy zaglądał, pod językiem sprawdzał, czy jakiejś nitki, sznurka nie ma zaczepionego o język?
      Brzuch dobrze poobmacywał?
    • mysiulek08 Re: kot nie je i ledwo mialczy 13.03.21, 16:29
      powiekszone wezly chlonne i badania nic nie wykazuja? nic a nic?

moze byc proces nowotworowy (chloniak?), moze cos zjadla i utknelo jej w przelyku albo cos czego nie widac na usg np nitka

coz, niektorzy weci (dotyczy to calego swiata) pojda w zaparte kosztem nawet smierci zwierzaka a nie przyznaja sie do bledu czy do tego, ze cos im umknelo
    • alicia033 Re: kot nie je i ledwo mialczy 13.03.21, 17:25
      guz mózgu?
      Krew w kale na bank ma objawową przyczynę, która powinna wyjść w badaniach brzucha (niestety nie wyklucza to guza mózgu jako przyczyny pierwotnej. Ale zdiagnozowanie przyczyny krwawienia pozwala np. na pobranie wycinka histopatologicznego i dalszą diagnozę). Skoro wet/weci nie potrafią tego zdiagnozować, to należy ich zmienić właśnie z tego powodu. Krew w kale nie pojawia się bez powodu. O ile guza mózgu bez rezonansu/tk głowy trudno u zwierzęcia wykryć (bo w przeciwienstwie do człowieka ono nam nie powie, że głowa je boli czy ma zaburzenia zmysłów), to przyczynę krwawienia da się wykryć usg lub badaniem endoskopowym. Skoro dotychczasowi weci tego nie wiedzą, to trzeba ich zmienić na lepszych.
    • 71tosia Re: kot nie je i ledwo mialczy 13.03.21, 18:34
      zawiozlysmy do szpitala weterynaryjnego, podlaczyli kotke znowu do kroplowki. Lekarze miotaja sie miedzy chloniakiem (ktory podobno nie wychodzi czasami w USG) a zatruciem (kot wychodzacy). Wykluczyli zapalenie krtani, nie widac zeby cos utknelo w przelyku, zeby zdrowe, brzuch nie jest bolesny. Kot strasznie oslabiony, nie ma sily stac na lapach.
    • 71tosia Re: kot nie je i ledwo mialczy 13.03.21, 18:41
      jeszcze jedno - od wczoraj kot bardzo dziwnie pachnie - taki bardzo chemiczny zapach. Nie ma sily czyscic futerka wiec zapach jest intensywny. Wydawalo mi sie ze to po lekach ale lekarz twierdzi ze to nie jest mozliwe.
    • kaki11 Re: kot nie je i ledwo mialczy 14.03.21, 00:38
      Biedulka...
      Poszukałabym innego weterynarza (może kogoś z polecenia?) a przynajmniej poprosiła o ponowienie badań... nigdy nie miałam kota z podobnymi objawami, i nie znam się na temacie, więc nawet nie mam pomysłu jak Cię nakierować ale jeżeli kot ma ewidentny problem to albo w badaniach coś poszło nie tak i wyniki nie są poprawne (nie wiem, czy to możliwe i na ile) albo trzeba by poszukać kogoś kto może wpadnie na jakiś pomysł, bo szoda kotka... sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka