Dodaj do ulubionych

Działka - można ustalić właściciela?

17.03.21, 10:58
Dziewczyny,
Ematka wie wszystko smile

Mieszkam w domku na wsi, bezpośrednio z moją działką sąsiaduje zapuszczona i zaniedbana działka z zawalonym domkiem letniskowym. Od 5 lat (tyle tu mieszkam) nikt do niej nie przyjechał, a realny stan wskazuje na to, że jest opuszczona przynajmniej z 10-15 lat. Wg sąsiadów działka należała do jakichś staruszków, którzy zmarli (nie wiem czy oboje) i od tego czasu niszczeje.
Sprawdziłam księgę wieczystą, na działce jest dwóch właścicieli w ramach wspólnoty małżeńskiej. Zakładam, że to są Ci właśnie staruszkowie.

No i tu zaczynają się schody. Bo oczywiście nie jestem w stanie znaleźć jakiegokolwiek kontaktu do tych ludzi.(działkę chciałabym odkupić). Czy gmina może mi te dane jakoś udostępnić? Mogę formalnie argumentować, że stare drzewa w obrysie działki są zagrożeniem dla domu (już raz mi się czereśnia z ich działki zwaliła na ogródek, cudem mijając dom o centymetry).
Poza tym, jeśli te osoby wpisane w KW to faktycznie nieżyjący właściciele, to czy jest możliwe, że nie został w ogóle przeprowadzony podział spadku? Zakładając, że spadkobierców nie ma albo się nie interesują tematem? Czy raczej znaczy to, że sprawa jest w toku i w końcu się jakoś rozwiąże?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka