Dodaj do ulubionych

A co zrobic z taka twarza?

18.03.21, 10:01
Moze mi ktos poradzi, poleci czego uzywac i jak bo juz trace cierpliwosc do mojej twarzy. Mam PCOS, cera od zawsze tlusta, tradzikowa a jednoczesnie bardzo wrazliwa. Nigdy sie specjalnie nie malowalam bo wszystko mi po jakims czasie splywalo i mialam wrazenie ze wygladam gorzej nie lepiej. Od paru lat tylko podklad i puder plus maskara, puder musialam nakladac wielokrotnie w ciagu dnia zeby sie nie swiecic. Od niedawna uzywam Estee Lauder Double Wear i problem swiecenia zniknal, ale pojawil sie inny problem. Pomimo nakladnia primera pod, mam wrazenie ze dopiero teraz widze dokladnie w jak koszmarnym stanie jest moja cera, rozszerzone pory, nierownosci, zmarszczki wokol oczu. Mam 39 lat. Co byscie mi polecily? Nawet nie wiem od czego zaczac.Ratujcie...
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: A co zrobic z taka twarza? 18.03.21, 10:41
      Zamiast zamalowywać szpachlowatym podkładem niedoskonałości zadbaj o dobór właściwej pielęgnacji, którą będziesz stosować codziennie. Zastanów się też nad zmianą diety. Robiłaś kompleksowe badania? Byłaś u alergologa?
      • mazekeene Re: A co zrobic z taka twarza? 18.03.21, 13:55
        Napisalam ze mam PCOS, moja skora reaguje na kazdy stres, kazdy kes czegos czego nie powinnam jesc niestety. Staram sie nie jesc glutenu i niczego mlecznego ale czasem sie zdarzy. Mieszkam w UK, nie ma tu alergologa na wyciagniecie reki prywatnie. Wiem czego mam nie jesc, chodzilo mi bardziej o kosmetyki do pielegnacji, bo kompletnie sie na tym nie znam a wybor jest ogromny.
        • fibi00 Re: A co zrobic z taka twarza? 18.03.21, 14:02
          mazekeene napisała:

> Napisalam ze mam PCOS, moja skora reaguje na kazdy stres, kazdy kes czegos czeg
          > o nie powinnam jesc niestety. Staram sie nie jesc glutenu i niczego mlecznego a
          > le czasem sie zdarzy. Mieszkam w UK, nie ma tu alergologa na wyciagniecie reki
          > prywatnie. Wiem czego mam nie jesc, chodzilo mi bardziej o kosmetyki do pielegn
          > acji, bo kompletnie sie na tym nie znam a wybor jest ogromny.

Moja bratowa ma podobną cerę. Długo nie mogła sobie poradzić z niedoskonałości. Dopiero kosmetyczka doprowadziła jej twarz do porządku i teraz nawet pudru nie używa. No i kosmetyczka zaleciła kosmetyki Charmine rose. Wiem napewno że na noc krem z kwasami ncbs. Raz w tygodniu peeling i maseczka z zielonej glinki.
        • aqua48 Re: A co zrobic z taka twarza? 18.03.21, 14:15
          mazekeene napisała:

>chodzilo mi bardziej o kosmetyki do pielegn
          > acji, bo kompletnie sie na tym nie znam a wybor jest ogromny.

Sądzę że w Twojej sytuacji niestety też będziesz musiała sprawdzić "na własnej skórze" co będzie dla Ciebie odpowiednie, a co nie. Wystarczy jeden niewłaściwy składnik by kosmetyk szkodził.
          Może zacznij od sprawdzonej, polecanej kosmetyczki żeby dobrała odpowiednią kurację. Warto zacząć od próbek produktów, a potem dobrać pełnowartościowe opakowania jeśli się sprawdzą. Dobre są kremy Khiels, możesz zacząć od jednego kremu i serum.
      • mazekeene Re: A co zrobic z taka twarza? 18.03.21, 14:05
        Tradzik sie pojawia jak zjem cos czego nie powinnam, albo sie nie wyspie, tudziez zestresuje. Jak napisalam wyzej mam PCOS, wiem co mi szkodzi i staram sie tego unikac. Chodzilo mi bardziej o pielegnacje zewnetrzna, wybor kosmetykow jest ogromny a nie mam cierpliwosci testowac wszystkiego po kolei.
        • kurt.wallander Re: A co zrobic z taka twarza? 18.03.21, 16:23
          Wiem, o co pytałaś, tylko pomyślałam, że trądzik lepiej wyleczyć, a przetłuszczanie skóry maleje z wiekiem.

Co do tego, że ostatnio zauważyłaś rozszerzone pory, zmarszczki itp. mankamenty, to może tez wina podkładu i pudru, które wchodzą w te pory i zmarszczki i je podkreślają? Ja jestem od ciebie starsza i też mam z tym problem, że kosmetyki podkreślają mankamenty, zamiast je niwelować. Może powinnaś sie przerzucić na mniej matujące produkty?
          • mazekeene Re: A co zrobic z taka twarza? 19.03.21, 08:33
            Niestety moja skora chyba tego nie wiewink Codziennie rano budze sie z gruba warstwa sebum na twarzy i jesli nie uzywalabym matujacegu pudru to tak samo wygladalabym caly dzien. A sebum jak wiadomo zatyka pory i powoduje wypryski i kolko sie zamyka, ech...
            • alicia033 Re: A co zrobic z taka twarza? 19.03.21, 10:16
              mazekeene napisała:

> Codziennie rano budze sie z gruba warstwa sebum na twarzy

zacznij stosować coś nawilżającego (np. serum hydra-filler filorga). Cera trądzikowa może być również przesuszona a nadprodukcja serum to forma jej ochrony. Stosując tylko wysuszające środki do cery tłustej nakręca się problem.
    • panna.w.paski Re: A co zrobic z taka twarza? 18.03.21, 22:45
      A może mogłabyś pójść do dermatologa z problemami skórnymi, czy też trudno się dostać? Jestem w ciąży i walczę z trądzikiem różowatym. Trafiłam na świetną dermatolog, która zdiagnozowała trądzik różowaty, przepisała leki i maści dozwolone w ciąży oraz doradziła kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Po miesiącu nie widać spektakularnych efektów (bo jak mówiła, teraz nie będzie cudów, chodziło o to żeby niczego nie zaogniać i pozbyć się nierówności że skóry) ale kontynuję leczenie i mam polecenia nowych kosmetyków z wysokimi filtrami na lato. Może lepiej poczekać na wizytę u lekarza czy dobrej kosmetyczki niż testować na sobie produkty na chybił trafił?
    • kobietazpolnocy Re: A co zrobic z taka twarza? 19.03.21, 09:11
      Najfajniej by było zacząć od kosmetyczki, oczyszczenia twarzy, no ale póki są zamknięte, może popatrz na jakieś serie przeznaczone właśnie dla tłustej cery z rozszerzonymi porami? Np. Paula's Choice, seria: Skin Balancing i taki czarny Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant - te znam i polecam, ale jest tego więcej, chyba nawet te popularne tu The Ordinary doradza produkty na stronie wg potrzeb i problemów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka