Dodaj do ulubionych

zmiana pracy w Covid

18.03.21, 10:15
Dziewczyny, która z was zmieniła pracę podczas pandemii? możecie się podzielić wrażeniami?
Ja zostałam do tego zmuszona przez okoliczności - projekt, w którym biorę udział się kompletnie posypał przez złe zarządzanie i chroniczne niedoinwestowanie i muszę się z firmy ewakuować, bo mnie zjedzą nerwy i zaorają mnie w tej firmie. Moi koledzy się już ewakuowali wcześniej, no i za chwilę zostanę sama na tej tonącej łajbie - ale mam instynkt samozachowawczy, więc się będę z firmą żegnać. Mam alternatywy, więc nie chodzi o szukanie pracy, tylko sam fakt zmiany.
Nie wiem, kurcze, dodajcie mi otuchy.
Obserwuj wątek
  • welcome_back Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 10:27
   Ja nie zmieniałam, ale w moim zespole były przetasowania. Z rozmów z ludźmi wiem, że to ciężkie, bo wchodzisz do nowej firmy, do nowego - starego zespołu, a większość pracy jest teraz zdalna. Nie nawiązujesz więc normalnych relacji i nie mówię o tym, że praca jest po to, żeby przyjaźnie odstawiać.
   Zmieniałam znacząco dział niecały rok temu. Poprzedni zespół to byli ludzie, z którymi znałam się rok-dwa i to jest zupełnie inna jakość współpracy, kiedy już kogoś znasz, albo masz okazję poznać w normalnej sytuacji, niż tylko on-line'owo. U mnie był ten plus, że chociaż procesy w firmie znałam, więc nie byłam wrzucona zupełnie na głęboką wodę. Z samej zmiany się cieszę, ale jakbym wiedziała, jak ciężkie będą pierwsze miesiące, pewnie z przenosinami bym poczekała (choć wtedy plułabym sobie w brodę, bo to nie byłoby kilka miesięcy, tylko rok-dwa dodatkowej stagnacji w poprzednim zespole).
  • marszawka Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 10:37
   Moj mąż, inz. bud. w styczniu 2020 zaczal nowa prace. Teraz właśnie zmienia. Z miesiac temu mial chyba z 8 rozmów, w tym 5 na kolejnych etapach. Wybrał 1 ofertę. Jest bardzo zadowolony. Rekruterzy przez LinkedIn sami się zgłaszają.
   To tez zalezy jaka branża. Jego branży COVID nie ruszył.
   Dawaj! Bedzie dobrze😀
  • bywalec.hoteli Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 11:04
   Branża IT? Jeśli znajdziesz prace w tym samym mieście? to moze kiedyś czasy się zmienia i wrocisz do biura a wiec poznasz ludzi na żywo. Jeśli w innym lub za granica to ja osobiście bym nie chciał tylko takiego kontaktu zza komputera.
   • claudel6 Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 12:52
    nie nie, w moim mieście robota, po pandemii będzie praca z biura. ale ten start będzie ciężki, bo wiem, że zdecydowanie łatwiej nawiązuje się relacje na żywo.
    myślałam, że przeczekam pandemię i potem zmienię. ale wszystko się ostatnio posypało i minusy zostania w starej pracy są tak duże, że muszę zdecydować się na ten krok teraz.
  • wiotka_trzpiotka Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 13:07
   Ja zaczęłam nową prac 04.01.2021. Pracowałam w sektorze lotniczym, branża dostała bardzo po tyłku i zlikwidowano mi stanowisko sad teraz pracuję w Urzędzie, tu HO prawie nie ma, więc początki jakby pandemii nie było. Co dalej, zobaczymy. Na razie jestem b.zadowolona..
  • 18lipcowa3 Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 13:27
   Ja zmieniłam, w marcu rok temu wysłałam cv, odezwali się maju + rozmowa, w czerwcu wynik rekrutacji, zaczełam w sierpniu . Bardzo dobry wybór to był. Trochę szczęscia zwyczajnie plus okazja idealna.
  • zlota.ptaszyna Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 13:31
   Ja zmieniłam, Wszystko online musiałam tylko sobie komputer odebrać w dziale informatycznym

   Ja jestem zachwycona w ogóle pracą online i tym ile czasu Oszczędzam

   Na plus tego jest , że możesz się bardziej profesjonalnie wykazać bo siedzisz w oddali, Widza cię tylko od czasu do czasu I poznają cię taką jaką chcesz żeby cię poznali

   Nie buduje się tych więzi społecznych to fakt o których to wszyscy tak płaczą, ale ja sobie akurat nie wyobrażam już życia z chodzeniem pięć dni w tygodniu do biura

   Po mnie przyszło jeszcze kilka nowych osób i jakoś to wszystko się kręci
  • pomurnik91 Re: zmiana pracy w Covid 18.03.21, 14:16
   Zmieniłam, ale obrębie tej samej firmy, wiedząc, że będę mogła pracować głównie z biura, bo już to wywalczyłam wink onboarding w home office postrzegam jako koszmar, nie mam ochoty próbować

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka