Dodaj do ulubionych

Broniarz i ZNP apelują o zamknięcie przedszkoli...

19.03.21, 23:23
ZNP na czele z Broniarzem wystosowało wniosek do ministra zdrowia, aby praca zdalna obejmowała również przedszkola, szkoły specjalne, ośrodki szkolno wychowawcze itp. Obawiam się, że Niedzielski przychylnie rozpatrzy wniosek.

"Jak wynika z rządowego komunikatu: „Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce - w tym także w klasach 1-3 - będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecamy także pracę on-line - wszędzie tam, gdzie jest to możliwe”. Te zasady nie dotyczą jednak nauczycieli i pracowników pracujących stacjonarnie i mających codziennie kontakt z dziećmi, uczniami i rodzicami.

Decyzja o wykluczeniu z tych zasad - m.in. nauczycieli wychowania przedszkolnego, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych czy nauczycieli prowadzących zajęcia praktyczne oraz pracowników administracji i obsługi pracujących stacjonarnie - jest dla nas niezrozumiała i w naszym odczuciu głęboko krzywdząca."

gazetakrakowska.pl/zwiazek-nauczycielstwa-polskiego-pyta-czy-brytyjska-mutacja-koronawirusa-omija-przedszkola-jest-wniosek-do-ministra/ar/c5-15499014
Obserwuj wątek