Dodaj do ulubionych

Maszyna do mielenia...

21.03.21, 14:01
Jak w temacie, szukam maszyny do mielenia. W nieodległej przyszlości planuję kupic rownież jakiś sensowny sprzęt do wyrabiana ciasta, więc może nieglupio byłoby to wszystko połączyć?
Priorytetem jest możliwość prania w zmywarze. Zależy mi na możliwości dokupienia licznych przystawek, dobrej jakości i sensownej mocy sprzętu. Na ltwości składania też.
Budżet nie mam jeszcze pojęcia...
Obserwuj wątek
        • mysiulek08 Re: Maszyna do mielenia... 21.03.21, 17:22
          bo masz plastikowa, metalowej myc w zmywarce nie mozna

Metalowa maszynka do mięsa nr 8, z bogatym wyposażeniem.
          Korpus maszynki należy myć ręcznie. Podobne zalecenie odnosi się także do nierdzewnych sitek i nożyka.
          Do mycia w zmywarce nadają się tylko akcesoria maszynki wykonane z tworzywa.
    • daniela34 Re: Maszyna do mielenia... 21.03.21, 14:12
      Wiesz, ja wielbię mojego Zelmera z nakładkami do szatkowania, a nawet robienia kiełbas, wyciskania soków i wyciskarką do cytrusów. Ale jak planujesz zakup czegos do ciasta to oczywiście że ma sens kupno od razu 1 maszyny.
    • gris_gris Re: Maszyna do mielenia... 21.03.21, 14:18
      O, to ja zapytam tutaj, czy warto kupic przystawkę malakser do Kitchenaid? Czytałam mieszane opinie. Potrzebne mi jest cos do siekania itp. a wolalabym uniknąć osobnego sprzętu.

Mam przystawki do mielenia i do tarcia juz.
    • mysiulek08 Re: Maszyna do mielenia... 21.03.21, 16:09
      ja podobnie jak Daniela smile maszynka jest osobnym bytem i jest to niesmiertelny zelmer, przystawek nie mam, te kupowalam do mum4 ale jakos do maszynki do muma sie przekonac nie moglam, cenow taniej wyszla chyba maszynka zelmera

jesli chcesz kombajn w rozsadnej cenie to mum5 boscha, kompletny z waga za 2tys

allegro.pl/oferta/robot-kuchenny-bosch-mum-5xw40-10455154204

jak masz budzet nieograniczony to KA, jak do 3,2 tys to mum9 optimum (tez kombajn) i byc moze kenwood (wyzsze modele) sie zalapie
      przystawki najlatwiej dokupic do KA i boscha
      • huang_he Re: Maszyna do mielenia... 21.03.21, 16:30
        Problem z tymi drozszymi modelami, ze one są ogromne. I malej kuchni, jak popatrzylam na Kenwood - nieporęczne. Ja mam małą kuchnię i rozważałam wlasnie jedynie MUM5 lub KitchenAid. Ale jak poczytalam o KA w necie - ze serwis slaby w Polsce, ze w zmywarce to slabo, ze jakas emalia schodzi itp, to sobie (mimo jego urody) go darowałam.
        Kupiłam MUM5 za zapewne 1/4 ceny KA (bo z przystawkami to kosztuje fortune) i jestem bardzo zadowolona.
      • azjazameryki Re: Maszyna do mielenia... 21.03.21, 18:53
        U kitchen aid plastikowa maszynkę można myć w zmywarce metalowej ( srebrnej) nie . Mam obie gdybym metalowa lepsza. Generalnie jeśli planujesz zakup wyrabiać do ciasta i maszynki i możesz sobie pozwolić to kichen aid ci się super sprawdzi. Poza tym mają sporo fajnych przystawek do makaronu, robienia lodów , cięcia warzyw.
    • jasnoklarowna Re: Maszyna do mielenia... 21.03.21, 20:55
      Ja miałam podobny dylemat, budżet pozwolił na decyzję między KitchenAid czy Kenwood.
      Nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale 3 lata temu wygrał ten drugi.
      Jedyne co miał wtedy KA a nie miał K to była przystawka do francuskiego kruchego ciasta.
      Natomiast po stronie K było o niebo więcej różnych przystawek. Młynki do ziarna, blender kielichowy, malakser, tarki do wszystkiego w tym do placków ziemniaczanych, sokowirówka, maszynka do mięsa z 3 różnymi sitkami + nakładkami do robienia kiełbas i czegoś tam jeszcze, w sumie nie korzystam z tego. Hak, rózga, mieszadło do kremów i jeszcze jakieś gumowe, którego nie używałam. Ja kupiłam w zestawie z większością przystawek, można kupić uboższy i dokupić to co dla ciebie ważne. A już hitem było - nie mam, widziałam w necie - przystawka do robienia ravioli. Ja akurat wałkownic do makaronów nie kupowałam, ale można było dokupić takie coś że szło ciasto i były kieszonki na nadzienie do ravioli. Fajne to było.
      Fajna też była misa do lodów, ale ja miałam oddzielne urządzenie więc misę sobie darowałam.

Aaaaaaaa, maszynka do mięsa była jedyną częścią której nie można myć w zmywarce, czego nie doczytałam i się zdziwiłam jak umyłam smile. Wyszła matowa i brudziła wszystko na czarno. Nie dało się tego czarnego zmyć, czym nie dotknęłam było szaro-czarne. Na szczęście forum mnie wtedy uratowało, któraś z dziewczyn napisała, żeby natrzeć przekrojonym pomidorem i odstawić, najlepiej na słońce. Podziałało, może błyszcząca jak nowa nie jest, ale powłoka się trochę odnowiła i niczym już nie brudzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka