Dodaj do ulubionych

Doradźcie laptop do 4000 zł

21.03.21, 18:11
Muszę dość szybko kupić lapka do ok. 4000 zł. Ma służyć młodej osobie, raczej nie do gier bo ją to nie kręci max Simsy😀. Pakiet office, dobra bateria, szybkie uruchamiania, wydajność, podświetlana klawiatura.
Do normalnego użytkowania, a więc zdalnej nauki, a wkrótce zdalnego studiowania jak dalej tak będzie szło😞, oglądania filmów, obrabiania zdjęć.
Myślałam może o Dellu ale niekoniecznie.
Pewnie sporo z was kupowało laptopy w ostatnim roku do zdalnej pracy i nauki może coś doradzicie. Jakiś fajny model.
Obserwuj wątek
    • cosmetic.wipes Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 21.03.21, 18:19
      Młodej dwa tygodnie tego u nagle umarł był dell, więc musiałam się szybko uwinąć i kupiłam ten:
      www.komputronik.pl/product/708750/msi-modern-15-a10m-451pl-czarny.html
      Jest zadowolona, a wymagania były podobne, łącznie z simsami 😉
      • thea19 Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 22.03.21, 00:20
        mój msi zdechł właśnie tuz po gwarancji - padła płyta główna i jakiś tak układ jeszcze, mam teraz nowe lenovo i niebo a ziemia, 3s się uruchamia i wyłącza, bateria długo trzyma, tylko podświetlenia klawiatury nie ma ale przeboleję
    • buldog2 Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 21.03.21, 20:59
      LG Gram. Bardzo lekki, wytrzymały, podają ponad 20 godzin pracy na akumulatorze, i7 ósmej generacji, 14 cali FHD.
      www.lg.com/pl/ultrabooki-gram/lg-14Z990-V
      Najnowszej generacji 1000 zł więcej.
      www.x-kom.pl/p/568940-notebook-laptop-140-lg-gram-14z90n-i5-1035g7-8gb-256-win10-bialy.html
      Są modele z ekranem dotykowym, tabletowe. Mam Lenovo Thinkpada, chcę zamienić na LG.
          • a23a23 Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 21.03.21, 22:58
            buldog2 napisał:

> Opowiadasz głupstwa. Kto normalny archiwizuje dane w laptopie? (np. ja mam dysk
            > zewnętrzny 4 TB, SSD takiej pojemności nie widziałem).

Jako jedyny wewnętrzny dysk 256GB ad 2021 to jest znaczna pomyłka. Bardzo szybko zaczyna brakować miejsca, a wcale nie wymaga to przechowywania niewiadomo jak dużej ilości danych. Jakbyś nie zauważył, pliki mocno "spuchły" w ostatnich latach i 100GB to mogą trzy filmy ważyć (tak, skrajność, ale jednak się zdarza). I nie chodzi wcale o archiwizowanie, a po prostu o wydajną i wygodną pracę na codzień.

Więc wg mnie 512GB to zupełnie minimum, ewentualnie można się zastanowić nad układem 256GB SSD na system i 1TB HDD na dane (chociaż to też już trochę historia).

A co do procesorów poprzedniej generacji, intele ostatniej i5 okazują się lepsze niż i7 z poprzednich. Ale co do tego to już tak bardzo restrykcyjna nie jestem.
            • buldog2 Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 22.03.21, 00:55
              Właśnie tak mam: 256GB na system i najważniejsze dane (książki itd., które są w trzech miejscach), 1,5 TB na ważniejsze dane i 4 TB na komplet danych.
              Oczywiście, jeśli na jednym dysku wszystko, łącznie z filmami, to moim zdaniem, 1TB to za mało. Ale laptop ma być do nauki. Mam kilkadziesiąt GB książek i to raczej nie jest mało.
              Zgoda co do wydajności procesora, ale do nauki to i kilka generacji poniżej ósmej wystarczy.
              A do tego miał być laptop, nie do składowania filmów.
    • asia-loi Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 21.03.21, 21:54
      Nie polecam Acera.
      Kupiłam nowy miesiąc temu. Padł po czterech dniach.
      Od dwóch tygodni jest w serwisie i serwis postawił już diagnozę, ale mają w nosie klienta i będą trzymać w naprawie 21 dni roboczych. Wydałam kasę, padł nie z mojej winy i nie mam laptopa.
        • szafireczek Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 22.03.21, 11:24
          Bzdura. Każdy jest dobry, dopóki się nie zepsuje.

Np. Acer Swift 3 i7-1165G7/16GB/1TB/W10 IPS ma dobre parametry, chociaż matryca wg mnie zbyt mała, ale to ultrabook, musi być poręczny i lekki. Procesor Intela 11 generacji, pozostałe dobre parametry. Tylko czytnik linii papilarnych to badziew, ale jak w kazdym ... (opuszki można wytrzeć, a i tak dziad czasem nie zadziala) Lenovo ma wytrzymałe produkty za przyzwoite pieniądze. Niezawodny to Mac Book Air - jest sporo promocji, więc można kupić do 4k. - skonfigurowany tak, że wystarczający dla nastolatki.
          Generalnie, przyzwoity sprzęt można kupić już od ok. 3 k, pod warunkiem, że nie gamingowy.
            • asia-loi Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 22.03.21, 16:34
              buldog2 napisał:

> Zgoda. Problem w tym, że te tanie psują się często, Lenovo marketowe też.

Kosztował 3000 zł bez systemu. System osobno. To nie miał być laptop do pracy czy do gier. Do zwykłego domowego użytku. Aktualizacja Biosu go uszkodziła. Piszę z tabletu więc piszę bardzo skrótowo.
              Nie pomyślałam o tym, że można było go oddać do sklepu w tych 14 dniach.
            • szafireczek Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 22.03.21, 16:40
              Za to od dziś jest w przedsprzedaży Huawei MateBook 16 - też bardzo, bardzo warty rozważenia, oprócz parametrów - matryca 16 w ustawieniu 16:9 (ach te serialesmile) i też ultrabook. Na dodatek w promocji za 1 zł dorzucają monitor warty ok. 700 zł, który jeśli jest zbędny - można sprzedać, a wtedy cena tego laptopa nie przekroczy 3,5k, co moim zdaniem jest opcją nie do pogardzenia.
    • czarna_kita Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 22.03.21, 16:18
      Jestem świeżo po zakupie Asusa. Tylko u nas ważne były inne parametry, oprócz nauki syn gra w gry. Wiec wybrał model gamingowy. Podświetlana klawiatura, szybko się włącza. Nie wiem jak będzie z baterią ale na razie trzyma długo. Jest bardzo zadowolony.
    • doradca_komputronik Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 05.04.21, 13:09
      Witaj,

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym dobraniu sprzętu do Twoich oczekiwań i wydaniu zaplanowanej kwoty na sprzęt, który w 110% spełni Twoje oczekiwania to zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej i kontaktu z naszymi ekspertami. Z całą pewnością pomogą Ci wybrać idealnego laptopa.

Pozdrawiam
      Jarek
      Doradca Online Komputronik
      • sylwianna2018 Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 05.04.21, 14:07
        Może napiszę co ostatecznie wybraliśmy.

Dell Inspirion 15 G3 3500 4152 -16 GB, 15,6 cala. Dysk SSD 512 plus 1 Tera magnetyczny. O ile czegoś nie pomyliłam. Razem z Windows 10 home. Kupiony w Komputroniku.
        Jak to zwykle jeśli chodzi o rzeczy dla córki budżet lekko podskoczył do ok. 4.500zł. Ktoś pytał czy córka idzie na informatykę, nie nic w tym guście, prawdę mówiąc jeszcze dokładnie nie wie😀 coś koło rachunkowości być może.
        Córka sporo obrabia zdjęć, dorabia sobie sesjami zwierzaków w hodowli. Lapek piękny, na niebiesko podświetlany. A jak będzie się sprawował to się okaże. Póki co chodzi jak burza. Uprzyjemnia zdalne nauczanie.
        Jak wiadomo każdy laptop jest dobry póki nie padnie😀.

Ja mam 5 letniego HP Paviliona 17 cali wtedy kosztował podobnie i był jak na tamten czas wypasiony. Chodzi bez zarzutu. Tyle, że bateria padła. Od początku bateria była bez szału. Mnie to akurat szczególnie nie przeszkadza, że korzystam na kablu. Nie wiem czy opłaci się dokupywać baterię. Mam do niego podkładkę chłodzącą bo często używam go na łóżku.
        Zastanawiam się czy dokupić córce taką podkładkę?
        • buldog2 Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 05.04.21, 15:01
          Może być. Jedna uwaga, to że przy tej wielkości ekranu warto byłoby mieć większą rozdzielczość w pionie (co najmniej 1200, nauka). No chyba że dodatkowy monitor w domu. Druga, że jak ma być do nauki, to do szkoły i na uczelnię. A prawie 2,5 kg to dla dziewczyny niemało. Za kilka stówek więcej można było mieć laptop - 1 kg.
          • sylwianna2018 Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 06.04.21, 09:32
            buldog2 napisał:

> Może być. Jedna uwaga, to że przy tej wielkości ekranu warto byłoby mieć większ
            > ą rozdzielczość w pionie (co najmniej 1200, nauka). No chyba że dodatkowy monit
            > or w domu. Druga, że jak ma być do nauki, to do szkoły i na uczelnię. A prawie
            > 2,5 kg to dla dziewczyny niemało. Za kilka stówek więcej można było mieć laptop
            > - 1 kg.

Otóż to - za kilka stówek więcej. Przypominam, że budżet początkowy to 4000 zł. Jakoś ten ciężar wydaje mi się nie bardzo istotny. Zwłaszcza w dobie nauki zdalnej😀. Da radę.
        • doradca_komputronik Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 06.04.21, 08:53
          sylwianna2018 napisała:

> Może napiszę co ostatecznie wybraliśmy.
          >
          > Dell Inspirion 15 G3 3500 4152 -16 GB, 15,6 cala. Dysk SSD 512 plus 1 Tera ma
          > gnetyczny. O ile czegoś nie pomyliłam. Razem z Windows 10 home. Kupiony w Kompu
          > troniku.
          > Jak to zwykle jeśli chodzi o rzeczy dla córki budżet lekko podskoczył do ok. 4
          > .500zł. Ktoś pytał czy córka idzie na informatykę, nie nic w tym guście, prawdę
          > mówiąc jeszcze dokładnie nie wie😀 coś koło rachunkowości być może.
          > Córka sporo obrabia zdjęć, dorabia sobie sesjami zwierzaków w hodowli. Lapek pi
          > ękny, na niebiesko podświetlany. A jak będzie się sprawował to się okaże. Póki
          > co chodzi jak burza. Uprzyjemnia zdalne nauczanie.
          > Jak wiadomo każdy laptop jest dobry póki nie padnie😀.
          >
          > Ja mam 5 letniego HP Paviliona 17 cali wtedy kosztował podobnie i był jak na t
          > amten czas wypasiony. Chodzi bez zarzutu. Tyle, że bateria padła. Od początku b
          > ateria była bez szału. Mnie to akurat szczególnie nie przeszkadza, że korzystam
          > na kablu. Nie wiem czy opłaci się dokupywać baterię. Mam do niego podkładkę ch
          > łodzącą bo często używam go na łóżku.
          > Zastanawiam się czy dokupić córce taką podkładkę?

Witaj,

Cieszę się, że udało się wybrać odpowiedni sprzęt! Czy jesteś zadowolona z przebiegu całego procesu zamówienia w naszym sklepie? smile

Pozdrawiam
          Jarek
        • doradca_komputronik Re: Doradźcie laptop do 4000 zł 06.04.21, 08:59
          sylwianna2018 napisała:

> Zastanawiam się czy dokupić córce taką podkładkę?

Witaj,

Temat podkładek wzbudza często wiele dyskusji czy warto, czy to w czymś pomaga... Oprócz tego, że dobra podkładka chłodząca może wspomóc laptopa w chłodzeniu jego podzespołów to także poprawia i reguluje kąt pracy z urządzeniem podczas pracy przy biurku. W związku z tym polecałbym dokupienie podkładki - pamiętaj aby dobrać ją do wielkości laptopa. Lepiej aby podkładka była delikatnie za duża niż zbyt mała pod nowo zakupiony sprzęt! smile

Pozdrawiam
          Jarek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka