Dodaj do ulubionych

jak pocieszyć?

22.03.21, 18:55
Napisała dziś do mnie koleżanka, której babcia zmarła na covid w tamtym tygodniu, ciocia leży pod respiratorem, ona w piątek odebrała wyniki i jest dodatnia, a dziś zaczął gorączkować jej tata. Jest załamana. Nigdy nie byłam zbyt koleżeńska i empatyczna chyba też i nie wiem, jakich słów powinnam użyć, co jej napisać, aby nie było to banalne. Wiem, że nie powinnam pisać "nie martw się" itd., ale co w zamian? Jak w ogóle prowadzić z nią rozmowę? Czy wypada o coś pytać?
Obserwuj wątek
    • irma223 Re: jak pocieszyć? 22.03.21, 19:14
      Współczujesz z powodu śmierci babci. Cioci, ojcu i jej samej życzysz szybkiego powrotu do zdrowia. Podobno trzeba dużo pić wody, zażywać witaminę B. B6 i B12). Na gorączkę paracetamol. Dużo ludzi z tego wychodzi, nawet wiekowych, więc COVID to nie wyrok. Jeśli jest(eś) religijna, to się modlisz za nią i jej bliskich. Jeśli nie jest(eś) religijna, to dla podtrzymania na duchu umawiasz się z nią na obiad za 20 dni/30 dni, by obświętować to, że "będą już po". I masz nadzieję, że smaku nie straci lub chociaż do tego czasu odzyska. Coś podtrzymującego na duchu warto powiedzieć. Jesli miasto to samo, to zapytaj, czy zakupów jej pod drzwi jakichś nie trzeba.
    • tereso Re: jak pocieszyć? 22.03.21, 19:22
      Każda z n
      moich przyjaciółek ma inną metodę pocieszania mnie: jedna wskazuje pozytywy ( to mnie denerwuje kiedy się boję np), druga daje przestrzeń do wygadania a trzecia podsumowuje potwierdzając moje uczucia i delikatnie wskazując pozytywne scenariusze. Ta druga metoda najbardziej mi pomaga, ta trzecia leży pomiędzy, ale wskazywania pozytywów nie potrzebuję - ja je sama umiem sobie wskazać, chcę tylko wysłuchania. Ale mąż wysłuchuje i wskazuje pozytywy iw jego wydaniu jest bardzo na tak; s
      wiem, że dlatego, że negatywy poniesie w razie czego razem ze mną. Czyli, jak zawsze, nie tylko zależy od tego jak ale jeszcze kto 🤪
    • mia_mia Re: jak pocieszyć? 22.03.21, 19:29
      Poczekaj na Triss ona coś doradzi, ale póki co spróbuj coś klasycznego typu plandemia to ściema, umierają statyści, umarła, bo była stara, ojciec też już się nażył.
      A tak na poważnie to spróbuj od pytania czy jakoś mogę ci pomóc, co zrobić bo w tej sytuacji nie wiesz co powiedzieć.
    • fil.lo Re: jak pocieszyć? 22.03.21, 19:46
      To może zapytaj, czy czegoś potrzebuje (zakupy pod drzwi, a może mogłabyś jej coś ugotować?), napisz, że jej współczujesz, że może na Ciebie liczyć, gdyby chciała się wygadać (o ile to prawda).
      • homohominilupus Re: jak pocieszyć? 22.03.21, 21:03
        edelstein napisała:

> Nawet na gazetę przyszły trolle twierdzące, że ludzie masowo umierają i zarażaj
        > ą się covidem? To straszne,że ma gorączkę,normalnie goraczki nie ma

Nie no jasne edel, przecież to jedna wielka ściema z tym covidem a na oiomach leżą statyści
      • antonina.n Re: jak pocieszyć? 22.03.21, 21:36
        Edel, inaczej zaśpiewasz, jak zachorujesz ty i twoi bliscy, a mąż /dziecko będzie paskudnie kaszleć z saturacją 90.

Czego nie życzę, wiec mam nadzieję, ze uda ci się wytrwać w tym beztroskim stanie niewiedzy.
          • antonina.n Re: jak pocieszyć? 23.03.21, 18:38
            edelstein napisała:

> Co za bzdety,na tylu ludzi znam tylko dwoje co się zarazili jedno jest 80plus d
            > rugie 26plus.Oboje żyją i nie mają powikłań.To by było na tyle
            >

Ja natomiast nie znam nikogo chorego na raka. Z tym rakiem to straszne bzdety.

Edel, powinno ci być głupio pisać takie rzeczy na forum, na którym masa osób lub ich bliskich choruje poważnie na covid lub boryka się z poważnymi konsekwencjach przechorowania.
              • antonina.n Re: jak pocieszyć? 23.03.21, 19:14
                edelstein napisała:

> Odniosłam się do tego"jak ktoś bliski zachoruje"
                >

No właśnie. Jeśli myślisz, ze ciebie i twoich bliskich covid nie dotyczy, to możesz się grubo mylić. Piszą tu ludzie, których bliscy właśnie chorują poważnie. I tych osób nawet na forum jest sporo ( w tym ja). W tym kontekście twoje pisanie o covidzie jako niegroźnej gorączce jest po prostu bardzo nie na miejscu.

• bei Re: jak pocieszyć? 23.03.21, 08:48
      Wysłuchaj, wspieraj, zapytaj, czy możesz pomoc ( zakupy? Może wykupisz recepty, pożyczysz książki...). Dzwon o stałej porze i nie za często...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka