Dodaj do ulubionych

Jak się mają koty na suchej karmie?

23.03.21, 20:15
Jak Wasze futra karmione suchym lub suchym i mokrym? Moja na mokrej, ale mam wrażenie, że woli suche. Psu podjada jak tylko nie upilnujemy. Wcześniej jadła suche/mokre. Teraz tylko mokre.
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 23.03.21, 21:11
      Kicia.Yoda od trzynastu lat wylacznie na suchym, nie ruszy nic oprocz chrupek, chocby miala pasc z glodu, mokre (puszki, mieso,tutki miamora) to nie jest jedzenie, wychowana na kocim mleku i gerberkach, w wieku okolo 10tyg po zjedzeniu drobno posiekanego gotowanego kurczaka niemal nam nie zeszla z tego swiata i od tej pory licza sie tylko chrupki, przez kilka lat probowalismy i surowego miesa z posiekana poledwica wolowa na czele, po puszi przerozne, nawet gerberki przestaly ja interesowac

wyniki jak na jej wiek, ideal

Grubson tez woli suche, choc surowe zjada, ale musi byc to wolowina dobrej jakosci i najlepiej swieza, ale on jest scislej diecie (IBD) wiec suche wskazane jak najbardziej
        • mysiulek08 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 02:35
          moge cie bardziej pocieszyc smile z calej naszej bandy tylko jedna kota jadla wylacznie mokre, nie miala zebow, wiec chrupki nie bardzo, ale tak lubila, ze od czasu do czasu dostawala takie dla kociatek

wiekszosc bandy tez woli suche ale, dwie porcje mokrego jakos tam zjadaja

Mimi bardzo dlugo byla wylacznie na virbacu gastro, wszystko inne powodowalo nie tylko biegunki.... ale ona za wolownie wlasne futro sprzeda tongue_out

no i Miszczu, ten jako kot samotny mysliwy i postrach wioski jadal whole prey w pelnym tego slowa znaczeniu smile zeby trzonowe ma starte od kosci kroliczkow i teraz je te wolowine i te puszki ale najchetniej bylby na suchym tongue_out
        • mysiulek08 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 14:56
          na zadnych sekciarskich kociarskich grupach sie nie udzielam smile szkoda mojego zdrowia psychicznego
          zapisalam sie do jednej i bardzo szybko wypisalam tongue_out

Kicia.Yoda nie tylko wyniki ma dobre ale tez wage od lat taka sama, Grubson podobnie, je bo musi

reszta to roznie ale np dla Mimi jedzenie jest sensem zycia, niestety

[iSą ludzie, którzy nie rozumieją, że kot lubi chrupki i już][/i] nie rozumieja i nie rozumieja tez, ze dla dobrego stanu kocich nerek i nie tylko potrzebna jest.. radosc zycia smile i brak stresu a przymuszanie do jedzenia tego czego kot nie lubi do niczego dobrego nie prowadzi

kilka lat temu, nasz domowy smieszek, Umpa Lumpa (uratowany przed smiercia w ostatniej chwili), wyladowal w lecznicy (wymioty, oslabienie, odmowa jedzenia i picia, no zle) wg usg nerki w przebudowie i w ogole kot ma male szanse przezycia, jesc moze wylacznie karme nerkowa RC i oczywiscie sucha!
          zabralismy biedaka do domu (podniosl sie po kroplowkach i lekach) karmy nerkowej za cholere nei chcial jesc, wymiotowal. Dzieki pomocy zaprzyjaznionej forumki z kociego forum, skonsultowala Umpe via mail, dr Neska, tak nerki sa w przebudowie, najpewniej wrodzonej, monitorowac, robic co pol roku usg i profil nerkowy, co do diety,t to ma jesc co lubi, bo jego stan psychiczny jest najwazniejszy
          Umpa zyje do dzisiaj, szaleje jak mlode kocie, je co lubi, czasami caly dzien na suchym, czasami tylko mokre i mieso, a najlepsze co mu sie przytrafilo to Siostry B, szkolac je w chuliganstwie nie ma czasu na chorobe tongue_out

zawsze bede powtarzac, ze najwazniejszy jest umiar
      • elenelda Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 19:13
        Pocieszyłaś mnie. Mój ma 10 lat i tylko na suchym. Nic innego nie chce. Świeża wołowinka? Podchodzi, powącha z obrzydzeniem i odejdzie obrażony. Tak jest ze wszystkim. No, jeszcze lody lubi. Ale wyłącznie Haagen Dazs waniliowe i czekoladowe.
        • mysiulek08 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 19:21
          Ale wyłącznie Haagen Dazs waniliowe i czekoladowe. kotom NIE wolno czekolady

od ilosci jaka jest w lodach pewnie mu nic nie bedzie, ale lepiej dmuchac na zimne

robilismy eksperyment co jakis czas, na talerzyku porcja poledwicy wolowej, zmieniana co godzine i tak przez dwa dni, dwa dni potrafila NIC nie jesc, pod wieczor drugiego dnia pekalismy i sypalismy chrupek

z innych rzeczy lubi maslo, sos z oliwa i czosnkiem do salaty i earl greya (tez nie powinna jak wspomniana czekolada) i namietnie lubi wkladac pysk do kieliszkow z czerwonym winem tongue_out
    • 3-mamuska Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 23.03.21, 22:34
      Moje jedzą suche 24/7 maja ciągły dostęp tyko dosypuje.
      Rano dostają saszetkę/puszkę.
      Dostają około 16 surowe mięso czasem gotowane czasem rybę. Zależy i nie codziennie.
      Czasem wyliżą wieczko śmietany czy jogurtu z własnego wyboru. Kotka lubi sernik z rosą hehehe

10-11 lat nigdy nie chorowały piją dużo wody z psiej miski.
    • aandzia43 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 23.03.21, 22:38
      Znałam dwa koty odżywiające się prawie wyłącznie suchą karmą, odmawiają innych pokarmów a wybór mają duży. Mięsko nie, saszetka czasem, nabiał ble, jajeczko ble. Nie z przyzwyczajenie z młodości, bo miały ją taką, ze jadły to co dali lub to co znalazły. Żyją, jeden ma chyba ze 13 lat, są zdrowe (badania na to wskazują). Co poradzić, taki maja gust, choć zwolennicy BARF-u rwą pewnie włosy z głowy.
    • b-b1 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 06:18
      U mnie na 4 koty -3 przeszły bezproblemowo na mokre, neurotyczna kotka musi mieć suche na mokrym-inaczej nie ruszy. Na mokrej poprawiły się koopy(zupełny brak zaparć) i koty o wiele więcej sikają.
      Sugerujesz, że podjada psu, bo woli suchą karmę?
      Ja mam wrażenie, ze na mokrej koty mam ciągle głodne, a karmię często( 5 posiłków) i nie ma znaczenia co dorwą smakowitego w międzyczasie-czy to ziemniak, ogórek, czy kulka karmy psiej.
        • b-b1 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 08:21
          cku napisała:

> Moj jest ciagle glodny, niezaleznie od karmy 😉

Moje po suchej na dłużej były „zapchane”
          i mniej darły japy. Jadły tylko 3 razy. Teraz nawet niewinne włączenie czajnika w celu zrobienia herbaty powoduje wrzaski i zbiegowisko😁 (podgrzewam wodę do puszek-wiec uważają ze znowu czas na posiłek .
            • b-b1 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 08:44
              cku napisała:

> Na mojego to nie działa. Suche musi być dawkowane bo jak jest na misce to znika
              > w jednej chwili.
              > Jak czytam ze u kogos kot ma nasypane suche i sobie pogdryza to jest to dla mni
              > e dziwne. Moj by wymiotł wszystko.

Dokładnie tak! mam wrażenie że cały worek potrafiłyby wtrząchnąć za jednym posiedzeniem 🤣
              Też dziele porcje dzienną z suchym było łatwiej bo na 3 , mokre na 5 posiłków .

• 3-mamuska Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 17:34
              cku napisała:

> Na mojego to nie działa. Suche musi być dawkowane bo jak jest na misce to znika
              > w jednej chwili.
              > Jak czytam ze u kogos kot ma nasypane suche i sobie pogdryza to jest to dla mni
              > e dziwne. Moj by wymiotł wszystko.

A próbowałaś przez kilka tygodni sypać tyle ile zjada żeby ciagle było w misce? Żeby nie musiał zjadać tylko żeby było dużo.
              No i suche suchemu nie równe.
    • vivyan Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 08:49
      Moje dostają mokre 3 razy dziennie, suche stoi obok wody i czasem któryś podziubie między posiłkami. Najmłodszy zjada najwięcej suchego, starsze tylko jak są bardzo głodne. Najmłodszy pije też dużo wody, więc się nie martwię. Wszystkie zdrowe, kupy wzorowe 😉
    • sabek81 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 12:13
      mój jeden ma problem czasami z piaskiem w pęcherzu, nerki zdrowe ma już 11 lat, fakt ma nadwagę 8 kg brytyjczyk kastrat, syberyjka na razie ok, 9 latka, jedzą bezzbożowa daje im mokra rano, grubek zjada ale syberyjka nie bardzo próbowałam różnych ale nie marketowych, bez zbożowych czasami zjada, mięsa surowego przemrozonego nie chcą kocica czasai gotowane ale niewiele.
      • b-b1 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 24.03.21, 15:32
        Mój syberyjczyk 15 lat jadł suchą od niecałego roku na puszkach- zadowolony jak nigdy. On jeden zjada każdy rodzaj mięsa w puszce i nic mu nie szkodzi ( jemy tylko jednej firmy ale różne rodzaje mięsa) reszta albo nie chce wołowiny/ dziczyzny,
        albo ma sensacje żołądkowe. On zjada wszystko.
    • kaki11 Re: Jak się mają koty na suchej karmie? 27.04.21, 19:20
      Mój kot z rodzinnego domu je karmę suchą i mokrą przy czym ta pierwsza stanowi podstawę jego diety a mokra jest dodatkiem, urozmaiceniem raz na kilka dni i kotek ma się bardzo dobrze smile. Miał kilka lat temu pewne problemy z pęcherzem, ale one minęły po zmianie karmy na odpowiednią do jego problemów (również suchą). Kotek ma 9 lat smile Zostawiliśmy sobie teraz kociaka z garażu (dzika kotka się u nas okociła) i planujemy go karmić naprzemiennie smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka