Dodaj do ulubionych

Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:)

24.03.21, 08:05
Córka miała spr z geografii, nie napisała najlepiej, poprawę również o pół stopnia poprawiła, trochę się wściekłam, przecież wiadomo, że korzystają z książek i wzajemnej pomocywink, napisałam do pani prośbę o przesłanie sprawdzianu i poprawy spr, w celu weryfikacji co poszło nie tak, rano zaglądam na edziennik a tam zmieniona ocena na wyższąwink))), czy robić dżihad?smile
Obserwuj wątek
      • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 08:18
        nangaparbat3 napisała:

> Córka miała spr z geografii, nie napisała najlepiej, poprawę również o pół s
        > topnia poprawiła, trochę się wściekłam, przecież wiadomo, że korzystają z książ
        > ek i wzajemnej pomocy

>
        >
        > Śnię????
        >
        >
        no niestety, nie, takie są realia nauki zdalnej i nie słuchaj ,że u innych tak nie ma, rozmawialiśmy nie raz na zebraniach z wychowawczynią o tym a i z dyrektorką też i oni są świadomi, że dzieci kombinują, jak masz odesłać sprawdzian np za 40 min, bez kamerki, bez mikrofonu to jak myślisz jaki % dzieci samo go zrobi? a ile rodziców się angażuje, zdziwiłabyś się.
          • mikams75 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 08:35
            wg mie to kwestia konstrukcji testu - jesli jest malo czasu na kazde pytanie, to nie dadza rady korzystac z ksiazek i googla. Wy nie mialyscie nigdy takich sprawdzianow, ze dozwolone byly wszystkie materialy?
            Zeby na szybko znalezc odpowiedz, trzeba bylo swietnie znac podrecznik i inne materialy.
            Mnie by to nie przeszkdzlo, ze dzieciak np. sciaga daty na historii, i tak musial te sciage sobie przygotowac, inaczej by nie wyszukal w moment. Przy pytanich na logike nie da rady na szybko znalezc odpowiedzi.
            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:48
              mikams75 napisała:

> wg mie to kwestia konstrukcji testu - jesli jest malo czasu na kazde pytanie, t
              > o nie dadza rady korzystac z ksiazek i googla. Wy nie mialyscie nigdy takich sp
              > rawdzianow, ze dozwolone byly wszystkie materialy?
              > Zeby na szybko znalezc odpowiedz, trzeba bylo swietnie znac podrecznik i inne m
              > aterialy.
              > Mnie by to nie przeszkdzlo, ze dzieciak np. sciaga daty na historii, i tak musi
              > al te sciage sobie przygotowac, inaczej by nie wyszukal w moment. Przy pytanic
              > h na logike nie da rady na szybko znalezc odpowiedzi.
              Nie wiem jak wygladal test nie mam go przeslanego wiec nie moge stwierdzic konstrukcji, wiem, ze z chemii np nie mozna cofnac sie do poprzedniego pytania jak zostal czas np poprawic odp
              • hanusinamama Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:08
                Myśle, ze znalazły chętnych. Ja nie mówie, ze patologia. Ale są dzieci które ucza sie do klasówki i ja piszą samodzielnie. Natomiast nie ma co się dziwić innym , skoro sami rodzice płacą za "pomoc przy klasówce". Cięzko będzie tym dzieciom wrócić do szkoły...szczególnie ze zaległości zostaną i zaczną się piętrzyć.
                • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:28
                  hanusinamama napisała:

> Myśle, ze znalazły chętnych. Ja nie mówie, ze patologia. Ale są dzieci które uc
                  > za sie do klasówki i ja piszą samodzielnie. Natomiast nie ma co się dziwić inny
                  > m , skoro sami rodzice płacą za "pomoc przy klasówce". Cięzko będzie tym dzieci
                  > om wrócić do szkoły...szczególnie ze zaległości zostaną i zaczną się piętrzyć.

zaległości to maja chyba wszyscy, np u nas z polskiego nie maj ani jednej oce w tym smestrze, zgłosiliśmy to na zebraniu wychowawcy, pani mówi dzieciom, ze napiszą spr jak wrócą, a czy jest pewność ze wrócą i czy to będzie od września? a w przyszłym roku egzamin 8 klasisty, nie piszą żadnych wypracowań, rozprawek , opowiadań, pani twierdzi, że w 8 klasie się wyrobi z tematami, jakim kur...a cudem?
                    • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:38
                      little_fish napisała:

> A akurat w polskim najtrudniej ściągać - taką rozprawie czy inną formę wypowied
                      > zi pisemnej. Tutaj raczej nie da się pisać grupowo.

ale to nie chodzi o to,akurat moje dziecko nie ma problemu z rozijaniem mysli na papierze ale ogólne zasady pisani prac z polskiego, oni powinni mieć zadawane takie prace moim zdaniem, i omowienie w ogóle czym dana praca sie ma róznic, co zawierac, jak napisza egzamin 8 klasisty.
                      • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:32
                        sabek81 napisała:

> little_fish napisała:
                        >
                        > > A akurat w polskim najtrudniej ściągać - taką rozprawie czy inną formę wy
                        > powied
                        > > zi pisemnej. Tutaj raczej nie da się pisać grupowo.
                        >
                        > ale to nie chodzi o to,akurat moje dziecko nie ma problemu z rozijaniem mysli n
                        > a papierze ale ogólne zasady pisani prac z polskiego, oni powinni mieć zadawan
                        > e takie prace moim zdaniem, i omowienie w ogóle czym dana praca sie ma róznic,
                        > co zawierac, jak napisza egzamin 8 klasisty.

Dlatego moją córkę dodatkowo do egzaminu przygotowuje egzaminatorka CKE. a ta tak ją kuźwa wyuczyła rozprawki, że szkolna polonistka, dokładnie wczoraj, przy omawianiu (wcześniej niezapowiedzianej rozprawki) stwierdziła, że „o ile córki praca została napisana samodzielnie(sic!)”, jest bardzo dobra. Niestety śpieszyłyśmy się do dentystki więc córka nie mogla zareagować na te słowa, ale poinformowałam już ją, żeby kolejnym razem odpowiedziała nauczycielce, że chętnie napisze tą rozprawkę w szkole😛
                        Ja po prostu wiem, że moje dziecko pisze samodzielnie. Natomiast przygotowując się do lekcji (robi to, zwlaszcza jak omawiane są lektury) korzysta z repetytoriów i innych „wspomagaczy myślenia”.
                        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:43

>
                          > Dlatego moją córkę dodatkowo do egzaminu przygotowuje egzaminatorka CKE. a ta t
                          > ak ją kuźwa wyuczyła rozprawki, że szkolna polonistka, dokładnie wczoraj, przy
                          > omawianiu (wcześniej niezapowiedzianej rozprawki) stwierdziła, że „o ile córki
                          > praca została napisana samodzielnie(sic!)”, jest bardzo dobra. Niestety śpieszy
                          > łyśmy się do dentystki więc córka nie mogla zareagować na te słowa, ale poinfor
                          > mowałam już ją, żeby kolejnym razem odpowiedziała nauczycielce, że chętnie napi
                          > sze tą rozprawkę w szkole😛
                          > Ja po prostu wiem, że moje dziecko pisze samodzielnie. Natomiast przygotowując
                          > się do lekcji (robi to, zwlaszcza jak omawiane są lektury) korzysta z repetytor
                          > iów i innych „wspomagaczy myślenia”.
                          >
                          >
                          Tez planuje ja posłać na usystematyzowanie wiedzy z polskiego bo pani się nie wyrobi choćby chciała.
                    • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:40
                      little_fish napisała:

> A akurat w polskim najtrudniej ściągać - taką rozprawie czy inną formę wypowied
                      > zi pisemnej. Tutaj raczej nie da się pisać grupowo.

Da się😂🙈😉 Polonistka córki wpadła na genialny pomysł łączenia dzieci w pary(lepsze dziecko i gorsze), żeby pisać wypracowanie. Córka na szczęście dostała koleżankę, która przesłała jej swoją część pracy (natomiast bywa, że niektóre dzieci po prostu nic nie piszą i z pary całość pisze jedna osoba). Córka musiała, napisać wstęp, swoją charakterystykę, wcisnąć charakterystyke porównawczą od koleżanki i zmienić formę tak, by była ona porównawcza, zmienić u niej częśc wyrazów na inne (bo były z internetu i brzmiały jak z internetu🙈) i napisać podsumowanie😅 5 dostały😉 No ale da się🙈
                    • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:40
                      hanusinamama napisała:

> No tak ale do mnie sie zgłaszają po matmę, fizykę i chemie...a tu zaległości si
                      > ę piętrzą. Pytam matkę czy nie woli żeby dziecko ze mną przerobiło ten dział. N
                      > ie szybciej jak znajdzie kogoś kto jej napisze...ręce opadają.
                      >
                      no opadaja, ale dla większości oceny najwazniejsze a nie to czy dziecko zrozumie temat.
                    • gryzelda71 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:22
                      Tak, dzieci mają zaległości z podstawówki, zdalnie piszą sprawdziany na których sobie pomagają i zaliczają, a jak chcesz ogarnąć braki to ojej tyle nauki. I po co. No to po co przychodzisz, jak nie chcesz się nauczyć? Tylko po co się uczyć jak można zaliczyć bez wysiłku?
                    • antonina.n Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:24
                      No niestety. Miałam bardzo nieprzyjemną sytuację z panią która oczekiwała, ze będę odrabiać zadania i pisać sprawdziany ze szkoły muzycznej ZA JEJ DZIECKO. Odmówiłam, zaproponowałam nadrobienie zaległości, żeby dziecko mogło pisać i odrabiać samo. Bardzo mi obrobiła tyłek. Na szczęście do osób, które mnie znają. Choć pewnie pechowo do osob które mnie nie znają też, ale o tym po prostu nie wiem😀.

Nie rozumiem, co powoduje człowiekiem, który woli cały rok płacić za oszustwo (za każdy sprawdzian i każdą pracę domowa), niż zapłacić za 10-15 porządnych lekcji dla dziecka.
                  • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:41
                    makurokurosek napisała:

> Ciężko to będzie tym dzieciakom napisać egzamin zewnętrzny. " Kosmos i głupota
                    > ludzka nie mają granic". Kiedyś wielu ludzi zrobiłoby wszystko, aby móc się ucz
                    > yć teraz zrobią wszystko aby się nie uczyć.

nie przesadzaj, dzieci nie mysla w sposob jak dorosli, oni yja tu i teraz , nie przewiduja konsekwencji, ale to wina organizacji nauki zdalnej.
                      • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:48
                        makurokurosek napisała:

> Ty jak widać też nie myślisz jak osoba dorosła, skoro w zachowaniu córki nie wi
                        > dzisz niczego złego, skoro bardziej niż na jej wiedzy skupiasz się na ocenach i
                        > wspierasz ją w oszustwie.
                        > Współczuje córce, dwa lata ściemy to raczej braki nie do nadrobienia.

mnie nie zalezy na ocenie, ja pokazalam jak dziala nauczyciel, prosba o sprawdzian byla w celu, dowiedzenia sie czego sie nie douczyla i z czym ma problem, a czy sciagala na 100 % to nie wiem, nie ma mnie jak ma lekcje, ale zakladam, ze tak to wyglada po rozmowach z innymi mamami, nie tylko z naszej szkoly wiec daruj sobie . A córka jest bardzo dobra uczennica tak w ogole i wiedze ma całkiem całkiem, po jednym moim wpisie juz wiesz kim jest, czemu malutki czlowieczku skupiasz sie na 13 latce, ktorej nie znasz???
                          • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:25
                            makurokurosek napisała:

> Hahaha, czyli nastolatka w siódmej klasie za rok zdaje egzamin , a matka jak id
                            > iotka walczy o oceny zamiast opier... córkę, że się nie uczy.
                            >

Ale właśnie nie o to chodzi, żeby opierdolić że się nie uczy. Nauka to oceny. Jeżeli matka będzie oczekiwać piątek, to córka zacznie ściągać, by te piątki uzyskać. Tu chodzi o wytłumaczenie dziecku, jak ważna jest rzetelna nauka choćby niektórych przedmiotów i jaką szkodę dziecko wyrządza sobie ściągając czy przepisując prace z internetu (i to w zaawansowanym zakresie). Jak wygeneruje sobie zaległości (matematyka, fizyka, chemia).
                            Ja ostatnio zmuszam swoją córkę, by wszystkie matematyczne wyliczenia, o ile nie są jakieś miliardowe, wykonywała ręcznie a nie z użyciem kalkulatora (na fizyce i chemii dzieci mogą korzystać z kalkulatorów), ale w praktyce, zaczynają to robić nagminnie. Efekt bedzie taki, że jak wrócą do szkoły, albo na egzaminie ósmoklasisty nie beda potrafiły dodać czy pomnożyć pod kreskę bo zapomną🙈 albo zajmie im to tyle czasu, że nie ogarną całości egzaminu. Kalkulator ma służyć wyłącznie w celu potwierdzenia prawidłowości wcześniej ręcznie wyliczonego wyniku.
                            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:19

> >
                              >
                              > Ale właśnie nie o to chodzi, żeby opierdolić że się nie uczy. Nauka to oceny. J
                              > eżeli matka będzie oczekiwać piątek, to córka zacznie ściągać, by te piątki uzy
                              > skać. Tu chodzi o wytłumaczenie dziecku, jak ważna jest rzetelna nauka choćby n
                              > iektórych przedmiotów i jaką szkodę dziecko wyrządza sobie ściągając czy przepi
                              > sując prace z internetu (i to w zaawansowanym zakresie). Jak wygeneruje sobie z
                              > aległości (matematyka, fizyka, chemia).
                              > Ja ostatnio zmuszam swoją córkę, by wszystkie matematyczne wyliczenia, o ile ni
                              > e są jakieś miliardowe, wykonywała ręcznie a nie z użyciem kalkulatora (na fizy
                              > ce i chemii dzieci mogą korzystać z kalkulatorów), ale w praktyce, zaczynają to
                              > robić nagminnie. Efekt bedzie taki, że jak wrócą do szkoły, albo na egzaminie
                              > ósmoklasisty nie beda potrafiły dodać czy pomnożyć pod kreskę bo zapomną🙈 albo
                              > zajmie im to tyle czasu, że nie ogarną całości egzaminu. Kalkulator ma służyć
                              > wyłącznie w celu potwierdzenia prawidłowości wcześniej ręcznie wyliczonego wyni
                              > ku.
                              >
                              > ja nie oczekuje 5 ani 6 ona to wie, uczy się bardzo dobrze,jedne przedmioty lubi bardziej inne mniej jeden sprawdizan jej poszedl tak a wy wysnowacie wnioski takie, ona nie ma problemu z nauka.
                            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 14:46
                              Sasza gdzie napisalam ze przepisuje prace z internetu???? I nie przeszkadza ci to ze jakis byt forumowy nazywa mnie idiotka? Nie zgrzyta ci to, a tak sie szczycisz zdolna corka ale sama nie bardzo widzisz problemu z obrzaniem kogokolwiek, powtarzam corka jest inteligentna i dobra uczennica, co wam dolega??? Kompleksy?
                              • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 15:22
                                sabek81 napisała:

> Sasza gdzie napisalam ze przepisuje prace z internetu???? I

A gdzie ja napisałam, że twoja córka przepisuje prace z internetu?🤔

nie przeszkadza ci
                                > to ze jakis byt forumowy nazywa mnie idiotka? Nie zgrzyta ci to, a tak sie szcz
                                > ycisz zdolna corka ale sama nie bardzo widzisz problemu z obrzaniem kogokolwiek
                                > , powtarzam corka jest inteligentna i dobra uczennica, co wam dolega??? Komplek
                                > sy?

ja nie pochwalam tego co pisze makuro, ale im więcej cię czytam, tym bardziej zaczynam ją rozumieć dlaczego pisze to co pisze.
                                • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 16:17
                                  saszanasza napisała:

>
                                  > ja nie pochwalam tego co pisze makuro, ale im więcej cię czytam, tym bardziej z
                                  > aczynam ją rozumieć dlaczego pisze to co pisze.
                                  >
                                  >
                                  >
                                  Dziekuje za opinie i poparcie chama, a czego nie skumalas moze ponownie wytlumacze ? Przeczytaj wypowiedz o co mi chodzi tylko i wylacznie kurta. Wallenroda i na ttm aspekxie sie skup i do tego odnies, tak ciezko? bo ja nie mam juz do ciebie sily sasza, a lubilam cie czytac jednak pozory myla i wylazi co wylazi, pozdrawiam
                                  • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 16:59
                                    sabek81 napisała:

> saszanasza napisała:
                                    >
                                    > >
                                    > > ja nie pochwalam tego co pisze makuro, ale im więcej cię czytam, tym bard
                                    > ziej z
                                    > > aczynam ją rozumieć dlaczego pisze to co pisze.
                                    > >
                                    > >
                                    > >
                                    > Dziekuje za opinie i poparcie chama, a czego nie skumalas moze ponownie wytlum
                                    > acze ? Przeczytaj wypowiedz o co mi chodzi tylko i wylacznie kurta. Wallenroda
                                    > i na ttm aspekxie sie skup i do tego odnies, tak ciezko? bo ja nie mam juz do
                                    > ciebie sily sasza, a lubilam cie czytac jednak pozory myla i wylazi co wylazi,
                                    > pozdrawiam

Nie popieram chamstwa. Po raz „20” piszesz do mnie, że nie zrozumiałam o co ci chodzi w poście startowym a ja do ciebie piszę po raz 20, że zrozumiałam dokładnie i się do tego odniosłam co najmniej kilkukrotnie. I to nie nie ja się ciebie czepiałam, nie ja pisałam, że pochwalasz niesamodzielną pracę dziecka, że teoje dziecko ściąga i nie wiem co tam jeszcze robi a czego nie. Nie ja! Rozumiesz? Czaisz blusa? Pojęłaś w końcu, czy wydrukować ci to jakoś? Za to ty wytykasz mi, że się przechwalam, że mam syna który słabiej sie uczy, że piszę o twojej córce rzeczy których nie piszę i nie pisałam. Po prostu konfabulujesz, nie wiem, może z przewrażliwienia na własnym punkcie, czy może z jakiś innych przyczyn.

Wiem, że chodzi ci o nagłe podwyższenie oceny przez nauczycielkę, kurwa ileż razy mam to pisać, że pojęłam! Zrozumiałam! Ty natomiast nie rozumiesz, dlaczego inne dziewczyny się ciebie czepiają i nie zrozumiesz, natomiast czytając kolejne i kolejne twoje wypowiedzi już wiem, że mają całkowitą rację,
                                    • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 17:18
                                      saszanasza napisała:

> Nie popieram chamstwa. Po raz „20” piszesz do mnie, że nie zrozumiałam o co ci
                                      > chodzi w poście startowym a ja do ciebie piszę po raz 20, że zrozumiałam dokład
                                      > nie i się do tego odniosłam co najmniej kilkukrotnie. I to nie nie ja się ciebi
                                      > e czepiałam, nie ja pisałam, że pochwalasz niesamodzielną pracę dziecka, że teo
                                      > je dziecko ściąga i nie wiem co tam jeszcze robi a czego nie. Nie ja! Rozumiesz
                                      > ? Czaisz blusa? Pojęłaś w końcu, czy wydrukować ci to jakoś? Za to ty wytykasz
                                      > mi, że się przechwalam, że mam syna który słabiej sie uczy, że piszę o twojej c
                                      > órce rzeczy których nie piszę i nie pisałam. Po prostu konfabulujesz, nie wiem,
                                      > może z przewrażliwienia na własnym punkcie, czy może z jakiś innych przyczyn.
                                      >
                                      > Wiem, że chodzi ci o nagłe podwyższenie oceny przez nauczycielkę, kurwa ileż ra
                                      > zy mam to pisać, że pojęłam! Zrozumiałam! Ty natomiast nie rozumiesz, dlaczego
                                      > inne dziewczyny się ciebie czepiają i nie zrozumiesz, natomiast czytając kolejn
                                      > e i kolejne twoje wypowiedzi już wiem, że mają całkowitą rację,
                                      >
                                      >
                                      Ale właśnie nie o to chodzi, żeby opierdolić że się nie uczy. Nauka to oceny. Jeżeli matka będzie oczekiwać piątek, to córka zacznie ściągać, by te piątki uzyskać. Tu chodzi o wytłumaczenie dziecku, jak ważna jest rzetelna nauka choćby niektórych przedmiotów i jaką szkodę dziecko wyrządza sobie ściągając czy przepisując prace z internetu (i to w zaawansowanym zakresie). Jak wygeneruje sobie zaległości (matematyka, fizyka, chemia
                                      A chocby tu, i kurwa ja nie rozumiem? Odpowoedz na Zadane pytanie o problem jaki mam a nie wymyślasz
                                      • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 17:34
                                        sabek81 napisała:

> Ale właśnie nie o to chodzi, żeby opierdolić że się nie uczy. Nauka to oceny. J
                                        > eżeli matka będzie oczekiwać piątek, to córka zacznie ściągać, by te piątki uzy
                                        > skać. Tu chodzi o wytłumaczenie dziecku, jak ważna jest rzetelna nauka choćby n
                                        > iektórych przedmiotów i jaką szkodę dziecko wyrządza sobie ściągając czy przepi
                                        > sując prace z internetu (i to w zaawansowanym zakresie). Jak wygeneruje sobie z
                                        > aległości (matematyka, fizyka, chemia

> A chocby tu, i kurwa ja nie rozumiem? Odpowoedz na Zadane pytanie o problem jak
                                        > i mam a nie wymyślasz

To nie była odpowiedź na twój post tylko makurouroska, która zasugerowała, że powinnaś opierdolić córkę. Czego tu nie rozumiesz? Odpisałam jej, że nie chodzi o to, żebyś ją opierdalała, bo jeżeli tak zrobisz, niewykluczone, że córka zacznie ściągac, by mieć lepsze oceny i osiągniesz odwrotny efekt🙈 Umiesz czytać ze zrozumieniem, czy tłumacza potrzebujesz? kurwa, „broniłam cię” a ty w pretensjach🙈
                                        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 20:57

> To nie była odpowiedź na twój post tylko makurouroska, która zasugerowała, że p
                                          > owinnaś opierdolić córkę. Czego tu nie rozumiesz? Odpisałam jej, że nie chodzi
                                          > o to, żebyś ją opierdalała, bo jeżeli tak zrobisz, niewykluczone, że córka zacz
                                          > nie ściągac, by mieć lepsze oceny i osiągniesz odwrotny efekt🙈 Umiesz czytać z
                                          > e zrozumieniem, czy tłumacza potrzebujesz? kurwa, „broniłam cię” a ty w pretens
                                          > jach🙈
                                          >
                                          >
                                          Ja odebralam to inaczek ale ok bronilas mnie niech tak zatem bedzie, tylko juz bez tego slowa na k😉
                          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:57
                            makurokurosek napisała:

> Hahaha, czyli nastolatka w siódmej klasie za rok zdaje egzamin , a matka jak id
                            > iotka walczy o oceny zamiast opier... córkę, że się nie uczy.
                            >
                            Weź jeszcze raz przeczytaj, co napisalam ja nie walczę o oceny, zachowanie pani mnie zastanawia i nie tylko mnie już, wiec daruj sobie inwektywy( wiem trudne słowo) pod moim adresem, nie znamy się, czy tobie w szkole każdy sprawdzian wyszedł ok? bo jej 99 % wychodzi, jak kazdemu myśle, ale ty przyjoles za zadanie mmnie obrazac i moja corke, co ci to daje? satysfakcje czy jakas podniete?
                      • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:04
                        antonina.n napisała:

> Nie! To wina ogólnego przyzwolenia, także rodziców.
                        >
                        > Uczciwość nie nie kwestia pracy zdalnej czy na żywo, tylko mentalność

Boze jeszcze raz, mnie nie chodzi o ocenę, zawaliła jeden spr a wy wnioskujecie bog wie co, mnie chodzi o to na jakiej podstawie pani zmieniła ocenę, co sprawdzała pani, bo chyba nie sprawdzian córki z tego wnioskuję, czy ściągała czy nie tego nie wiem,w szkole stacjonarnej tego nie praktykowała za strachliwa jest pod tym względem, co wy takie świętojebliwe nagle wszystkie i kategoryczne, jak saszanasza pisze o konsultacjach córki z koleżankami żadna się nie oburza, z całym szacunkiem dla saszy bo ja lubię jako byt forumowywink
                          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:24
                            makurokurosek napisała:

> Chodzi o tą twoja wypowiedz
                            > "trochę się wściekłam, przecież wiadomo, że korzystają z książek i wzajemnej po
                            > mocy"
                            ja wiem, może złe to ujęłam, wściekłam się o nieprzygotowanie na poprawę o czym świadczyła ocena a pani ja nagle zmieniła to nie wiem co jest grane i nie tylko jej jak się okazuje, a o konsultacjach jak to ładnie saszanasza napisała wiem od znajomych wiec nie sadze zeby moja czasami tez w tym nie uczestniczyła jak maja taka wolna rękę i piszą bez kamerek i mikrofonu i maja odesłać w przeciągu jakiegoś czasu, wiec dzieci zaczynają kombinować, mam nadzieje ze wysnuje jakieś wnioski z tegowink
                        • antonina.n Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:14
                          No bo ja jestem bardzo pod tym względem swietojebliwa. Tzn zakładam, ze jedna z najważniejszych rzeczy, jakich powinna nauczyć szkoła to uczciwość i jakiś kręgosłup moralny.

I co więcej, uważam ze w szkole powinno się korzystać z pomocy i materiałów na klasówkach - bo najważniejsze jest UMIEĆ SZUKAĆ, a nie wkuć na pamięć. Ale potem w pracy jest ważne żeby oznaczyć przypis, cytat. Nie przypisywać sobie cudzych teorii i samemu poszukać odpowiedzi. A powszechna zgoda na ściąganie nie służy takiej przyszłej uczciwości.

Ja mam wrażenie, ze nauka zdalna i jej niedostatki są wyśmienitym usprawiedliwieniem dla nieuczciwych.

Ty się skupiałaś NA NAUCZYCIELU. Dlaczego podwyższył/zmienił ocenę. Jasne, sprawdz to.
                          Ja bym się skupiła na tym, ze ta ocena - wyższa lub niższa nie miałaby dla mnie znaczenia. Znaczenie miałaby dla mnie pewność, ze córka pracuje uczciwie na dowolną ocenę.
                          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:29
                            antonina.n napisała: > eniem dla nieuczciwych.
                            >
                            > Ty się skupiałaś NA NAUCZYCIELU. Dlaczego podwyższył/zmienił ocenę. Jasne, spra
                            > wdz to.
                            > Ja bym się skupiła na tym, ze ta ocena - wyższa lub niższa nie miałaby dla mnie
                            > znaczenia. Znaczenie miałaby dla mnie pewność, ze córka pracuje uczciwie na do
                            > wolną ocenę.
                            dokladnie na tym sie skupiłam, żeby była uczciwa wobec siebie, przeciez musi sie nauczyc przez roznie doswiadczenia, jesli kombinowala a tego nie wiem na 100 % to widzi ze nie wyszlo i ja nie pisalam do pani o nizsza ocene i ze chce wyzsza ja chcialam wglad do sprawdzianu żeby zobaczyć z czym miała problem bo może czegoś nie doczytała zapewne, a czy nauczyciel dobrze zrobil zmieniajac ocene bez podstawy???ta zmiana pojawila sie dzisiaj a maila wyslalam wczoraj to kto tu probuje nagiac rzeczywistosc???
            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:44
              ichi51e napisała:

> to jest bardzo dobre pytanie pokazuje ze nauczyciel jest nienauczalny po prostu
              >
              no raczej, ale oczywiscie calosc skupia sie na dzieciach, ze im sie nie che, ale problem z ocenai i z polskim same zglosily do pani, wida uwazaja, ze cos jest nie halo, a to dopiero 13 latkowie.ja widze po corce czasami m dosyc, popada w dola, rzadko na szczescie ale widze, że im dłużej tym gorzej.
          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 08:37
            nangaparbat3 napisała:

> O tym to ja wiem. Ale czemu chcesz robić dżihad o ocenę, skoro wiesz, że córka
            > ściąga? Ocena i tak nie ma znaczenia.
            >
            Przecież umieściłam emotkę na końcu, żadnego dżihadu nie będę robić, jak siedzi sama w domu to wątpię, żeby odstawała od reszty i nie konsultowała się i nie korzystała z podręcznika, ciekawe, czy Ty też byś była taka uczciwa w wieku 13 lat? Chcę tylko pokazać jak to funkcjonuje i nie nie biorę tej nauki na poważnie bo to dramat wielki, jak na brak nauki to ma super oceny, i tak każdy psioczy na młodzież a nauczyciele, oczywiście nie wszyscy, warci są nie wiele więcej, z plastyką i muzyką w tamtym lockdownie było podobnie i taki sam efekt.
          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 08:47
            nangaparbat3 napisała:

> O tym to ja wiem. Ale czemu chcesz robić dżihad o ocenę, skoro wiesz, że córka
            > ściąga? Ocena i tak nie ma znaczenia.
            >
            dodam, że w tamtym roku, jeśli chodzi i muzykę i plastykę, ten sam nauczyciel, zawaliła ich taka ilością prac , a przez 7 miesięcy nauki w szkole nie robili nic, oczywiście lekcji on line pani nie prowadziła wysyłała tylko prace i nie nie były one prościutkie, twierdziła, ze nie wyobraża sobie prowadzenia lekcji zdalnie, wg niej podpierając się rozporządzeniem ministra, ze nie musi, więc jej odpisałam, ze jeśli ona nie musi to dzieci tez nie muszą i nagle zwrot i na koniec roku 6 wink))) a dodam, że w tym roku już ma obowiazek lekcji zdalnych i jednak się da, aż mnie język świerzbił .
        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:00
          hanusinamama napisała:

> Nie nie śnisz. Rozeszło sie ze pomagam z matmą, chemia i fizyką dzieciakom. Co
          > jakiś czas dzwoni jakaś koleżanka z pytaniem czy pomoge na sprawdzianie. Nie pr
          > zygotować się do sprawdzianu, tylko w sprawdzianie. Juz straciłam w ten sposób
          > kilka koleżanek.
          >
          Cwaniutkie z ich strony, ja proponuje swojej córce w powtórce ale nie chce, żebym ja odpytała, z resztą fizyka i geografia to najbardziej nielubiane przedmioty u niej.
            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 13:44
              makurokurosek napisała:

> Więc jak sądzę, twoja córka celuje w biol-chem, tylko z takim podejściem to ja
              > jej przyszłości w tych dziedzinach nie wróże.
              dobra dobra juz sobie daruj kolezko, nadal nie odpowiedziałeś na moje pytania do ciebie tylko probujesz mi a raczej grac emocjami wyrazajac sie o mojej corce w taki a nie inny sposob a używaj sobie na zdrowie.
            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 13:46
              makurokurosek napisała:

> zapewne kolejna chętna na medycynę, tylko że zdolności i chęci brak. Jak ktoś n
              > ie jest w stanie opanować minimum programowego tylko musi ściągać, to dalsza ed
              > ukacja traci jakikolwiek sens.
              tak wywnioskowale po jednym poscie na temat 7 klasistki nie znajac jej i jej przeszlosci szkolnej, super logika sie klania, rozumiem omnibusie jeden.
        • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:29
          hanusinamama napisała:

> Nie nie śnisz. Rozeszło sie ze pomagam z matmą, chemia i fizyką dzieciakom. Co
          > jakiś czas dzwoni jakaś koleżanka z pytaniem czy pomoge na sprawdzianie. Nie pr
          > zygotować się do sprawdzianu, tylko w sprawdzianie. Juz straciłam w ten sposób
          > kilka koleżanek.
          >
          Moja corka uczy się bardzo dobrze i jakoś tak dobrała się w związki koleżeńskie, że jej najlepsze koleżanki to również wzorowe uczennice. Dziewczyny stworzyły sobie grupę na classroomie, gdzie spotykaja sie i tłumaczą sobie prace domowe (pewnie nawet i wspólnie je rozwiązują) właśnie z fizyki i z chemii (i tak nie sa aż tak genialne, żeby wszystko wiedzieć z lekcji😉) Sprawdzianów wspólnie nie piszą, bo zazwyczaj są w innych grupach, jeżeli natomiast są w tej samej, to wiem, że na pewno porównują odpowiedzi😅 natomiast moja córka ma od dzieciństwa problem z wyrobieniem się w czasie (byliśmy nawet u psychologa), więc całą energię skupia raczej na samodzielnym rozwiązywaniu zadań a nie traceniu czasu na łączenie sie z koleżankami, zresztą nie okłamujmy się, to że mam dziecko piątkowe nie oznacza, że nie wpadają jej czasami gorsze oceny, które poprawia. Poza tym, w związku z tym , że córka uczy się samodzielnie i zazwyczaj ogarnia tematy, nie ma zaufania do dzieci, ktore ucza się słabiej, nie korzysta więc z gotowych odpowiedzi.
          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:34

> >
            > Moja corka uczy się bardzo dobrze i jakoś tak dobrała się w związki koleżeńskie
            > , że jej najlepsze koleżanki to również wzorowe uczennice. Dziewczyny stworzyły
            > sobie grupę na classroomie, gdzie spotykaja sie i tłumaczą sobie prace domowe
            > (pewnie nawet i wspólnie je rozwiązują) właśnie z fizyki i z chemii (i tak nie
            > sa aż tak genialne, żeby wszystko wiedzieć z lekcji😉) Sprawdzianów wspólnie ni
            > e piszą, bo zazwyczaj są w innych grupach, jeżeli natomiast są w tej samej, to
            > wiem, że na pewno porównują odpowiedzi😅 natomiast moja córka ma od dzieciństwa
            > problem z wyrobieniem się w czasie (byliśmy nawet u psychologa), więc całą ene
            > rgię skupia raczej na samodzielnym rozwiązywaniu zadań a nie traceniu czasu na
            > łączenie sie z koleżankami, zresztą nie okłamujmy się, to że mam dziecko piątko
            > we nie oznacza, że nie wpadają jej czasami gorsze oceny, które poprawia. Poza t
            > ym, w związku z tym , że córka uczy się samodzielnie i zazwyczaj ogarnia tematy
            > , nie ma zaufania do dzieci, ktore ucza się słabiej, nie korzysta więc z gotowy
            > ch odpowiedzi.
            >
            >
            >
            Dokładnie tak jest u mojej, tez są w czołówce klasy same świadectwa z paskiem do tej pory, ale oczywiście nie wszystkie napiszą, ze tak to wygląda tylko oczywiście ich dziubdziusie takie uczciwe , genialne na nauce zdalnej, aha. Moja też ogarnia sama i jak pisałam jak na rozleniwienie na nauce zdalnej to jest naprawdę super, poza nielicznymi wpadkami z fizyki lub gegry, których nie lubi po prostu.
            • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:46
              sabek81 napisała:
              > >
              > >
              > >
              > Dokładnie tak jest u mojej, tez są w czołówce klasy same świadectwa z paskiem d
              > o tej pory, ale oczywiście nie wszystkie napiszą, ze tak to wygląda tylko oczyw
              > iście ich dziubdziusie takie uczciwe , genialne na nauce zdalnej, aha. Moja też
              > ogarnia sama i jak pisałam jak na rozleniwienie na nauce zdalnej to jest napra
              > wdę super, poza nielicznymi wpadkami z fizyki lub gegry, których nie lubi po pr
              > ostu.

Szkoła córki ma najbardziej restrykcyjny system oceniania wśród okolicznych szkół. Tam gdzie w innych szkołach dzieci dostają szóstki, w naszej mogą dostać piątkę, no i pozostałe oceny odpowiednio niżej. W klasie jest może z 5 osób z wysokimi średnimi, podobnie jest w innych klasach. Natomiast faktem jest, że podczas zdalnej nauki nagle uczniowie trójkowi zaczęli dostawać piątki🙈 Po prostu taki system uwidocznił ukryty geniusz co niektórych.
              • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:00
                saszanasza napisała:

>
                > Szkoła córki ma najbardziej restrykcyjny system oceniania wśród okolicznych szk
                > ół. Tam gdzie w innych szkołach dzieci dostają szóstki, w naszej mogą dostać pi
                > ątkę, no i pozostałe oceny odpowiednio niżej. W klasie jest może z 5 osób z wy
                > sokimi średnimi, podobnie jest w innych klasach. Natomiast faktem jest, że podc
                > zas zdalnej nauki nagle uczniowie trójkowi zaczęli dostawać piątki🙈 Po prostu
                > taki system uwidocznił ukryty geniusz co niektórych.
                >
                >
                >
                No wlasnie, nad tym jakos sie malo skupia, ze nagle slabsi uczniowie staja sie geniuszami, u nas pewnie tez tak jest ale ja sie na tym nie skupiam, bo co mnie cudze dzieci obchodza, ja wiem na co stac moje dziecko i ona to wie ale widze jaka zmiana jest wsrod znajomych rodziców, coraz mniej im sie chce jak jest takie podejscie nauczycieli, oczywiscie nie wszystkich, np historia, matematyka, biologia,cheia i fizyka prowadzone sa naprawde dobrze.
                • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:06
                  sabek81 napisała:

> No wlasnie, nad tym jakos sie malo skupia, ze nagle slabsi uczniowie staja sie
                  > geniuszami, u nas pewnie tez tak jest ale ja sie na tym nie skupiam, bo co mni
                  > e cudze dzieci obchodza, ja wiem na co stac moje dziecko i ona to wie ale widz
                  > e jaka zmiana jest wsrod znajomych rodziców, coraz mniej im sie chce jak jest
                  > takie podejscie nauczycieli, oczywiscie nie wszystkich, np historia, matematyk
                  > a, biologia,cheia i fizyka prowadzone sa naprawde dobrze.

wiesz, z tym podejściem nauczycieli to też różnie bywa. jakbyś codziennie „oglądała” uczniów, którzy nawet nie chcą włączać kamerki, na lekcji nie słuchają, grając w gry albo pisząc na mess, są pasywni, nie są w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie z czytanego wcześniej tekstu, kombinują jak tylko się da, oszukują, a towarzyszą im w tym rodzice, to też byś miała takie podejście.
                  • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:10
                    saszanasza napisała:

>
                    > wiesz, z tym podejściem nauczycieli to też różnie bywa. jakbyś codziennie „oglą
                    > dała” uczniów, którzy nawet nie chcą włączać kamerki, na lekcji nie słuchają, g
                    > rając w gry albo pisząc na mess, są pasywni, nie są w stanie odpowiedzieć na za
                    > dane pytanie z czytanego wcześniej tekstu, kombinują jak tylko się da, oszukują
                    > , a towarzyszą im w tym rodzice, to też byś miała takie podejście.
                    >
                    >
                    >
                    >
                    Pewnie tak, u nas nie zawsze każą włączać kamerki bo sami nauczyciele sugerują ze jest przeciążenie i maja wylaczas i glos wlaczac jak odpowiadają, czasami jak jestem w domu to słyszę ze odpowiada wiec z tej strony jest ok.
              • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 14:11

>
                > Szkoła córki ma najbardziej restrykcyjny system oceniania wśród okolicznych szk
                > ół. Tam gdzie w innych szkołach dzieci dostają szóstki, w naszej mogą dostać pi
                > ątkę, no i pozostałe oceny odpowiednio niżej. W klasie jest może z 5 osób z wy
                > sokimi średnimi, podobnie jest w innych klasach. Natomiast faktem jest, że podc
                > zas zdalnej nauki nagle uczniowie trójkowi zaczęli dostawać piątki🙈 Po prostu
                > taki system uwidocznił ukryty geniusz co niektórych.
                >
                >
                >
                U nas 6 jest za 100% a i tak ciezko zdobyc jak juz sie przechwalamy, z tego co kokarze stn Teoj trochecgorzej w nauce o ile sie ne myle i nic na jego remat nieposzesz i system oceniania jak juz tak zlosliwie troche zapytam, lubie cie czytac ale czytajcie ze ze zrozumieniem o co mi chodzi po co wnioskowac na podstawie jednej rzeczy
                • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 15:15
                  sabek81 napisała:

>
                  >
                  > >
                  > > Szkoła córki ma najbardziej restrykcyjny system oceniania wśród okoliczny
                  > ch szk
                  > > ół. Tam gdzie w innych szkołach dzieci dostają szóstki, w naszej mogą dos
                  > tać pi
                  > > ątkę, no i pozostałe oceny odpowiednio niżej. W klasie jest może z 5 osó
                  > b z wy
                  > > sokimi średnimi, podobnie jest w innych klasach. Natomiast faktem jest, ż
                  > e podc
                  > > zas zdalnej nauki nagle uczniowie trójkowi zaczęli dostawać piątki🙈 Po p
                  > rostu
                  > > taki system uwidocznił ukryty geniusz co niektórych.
                  > >
                  > >
                  > >
                  > U nas 6 jest za 100% a i tak ciezko zdobyc jak juz sie przechwalamy,

Ale że niby czym ja się przechwalam?

z tego co
                  > kokarze stn Teoj trochecgorzej w nauce

oczywiście że syn uczy się gorzej i nigdy tego nie ukrywałam, natomiast nie wiem, co mój syn ma wspólnego z twoimi problemami w tym wątku? to córki mamy w podobnym wieku, dlatego porównuję je, a nie dorosłego faceta i jego stosunek do nauki. Rozmawiamy tu a 13 latkach, i podejściu rodziców do nauki dzieci w tym wieku szkolnym a nie o dużych prykach, których nie da się już kontrolować. BTW nigdy nie interweniowałam u żadnego nauczyciela w sprawie ocen mojego syna. Wszystkie sprawy ogarniał sam.
                  Oceny mojego syna zupełnie nie odzwierciedlają stanu jego wiedzy, czasami są zawyżone a czasami zaniżone. Mnie jako rodzica interesuje wyłącznie wynik jego matury i naprawdę trochę z późno na tłumaczenie mu, dlaczego ma nie ściągać. Natomiast córka jest na takim etapie, że jeszcze mogę jej to tłumaczyć.

o ile sie ne myle i nic na jego remat ni
                  > eposzesz i system oceniania jak juz tak zlosliwie troche zapytam, lubie cie czy
                  > tac ale czytajcie ze ze zrozumieniem o co mi chodzi po co wnioskowac na podsta
                  > wie jednej rzeczy

Znów zapytam, w czym masz problem bo cię nie rozumiem. Napisałam, że system oceniania w szkole mojej córki jest bardziej restrykcyjny niż w pobliskich szkołach, co ci się w tym stwierdzeniu nie spodobało i w czym poczułaś się urażona?
                  • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 16:03

>
                    > ja nie czuje się urazona absolutnie, trudno oceniac kogos po postach na forum, zwlaszcza ze to moj pierwszy az taki wylewny post raczej rzadko sie wypowiadam, ja znam siebie i swoje otoczenie i trudno mi oceniac was dorumowiczow po wposach, skupiam sie czytajac na danym wycinku i nie rozciagam tego i nie tworze tla do wydarzenia jak was nie znam a tutaj juz gistoria o mojek corce stworzon, ze sciaga notorycznie, nieuk, i panna z ambicjami bez podstaw wiedzy 🤦‍♀️🤷‍♀️😂 no troszke to zastanawiajace co ja mam o was sadzic w takim razie.
                    A dlaczego masz sie nie wypowiedziec na temat podejścia u syna nie o wiek tu chodzi tylko jeszcze raz powtarzam o zmiane oceny z gorszej na lepsza bez zadnego uzasadnienia, mam prawo podejrzewać za dopiero po prosbie o test pani zmienila oceny jak pisalam nie tylko corce jak sie okazało juz, kila dzieci tez to zauwazylo, wiec co ty bys pomyslala jak byś taka sytuacje miala, jesli pani nie wyjasnila skąd ta zmiana? Jak bym maila nie napisała i zmiana by byla tez bym interweniowała bo moze pani sie pomylila a tak to podejrzewam ze pani po prostu wystraszyła sie delikatnie mówiąc a ja nadal nie wiem na jakiej podstawie zmiana na lepsza ocenę, jak by mi zależało na ocenie to czy bym interweniowała ze zmieniła na lepsza? No cos tu nie halo.
        • nangaparbat3 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:14
          Ja wiem, że dzieci ściągają, i nawet się nie dziwię. Ale dziwi mnie matka, która wiedząc, ze dziecko ściąga, żada wyjaśnien od nauczyciela - zrozumiałam post założycielki tak, że skoro córka korzystała z pomocy, to jakim cudem ma taką niską ocenę?
          Może źle zrozumiałam.
          Swoją drogą prośba, żebyś pomogła w trakcie sprawdzianu, trochę mnie przerosła sad
          Oni chyba już w najmniejszym stopniu nie czują, że wiedza ma jakąś wartość, sens czy choćby przydatność. Ale to nasza wina, nie ich.
          • asia_i_p Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:59
            Córka mi opowiadała, jak podczas kartkówki z matematyki chyba pod koniec zeszłego roku szkolnego, jakiś geniusz o mało nie wystosował maila do matematyczki z wyrazami oburzenia, że dała takie zadania, że nikt ich nie potrafi rozwiązać. Powstrzymali go w ostatniej chwili. smile
          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:12
            nangaparbat3 napisała:

> Ja wiem, że dzieci ściągają, i nawet się nie dziwię. Ale dziwi mnie matka, któr
            > a wiedząc, ze dziecko ściąga, żada wyjaśnien od nauczyciela - zrozumiałam post
            > założycielki tak, że skoro córka korzystała z pomocy, to jakim cudem ma taką ni
            > ską ocenę?
            > Może źle zrozumiałam.
            > Swoją drogą prośba, żebyś pomogła w trakcie sprawdzianu, trochę mnie przerosła
            > sad
            > Oni chyba już w najmniejszym stopniu nie czują, że wiedza ma jakąś wartość, sen
            > s czy choćby przydatność. Ale to nasza wina, nie ich.
            >
            ja nie wiem na 100 % czy ściągała i nie dziwi mnie ocena niska, zdarzyło się i już, tylko zachowanie pani ze zmieniła ocenę jak prosiłam o wgląd w sprawdzian i poprawę żeby zobaczyć z czym dziecko ma/ miało problem!!!!!!! prac jeszcze mi nie dosłała i nie wiem czy dośle w ogóle.
              • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 13:20
                nangaparbat3 napisała:

> MOże się rąbnęła przy poprawianiu i coś przeoczyła albo źle poldliczyła punkty,
                > a jak napisałaś sprawdziła i poprawiła? Ale powinna Ci wyjaśnić, fakt.
                >
                właśnie o to mi chodzi niech wyjaśni mi na jakiej podstawie ta zmiana i tyle, ja nie twierdze ze mogla sie rabnac, ludzka rzecz, inne dziecko w klasie tez tak mialo, ciekawa jestem tylko cy moj mail z prosba o sprawdzian nie byl przyczynkiem poprawienie oceny i tyle.
                  • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 13:48
                    nangaparbat3 napisała:

> Ale może jest lekowa i ma problem z przyznaniem się do pomyłki. To akurat ma wi
                    > ele nauczycielek, wielu nauczycieli sad
                    > Pomyłka nie pasuje do roli, poza tym kiedy się do niej przyznam, musze wybaczyć
                    > uczniowi jego pomyłki, przynajmniej niektóre.
                    >
                    moze i tak tego nie wiem nic nie napisala, ja jak najbardziej to rozumiem bo raz juz sie zdazyla pomylka z matmy co innego dostala a inna ocena w dzienniku, bylo to w normalnym systemie wiec widzialam co dostala, spr przyniosla do domu do wlgadu.
          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 14:55
            nangaparbat3 napisała:

> Ja wiem, że dzieci ściągają, i nawet się nie dziwię. Ale dziwi mnie matka, któr
            > a wiedząc, ze dziecko ściąga, żada wyjaśnien od nauczyciela - zrozumiałam post
            > założycielki tak, że skoro córka korzystała z pomocy, to jakim cudem ma taką ni
            > ską ocenę?
            > Może źle zrozumiałam.
            > Swoją drogą prośba, żebyś pomogła w trakcie sprawdzianu, trochę mnie przerosła
            > sad
            > Oni chyba już w najmniejszym stopniu nie czują, że wiedza ma jakąś wartość, sen
            > s czy choćby przydatność. Ale to nasza wina, nie ich.
            >
            Ja w zadnym spr nie pomagalm i nie chodzi mi o gorsza ocene, jesli rzeczywiscie sciagala a tego nie jestem pewna na 100% nie ma mnie w domu jak ma lekcje, chodzi mi o zmianę oceny na lepszą bez zadnej przyczyny i wyjasnienia!!!!! Moze nie do konca napisalam co chcialam lrzekazac pod wplywem emocji z tego powodu, tej zmiany nie oceny ze spr.,
        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:35
          wlazkotnaplot napisał:

> Chyba nie śnisz. Mama napisała sprawdzian i jest nieusatysfakcjonowana oceną sw
          > ojej wiedzy 😁

Ja nic nie pisałam, ja w pracy jestem, nie siedzę z dzieckiem, przeczytaj jeszcze raz mój post startowy i komentuj, widać czytanie ze zrozumieniem kula u ciebie.
        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:14
          wlazkotnaplot napisał:

> Chyba nie śnisz. Mama napisała sprawdzian i jest nieusatysfakcjonowana oceną sw
          > ojej wiedzy 😁
          ja niczego nie pisałam!!!! ileż można wyjaśniać i nie o ocenę mi chodzi tylko o zachowanie pani ze zmienia ocene bez żadnej podstawy jak poprosiłam ja o wgląd, sprawdzianu nie dostałam do tej pory.
          • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 12:55
            sabek81 napisała:

> wlazkotnaplot napisał:
            >
            > > Chyba nie śnisz. Mama napisała sprawdzian i jest nieusatysfakcjonowana oc
            > eną sw
            > > ojej wiedzy 😁
            > ja niczego nie pisałam!!!! ileż można wyjaśniać i nie o ocenę mi chodzi tylko
            > o zachowanie pani ze zmienia ocene bez żadnej podstawy jak poprosiłam ja o wglą
            > d, sprawdzianu nie dostałam do tej pory.

sabek pisałaś o wglad w sprawdzian, który twoja córka słabo poprawiła i myślę że stąd wniosek, że ocena z poprawy była dla ciebie mało satysfakcjonująca. jestem w stanie w to uwierzyć, gdyż jak pisałam wcześniej była sytuacja, że mi córka poprawiła ocenę o pól punktu, do glowy mi nie przyszlo, by pisać do nauczyciela z prośbą o wgląd w pracę. a to, że nauczyciel „dziwnie” postąpił zmieniając ocenę na inną, jest już odrębną sprawą.
            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 13:57
              saszanasza napisała:

> sabek pisałaś o wglad w sprawdzian, który twoja córka słabo poprawiła i myślę ż
              > e stąd wniosek, że ocena z poprawy była dla ciebie mało satysfakcjonująca. jest
              > em w stanie w to uwierzyć, gdyż jak pisałam wcześniej była sytuacja, że mi córk
              > a poprawiła ocenę o pól punktu, do glowy mi nie przyszlo, by pisać do nauczycie
              > la z prośbą o wgląd w pracę. a to, że nauczyciel „dziwnie” postąpił zmieniając
              > ocenę na inną, jest już odrębną sprawą.
              >
              >
              >
              > tak pisalam o wgląd żeby ewentualnie córka sobie zobaczyła z czym miala problem, czasami sie zdazylo ze zrobila drobny blad przez pospiech a zwplynal na wynik koncowy np w zadaniu, ja z jej ocenami nie mam problemu bo uczy sie dobrze, tylko po to mi byl potrzebny test i tyle, a ze nagle zmiana oceny to na jakiej podstawie, czyli co jednak poprawila sie na wyzsza ocene a jak bym nie napisala maila to zostalo by tak jak bylo? uwazasz ze to jest sprawiedliwe podejscie ? oczywiscie nie wykluczam pomylki ale to powinna mi Pani odpisac ze ona nastapila.
    • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:04
      U nas częsć popraw jest w formie ustnej (historia, geografia), część pisemna. W związku z tym że ostatnio wyszlo na jaw, że dzieci sobie udostępniają odpowiedzi, nauczyciele zaczęli zmieniać kolejność pytań i dzielić uczniów na mniejsze grupy. Dzieciaki sa tak bezmyślne, że nawet pytań nie czytały, tylko wpisywały cyferki. Podobno pięeeeeknie wyszło kto korzysta z gotowców a kto nie😁
      Natomiast nie bardzo rozumiem na co się wściekłaś, na to że córka w zasadzie się nie poprawiła, czy na to, że dzieci korzystają z „pomocy dydaktycznych na sprawdzianach”, czy na to, że inni korzystają, córka nie. Niestety mnie to bulwersowało, ale przestało. Przestałam się interesować niesamodzielnością prac innych dzieci. Egzamin to zweryfikuje.
          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:13
            saszanasza napisała:

> iwles napisała:
            >
            > >
            > > Myślę, że wściekła się, że mimo korzystania z pomocy w czasie sprawdzianó
            > w (szc
            > > zególnie tego poprawkowego) corka została nisko oceniona.
            > >
            > >
            > No moja kiedyś też poprawiła sie z 3+ na 4🙈 Bywa.....
            >
            >
            >
            iwles niech sobie nie dopisuje swojego wyobrzenia na ten temat, ja "wscieklam" sie a raczej smiac mi sie chce o cos zupelnie innego, a 4 to przecież dobra ocena,
              • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:17
                iwles napisała:

>
                > Przeczytaj, co sama napisałaś w 1 poście.
                > Najpierw się wściekłaś o niska ocenę z poprawy, potem dopiero napisałaś maila d
                > o nauczycielki.
                > A ze teraz się tego wstydzisz. No cóż...
                >
                no wsciekam sie bo wiem na co ja stac i ona to tez wie a ze sie niedokladnie przygotowala to wyszlo, cgyba kazdemu sie zdazylo a do pani psialam o wglad sprawdzianu i zeby zobaczyc z czym miala problem i sama zeby zobaczyla a pani po tym mailu zmienila ocene w dzienniku i pracy do tej pory nie przeslala, o ot mam problem ze nauczyciel zmiena bez podstawy ocene!!!!!
        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:02
          iwles napisała:

>
          > Myślę, że wściekła się, że mimo korzystania z pomocy w czasie sprawdzianów (szc
          > zególnie tego poprawkowego) corka została nisko oceniona.
          >
          > ja się niewściekła o to ze jej złe poszło tylko o to ze poprosiłam o przeslanie testu i nagle pani zmieniła ocenę, to wytłumacz mi o co tu chodzi?, czy ten test był w ogóle oceniony i na jakiej podstawie?
            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:22
              iwles napisała:

>
              > Nie sciemniaj.
              > To są Twoje slowa: "poprawę również o pół stopnia poprawiła, trochę się wściekł
              > am, przecież wiadomo, że korzystają z książek i wzajemnej pomocy".
              >
              > nie sciemniam wściekam sie o to ze jej poprawiła ocenę całkiem z dupy, bez żadnej podstawy jak dla mnie, a to ze prawdopodobnie ściągała z koleżankami, jak to saszanasza nazywa konsultacja pomiędzy koleżankami to tak nie pochwalam tego ale oczywiście idzie w zaparte wiec nie wiem jak było do końca, ja jestem w pracy w trakcie szkoly ale po rozmowach z rożnymi rodzicami zdaje sobie sprawę jak to wyglądać moze, dla mnie jeśli zawaliła sprawdzian to trudno , douczy się, ale szlag mnie trafia jak nauczyciel po prośbie o przeslanie nagle zmienia ocenę bez podstawy żadnej, to czy w ogóle te sprawdziany są sprawdzane, czy losowo wstawiane oceny, zwłaszcza ze jak się okazało nie tylko ona ma nagle zmieniona ocenę, mnie naprawdę nie zależy na ocenach, bo nie mam o co tak naprawdę kruszyć kopii, jest dobrą uczennica, inteligentną dziewczyną a ze czasami pójdzie cos gorzej to chyba każdemu się zdarza.A wiem nie ematcewink
              • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:47
                sabek81 napisała:

> iwles napisała:
                >
                > >
                > > Nie sciemniaj.
                > > To są Twoje slowa: "poprawę również o pół stopnia poprawiła, trochę się w
                > ściekł
                > > am, przecież wiadomo, że korzystają z książek i wzajemnej pomocy".
                > >
                > > nie sciemniam wściekam sie o to ze jej poprawiła ocenę całkiem z dupy, be
                > z żadnej podstawy jak dla mnie, a to ze prawdopodobnie ściągała z koleżankami,
                > jak to saszanasza nazywa konsultacja pomiędzy koleżankami to tak nie pochwalam
                > tego

Przeinaczyłaś moja wypowiedz. Konsultacje z koleżankami maja miejsce przy odrabianiu prac domowych w sytuacji, kiedy dziewczyny mają z nią problem. Czsami jedna tłumaczy drugiej, czasami porównują swoje wyniki lub schemat rozwiązania. Nie napisałam nigdzie, że dziewczyny komunikują się ze sobą na klasówkach, ba! napisałam, że tego nie robią bo najczęściej są w innych grupach.
                • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:34

>
                  > Przeinaczyłaś moja wypowiedz. Konsultacje z koleżankami maja miejsce przy odrab
                  > ianiu prac domowych w sytuacji, kiedy dziewczyny mają z nią problem. Czsami jed
                  > na tłumaczy drugiej, czasami porównują swoje wyniki lub schemat rozwiązania. Ni
                  > e napisałam nigdzie, że dziewczyny komunikują się ze sobą na klasówkach, ba! na
                  > pisałam, że tego nie robią bo najczęściej są w innych grupach.
                  >
                  >
                  >
                  >
                  >
                  > moim zdaniem na jedno wychodzi co za różnica czy konsultują się po lekcjach czy na lekcji, na jedno wychodzi, praca nie do końca samodzielna, ja nie wiem czy moja sciągała na 100% na tym sprawdzianie a ze się konsultują z pracami domowymi to tez tak czasami u nas bywa zwłaszcza z matmy ale ona sobie akurat z nią radzi.
                  • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 12:49
                    sabek81 napisała:

>
                    > >
                    > > Przeinaczyłaś moja wypowiedz. Konsultacje z koleżankami maja miejsce przy
                    > odrab
                    > > ianiu prac domowych w sytuacji, kiedy dziewczyny mają z nią problem. Czsa
                    > mi jed
                    > > na tłumaczy drugiej, czasami porównują swoje wyniki lub schemat rozwiązan
                    > ia. Ni
                    > > e napisałam nigdzie, że dziewczyny komunikują się ze sobą na klasówkach,
                    > ba! na
                    > > pisałam, że tego nie robią bo najczęściej są w innych grupach.
                    > >
                    > >
                    > >
                    > >
                    > >
                    > > moim zdaniem na jedno wychodzi co za różnica czy konsultują się po lekcja
                    > ch czy na lekcji, na jedno wychodzi, praca nie do końca samodzielna, ja nie wie
                    > m czy moja sciągała na 100% na tym sprawdzianie a ze się konsultują z pracami
                    > domowymi to tez tak czasami u nas bywa zwłaszcza z matmy ale ona sobie akurat z
                    > nią radzi.

To jest zasadnicza różnica. Sprawdziany pisze się samodzielnie a do spraedzianów można przygotowywać się wspólnie. Dla mnie nie ma znaczenia czy odrabiajac pracę domową dziecko korzysta z internetu, z książki z repetytorium czy z pomocy koleżanki czy korepetytora. Ważne że nie odwzorowuje, tylko wnioskuje i przetwarza na własny styl wypowiedzi. Ważny jest także wynik, tej nauki, który otrzyma na spradzianie napisanym SAMODZIELNIE. Jakkolwiek byś sobie tego nie racjonalizowała, czym innym jest wspólne pisanie sprawdzianów a czym innym wspolne przygotowywanie się do nich, czy konsultowanie wyniku pracy domowej z matematyki a w przypadku różnicy w odpowiedziach wspólne dążenie (nauka) do skorygowania nieprawidłowości. Jeżeli uważasz że to to samo, oznacza to, że krytykujące cię dziewczyny mają całkowitą rację. Po prostu nie widzisz różnicy.
                    • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 13:33
                      saszanasza napisała:

> To jest zasadnicza różnica. Sprawdziany pisze się samodzielnie a do spraedzian
                      > ów można przygotowywać się wspólnie. Dla mnie nie ma znaczenia czy odrabiajac p
                      > racę domową dziecko korzysta z internetu, z książki z repetytorium czy z pomocy
                      > koleżanki czy korepetytora. Ważne że nie odwzorowuje, tylko wnioskuje i przetw
                      > arza na własny styl wypowiedzi. Ważny jest także wynik, tej nauki, który otrzym
                      > a na spradzianie napisanym SAMODZIELNIE. Jakkolwiek byś sobie tego nie racjonal
                      > izowała, czym innym jest wspólne pisanie sprawdzianów a czym innym wspolne przy
                      > gotowywanie się do nich, czy konsultowanie wyniku pracy domowej z matematyki a
                      > w przypadku różnicy w odpowiedziach wspólne dążenie (nauka) do skorygowania nie
                      > prawidłowości. Jeżeli uważasz że to to samo, oznacza to, że krytykujące cię dzi
                      > ewczyny mają całkowitą rację. Po prostu nie widzisz różnicy.
                      >
                      >
                      > no tak do końca to nie jest, zawsze to jakieś wspomaganie, samodzielna praca to wykonana w 100 % bez niczyjego udziału ale rozumiem oburzenie, lepsze konsultacje niż ordynarne sciąganiesmile ale jak już pisałam nie oceniajcie po jednym moim poscie mojej córki, ja was i waszych dzieci nie znam i nie oceniam to jest wycinek życia i jeden problem ukazujacy moim zdaniem zachowanie nie fair pani nauczycielki jakby nie patrząc. Ja nie wiem czy ściągała i w jaki sposób jeśli próbowała , może nie a może konsultowały wyniki tego nie wiem, normalnie w szkole nie ściąga, ja tez nie umiałam ściągać jak raz spróbowałam dostałam 1 i sie skończyło chojrakowaniewink problemem jest zmiana oceny przez nauczyciela bez uzasadnienia, po mailu z prośbą o przeslanie testu w celu weryfikacji z czym miała problem .Testu nadal nie dostałam. jedna forumka o nicku kurt.wallender zrozumiala o co mi dokladnie chodzi reszta tak sobie, przyczepily sie do jednego faktu, który nie wiadomo czy mial miejsce wiec nie wiem co i o kim to swiadczy.
                      • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 13:52
                        sabek81 napisała:

> saszanasza napisała:
                        >
                        >
                        >
                        > > To jest zasadnicza różnica. Sprawdziany pisze się samodzielnie a do spra
                        > edzian
                        > > ów można przygotowywać się wspólnie. Dla mnie nie ma znaczenia czy odrabi
                        > ajac p
                        > > racę domową dziecko korzysta z internetu, z książki z repetytorium czy z
                        > pomocy
                        > > koleżanki czy korepetytora. Ważne że nie odwzorowuje, tylko wnioskuje i
                        > przetw
                        > > arza na własny styl wypowiedzi. Ważny jest także wynik, tej nauki, który
                        > otrzym
                        > > a na spradzianie napisanym SAMODZIELNIE. Jakkolwiek byś sobie tego nie ra
                        > cjonal
                        > > izowała, czym innym jest wspólne pisanie sprawdzianów a czym innym wspoln
                        > e przy
                        > > gotowywanie się do nich, czy konsultowanie wyniku pracy domowej z matemat
                        > yki a
                        > > w przypadku różnicy w odpowiedziach wspólne dążenie (nauka) do skorygowan
                        > ia nie
                        > > prawidłowości. Jeżeli uważasz że to to samo, oznacza to, że krytykujące c
                        > ię dzi
                        > > ewczyny mają całkowitą rację. Po prostu nie widzisz różnicy.
                        > >
                        > >
                        > > no tak do końca to nie jest, zawsze to jakieś wspomaganie, samodzielna pr
                        > aca to wykonana w 100 % bez niczyjego udziału ale rozumiem oburzenie,

tak na sprawdzianach są dzieci które od początku do końca piszą samodzielnie. jeżeli twierdzisz inaczej to: albo jesteś w błędzie, albo usprawiedliwiasz własną córkę.

lepsze ko
                        > nsultacje niż ordynarne sciąganiesmile ale jak już pisałam nie oceniajcie po jedny
                        > m moim poscie mojej córki,

ależ ty robisz podobnie twierdząc, że wszystkie dzieci ściągają a potem dziwisz sie krytyce i nadal nie rozróżniasz „konsultowania” sie dzieci podczas wspólnej nauki czy po odrobieniu zadań domowych od „konsultowania się” podczas sprawdzianu.

ja was i waszych dzieci nie znam i nie oceniam to je
                        > st wycinek życia i jeden problem ukazujacy moim zdaniem zachowanie nie fair pa
                        > ni nauczycielki jakby nie patrząc.

Ja nie wiem czy ściągała i w jaki sposób jeś
                        > li próbowała , może nie a może konsultowały wyniki tego nie wiem,

jeżeli konsultowały wyniki podczas sprawdzianu to oznacza, że nie pisały go samodzielnie, jeżeli po sprawdzianie - to normalne.
                        Generalnie wspólna nauka jest również normalnym zjawiskiem podobnie jak wspólne rozwiązywanie prac domowych, jeżeli dzieci przy tym się czegoś uczą, natomiast kopiowanie czyjeś pracy, przepisywanie zadań domowych czy wypracowań od koleżanek nie jest normalne.

problemem jest zmiana oceny przez nauczyciela bez
                        > uzasadnienia, po mailu z prośbą o przeslanie testu w celu weryfikacji z czym m
                        > iała problem .

Ale to nie jest matematyka, fizyka czy chemia, żeby ustalać, w czym dziecko miało problem i ten problem „rozwiązać”. To pamięciówka. Tu problemem może co najwyżej być niedouczenie dziecka albo błędne naliczenie punktów przez nauczyciela. Jeśli naliczył błędnie, to je skorygował, wstawił ocenę wyższą i tyle. A może wstawił wyższą dla świętego spokoju. Co tu ustalać.

Testu nadal nie dostałam. jedna forumka o nicku kurt.wallender zr
                        > ozumiala o co mi dokladnie chodzi reszta tak sobie, przyczepily sie do jednego
                        > faktu, który nie wiadomo czy mial miejsce wiec nie wiem co i o kim to swiadczy.
                        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 15:06
                          Ale naginasz sasza nic nie pisałam na temat, że sciaga notorycznie czy w ogole i prace z internetu zzyna co sugerowalas a ty swoje, powtarzam jeszcze raz bo nie rozumiesz pani zmienila ocene na lepsza bez zadnego wyjasnienia jak sie okazalo nie tylo jej, sprawdzianu nie dostalam do tej pory wiec nie wiem skad bledna ocena , czy pomylka pani czy niewiedza corki, a konsultacje po spr to normalna sprawa ale twoja corka pczywiscie moE konsultowac prace domowe z kolezankami i wspolnoe dochodzoc do rozwiazania o moja oskarzasz o nieuctwo, nie najlepiej o tobie to swiadczy jednak a myslalam z twoich wczesniekszych wpisow ze jestes ok, a jak u stna wygladaja lekcje i sprawdziany,?
                          • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 15:18
                            sabek81 napisała:

> Ale naginasz sasza nic nie pisałam na temat, że sciaga notorycznie

dobrze, a możesz zacytować, gdzie ja napisałam, że twoja córka ściąga notorycznie?

czy w ogole
                            > i prace z internetu zzyna co sugerowalas a ty swoje,

gdzie to napisałam?

powtarzam jeszcze raz bo n
                            > ie rozumiesz pani zmienila ocene na lepsza bez zadnego wyjasnienia jak sie okaz
                            > alo nie tylo jej, sprawdzianu nie dostalam do tej pory wiec nie wiem skad bled
                            > na ocena ,

ale ja już do tego równiez sie odniosłam pisząc, że nauczycielka najprawdopodobniej popełniła jakiś bład i ty mi nawet odpisałaś! jezuuu, nie mogę, naprawdę kończę tą polemikę, bo im dalej w las, tym gorzej....
                        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 17:42
                          > jeżeli konsultowały wyniki podczas sprawdzianu to oznacza, że nie pisały go sam
                          > odzielnie, jeżeli po sprawdzianie - to normalne.
                          > Generalnie wspólna nauka jest również normalnym zjawiskiem podobnie jak wspólne
                          > rozwiązywanie prac domowych, jeżeli dzieci przy tym się czegoś uczą, natomiast
                          > kopiowanie czyjeś pracy, przepisywanie zadań domowych czy wypracowań od koleża
                          > nek nie jest normalne.

> Ale to nie jest matematyka, fizyka czy chemia, żeby ustalać, w czym dziecko mia
                          > ło problem i ten problem „rozwiązać”. To pamięciówka. Tu problemem może co naj
                          > wyżej być niedouczenie dziecka albo błędne naliczenie punktów przez nauczyciela
                          > . Jeśli naliczył błędnie, to je skorygował, wstawił ocenę wyższą i tyle. A może
                          > wstawił wyższą dla świętego spokoju. Co tu ustalać.

No tak co tu ustalac 🤦‍♀️ O matko jedyna sasza ogarnij sie moze sobie pd tal zmieniac? Od kiedy?

> Testu nadal nie dostałam. jedna forumka o nicku kurt.wallender zr
                          > > ozumiala o co mi dokladnie chodzi reszta tak sobie, przyczepily sie do je
                          > dnego
                          > > faktu, który nie wiadomo czy mial miejsce wiec nie wiem co i o kim to swi
                          > adczy.

No i znowu insynuujesz ze moja corka sciaga nie tylo na klasowkach,
                          A co do wgladu w spr mam takie prawo bez wzgl czy to pamieciowka czy nie, chyba moze sobie spr czego nie zapamietala dobrze moze cos pomylila pojeciowo??roznie moglo byc, tego nie dowie sie jak nie zobaczy, przeciez w szkole dostaja spr do wlgadu na lekcji , twoja corka nie?😂 a wyobraz sobie ze zadania tekstowe byly na spr z geografii 🤷‍♀️😂
                          • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 17:58
                            sabek81 napisała:

> > jeżeli konsultowały wyniki podczas sprawdzianu to oznacza, że nie pisały
                            > go sam
                            > > odzielnie, jeżeli po sprawdzianie - to normalne.
                            > > Generalnie wspólna nauka jest również normalnym zjawiskiem podobnie jak w
                            > spólne
                            > > rozwiązywanie prac domowych, jeżeli dzieci przy tym się czegoś uczą, nat
                            > omiast
                            > > kopiowanie czyjeś pracy, przepisywanie zadań domowych czy wypracowań od
                            > koleża
                            > > nek nie jest normalne.
                            >
                            > > Ale to nie jest matematyka, fizyka czy chemia, żeby ustalać, w czym dziec
                            > ko mia
                            > > ło problem i ten problem „rozwiązać”. To pamięciówka. Tu problemem może
                            > co naj
                            > > wyżej być niedouczenie dziecka albo błędne naliczenie punktów przez naucz
                            > yciela
                            > > . Jeśli naliczył błędnie, to je skorygował, wstawił ocenę wyższą i tyle.
                            > A może
                            > > wstawił wyższą dla świętego spokoju. Co tu ustalać.
                            >
                            > No tak co tu ustalac 🤦‍♀️ O matko jedyna sasza ogarnij sie moze sobie pd tal
                            > zmieniac? Od kiedy?

>
                            > No i znowu insynuujesz ze moja corka sciaga nie tylo na klasowkach,

w którym miejscu? Kobieto, piszę o dzieciach ogólnie nie o twojej córce! jeżeli dzieci konsultują wynik na sprawdzianie to znaczy że nie piszą go samodzielnie, jeżeli po spraedzianie, to jak najbardziej jest to normallne. no litości!

co do nauczyciela, to nie sądzę by napisał ci prawdziwy powód dla którego podwyższył ocenę. i tyle. jakiej odpowiedzi oczekujesz?
                            • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 19:32

> co do nauczyciela, to nie sądzę by napisał ci prawdziwy powód dla którego podwy
                              > ższył ocenę. i tyle. jakiej odpowiedzi oczekujesz?
                              >
                              >
                              Jesli pomylka wynika z bledu wpisania oceny innego ucznia albo zle policzonych pkt to po prostu jasne napisanie o tym i tylko tyle i sprawa zamknieta.
          • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:57
            little_fish napisała:

> U nas od początku zdalnej nauki tak jest na angielskim. Wszystko ustnie, indywi
            > dualnie, z kamerą włączoną. Bardzo mnie to cieszy, bo ewentualne braki zaraz wi
            > dać i można je nadrobić. A i dziecku łatwiej zachować rytm pracy przy takim sys
            > temie.

Ja ostatnio przez przypadek wlazłam córce do pokoju podczas sprawdzianu z angielskiego i jeszcze w ubiorze jeszcze baaardzo domowym, prawie centralnie w kamerkę🙈 Długopisu potrzebowałam bo wybierałam się do sklepu i chciałam kupić tak sam (btw żelowy „pilot” - jest zajebisty!) 🙈 Za chwilę wyszłam, ale nauczycielka chyba tego „wydarzenia” nie „odnotowała”, bo kazała jej pisać ten sprawdzian z włączonym mikrofonem😂 Córka niedawno napisała egzamin cambrigde na poziom b1, więc naprawdę mojej pomocy w ogarnięciu materiału z 7 klasy nie potrzebowała zresztą moja znajomość angielskiego to może A2🙈
      • kurt.wallander Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:52
        saszanasza napisała:

> Natomiast nie bardzo rozumiem na co się wściekłaś, na to że córka w zasadzie si
        > ę nie poprawiła, czy na to, że dzieci korzystają z „pomocy dydaktycznych na spr
        > awdzianach”, czy na to, że inni korzystają, córka nie.

Mnie się wydaje, że clou wypowiedzi sobka było to, że po prośbie o przesłanie sprawdzianu z uwagami, nauczycielka sprawdzianu nie udostępniła, za to zmieniła ocenę za niego.

Czy wszyscy na forum skupili się na potencjalnym ściąganiu córki sobka, ze nie zauważyli, O CZYM był jej post?
        • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 12:00
          kurt.wallander napisała:

> saszanasza napisała:
          >
          >
          > > Natomiast nie bardzo rozumiem na co się wściekłaś, na to że córka w zasad
          > zie si
          > > ę nie poprawiła, czy na to, że dzieci korzystają z „pomocy dydaktycznych
          > na spr
          > > awdzianach”, czy na to, że inni korzystają, córka nie.
          >
          > Mnie się wydaje, że clou wypowiedzi sobka było to, że po prośbie o przesłanie s
          > prawdzianu z uwagami, nauczycielka sprawdzianu nie udostępniła, za to zmieniła
          > ocenę za niego.
          >
          > Czy wszyscy na forum skupili się na potencjalnym ściąganiu córki sobka, ze nie
          > zauważyli, O CZYM był jej post?

dziekuje, jeden/jedna zrozumiała, a co do sciągania pisałam ze nie wiem na 100 % czy to mialo miejsce w ogólewink
          moze moja wypowiedz w poscie startowym byla niedokladna bo pisalam pod wplywem lekkiego oburzenia ale dzieki jeszcze raz za zrozumienie problemu.
    • maeve_binchy Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 09:51
      Piszecie tu o zaległościach. Ok, matma, języki - tu się zgodzę. Jeśli nie zrozumieją materiału z obecnej klasy, to w kolejnej będą mieć problemy. Wypracowania też warto pisać i omawiać te nieszczęsne lektury, bo jest to wymagane na egzaminie.
      Inne? Jakie zaległości? Polska szkoła przekazuje wiedzę encyklopedyczną: szczegóły, szczególiki itp. W tej chwili wszystko można sprawdzić szybko i wielu miejscach. Szkoła powinna pokazywać, jak szukać i weryfikować informacje. Do tzw. wiedzy ogólnej (imho przecenianej w Polsce), wystarczyłaby 1/4 dotychczasowego materiału. Dlatego, mnie niespecjalnie intresują "zaległości" z pamięciówek. Wymagam nauki matmy, polskiego, języków. Reszta mnie średnio interesuje. Młody w 7 klasie, pewnie będzie zdawał biologię jako 4. przedmiot, ale to jego konik, więc pewnie sprosta wymaganiom.
      • saszanasza Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:01
        maeve_binchy napisała:

> Piszecie tu o zaległościach. Ok, matma, języki - tu się zgodzę. Jeśli nie zrozu
        > mieją materiału z obecnej klasy, to w kolejnej będą mieć problemy. Wypracowania
        > też warto pisać i omawiać te nieszczęsne lektury, bo jest to wymagane na egzam
        > inie.
        > Inne? Jakie zaległości?

chemia, fizyka....to tak jak matematyka, nie nauczysz sie podstaw, nie ogarniesz dalszego materiału. poza tym bazują na matematyce, ktora rownież musi być ćwiczona.

Polska szkoła przekazuje wiedzę encyklopedyczną: szczeg
        > óły, szczególiki itp. W tej chwili wszystko można sprawdzić szybko i wielu mie
        > jscach. Szkoła powinna pokazywać, jak szukać i weryfikować informacje.
        > Do tzw. wiedzy ogólnej (imho przecenianej w Polsce), wystarczyłaby 1/4 dotychcz
        > asowego materiału.

a tu się zgadzam

Dlatego, mnie niespecjalnie intresują "zaległości" z pamięci
        > ówek. Wymagam nauki matmy, polskiego, języków. Reszta mnie średnio interesuje.

Reszta składa sie na świadectwo z czerwonym paskiem a to są punkty rekrutacyjne. Takie podejście to możesz miec w liceum. Teraz liczy sie każda ocena.

> Młody w 7 klasie, pewnie będzie zdawał biologię jako 4. przedmiot, ale to jego
        > konik, więc pewnie sprosta wymaganiom.
        >
        • maeve_binchy Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:13
          Jasne, ze czerwony pasek, ktory moje dziecko ma co roku. Straszne to, swoja droga... (ze system zmusza do ocenozy).
          Nie interesuje mnie - w tym sensie, czy sprawdziany z pamieciowek pisze sam, czy z pomoca podrecznika. Jezeli w nauce stacjonarnej ma 5-6 z historii, to wiem, ze go stac. Dlatego, nie ma znaczenia, czy podczas nauki online spisze czy wykuje. Wroci do szkoly, znow bedzie uczyl sie na pamiec...
          Chemia, fizyka - rozumie. A ze nie nauczy sie na pamiec definicji, tylko ja spisze? Jakie ma to znaczenie, jesli umie rozwiazac zadania?
      • maeve_binchy Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:23
        Czytam to forum od kilkunastu lat, dla mnie jestes niezbyt sympatycznym, ba nawet wrednym, uzytkownikiem, ale odpowiem ;P

Mój syn akurat uwielbia zdalną naukę, bo może dłużej pospać, nie musi się ruszać z domu itp. Szkoła też super daje sobie radę. Gdyby nie brak codziennych interakcji z rówieśnikami, to nic by mi nie przeszkadzało.

Mlody miał podczas nauki stacjonarnej średnią zawsze powyżej 5,0. Dlatego, wiem, na co sobie może pozwolić, co może odpuścić itp. I nie zamierzam go zmuszać do pamięciówki. Do niczego mu to nie jest potrzebne.

Nie przeceniaj kazdej 5 czy 6, nie swiadcza o wartosci czlowieka i nie determinuja jego przyszlosci. Sam fakt, ze trzeba je "zdobywac" - jest smutny. Ale kazdemu jego porno...
      • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 10:25
        makurokurosek napisała:

> Ocenami zdobytymi oszustwem to można sobie wiesz co podetreć.
        > Kilka dni temu już był wątek wyżalny o przyszłorocznym egzaminie, i lamet jak t
        > o zdalna edukacja uniemożliwia naukę, aż sobie w wolnej chwili przejrzę czy ty
        > czasem też się tam nie udzielałaś.

mam nadzieje ze wroca do szkoly od wrzesnia bo w tym roku to raczej nie, i normalnie podejdzie do egzaminu 8 klasisty, i bedzie pisala dodatkowy przedmiot, który sama wybrała bo jest w nim bardzo dobra.
          • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 11:51
            makurokurosek napisała:

> "mam nadzieje ze wroca do szkoly od wrzesnia bo w tym roku to raczej nie, i nor
            > malnie podejdzie do egzaminu 8 klasisty, i bedzie pisala dodatkowy przedmiot, k
            > tóry sama wybrała bo jest w nim bardzo dobra."
            >
            > Oby lepsza niż z geografii
            Tak lepsza a co masz z tym problem jakis, czy ty lubiles wszystkie przedmioty jednakowo? Do tej pory miala dobre oceny z geografii wiwc nie rozmumiem te przytyki na podstawie jedengo watku a zmianie oceny przez pania bez podstaw👍🏻😂
    • zuzanna_a Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 14:01
      u nas babka tak pyta, że każe zamknąć oczy i dzieci mają 3 sekundy na odpowiedź. a jak robią sprawdzian online w quizlecie czy pisany na żywo na kompie nie mogą odwracać wzroku nigdzie niż monitor, wcześniej zaś kamerą pokazują ściany i biurka. tutaj może nie w 100% - ale ta metoda na zamknięte oczy działa.
      • sabek81 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 15:10
        zuzanna_a napisała:

> u nas babka tak pyta, że każe zamknąć oczy i dzieci mają 3 sekundy na odpowiedź
        > . a jak robią sprawdzian online w quizlecie czy pisany na żywo na kompie nie mo
        > gą odwracać wzroku nigdzie niż monitor, wcześniej zaś kamerą pokazują ściany i
        > biurka. tutaj może nie w 100% - ale ta metoda na zamknięte oczy działa.
        No to u nas nie ma tak ale jak pisałam dziecko jest dobre w nauce a jak cos pójdzie nie tak to dociekam z czym ma problem zeby wspomoc , chociaz to zle slowo bo zaraz odczytaja to jako robienie za dziecko co po niektore, zeby wiedziala co zle zeobila przeciez w szkole normalnoe dostaje spr do reki i wie gdzie wynik byl dobry a gdzie nie.
      • mala_dracena_2 Re: Poprawa spr - lekcje online - dżihad?:) 24.03.21, 16:56
        zuzanna_a napisała:

> u nas babka tak pyta, że każe zamknąć oczy i dzieci mają 3 sekundy na odpowiedź
        > . a jak robią sprawdzian online w quizlecie czy pisany na żywo na kompie nie mo
        > gą odwracać wzroku nigdzie niż monitor, wcześniej zaś kamerą pokazują ściany i
        > biurka. tutaj może nie w 100% - ale ta metoda na zamknięte oczy działa.

Co to znaczy że nie może spojrzeć w bok? Matko moja....czy nauczycielka naprawdę przez pół godziny patrzy 30tce dzieci w oczy? smile I co się stanie jak dziecko się pokręci na fotelu, ruszy głową, podrapie po nodze...? Niekoniecznie mając jakieś ściągi obok.

Mój syn (z pewnymi problemami) nie jest w stanie siedzieć prosto nie ruszając się na krześle, nie skręcając głowy...i nie, nie umie w ogóle ściągać. Ot taki wiercipięta. I takie zasady traktowałabym jako wręcz maltretowanie dziecka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka