Dodaj do ulubionych

Buty na skośnym obcasie

25.03.21, 21:25
Obecna moda obuwnicza jest durna. Potrzebuję butów na obcasie, takim do 7 cm, bo od wieków obcasów nie nosilam z powodu durnej mody, raczej słupek niż szpilka.
Warunek jeden: obcas starego typu, czyli:
1. podeszwa obcasa pod środkiem pięty,
2. tył obcasa ścięty skośnie, żadne prostopadłe ani tym bardziej piramida Majów, gdzie tył obcasa wystaje poza tył buta.

W tych, co mają obcas z tyłu pięty, nie da się stać, w tych, co obcas prostopadły, nie da sie chodzić bez czkawki.

Obejrzałam dziś znowu kilka setek zdjęć, najsensowniejszy obcas jaki widziałam to taki, ale buty brzydkie.
https://suzana.pl/media/products/3f861a0c2ed300327c37c64472ec782d/images/thumbnail/gallery_dff95b66fe64e262e77c82cc7a19fe72.jpg?lm=1573580696

Szukam ładnych, najchętniej pełne czółenka, nie zamszowe, niezbyt jasne.
Obserwuj wątek
      • mika_p Re: Buty na skośnym obcasie 25.03.21, 22:01
        Zbyt. Naprzymierzałam się takich (tzn. niższych, bo 8 cm to nie moja liga smile ), niedobrze mi się chodzi.

Jesli chodzi o kolor, mogłyby być bordowe, granatowe, jasnobrązowe, średnioszare, ciemnoszare, jakieś inne, nie białe, nie beżowe
    • elinborg Re: Buty na skośnym obcasie 25.03.21, 21:58
      Wiesz, chciałam Ci polecić buty Caprice albo Tamaris, są bardzo wygodne, mam kilka par właśnie na ściętym słupku, nawet wyższe niż te 7 cm i nie ma problemu ani ze staniem ani z chodzeniem ( a mam tendencje do skręcania stóp do wewnątrz, więc szpilki to dla mnie narzędzie tortur).
      Ale.. weszłam na eobuwie, a tam dużo właśnie takich obcasów z tyłu pięty z tych firm. Aż poszłam swoje obejrzeć- no wyglądają inaczej.
      Ale może coś się znajdzie jednak?
      • tereso Re: Buty na skośnym obcasie 25.03.21, 22:18
        Też uważam że s wygodne. Z takich mega wygodnych to jeszcze hogl i hispanites.w tych ostatnich dwóch obcas jest cieńszy co moim zdaniem często lepiej wygląda a bardzo stabilny. Zwłaszcza hisp. nawet specjalnie ubieram jak po schodach dużo mam biegania ( z zasady nie używam windy, nawet na 10 piętro, bo uważam że za mało chodzę).
        • mika_p Re: Buty na skośnym obcasie 25.03.21, 22:42
          Tamaris i hogl budzą nadzieje, istnieją tam obcasy podejrzane o bycie odpowiednimi, teraz kwestia czubków, koloru i reszty, ale może dam radę wink Ale nie dziwię się, że nic nie znajduję, jak szukałam w czółenkach, a te z hogla, które zostawiłam do pooglądania bliżej, są jako półbuty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka