Dodaj do ulubionych

Biblioteki w Krakowie

27.03.21, 13:12
To mój pierwszy, i raczej ostatni, założony wątek, ale nie rozumiem, może Wy wyjasnicie. Od dzisiaj zamknięte są biblioteki w Krakowie. Wczoraj dzwoniłam po godzinie dwunastej, powiedziano mi, że mam sprawdzić na stronie po szesnastej, bo nie wiedzą czy biblioteka będzie otwarta i będzie można odbierać zamówione książki. Sprawdziłam wczoraj i dzisiaj rano, filia, gdzie wypożyczam miała być otwarta. Pojechałam i pocałowałam klamkę. A księgarnie są otwarte. Bardzo dobrze, że są, ale czemu przeglądanie książek w księgarni jest bezpieczniejsze od odebrania plastikowego worka z zamówionymi przez stronę/telefon książkami z biblioteki z ograniczeniem przebywających w bibliotece osób?
Obserwuj wątek
      • dominika9933 Re: Biblioteki w Krakowie 27.03.21, 13:32
        Spróbuj zadzwonić. Ja, tak jak pisałam, sprawdzałam rano na stronie biblioteki Kraków, i przy filii 7, Al. Pokoju, jest napisane, że czynna dziś 9-14. A na miejscu karteczka, że zamknięte do 09.04.
          • aqua48 Re: Biblioteki w Krakowie 27.03.21, 14:17
            dominika9933 napisała:

> Jest. Teraz. Ja sprawdzałam o ósmej rano i strona nie była zaktualizowana. Była
            > m o 9:02smile. Ale czemu biblioteki są większym zagrożeniem niż księgarnie?

A czemu są większym zagrożeniem niż kościoły? Zwłaszcza w czasie świąt. albo jaki ma sens kwarantanna jednego dziecka przedszkolnego w rodzinie, podczas gdy jego rodzeństwo i rodzice nie mają jej nałożonej?
            • dominika9933 Re: Biblioteki w Krakowie 27.03.21, 14:46
              aqua48 napisała:

> dominika9933 napisała:
              >
              > > Jest. Teraz. Ja sprawdzałam o ósmej rano i strona nie była zaktualizowana
              > . Była
              > > m o 9:02smile. Ale czemu biblioteki są większym zagrożeniem niż księgarnie?
              >
              > A czemu są większym zagrożeniem niż kościoły? Zwłaszcza w czasie świąt. albo ja
              > ki ma sens kwarantanna jednego dziecka przedszkolnego w rodzinie, podczas gdy
              > jego rodzeństwo i rodzice nie mają jej nałożonej?
              Wiem, wiem. Moje pytanie było retoryczne. Jestem osobą niewierząca, dziecko staresmile, ta biblioteka mnie rusza.
    • andaba Re: Biblioteki w Krakowie 27.03.21, 14:34
      Weszłam rano na stronę, bez żadnych złych przeczuć, i patrzę, że książkę, którą miałam oddać do 6.04 mam przedłużoną do 30.04.
      Nawet mi do głowy nie przyszło, że to z powodu zamknięcia, bo wczoraj krzyczało BIBLIOTEKI POZOSTAJĄ OTWARTE!, myślałam, że akurat tę bibliotekę będą od poniedziałku remontować...

W tych bibliotekach są większe obostrzenia niż w szpitalu zakaźnym i jeszcze zamykają, żeby ich diabli...
        • oceandream Re: Biblioteki w Krakowie 27.03.21, 15:55
          fandorina napisała:

> Zamknięcie bibliotek krakowskich to akurat ich własna decyzja, nie rządu. Rozp
          > orządzenie nic nie mówić że biblioteki mają być zamknięte.

Dokładnie! W Szczecinie biblioteki miejskie i olbrzymia Książnica nadal otwarte!
        • aqua48 Re: Biblioteki w Krakowie 27.03.21, 16:22
          fandorina napisała:

> Zamknięcie bibliotek krakowskich to akurat ich własna decyzja, nie rządu. Rozp
          > orządzenie nic nie mówić że biblioteki mają być zamknięte.

Ale poprzednio też zamykali szybciutko. Można było się spodziewać Ja na wszelki wypadek mam zrobiony zapas zakupionych i odłożonych do czytania książek. A w bibliotece wymieniałam częściej po dwie pozycje. Nie tak jak dawniej po pięć-sześć.
    • etata Re: Biblioteki w Krakowie 27.03.21, 16:12
      "Od dzisiaj zamknięte są biblioteki w Krakowie."

Jest to smutne. I dołujące przede wszystkim. Bo podobno w Leningradzie podczas niemieckiego oblężenia biblioteki były otwarte. To doskonale ukazuje nastawianie Polaków i Rosjan do książek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka