Dodaj do ulubionych

Ludzie to najgorsze zwierzeta...

27.03.21, 22:57
Nie mam juz sil...od wielu lat pomagam w jednym z polskich schronisk. Mieszkam w De, wiec psom/ kotom szukam domu tutaj. Juz jakies + - 80 zwierzetom udalo mi sie znalezc dom. Historie sa rozne, rozniste... za kazdym razem zastanawiam sie, co z ludzmi jest nie tak ;-(
W styczniu znowu miala miejsce interwencja, ale nie pytajcie o szczegoly...nie jestem w stanie odpisac, mimo iz wiele widzialam, ryczec mi sie chce.
Z 5 szczeniakow, 2 znalazly domy w Niemczech. Mam w domu takiego srajtka na tymczasie, w pon.pojedzie do Hamburga.
Warto pomagac!.
A na zdjeciu mlodzież wink
Obserwuj wątek
      • astomi25 Re: Ludzie to najgorsze zwierzeta... 27.03.21, 23:26
        Tak, w Niemczech radza sobie dobrze. Dlatego tez w niemieckich schroniskach rzadko pojawiaja sie szczeniaki do adopcji. Ja wspolpracuje z polskim schroniskiem i szukam zwierzetom domow w D.
        2 lata temu w grudniu, pojechalismy do wioski kolo Gryfina ( zachodniopomporskie) i odebralismy interwencyjnie 9 szczeniakow. Matka owczarek niemiecki, ojciec nieznany. Warunki z jakich psy zostaly odebrane pomine milczeniem. Szczeniaki nie mogly zostac w polskim schronisku. Zamarzlyby. Bylo bardzo zimno, a one wychudzone. Wzielam je do Niemiec. Wszystkie 9 sztuk, w wiklinowej skrzyni. Powiedzialam ze znalazlam w lesie, niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Cyrk byl.niezly, bo nawet przesluchanie na policji bylo. Jak to w lesie, a co ja w lesie robilam?
        No szukalam materialow do pracy do dekoracji swiatecznych- szyszek, galazek wink
        Pracuje w przedszkolu. Sprawdzili to, przeszlo.
        Trudno, bede sie smazyc w piekle za klamstwo. Ale warto bylo. Szczeniaki trafily do schroniska, potem na kwarantanne. Po 3 tygodniach rozpoczeto szukanie nowych domow i cala 9 tka znalazla najlepsze domy z mozliwych!
        Szczeniaki w De.rozchodza sie jak cieple buleczki.
    • stwory_z_mchu Re: Ludzie to najgorsze zwierzeta... 27.03.21, 23:10
      Ja ostatnio zaadoptowałam psa ze schroniska, śledzę sobie ich fp i widzę, że bardzo dużo zwierzaków jedzie do DE. Po fotkach widać, że naprawdę spoko domy im się dostają <3
      Cieszę się, że jesteś.
      Też już dużo widziałam (działałam w kociej fundacji). I też nie rozumiem, jak można tak traktować żywe stworzenia sad
      • caponata75 Re: Ludzie to najgorsze zwierzeta... 28.03.21, 11:02
        Nie wiem skąd masz takie doświadczenia. Od kilku miesięcy, w ramach odreagoeania HO, zajmuję się psami ludzi, których przez całe dnie nie ma w domu, de facto mam psie przedszkole. Ludzie naprawdę dbają o ich dobro, nie zostawiają na 8 godzin w domu. Psy są wybiegane, zadbane.
        Psów w schroniskach jest niewiele, trudno takiego psiaka dostać, trzeba mieć do z ogrodem i dużo czasu.
        Moja przyjaciółka chciałaby kupić labradora z hodowli i od ok. roku jest w stałym kontakcie z trzema hodowcami. Została prześwietlona, jakby chciała adoptować dziecko, a psa i tak nie dostała.
      • astomi25 Re: Ludzie to najgorsze zwierzeta... 28.03.21, 12:26
        Kto traktuje psy fatalnie?
        Niemcy? Jak w kazdym kraju zdarzaja sie zwyrodnialcy, ale przepisy sprawiaja, ze latwiej odbrac psa interwencyjnie, za zle traktowanie kary rowniez sa duzo wyzsze.
        Z moich psow ktorym znalazlam dom, wszystkie maja b.dobrze. 90% znalazlo dom z ogrodem, zadne nie poszlo do budy/ kojca. Zreszta takie sa warunki.
        Zawsze obowiazuje umowa adopcyjna, nawet za 5 lat mozna rodzine sprawdzic. W przypadku smierci zwierzecia, zmiany sytuacji rodzinnej rodzina jest zobowiazana skontaktowac sie ze schroniskiem. Rok temu mielismy przypadek, pan ktory wzial od nas psa w 2018 roku umarl. Zglosila.sie jego corka, zapytala czy to ok, jesli pies pojdzie do niej. Jasne ze to bylo ok! Ale i to musielismy sprawdzic ( jaka rodzina, warunki)
        Potem zmienilismy dane wlasciciela.na umowie i juz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka