Dodaj do ulubionych

Czy istnieje sposób?

28.03.21, 18:39
Mam roślinę, która mi się podoba i nadzwyczajnie pasuje do salonu. Niestety pasuje też kotom 🙄 nie jest trująca, więc dam jej szansę.
Czy macie pomysł, czym można spryskać tą roślinę, żeby
A) nie zaszkodziło kotom
B) ale było dla nich niesmaczne/ śmierdzące/ odstraszajace
C) nie zaszkodziło samej roślinie?
Obserwuj wątek
    • allijja Re: Czy istnieje sposób? 28.03.21, 19:45
      -Rosline mozna postawić wyżej - u mnie stoi taka na szafeczce/niskiej komodzie i nic wiecej tam się ni zmieści oprócz doniczki np. kot.
      -kotom trzeba dać alternatywę i wysiać trawę, zwykle wolą swoja trawkę. U mnie w sezonie mają wysianą trawę na balkonie, w gazonie, często w niej leżakują. Sezon" trwa od wiosny (zaraz będę wysiewać) do późnej jesieni, kiedy zrobi sie naprawdę zimno.
      Na zdjęciu kot podgryzający trawkę
    • arthwen Re: Czy istnieje sposób? 28.03.21, 20:54
      Nie da się. Tzn zależy rzecz jasna od kota, bo niektóre ignorują. Ale ja mam takie dwa egzemplarze, że nic nie działa. Potrafią mi obgryzać szczypiorek, bazylię i rozmaryn! Rozmaryn, rozumiesz, który ma naprawdę intensywny smak. Przy czym rozmarynem plują, ale co obgryzione to obgryzione.
      Jak będzie niesmaczne całkiem, to tylko obgryzą, albo tylko rozwłóczą liście/gałązki. Albo wykopią z doniczki. Albo usiądą w doniczce i będą tak ugniatać roślinę, aż się podda.
      Nie mam kwiatów w domu. Musiałam wybrać - albo koty, albo kwiaty.
    • b-b1 Re: Czy istnieje sposób? 29.03.21, 20:22
      Nie mam pomysłu - chętnie sama skorzystam z porad.
      Mam jedno jedyne miejsce na ścianie / filarze bez możliwości doskoku i tam mam cięte kwiaty, albo cuś sezonowego w doniczce.
      Zero jakiegokolwiek innego doniczkowca. Moje nie jedzą - obcinają zębami - zostawiają 1 cm łodyżki nad ziemią. A tak się cieszyłam że mam okno łazience i mogę kwiatka postawić - miałam chyba z 6 toznych- wszystkie „ obcięły( chlip, chlip) 😭

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka