Dodaj do ulubionych

Menu na wielkanocne śniadanie

29.03.21, 16:24
Będzie nas siódemka, my i teściowie, więc skromnie i dość tradycyjnie. Ale tak mi pomogłyście z menu wigilijnym, może i komuś innemu się przyda. Na razie mam zaplanowane: pieczony schab nadziewany morelami, karkówka na zimno też. Sałatka tradycyjna. Biała kiełbasa własnej roboty ( bratanek robi pyszną). Jajka gotowane ( faszerować mi się nie chce). Co jeszcze wege? Wiem że to dużo jak na śniadanie, ale zrobię myślę ilości, bo i osób niewiele, a jeszcze chciałabym coś urozmaicić. Na obiad mam zamówione gęsie udka z dodatkami i quiche z kozim serem, więc luz.z ciast teść przyniesie sernik, córka robi mazurka, jeszcze coś jutro zamówię, więc roboty nie aż tak wiele, jak to widzicie ?
Obserwuj wątek
      • tereso Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 16:47
        No w tym gronie wszyscy by byli na pierwszy rzut oka za. Tyle że nie wiem jeśli to byśmy unicestwili ( poprzez zjedzenie,) to znaczy że się sprzeciwiamy czy popieramy 🤔🤔🤔 sama nie wiem co jaki jest znaczy więc się powstrzymam
        • bi_scotti Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 17:43
          magdallenac napisała:

> Ja do kosciola tylko i wylacznie w celach turystycznych, a takie sniadanie bym
          > zjadla😊

My rodzinnie do kosciolow (any temples for that matter) tez tylko w celach turystycznych ale np. moja Najstarsza uwaza sniadanie za najbardziej romantyczny posilek w ciagu dnia wiec jakiekolwiek rodzinne sniadanie z jakiejkolwiek okazji jest zawsze celebrowane bardzo powaznie smile Z tym, ze my jestesmy (znow rodzinnie) bardziej z frakcji pancakes lub crepes, yogurt, owocki, potem sery wszelkiego typu, ewentualnie jakas egg salad, na pewno nie biala kielbasa wink No i muzyka wazna w tle - jak zaczynac dzien przy rodzinnym sniadaniu to tylko z dobrym podkladem muzycznym - that's a must! Cheers.
            • bi_scotti Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:56
              memphis90 napisała:

> swojska pasta jajeczna
              >

Sciezka wspomnien ... bar mleczny przy Manifestu Lipcowego w Krakowku (dzis juz ani baru, ani nazwy ulicy ...), deszczowy/mglisty poranek listopadowy czy marcowy, sniadanko ubogich students/musicians/opozycjonistow tongue_out Bulka (kajzerka) z pasta jajowa + kakao. OMG - to se ne vrati - juz nic na swiecie nie bedzie ani tak pachniec, ani tak smakowac - miracle bycia mlodym, pieknym, dwudziestoletnim big_grin Cheers.
              • panna.nasturcja Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 02:17
                bi_scotti napisała:

> memphis90 napisała:
                >
                > > swojska pasta jajeczna
                > >
                >
                > Sciezka wspomnien ... bar mleczny przy Manifestu Lipcowego w Krakowku (dzis juz
                > ani baru, ani nazwy ulicy ...), deszczowy/mglisty poranek listopadowy czy marc
                > owy, sniadanko ubogich students/musicians/opozycjonistow tongue_out Bulka (kajzerka) z
                > pasta jajowa + kakao. OMG - to se ne vrati - juz nic na swiecie nie bedzie ani
                > tak pachniec, ani tak smakowac - miracle bycia mlodym, pieknym, dwudziestoletni
                > m big_grin Cheers.

No właśnie, bo to nie o bułkę i kakao chodzi.
                Tak smakowała młodość.
          • magdallenac Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 19:53
            bi_scotti napisała:

Z tym, ze my jestesmy (znow rodzinni
            > e) bardziej z frakcji pancakes lub crepes, yogurt, owocki, potem sery wszelkieg
            > o typu, ewentualnie jakas egg salad, na pewno nie biala kielbasa wink

Nie no, ja za śniadaniami w ogóle nie przepadam, a takie jak powyżej, na słodko to w ogóle odpada. Mnie się marzy takie prawdziwe polskie, wielkanocne śniadanie.
            • bi_scotti Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:31
              Jako ateistyczne dziecko ateistycznych rodzicow nie wiem tak naprawde co to jest (menu-wise) prawdziwe polskie, wielkanocne śniadanie - jezeli to ma byc wszystko, co w tym watku wymieniono lacznie z zurem, szynka, kielbasa, jakimis roladami with salmon etc. etc. etc. to sorry - juz sama lista jest dla mnie przytlaczajaca "ciezarem gatunkowym" wink
              Egg salad: jajka na twardo + green onion + ogorek konserwowy + duzo pieprzu smile + mix mayo & yogurt; potencjalnie mozna dodac mielonej papryki. Jesc z bagietka i w dobrym towarzystwie! Cheers.
      • ginger.ale Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 18:08
        volta2 napisała:

> zaraz się odezwą te, co do kościoła w celach turystycznych i te co nie mają śni
        > adań wielkanocnych
        >
        > ale muszą, bo się uduszą, nie na temat wypowiedzieć

A Ty po co się wypowiasz? To nie była odpowiedź ad rem. Musisz, bo się udusisz?
          • arthwen Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:02
            Aha, bo jak ateista zje śniadanie w Wielkanoc, to jest to śniadanie wielkanocne. Nawet jeśli nie obchodzi i nawet jeśli nie skojarzył, że to akurat Wielkanoc - bo niczym innym się od normalnej niedzieli nie różni i np dla mnie jeden pies, tyle, że wolny poniedziałek potem.
            • conena Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:17
              jak ateista cały rok na śniadanie rąbie kanapki z serem i ogórkiem a w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca następującej po 21 marca zaprasza do wspólnego stołu rodzinę, szykuje jajka, białą kiełbę, sałatkę, mazurka i babę to po prostu ma taki kaprys gastronomiczny.
                • magdallenac Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:28
                  No chyba właśnie wolno i ja ateistka, chętnie bym takie śniadanie pożarła, a w wigilię zjadła żarcie wigilijne. A moje pogańskie dziecko uwielbia opłatki, więc kiedy ostatnio rodzina nas odwiedziła na święta, to przywieźli jej chyba z 200 opłatków- zajadała się do Wielkanocy 😄
                    • jowita771 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 08:22
                      Swoją drogą, jedna rzecz jest ciekawa w podejściu katolików - choinki i świętowania niewierzącym żałują, ale chcieliby, żeby ci sami niewierzący pościli wtedy, kiedy i oni. Ja biorę odwrotnie - pyszne śniadanko w niedzielę tak, ale w piątek mięso, biorę to, co mi pasuje ze świąt, jak z półki w sklepie.
                      • conena Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 08:48
                        jowita771 napisał:

> Swoją drogą, jedna rzecz jest ciekawa w podejściu katolików - choinki i świętow
                        > ania niewierzącym żałują, ale chcieliby, żeby ci sami niewierzący pościli wtedy
                        > , kiedy i oni.

serio? podaj przykład.
                        • jowita771 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 09:13
                          Obie moje córki były w szkole pouczane przez inne dzieci, że nie wolno mieć kanapki z szynką, bo jest post. Na odpowiedź, że jedna z drugą jest niewierząca i nie musi pościć, padało, że jednak musi. Ja kupując mięso w zwykły piątek usłyszałam od baby stojącej za mną przypomnienie, że piątek, na co odpowiedziałam, że my nie pościmy. W tym miejscu zamiast zwykłego"aha" było spojrzenie pełne wyraźnej dezaprobaty, tak, jakby post był obowiązkowy, a nie była to tradycja jakiejś grupy religijnej. Jak szukałam dla dziecka stroju diabła na halloween, to też starsza pani była uprzejma mnie skrytykować, usłyszałam, że wymyślają teraz jakiejś halołingi, a mamy tyle pięknych naszych świąt.
                            • jowita771 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 10:04
                              conena napisała:

> aha. faktycznie ciężki kaliber, pozostaje współczuć prześladowań.
                              >

Nie, to lekki kaliber, ale ponieważ nie było żadnej reakcji, to posunęli się dalej i teraz moja nieochrzczona córka jak za parę lat zajdzie w ciążę, to będzie musiała urodzić kadłubka, bo tak każe katolikom religia. Przyznasz, że to już cięższy kaliber. A szykują się też do tego, żeby ciężarnym ograniczać możliwość leczenia, bo płód może się uszkodzić. To jest efekt tego, że na lekki kaliber latami machaliśmy ręką
                              • conena Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 10:22
                                akurat nie ma najmniejszego znaczenia czy córka jest ochrzczona czy nie, bo ochrzczona tak samo będzie musiała urodzić kadłubka.
                                fakt, że mamy państwo wyznaniowe w wersji bardzo ciężkiej już od początku lat 90 to nie jest efekt tego, że babcia w kolejce w mięsnym brzęczy coś do twoich pleców. oczywiście możesz tak myśleć, ale to nie jest prawda.
                                • jowita771 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 31.03.21, 11:04
                                  Nie, ale to jest efekt tego, że jakaś Kaja Godek chodziła kiedyś do szkoły i jak zwróciła uwagę niewierzącej koleżance, że jest piątek i nie powinna jeść kanapki z szynką, to mama koleżanki w następny piątek dała córce kanapkę z serem z szacunku dla czyichś przekonań. I w głowie takiej Kai zrodziła się myśl, że ktoś niepodzielający jej religii też musi przestrzegać jej zasad "bo tak".
                                  Czytałam o panu, który leżał w szpitalu. Był jedynym pacjentem na sali, a że był ateistą i wolał, żeby krzyż na ścianie nie wisiał, to go zdjął i położył na parapecie. Przyszła salowa, powiesiła krzyż, facet znowu zdjął i zrobiła się afera, bo salowej przeszkadza, że facet nie szanuje krzyża (czy położenie krzyża to brak szacunku? do kosza nie wyrzucił), a poza tym to jest jej miejsce pracy i krzyż ma być.
                                  Mieszkam kilkaset metrów od kościoła, część ludzi idąc na nabożeństwo przechodzi koło mojego domu. I kiedyś przed jakimś większym świętem kościelnym był wywóz śmieci. Wygląda to tak, że kosz wystawiasz przed bramę, a potem zabierasz. I zdarza się, że ktoś wystawi dwa dni wcześniej albo wstawi dwa dni później, bo wyjeżdża i go nie ma. Nikt nie robi z tego problemu. Raz jeden nie wstawiłam i ja kosza, wracałam późno do domu, nie chciałam już hałasować, został do rana. Jakież było moje zdziwienie, gdy rano zobaczyłam kosz na podwórku. Otóż jakiś usłużny katolik uznał, że mój kosz nie może stać przed bramą, bo on ma święto i mój kosz mu przeszkadza.
                                  • jowita771 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 31.03.21, 11:07
                                    O widzisz, aż sprawdziłam, mamy zmieszane w sobotę, no to mój kosz postoi do wieczora i postaram się, żeby furtka była zamknięta na klucz, żeby się nie dało go wstawić. Niech się katolicy przyzwyczajają, że ich zasady są po to, żeby to oni ich przestrzegali, a nie wszyscy dookoła.
                          • mia_mia Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 09:38
                            Niewierzące dzieci właśnie uczą się o Wielkanocy, a nie da się tego zrobić w oderwaniu od religii, to sezon na robienie pisanek, palemek i nikt się rodziców i dzieci nie pyta czy im się do czegoś przydadzą i czy chcą. Nie wspominając o szkolnych wigiliach i spotkaniach wielkanocnych, ale już jak ktoś niewierzący ubiera choinkę, na którą dziecko w przedszkolu zrobiło bomkę, je karpia w Wigilię albo jajka w niedzielę to oburzenie.
                            • conena Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 09:55
                              szkolne wigilie - zgoda, są we wszystkich szkołach państwowych, z których znam dzieciaki. można nie posyłać dziecka, można oprotestować pomysł spotkania wigilijnego na zebraniu we wrześniu.
                              nie bardzo rozumiem - dzieci uczą się o Wielkanocy nie na religii - czyli na jakim przedmiocie?

jeżeli zaś chodzi o przykłady anegdotyczne to mam wśród bliskich znajomych kilka rodzin deklarujących ateizm - łącznie mają szóstkę dzieci, w trzech miejskich państwowych szkołach. wszystkie rodziny, a jakże, ubierają choinkę i kaprysy gastronomiczne spełniają, w zależności jakie święto przypada. żadne dziecko do tej pory nie spotkało się z oburzeniem innych dzieci, ani o skład kanapki, ani o choinkę, ani o malowanie jajek. żadna ze szkół nie pości systemowo, ani na wniosek rodzica. żadna z koleżanek ateistek nigdy też nie mówiła, że ktoś komentował jej zakupy u rzeźnika, ale zapytam przy najbliższej okazji.
                              • little_fish Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 11:39
                                "dzieci uczą się o Wielkanocy nie na religii - czyli na jakim przedmiocie?" - w ramach tzw edukacji wczesnoszkolnej. Później ten temat pojawia się jeszcze na plastyce/technice... Czesem na języku polskim (choć faktycznie częściej jest to BN)
                                • conena Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 13:10
                                  popularna jest na forum opinia, że przedmioty typu plastyka/technika są nieważne, więc tutaj szkoda niewielka. polskiego faktycznie szkoda na tradycje wielkanocne.

moje młodsze dziecko obecnie w ramach EW przerabia dodawanie i odejmowanie do 20 oraz pisanie zdań typu "leszcze mają dreszcze". rzeżuchę sadził w ramach świetlicy, a ta jak wiadomo nieobowiązkowa jest. na angielskim nic nie było o Wielkanocy, dziecko twierdzi, że temat przewija się wyłącznie na religii, ale po rekolekcjach temat ucichł.
                                  starsze dziecko na plastykę ostatnio robiło wydrapywankę, temat był do wyboru kosmos lub świat bajek. na polskim piłują gramatykę i nie ma zmiłuj.

ej no, liczyłam na coś w stylu pisanka w kształcie głowy JPII obowiązkowo dla wszystkich, bo jak nie to ocena w dół, albo za palmę przebrany niepytany.
                            • ritual2019 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 10:00
                              mia_mia napisał(a):

> Niewierzące dzieci właśnie uczą się o Wielkanocy, a nie da się tego zrobić w od
                              > erwaniu od religii,

A nie ucza sie o innych religiach? To powinny, bo (niestety ale tak jest) religie sa nadal ogromnie istotne w zyciu wielu ludzi oraz uksztaltowaly swiat w ktorym zyjemy wiec warto wiedziec. Nie znaczy to ze trzeba wyznawac ani uczestniczyc w obrzadkach religijnych. Tradycje posilkowe jak i inne mozna ominac, a mozna wybrac co sie chce itd. Choinka na BN jest czescia tradycji, naprawde nie trzeba byc religijnym ze ja miec zwlaszcza ze to religie zaadaptowaly czesc tradycji ktore istnialy wczesniej a mialy zwiazek z naruralnymi cyklami klimatycznymi.

to sezon na robienie pisanek, palemek i nikt się rodziców i dzieci nie pyta czy im się do czegoś przydadzą i czy chcą.

A co szkodzi dzieciom zrobic palmy albo pisanki? Przeciez to zajecie dla mlodych dzieci, ktore rozwija umiejetnosci manualne, artystyczne oraz jest fajne. Nie musi odbywac sie w atmosferze religijnej a nawet nie powinno zwlaszcza w szkolach swieckich.
                            • bi_scotti Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 14:24
                              mia_mia napisał(a):

> sezon na robienie pisanek, palemek

Tak dla porzadku: tradition pisanek to nie to sama tradition, co palemki big_grin Owszem, w tym samym mniej-wiecej czasie i byc moze nawet na tych samych lekcjach arts & crafts ale w jakims sensie, ideologicznie, sa sobie wrecz sprzeczne wink Podobnie jak z choinka i dzieciatkiem w zlobie.
                              BTW, sama idea fasting nie jest zla. Wszystkie religie ja maja included przy okazji tych czy innych obrzedow, bo z roznych wzgledow (ekonomicznych, higienicznych, zdrowotnych) okresowy fast bywa korzystny. Podobnie jak katolickie ograniczegos czegos tam intentionally z okazji lent. Ksztaltowanie charakteru etc. Why not. Tak dlugo jak czlowiek wie, co robi. Dlaczego to robi. No i nie wtraca sie w to, co robia (badz nie robia) inni w zakresie zwyczajow i diet okolo-swiatycznych smile Live and let live, eh. Cheers.
                    • arthwen Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:43
                      A moje dziecko nie lubi wink Dziadkowie częstowali, a jakże (tzn od paru lat nie, bo po prostu odmawia), a dziecko tym pluło. Ja w sumie tez nie bardzo, kiedyś lubiłam, a jakoś ze dwa lata temu miałam okazję jeść i kurczę, bezsmakowe totalnie i nawet nie aż tak chrupiące jak pamiętam.
              • mia_mia Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:33
                Jeśli w święto dziękczynienia jem indyka, przebieram się na halloween i jem wtedy paluchy baby jagi i zupę z dyni, w grudniu karpia, a na Wielkanoc jajka to kim jestem? Mazurków nie jadamy nigdy, a białą kiełbasę raz na miesiąc, dwa, może, może nie ja ale dziecko
              • arthwen Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:39
                My zawsze weekendowe śniadania jemy bardziej rozbudowane. No dobra, może nie zawsze, ale często, tylko wyjątkowo nie.
                Natomiast własnie z okazji katolickich świąt czuję presję, żeby albo obchodzić jak katolicy, albo przeciwnie - trzymać się z daleka od jajek, bo to katolickie świętowanie!
                A ja akurat dość lubię jajka, a za to nie tykam białej kiełbasy. I to już nie wiedzieć czemu jest nie do pogodzenia dla obu skrajnych obozów. W ogóle, w przeciwieństwie do wigilii lubię większość tradycyjnych potraw wielkanocnych, oprócz tłustych kiełbas i sałatek zalanych majonezem - ale też większość z tego jem zwyczajnie na co dzień (lub na co weekend) - jajka w różnych postaciach, sałatki, chrzan, ćwikłę (uwielbiam), pasztety domowe, nadziewane mięsa itd.
                I nagle okazuje się, że jak jadłam jajka tydzień temu, to teraz już nie mogę, bo wielkanoc i mi nie przysługują tongue_out

• hanusinamama Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:44
                  A ja uwielbiam kiełbase białą ( czy to z zurku czy pieczoną w piekarniku), jaja z majonezem, tłustą sałatkę warzywną i szynke z ćwikłą. NO trudno zebym sobie odmawiała bo do koscioła nie chodzę....w tym chodzeniu do koscioła to chyba chodzi o coś wiecej niż tylko zgoda najwyzszego na dania świateczne.
                  • bi_scotti Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 20:49
                    hanusinamama napisała:

> A ja uwielbiam kiełbase białą ( czy to z zurku czy pieczoną w piekarniku), jaja
                    > z majonezem, tłustą sałatkę warzywną i szynke z ćwikłą. NO trudno zebym sobie
                    > odmawiała bo do koscioła nie chodzę....w tym chodzeniu do koscioła to chyba cho
                    > dzi o coś wiecej niż tylko zgoda najwyzszego na dania świateczne.
                    >

Sernik, piernik (przekladany) i cwikla - my guilty pleasures przy okazji/z okazji so-called "sniadania wielkanocnego" - kazdy powod jest dobry zeby postawic sernik wiedenski na stole wink Moze byc i Easter big_grin Cheers.
              • cosmetic.wipes Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 21:34
                conena napisała:

> jak ateista cały rok na śniadanie rąbie kanapki z serem i ogórkiem a w pierwszą
                > niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca następującej po 21 marca zapra
                > sza do wspólnego stołu rodzinę, szykuje jajka, białą kiełbę, sałatkę, mazurka i
                > babę to po prostu ma taki kaprys gastronomiczny.
                >

W każdą niedzielę na śniadanie wpieprzamy jajka, w wielkanocną też będziemy. Chyba, że akurat wtedy to są święte jajka jezuska i powinny przechodzić przez gardło tylko katolikom.
          • mdro Re: Menu na wielkanocne śniadanie 30.03.21, 13:40
            "ty jak powyżej idiotka nie odróżniasz śniadania wielkanocnego od żadnego innego? jaasne, nie musisz, obowiązku nie ma żadnego"

Ekhem, śniadanie wielkanocne to jakiś katolicki obrzęd jest? big_grin

Czy po prostu miły zwyczaj, który można (jeśli się ma ochotę) kultywować nawet jeśli się jest niewierzącym? Część kultury wielkanocnej nie ma przecież ze Zmartwychwstaniem nic wspólnego.
    • mia_mia Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 17:11
      Zamówiłam kremówki z musami wytrawnymi, pasztet z kaczki z jakimś sosem owocowym, ciasta, a raczej ciastka w wersji mini (takie porcje teoretycznie dla jednej osoby, piękne, dziwne i smaczne), jajka zrobię sama, wędlinę będę miała z prawdziwego domowego wędzenia, chciałabym zrobić pasztet z królika, ale nie mam dostępu do królika z podrobami. Nie obchodzimy świąt u nas to tylko taki pretekst do wyrwania się z rutyny.
      Jeśli pogoda pozwoli w ramach obiadu grill, jeśli nie to drób, a jeśli o męża chodzi to chodzi za nim schabowy z mizeriąwink
      Wielkanoc w rodzinie 2+1
    • mama-ola Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 17:38
      Oscypki z żurawiną.

Jest taka bardzo popularna rolada szpinakowo-łososiowa, która ładnie się prezentuje na stole. Właśnie się dzisiaj zastanawiałam, czym by tu zastąpić w niej łososia. Może czarne oliwki dałyby radę i wyglądać, i ciekawie smakować.
    • ga-ti Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 18:33
      Planujemy to samo, tylko schab ze śliwkami smile i pasztet jeszcze. Jajka dzieci chcą faszerować, ale po prostu kroję na pół, wyjmujemy żółtka i ucieramy z majonezem i różnymi dodatkami, co nam w ręce wpadnie.
      Ćwikła i chrzan też być musi.
      Surowe warzywa, ogórki, pomidory, rzodkiewka, sałata, szczypior, rzeżucha...
      Może jeszcze zrobimy sałatkę z jajkami, pieczarkami, porem, groszkiem i majonezem.
      A i do mazurka i sernika dorzucam babkę smile
      • ga-ti Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 18:49
        Doczytałam, że szukasz czegoś dla dziewczyn bezmięsnego. Niedawno wpadł mi w oko filmik na facebooku, twarożkiem z dodatkami (szczypior, rzodkiewka, przyprawy) napełniali rożki z ciasta francuskiego, rożki piekli na stożkach z folii aluminiowej. Poszukam filmiku to wrzucę.
        A może właśnie coś ciasta francuskiego? Z gotowca, szybko się piecze i smaczne smile
        • tereso Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 19:00
          Fajny pomysł! Może na śniadanie nie wykorzystam, bo jest na obiad quiche zamówiona dla nich, a jak ostatnio jadłam z tej knajpy, to jakoś pod francuskie podchodziło, ale następnym razem, sam pomysł super.
      • tereso Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 19:15
        Co do ciast nie wtrącam się, dziewczyny powiedziały, że każda robi jedno i pomogą trochę młodemu upiec ciasteczka. Plus ten teścia sernik. Dziś zarządziły zapisy na piekarnik w sobotę. Mnie zepchnięto na 8 ranosmilesmile z tymi moimi mięsami.
    • klaviatoorka1 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 18:33
      U mnie mało:
      żurek z białą kiełbasą w chlebie ( żurek zrobiony dzień wcześniej, chlebki upiekę rano)
      galaretka z nóżek ( ugotuję w piątek)
      jajka w majonezie, ze szczypiorkiem i rzodkiewką, podane na sałacie ( samo sie robi)
      boczek naturalnie wędzony- pieczony, z dodatkiem chrzanu i z ogórkiem kiszonym (upiekę albo w sobotę wieczorem, albo wrzucę do piekarnika rano przed śniadaniem)
      sałatka jarzynowa ( córka zrobi w sobotę)
      jakieś ciasto ( tez w sobotę)
      domowe bułki, chleby( albo w sobotę wieczorem, albo też w niedzielę rano. mam kilka piekarników do dyspozycji)
    • kaki11 Re: Menu na wielkanocne śniadanie 29.03.21, 19:26
      co prawda u mnie wielkanocne śniadanie to sobotnia święconka, ale ale tak myślę, że można by jeszcze podać jakąś zwykłą warzywną sałatkę ze świeżych warzyw (pomidorki koktajlowe, papryka, ogórek, może ser burrata, oliwki i wszystko lekko przyprawione i skropione oliwą ), może jakaś ryba (wiem, że to nie wege, ale może być fajne lekkie danie) np duszoną na parze z warzywami albo zapiekaną z warzywami? może jakieś pasty do chleba? pasta z zielonego groszku, hummus klasyczny i smakowy, pasta słonecznikowa smile