Dodaj do ulubionych

Odwiedzacie się?

30.03.21, 16:37
Odwiedzacie znajomych, rodzinę w domach? Po wątku o telewizorze w tle odniosłam takie wrażenie. Nie ma w Polsce żadnych ograniczeń w tej kwestii? U mnie w UK nie można się odwiedzać.
Obserwuj wątek
    • bominka Re: Odwiedzacie się? 30.03.21, 16:43
      Tak. Po przebytym covidzie nie mam ograniczen. Zapraszam do siebie,rodzine znajomych i odwiedzam tych którzy tez zapraszają. Niemalże cały styczeń siedziałam z domownikami na izolacji. To jest straszne,kiedy dom staje się więzieniem...
        • ritual2019 Re: Odwiedzacie się? 31.03.21, 11:24
          princesswhitewolf napisała:

> >To jest straszne,kiedy dom staje się więzieniem...
          >
          > ale w UK nie ma nakazu siedzenia w domach. Mozesz isc do sklepu, do parku itd

Ale ona pisze ze sie izolowala caly miesiac co odczuwa jako nieprzyjemne uczucie. W Polsce tez mozna wychodzic na spacer czy do sklepu.
    • spanish_fly Re: Odwiedzacie się? 30.03.21, 16:44
      Bywam u rodziców, bo muszę im pomagać w różnych sprawach. Poza tym nie odwiedzam nikogo. Ale chodzę cały czas do pracy, a ruch w biznesie jest i coraz więcej osób pojawia się biurze.
      • akseinga1975 Re: Odwiedzacie się? 30.03.21, 16:52
        Akurat w przypadku odwiedzin nie slucham odgornych zakazow. Poniewaz maz pracuje duzym zakladzie to przy obecnej ilosci zachorowan unikamy odwiedzin w domach. Spotykamy sie na spacerach.
      • skarolina Re: Odwiedzacie się? 30.03.21, 16:54
        lauren6 napisała:

> U nas wolno się odwiedzać. Myślisz, że skąd się bierze ta rekordowa śmiertelnoś
        > ć?

Raczej nie z odwiedzin, skoro w UK nie wolno się odwiedzać, a śmiertelność tam o prawie połowę większa niż u nas (1858 śmierci na 1 mln populacji, u nas 1373 - dane z wczoraj)
        • princesswhitewolf Re: Odwiedzacie się? 31.03.21, 10:58
          skarolina napisala

>Raczej nie z odwiedzin, skoro w UK nie wolno się odwiedzać, a śmiertelność tam o prawie połowę większa niż u nas (1858 śmierci na 1 mln populacji, u nas 1373 - dane z wczoraj)

bzdury. Wczoraj bylo 55 zgonow w UK z powodu koronawirusa. Zadne dane z wczoraj nie podajesz. 1858 bylo w szczycie ktory dzieki wyszczepieniu 40% populacji dawno minal. Prosze nie szerzyc dezinformacji

• skarolina Re: Odwiedzacie się? 31.03.21, 16:35
            princesswhitewolf napisała:

> skarolina napisala
            >
            > >Raczej nie z odwiedzin, skoro w UK nie wolno się odwiedzać, a śmiertelność
            > tam o prawie połowę większa niż u nas (1858 śmierci na 1 mln populacji, u nas
            > 1373 - dane z wczoraj)
            >
            > bzdury. Wczoraj bylo 55 zgonow w UK z powodu koronawirusa. Zadne dane z wczoraj
            > nie podajesz. 1858 bylo w szczycie ktory dzieki wyszczepieniu 40% populacji da
            > wno minal. Prosze nie szerzyc dezinformacji
            >

A czytać ze zrozumieniem umiesz? 1858 na milion mieszkańców, nie wczorajszych zgonów, tylko ogółem. W tej chwili dane już z przedwczoraj akurat.
            Jeśli Wielka Brytania ma 68,151,503 mieszkańców, a na koronawirusa zmarło w sumie 126,670 osób to jaka to dezinformacja?
            Jak wolisz w procentach w przeliczeniu liczba zgonów na ogólną liczbę chorych, to wychodzi też podobnie 2,3% w Polsce, 2,9% w UK.
    • ga-ti Re: Odwiedzacie się? 30.03.21, 17:08
      Hm, słabo. Najpierw dzieci w placówkach, więc unikaliśmy spotkań rodzinnych ze względu na bezpieczeństwo seniorów. Na jesieni pojawił się wirus u mnie w pracy, po świętach u męża, więc unikaliśmy spotkań. W lutym chorowałam, rodzina na kwarantannie i tak nam zleciało. Teraz planujemy troszkę nadrobić zaległości towarzyskie, ale też z umiarem.
    • princesswhitewolf Re: Odwiedzacie się? 31.03.21, 10:51
      >U mnie w UK nie można się odwiedzać.

mozna. w ogrodku

Friends in groups of six or two households are now once again allowed to meet up outside in public spaces and in their private gardens.
      www.telegraph.co.uk/politics/2021/03/31/covid-lockdown-roadmap-dates-rules-lift-easing-restrictions-extension/
    • jowita771 Re: Odwiedzacie się? 31.03.21, 11:18
      Rzadko i mało z kim. W święta będziemy się widzieć z rodziną, dwie albo trzy rodziny będą, nie mogę się doczekać. Moje dzieci się widują najczęściej na dworze, ale i odwiedziny bywają, uważam, że i tak są najbardziej poszkodowane, więc nie będę im ograniczać spotkań.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka