Dodaj do ulubionych

Powrót z wychowawczego - do kadrowych

31.03.21, 12:11
Witajcie smile Za miesiąc kończy mi się urlop wychowawczy. Kilkukrotnie kontaktowałam się z kadrami z pytaniem czy umowa będzie kontynuowana i jeśli tak - na jakich warunkach. Mój dział zlikwidowano, działka którą się zajmowałam jest rozbita na dwa niezależne stanowiska. Kadrowa nie wie - sprawa jest w toku. I teraz pytanie. Mam trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli pierwszego dnia pracy okaże się, że warunki umowy zostaną zmienione na niekorzyść (nie chciałabym zajmować się czymś innym niż przed urlopem) albo umowa będzie rozwiązana - jak zrobić, żeby uniknąć trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia? Czy wypowiedzenie przez pracownika umowy o pracę ze skutkiem natychmiastowym ma taką moc?
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Powrót z wychowawczego - do kadrowych 31.03.21, 12:26
      Rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym to ściśle określone przypadki. Albo ciężkie naruszenie obowiązków ze strony pracodawcy albo potwierdzona orzeczeniem lekarskim niezdolność do wykonywania danej pracy.
      Jeżeli pracodawca będzie chciał iść Ci na rękę, to możliwe będzie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - tylko to też ma określone negatywne skutki (głównie w kwestii uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych). Natomiast w przypadku wypowiedzenia to i tak masz do wybrania zaległy urlop po macierzyńskim i wychowawczym więc nie sądzę, żebyś te trzy miesiące musiała fizycznie przepracować.
    • 35wcieniu Re: Powrót z wychowawczego - do kadrowych 31.03.21, 12:30
      Czy wypowiedzenie przez pracownika umowy o pracę ze skutkiem natychmiastowym ma taką moc?

No tak, na tym polega. Ale musisz mieć powód- zaświadczenie o szkodliwym wpływie pracy na zdrowie albo ciężkie naruszenie obowiązków pracodawcy względem pracownika.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka