Dodaj do ulubionych

Przeprowadzka do miasta Łodzi

02.04.21, 12:39
Za jakiś czas, na jakiś czas będę musiała / chcę przenieść się do Łodzi. Miasto znam tylko pobieżnie z kliku wyjazdów turystycznych i biznesowych.
Gdybyście miały wynajmować tam mieszkanie to jakie rejony brać należy pod uwagę?. Zależy mi na spokojnej okolicy dla dwojga dorosłych, z niezłym dojazdem zbiorkomem do centrum miasta .
Jak się w ogóle mieszka w Łodzi?
Obserwuj wątek
    • sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 12:48
      Nieźle się mieszka, ja mieszkam, a mam porównanie z innymi miastami. Łódż to moje rodzinne miasto, darzę je sentymentem, choć nie jestem ślepa na wady, ale mieszkałam też w Krakowie, Wroclawiu, Wiedniu. Tak mi się ułozyło, ze wróciłam i na razie mieszkam.
      Zależy jak dużą masz cierpliwość. Łódż się bardzo zmienia, ale konsekwencją tego są roboty budowlane, gdzie wlezie i drogowe, te ostatnie potrafią do szału doprowadzić.
      Niedługo zacznie się budowa "łódzkiego metra" to się będzie działo, rozpieprzą pół centrum. Al. Rydza Śmiglego 4 lata już remontują big_grin, 2x dziennie sie mega korkuje. Dlatego odradzam jako mieszkanie osiedle Dąbrowa.
      Są miejsca cudowne, zrewitalizowane i są syfy jakich mało, speluny, rozpadające się kamienice.
      W inne miasta przez lata ładowano kasę, Łódż od kilku lat się dopiero zmienia.
      Sporo fajnych knajpek, w końcu chyba pandemia zniknie i się otworzą, ciekawe zabytki do zwiedzania, fajnie zrewitalizowane zaułki, odnowione domy, pałace fabrykanckie, muzea.

Chcecie wynajmować, kupić mieszkanie? Jaka kwota najmu/kupna wchodzi w grę.? Od tego zależy dostępna lokalizacja.
      Daruj sobie Stare Bałuty i Stare Polesie, chociaż na Starym Polesiu jest sporo nowych budynków z fajnymi mieszkaniami, ale co z tego skoro w koło syf i kiła, brudne chodniki zasrane przez psy, kamienice w ruinie.
      I pytanie, w które miejsce centrum docelowo chcecie dojeżdżać? Centrum jest spore...
      Generalnie zbiorkom jest niezły o ile akurat jakiś tramwaj na torach nie zdechnie big_grin
      Taksówki są tanie, ja maniakalnie jeżdżę taksówkami bo w wielu miejscach są problemy z parkowaniem.
      Pytaj, pytaj....
      • feniks_z_popiolu Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 13:05
        Temat przeprowadzki pojawił się niedawno, nie miałam jeszcze czasu się rozejrzeć.
        Chcemy na razie wynająć jakieś mieszkanie, żeby w tygodniu nie krążyć Łódź - Warszawa. Jakie są kwoty najmu w Łodzi to jeszcze nie wiem. Czy dwupokojowe mieszkanie ca 40 m2 za jakieś 1800,00 da radę?

Na początku będziemy tam bez samochodu stąd ten zbiorkom.
        Chciałabym w spokojnej okolicy , w niekłopotliwym sąsiedztwie. Mieszkam teraz w fajnym, "kulturalnym" smile miejscu i wolałabym nie przeżyć szoku.
        A Łódź zabytkowa mi się bardzo podoba. Co innego jednak widzi turysta a co innego mieszkaniec stąd moje pytanie

• sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 13:37
            feniks_z_popiolu napisał:

> Zawodowo byłabym na północny zachód od Centrum. Bałuty chyba?

To zdecydowanie polecam osiedle Teofilów, dzielnica Bałuty, są sklepy, tramwaje, autobusy, szybko do centrum się dostaniesz.
          • sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 13:37

> Zawodowo byłabym na północny zachód od Centrum. Bałuty chyba?

Tylko jakbys mogla podac mniej więcej ulicę, Bałuty są duuuuże i moze się okazać że jednak lepiej z Radogoszcza niz Teofiowa,
            • magata.d Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 13:56
              Jeżeli już Bałuty , ale bliżej centrum to bym sobie darowała Radogoszcz czy ten dalszy Teofilów, bo to zbyt daleko, w godzinach szczytu są straszne korki a komunikacja miejska strasznie się wlecze. Stare Bałuty nie są takie złe (a do centrum bliżej, i do wyjazdu na autostradę w Strykowie szybciej), jest tam dużo zieleni, parki, są odnowione stare osiedla, zielone, przyjemne, są też nowe osiedla, czy nowe bloki. Oczywiście pomijać wszelkie stare kamienice, jakieś boczne małe, stare, uliczki, ale to już widać.
            • feniks_z_popiolu Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:01
              To na wylocie na Aleksandrów ok. ul. Szczecińskiej. Chyba ten ?/ ta? Radogoszcz pasuje.. Przyjrzę się na spokojnie w Święta. Bardzo dziękuję za wskazówki. Piszcie jeszcze jeśli możecie. Chętnie później poczytam. A może innym też się przyda?
                  • magata.d Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:18
                    Nie zrozumiałam. Będziesz pracować na Teofilowie i szukasz mieszkania z twym dostępem do centrum?

Milą i spokojną okolicę znajdziesz wszędzie. Teofilów, Radogoszcz, Stare Bałuty to są osiedla mieszkaniowe z blokowiskami.
                  • sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:32

> Może praca to Teofilów. Ale sama odradzasz tam mieszkanie. Ja będę tam mieszkać
                    > pewnie 2-3 lata. Nie zależy mi na infrastrukturze "pod blokiem".
                    > Liczy się dojazd i w miarę spokojna miła okolica

Teofilów jest blokowiskiem i ma jego wszystkie zalety i wady. Jak wybierzesz mieszkanie na Teofilowie to do pracy bedziesz miec maks kilka przystanków, nawet pieszo to ogarniesz.
                    Do centrum tez sensownie się dostaniesz, a chyba nie będziesz w centrum codziennie.
                    Ja ani nie odradzam ani nie polecam mieszkania na Teofilowie, blokowisko sensowne, ale blokowisko. Z tym, ze lokalizacja w stosunku do pracy bezcenna. No, ale nie wiem czy to dla ciebie istotne.
              • riskylea Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:11
                Jeżeli aleksandrowska/szczecinska - to Teofilów najlepszy, ale to są stare bloki, część z lat 60. Na Traktorowej jest nowe osiedle, ale rano bywają korki.
                Popatrz tez na osiedle przy Liściastej (bliżej zgierskiej) i ewentualnie przy Limanowskiego (okolice Włókniarzy).
                  • pyza-wedrowniczka Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:51
                    Jak masz pracę w okolicach Aleksandrowska/Szczecińska i zależy ci na dojeździe do centrum, to szukałabym czegoś w okolicy Aleksandrowska/Włókniarzy, może gdzieś na Lutomierskiej. Nie jestem fanką tamtej okolicy jakoś bardzo, ale tragedii nie ma, a łatwo i do pracy i do Manufaktury i do reszty centrum.
          • agonyaunt Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:09
            W ogóle nie patrz na południe od Piłsudskiego, dojazdy Cię wykończą. Miasto jest od lat rozkopane, końca nie widać. Samochodem jeździ się strasznie, bo korki albo dziury. Zbiorkom wcale nie lepszy. Szukaj blisko pracy, żeby w razie awarii móc z buta wrócić smile
    • pyza-wedrowniczka Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 12:48
      Ja mieszkałam na Retkinii i polecam. Tramwajem w 20 minut jesteś w centrum, osiedle wielka płyta + nowe bloki, ale masz blisko park, dużo przestrzeni. Podobnie jest na tym bliższym Widzewie, w okolicach Piłsudskiego.
      Nie polecam starych Bałut, ścisłego centrum (niestety sąsiedzi mogą być różni w okolicy), no i taki Janów, Olechów czy dalsze Stoki chociaż bywają miłe, to zbiorkomem ciężko się stamtąd wydostać.
      Ja nie narzekam na mieszkanie w Łodzi, mieszkam tu od urodzenia, ale nie brakuje mi niczego.
    • riskylea Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 13:07
      Ja z kolei mieszkam od kilku lat na Radogoszczu Wschodzie i bardzo polecam. Osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum, jest dużo sklepów, aptek, punktów usługowych. Do lasu 20 minut spacerem, do zjazdu na autostradę w Strykowie - 15 minut samochodem. Bloki z początku lat 90., trochę nowego budownictwa. Minus - mieszkania do wynajęcia i do sprzedaży schodzą szybko (tak przynajmniej było przed pandemią) i nie jest tu najtaniej jeśli chodzi o czynsze i zakup.
    • fraudes Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 13:18
      Polecam okolice Rzgowska/Lecznicza/Łukasińskiego. Jest tam duży apartamentowiec o nazwie Arboretum, mają tam trochę mieszkań na wynajem. Okolica spokojna. Rzgowską jeżdzi tramwaj. Walking distance Lidl, Biedra, Kaufland i Aldi oraz bazarek (Czerwony Rynek). Przychodnie (Salve na Rzgowskiej i duża NFZ Lecznicza), apteki w tym 24 h na Rzgowskiej. No i dwa parki tuż obok. Mieszakłam tam kiedyś, teraz bywam raz w tygodniu smile
      A gdyby nie - to w pobliżu Manufaktury zbudowały się nowe bloki i tam tez pewnie jest najem. Okolica fajniejsza kulturalnie, chociaż infrastruktura nieco gorsza. Z Manufaktury będziesz miała bliżej do pracy.
    • leonia1108 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 13:59
      Polecam Doły, okolice cmentarza żydowskiego. Są to Bałuty, po al. Palki jeździ mnóstwo autobusów do centrum, są buspasy.
      Fajne są okolice Łąkowej/Kopernika - powstaje nowa zabudowa, jest to prawie centrum (do Piotrkowskiej kwadrans piechotą), a blisko sporo zieleni (np. park Poniatowskiego). Choć przy pracy na Bałutach to tak sobie.

Odradzam wymienione w wątku Teofilów (stare bloki, klitkowate mieszkania typu 3 pokoje na ok. 40 metrach) czy Radogoszcz, to jest jednak kawał drogi od centrum. No chyba że praca naprawdę blisko.
      • magata.d Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:06
        leonia1108 napisał(a):

> Polecam Doły, okolice cmentarza żydowskiego. Są to Bałuty, po al. Palki jeździ
        > mnóstwo autobusów do centrum, są buspasy.

Fajne miejsce, odnowione stare osiedla bloków, dużo zieleni, spokojnie, sporo nowych osiedli i bloków. Świetna komunikacja do centrum, a z drugiej strony blisko do lasu łagiewnickiego i wyjazdu na autostradę.

> Fajne są okolice Łąkowej/Kopernika - powstaje nowa zabudowa, jest to prawie cen
        > trum (do Piotrkowskiej kwadrans piechotą), a blisko sporo zieleni (np. park Pon
        > iatowskiego). Choć przy pracy na Bałutach to tak sobie.
        >
        Na Bałuty w godzinach szczytu będzie kiepsko.

> Odradzam wymienione w wątku Teofilów (stare bloki, klitkowate mieszkania typu 3
        > pokoje na ok. 40 metrach) czy Radogoszcz, to jest jednak kawał drogi od centru
        > m. No chyba że praca naprawdę blisko.

Zgadzam się.
      • sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 14:37
        leonia1108 napisał(a):

> Fajne są okolice Łąkowej/Kopernika - powstaje nowa zabudowa, jest to prawie cen
        > trum (do Piotrkowskiej kwadrans piechotą), a blisko sporo zieleni (np. park Pon
        > iatowskiego). Choć przy pracy na Bałutach to tak sobie.

O czym ty piszesz? Jaka Łąkowa Kopernika. Kilka nowych budynków i 99% syfiastych, rozlatujacych się kamienic z żulami w bramie, socjalnymi mieszkaniami, psie kupy na psich kupach syf. Moja mama mieszka od roku w jednym z super budynków, nowych na Łąkowej, przy Wytwórni i bluźni jak ma iść Łąkową, Kopernika, że szok. Ja tez mam okazje od czasu do czasu tamtędy chodzić. Poziom Kilińskiego, Rzgowskiej, Limanki.
        No i dojazd w okolice Szczecińskiej/Aleksandrowskiej gdzie będzie autorka pracowac, cudowny big_grin
        • leonia1108 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 15:42
          Rozumiem, że mamusia z tego pokolenia, dla którego "stare budownictwo" = zło wcielone, a klita w wieżowcu z wielkiej płyty na Teofilowie to jak złapanie Pana Boga za nogi?

Pracuję przy Łąkowej, są tu nowe bloki (to osiedle przy Wytwórni ma fatalną jakość przestrzeni wspólnej, ale można to przeżyć, bo po drugiej stronie ulicy jest duży park), wyremontowany hotel w zrewitalizowanej przędzalni, szpital z poradniami wszelkiej maści, wille mieszczące różne instytucje, budynki pofabryczne, gdzie działają dziesiątki firm. Kopernika jest wyremontowana, nowe nasadzenia, równe chodniki, kamienice szybko się remontują, a część z nich to odpicowane modernistyczne budynki, więc zrównywanie ich z biedabudownictwem na dawnych przedmieściach typu Rzgowska to żart, ślepota albo uprzedzenia.

Ale autorki postu nie namawiam na tę lokalizację, teraz doczytałam, że pracę miałaby faktycznie za daleko.
          • sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 15:50
            leonia1108 napisał(a):
            Kopernika jest wyremontowana, nowe nasadzenia,
            > równe chodniki, kamienice szybko się remontują, a część z nich to odpicowane m
            > odernistyczne budynki,

Hmm intrygujące. Możesz podać konkretne numery odpicowanych, odremontowanych modernistycznych kamienic na Kopernika, które wg. ciebie równoważylyby syf wszystkich innych kamienic w koło? Aż za kilka dni pójde i zobacze, bo jakoś sobie nie przypominam.
            A bywasz, na Pogonowskiego, Strzelców Kaniowskich, Lipowej, albo Kopernika od Łąkowej w stronę Piotrkowskiej etc? Też wg. ciebie sa tak cudownie wyremontowane? big_grin Trudno nie traktować tych ulic jako otoczenia i całości z jednym czy dwoma nowymi budynkami na Łąkowej, wszak autorka wątku nie zamierza siedzieć w mieszkaniu tylko chce aktywnie żyć, dodatkowo chodząc do przystanku, wszak zamierza jeżdżić zbiorkomem.
            I jeden park na Mickiewicza nie czyni tego terenu oazą spokoju, podobnie jak równy chodnik na niewielkim odcinku Kopernika.
            • leonia1108 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 15:59
              Strasznie się emocjonujesz. Nowy chodnik jest na całej Kopernika, poza odcinkiem Gdańska-Wólczańska. Widać, że jesteś nie na bieżąco, więc odpuść sobie dobre rady. Faktycznie idź na spacer.

Dodam, że w tych okolicach mieszka np. prezydentka miasta. Kiedyś plotkowano, że ma kłopoty z alkoholem. Może czasem stoi w bramie?
              • sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 16:23
                leonia1108 napisał(a):

> Strasznie się emocjonujesz. Nowy chodnik jest na całej Kopernika, poza odcinkie
                > m Gdańska-Wólczańska. Widać, że jesteś nie na bieżąco, więc odpuść sobie dobre
                > rady. Faktycznie idź na spacer.

No skoro ty jesteś tak na bieżąco big_grin to dalej czekam na nr. posesji pieknie odremontowanych jak twierdzisz odpicowanych modernistycznych kamienic. Czekam big_grin big_grin
                I nie napisałaś, czy mieszkasz przy Kopernika, Pogonowskiego, Lipowej, żyjesz tam na bieżąco czy tylko z torebeczką przechadzasz się do pracy.
                I nie zapomnij o tych nr. kamienic. Czekam niecierpliwie....modernistyczne kamienice na Kopernika big_grin big_grin big_grin big_grin
                • leonia1108 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 16:35
                  Mieszkam i pracuję w okolicy, korzystam ze zbiorkomu, swego czasu również linii nocnych. Po Pogonowskiego nie mam interesu łazić, ani tam sklepów, ani przystanków, więc się nie wypowiadam.

Adresy sama sobie znajdź, jak się trochę wyciszysz, podpowiem, że okolice Kopernika i Gdańskiej.
          • sundace46 Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 15:51
            leonia1108 napisał(a):

> Rozumiem, że mamusia z tego pokolenia, dla którego "stare budownictwo" = zło wc
            > ielone, a klita w wieżowcu z wielkiej płyty na Teofilowie to jak złapanie Pana

Żle rozumiesz, myśl dalej, moze coś ci się uda, choć wątpię. big_grin
      • hanusinamama Re: Przeprowadzka do miasta Łodzi 02.04.21, 16:00
        Radogoszcz jest teraz jednym z najelspzych osiedli. Dojazd do Centrum nie ejst zły....ale ceny mieszkan poszły w górę. I mowie o starym osiedlu...bo nowe apartamentowce grodzone juz sie przejadły. W starych blokach mieszkania schodzą na pniu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka