Dodaj do ulubionych

Tak mało szczepią

02.04.21, 21:54
A na ematce czytam, że większość poszczepiona albo ma już termin.
U mnie wszyscy poszczepieni oprócz dzieci. A u znajomych w sumie też. Seniorzy oczywiste, ale i młodsi. Widać każdy w jakichś służbach 😂
To gdzie są ci nie zaszczepieni?
Z ciekawości pytam.
Obserwuj wątek
      • andaba Re: Tak mało szczepią 02.04.21, 22:01
        Na wsiach to szczepili szybko, moja mamusia już daaawno po dwóch dawkach.

U nas poszczepiona służba zdrowia, seniorzy to nawet nie wiem, bo jakoś nie mam wokoło teraz. Z rodziny raczej nikt nie zaszczepiony, może szwagrowstwo, bo oni z początku lat 50-tych.
      • sabek81 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 12:21
        cruella_demon napisała:

> I to jest pytanie na poważnie.
        > Na wsiach?
        > Pracownicy fizyczni i ich rodziny?
        > Przecież nawet seniorów nie poszczepili do końca.
        >
        Ani nie jestem ze wsi, ani pracownik fizyczny a nie jestem zaszczepiona i moj maz tez, czekamy na termin majowy.
      • hugo43 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 08:46
        Tez mnie to zdziwiło .mnostwo osob nie wypełnilo formularza,a teraz zdziwieni wielce,ze skierowań nie maja.wśród nich rodzice dziecka przewlekłe chorego,którzy sikają po nogach na słowo covid.żeby nie było,ludzie światli ,wykształceni,z nieograniczonym dostępem do internetu.
        • tri.lian Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 10:31
          A mnie nie dziwi że ludzie nie wypełnili formularza.
          Dworczyk i spółka produkują taki szum informacyjny i mają zerowe zaufanie, że mnie nie dziwi że ktoś nie wypełnił jakiegoś formularza.

Masz na przykład aplikację stopcovid? Też kazali założyć.
        • sabek81 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 12:22
          hugo43 napisała:

> Tez mnie to zdziwiło .mnostwo osob nie wypełnilo formularza,a teraz zdziwieni w
          > ielce,ze skierowań nie maja.wśród nich rodzice dziecka przewlekłe chorego,którz
          > y sikają po nogach na słowo covid.żeby nie było,ludzie światli ,wykształceni,z
          > nieograniczonym dostępem do internetu.
          Ale jak ktos zapisywal sie na szczepienie w styczniu tzn chec to nie jest nadal zaszczepiony, ja termin juz mam na maj.
            • tri.lian Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 16:44
              a masz tę aplikację stop covid? bo równie dobrze to ona mogła przyspieszać kolejność szczepień, dziwisz się że ktoś nie skorzystał z jakiejś tam sugestii chaotycznego organizatora szczepień, a ja się dziwię że widzisz w tym systemie jakąkolwiek przewidywalność.
        • tri.lian Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 16:43
          hugo43 napisała:

> Tez mnie to zdziwiło .mnostwo osob nie wypełnilo formularza,a teraz zdziwieni w
          > ielce,ze skierowań nie maja.wśród nich rodzice dziecka przewlekłe chorego,którz
          > y sikają po nogach na słowo covid.żeby nie było,ludzie światli ,wykształceni,z
          > nieograniczonym dostępem do internetu.

To jeszcze przypomnę co Dworczyk plótł na temat tych formularzy:

"Wypełnienie tego formularza nie jest jednak obowiązkowe. Wszystkie osoby w grupie wiekowej, dla której ruszą szczepienia, o ile posiadają numer PESEL, będą mieć wystawione automatyczne e-skierowanie"
          • runny.babbit Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 17:20
            Dworczyk, to w ciągu jednego dnia- 1.04, wygłosił trzy różne wersje tego co zaszło w nocy, więc bym nie przywiązywała wagi do tego co kiedyś powiedział. W tym właśnie cały problem, że ci ludzie kłamią bez przerwy, więc jakie można mieć zaufanie do tego co mówią?
            • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 17:32
              No absolutnie nie można. Jedyne co im się udaje to wprowadzanie chaosu oraz wzajemne napuszczanie ludzi na siebie -"mnostwo osob nie wypełnilo formularza,a teraz zdziwieni wielce,ze skierowań nie maja". No zdziwieni, bo wg wcześniejszych słów Dworczyka powinni je otrzymać automatycznie po uruchomieniu ich grupy wiekowej.
              • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 17:56
                little_fish napisała:

> No absolutnie nie można. Jedyne co im się udaje to wprowadzanie chaosu oraz wza
                > jemne napuszczanie ludzi na siebie -"mnostwo osob nie wypełnilo formularza,a te
                > raz zdziwieni wielce,ze skierowań nie maja". No zdziwieni, bo wg wcześniejszych
                > słów Dworczyka powinni je otrzymać automatycznie po uruchomieniu ich grupy wie
                > kowej.

Nieprawda, po uruchomieniu automatycznie mieli dostać właśnie tylko ci, którzy wypełnili deklarację.Jak sobie wyobrażasz, że osoby, które nie chcą się szczepić, miałyby być „nagabywane” przez państwo jakimiś skierowaniami? Antyszczepy by aferę zrobiły, że rząd zmusza do szczepień.
                • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:01
                  saszanasza napisała:

> l
                  > Nieprawda, po uruchomieniu automatycznie mieli dostać właśnie tylko ci, którzy
                  > wypełnili deklarację.Jak sobie wyobrażasz, że osoby, które nie chcą się szczepi
                  > ć, miałyby być „nagabywane” przez państwo jakimiś skierowaniami?

Oczywiście, że skierowania dostaną WSZYSCY.
                  Dobrowolność polega na tym, że można nie skorzystać.
                  A teraz skierowania dostali tylko co, którzy wcześniej zgłosili chęć szczepienia, reszta dostanie ze swoim rocznikiem. Ale dostanie każdy.
              • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 17:59
                little_fish napisała:

> No zdziwieni, bo wg wcześniejszych
                > słów Dworczyka powinni je otrzymać automatycznie po uruchomieniu ich grupy wiekowej.

I tak będzie, otrzymają, gdy przyjdzie czas na ich rocznik.
                A w styczniu było mówione, że ci, którzy wypełnią formularz będą mieli pierwszeństwo, ja to nawet gdzieś pisałam i zostałam wyśmiana.
                • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:09
                  panna.nasturcja napisał(a):

> little_fish napisała:
                  >
                  > > No zdziwieni, bo wg wcześniejszych
                  > > słów Dworczyka powinni je otrzymać automatycznie po uruchomieniu ich gru
                  > py wiekowej.
                  >
                  > I tak będzie, otrzymają, gdy przyjdzie czas na ich rocznik.
                  > A w styczniu było mówione, że ci, którzy wypełnią formularz będą mieli pierwsze
                  > ństwo, ja to nawet gdzieś pisałam i zostałam wyśmiana.

No bo o tym mówili, tylko teraz panuje jakaś amnezja zwłaszcza wśród tych którzy formularza nie wypełnili😏 Ja właśnie dlatego go wypełniłam. Nawet gdyby „projekt” nie wypalił (jak to zazwyczaj bywa), nie miałam nic do stracenia.
          • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 17:33
            tri.lian napisała:

> hugo43 napisała:
            >
            > > Tez mnie to zdziwiło .mnostwo osob nie wypełnilo formularza,a teraz zdziw
            > ieni w
            > > ielce,ze skierowań nie maja.wśród nich rodzice dziecka przewlekłe chorego
            > ,którz
            > > y sikają po nogach na słowo covid.żeby nie było,ludzie światli ,wykształc
            > eni,z
            > > nieograniczonym dostępem do internetu.
            >
            > To jeszcze przypomnę co Dworczyk plótł na temat tych formularzy:
            >
            > "Wypełnienie tego formularza nie jest jednak obowiązkowe. Wszystkie osoby w gru
            > pie wiekowej, dla której ruszą szczepienia, o ile posiadają numer PESEL, będą m
            > ieć wystawione automatyczne e-skierowanie"

No ale wybacz, ale gdyby to było obowiązkowe, antyszczepy puściłyby w eter, ze „zmuszają nas do szczepień” eksperymentalną szczepionką! Oczywiście, że wypełnienie formularza powinno być dobrowolne, prawda jest taka, że jeszcze w styczniu gros ludzi nie chciało się szczepić, dlatego nic nie wypełniali. To nawet nie kwestia dostępu do informacji, czy zapewnień pisu, bo większość wie że to łgarze, ale naprawdę nic nie stalo na przeszkodzie by zgłosić tą chęć szczepienia., to kwestia wyboru. Część zrezygnowała, a teraz płacz.
              • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:11
                tri.lian napisała:

> Cieszę się że widzisz w tym systemie jakaś logikę. Choć mam podejrzenia że po p
                > rostu się cieszysz ze swojego szczepienia i stąd ta racjonalizacja

Nie widzę, żadnej i nie racjonalizuję sobie. Natomiast zareagowałam na konkretny komunikat (załączyłam zdjęcie), to nie racjonalizacja tylko fakt. Raczej ty racjonalizujesz sobie, że bylo inaczej a akurat w tym przypadku, jest dokładnie tak jak napisali. Osoby które zadeklarowały chęć szczepienia dostały skierowanie pierwszego dnia po uruchomieniu tego szczepienia dla grupy wiekowej.
                • tri.lian Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:15
                  Ja nie muszę sobie niczego racjonalizować, bo jestem po szczepieniu.
                  Tylko widzę w tym większą losowość, myślę że dla paru z was to okazja do pokazania że byłyście bardziej przewidujące niż reszta. A tak naprawdę to był przypadek że akurat ten formularz miał coś do rzeczy. Zresztą poczekajcie z radością na samo szczepienie, bo jeszcze wszystko może się zdarzyć.
                  • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:19
                    tri.lian napisała:

> Ja nie muszę sobie niczego racjonalizować, bo jestem po szczepieniu.
                    > Tylko widzę w tym większą losowość, myślę że dla paru z was to okazja do pokaza
                    > nia że byłyście bardziej przewidujące niż reszta.

Ale jakie przewidujące? Komunikat był jasny. Jeżeli wypełnimy formularz będzie tak i tak. Co tu do przewidywania? Jedynie to, że mogło tak nie być.

A tak naprawdę to był przypad
                    > ek że akurat ten formularz miał coś do rzeczy. Zresztą poczekajcie z radością n
                    > a samo szczepienie, bo jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Zgadza się, może nie być szczepionek, mogą być inne, może być termin przesunięty albo wszystko może pójść super. To również jest do przewidzenia. Skąd w tobie tyle zawiści i o co?
                • lanola.x Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:20
                  No ja nie pamietam co mowili natomiast koledzy z pracy mnie pytali czy sie zapisalam czy to jest obowiazkowe. Ja to odebralam tak ze kto sie zapisze bedzie pierwszy eksperymentalny/wtedy jeszcze ludzie bali sie szczepionek/ ale widocznie przekaz nie byl jasny.
                  • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 19:36
                    Przekaz był jasny.
                    Nie było w nim nic o eksperymentach.
                    I nie ludzie się bali tylko Ty się bałaś.
                    Ja się nie bałam, byłam zdecydowana sie szczepić i wypełniłam ten formularz.
                    Nie miałam nic do stracenia, gdyby ta grupa jednak pierwszeństwa nie miała.
                    • lanola.x Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:15
                      Wlasnie nie byl jasny. Prosze czytac ze zrozumieniem i nie sugerowac ze sie balam btw zapisalam sie nastepnego dnia. Sporo osob jednak przekazu nie zrozumialo dlaczego im nie wierzyc. Przeciez pisze ze moi koledzy nie zrozumieli.
                      • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:19
                        To, ze koledzy nie zrozumieli nie oznacza, ze przekaz nie był jasny.
                        Oznacza, ze koledzy nie zrozumieli.
                        A teraz próbują znaleść winnego, bo są wściekli, ze inni mogą się zapisać na szczepienia a oni nie.
                        Nawet tutaj, na ematce, był o tym wątek i te z nas, które się wtedy wpisały w ten formularz zostały wyśmiane jako naiwne idiotki, które wierzą w jakieś obiecane pierwszeństwo.
                • kokosowy15 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 19:32
                  Zgłosiłem chęć szczepienia, otrzymałem potwierdzenie zgłoszenia i to wszystko. Czekam na informacje o terminie i miejscu. Sąsiedzi, których zgłaszałem - również. Jak myślicie, kiedy się doczekamy? 70+.
                  • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 19:43
                    A czemu się po prostu nie zapisałeś wtedy, gdy zaczęły się zapisy osób powyżej 70 lat? Czemu się nie zapiszesz choćby dziś?

Jeśli wypełniłeś formularz internetowy a w IKP nie ma Twojego numeru telefonu to wiesz, ze oni nigdy nie zadzwonią?
                      • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 04.04.21, 00:32
                        Ja nie pytam o zgłoszenie chęci szczepienia.
                        Tylko o zapisanie się na konkretny termin.
                        Zadzwoń na infolinię i powiedz, że chcesz się umówić, teraz, z racji wieku i większej dostępności szczepionek, powinieneś dostać termin na już.
                  • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 19:45
                    kokosowy15 napisał(a):

> Zgłosiłem chęć szczepienia, otrzymałem potwierdzenie zgłoszenia i to wszystko.
                    > Czekam na informacje o terminie i miejscu. Sąsiedzi, których zgłaszałem - równi
                    > eż. Jak myślicie, kiedy się doczekamy? 70+.
                    No to raczej nie czekaj, tylko się zapisz sam. Po co w ogóle czekać? Skoro masz skierowanie na IKP, to i terminy pewnie tam czekają. Wystarczy kliknąć w IKP albo zadzwonić na infolinię. Czekanie na telefon z przychodni to może i pół roku potrwać. Oni tam słabo ogarnięci często są.
                    W czwartek mama koleżanki, która też tak sobie czeka od stycznia, zadzwoniła w końcu - i było warto. Zaszczepiła się obok domu, tego samego dnia, bo były dawki i wolne terminy.
                  • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 19:46
                    Kokosowy, jeszcze raz przeczytałam Twój post.
                    To tak nie działa.
                    Z faktu wypełnienia zgłoszenia nie wynika, ze ktokolwiek do Was zadzwoni!
                    Dostaliście e-skierowania jeszcze w styczniu, gdy się zaczęły zapisy dla osób w Waszym wieku.
                    I cały czas możecie się zapisać na szczepienie.
                    Przez IKP, infolinie albo bezpośrednio w punkcie szczepień, jeśli maja miejsca.
                    Inaczej nigdy nie będziecie szczepieni.
                    • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 19:51

> Z faktu wypełnienia zgłoszenia nie wynika, ze ktokolwiek do Was zadzwoni!
                      > Dostaliście e-skierowania jeszcze w styczniu, gdy się zaczęły zapisy dla osób w
                      > Waszym wieku.
                      > I cały czas możecie się zapisać na szczepienie.
                      > Przez IKP, infolinie albo bezpośrednio w punkcie szczepień, jeśli maja miejsca.
                      > Inaczej nigdy nie będziecie szczepieni.
                      Dokładnie tak. Tzn. czasem się zdarza, że w jakiejś przychodni dzwonią z propozycją terminu (dziewczyny tu pisały, że im się tak zdarzyło), ale nie jest to na pewno reguła. Jak się samemu nie zadba, to można się nigdy nie doczekać, po prostu.
                      • kokosowy15 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:32
                        Cytuje wiadomość : przepraszamy nie możemy znaleźć wolnego terminu szczepień. Skontaktujemy się z pania/ Panem gdy pojawią się nowe terminy wraz z kolejnymi dostawami szczepionek. Koniec cytatu.
                        • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:37
                          kokosowy15 napisał(a):

> Cytuje wiadomość : przepraszamy nie możemy znaleźć wolnego terminu szczepień. S
                          > kontaktujemy się z pania/ Panem gdy pojawią się nowe terminy wraz z kolejnymi d
                          > ostawami szczepionek. Koniec cytatu.

kiedy ci to przyszło?
                        • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:39
                          kokosowy15 napisał(a):

> Cytuje wiadomość : przepraszamy nie możemy znaleźć wolnego terminu szczepień. S
                          > kontaktujemy się z pania/ Panem gdy pojawią się nowe terminy wraz z kolejnymi d
                          > ostawami szczepionek. Koniec cytatu.
                          Ale co to za wiadomość? Na infolinii z dziś?
                          Najprościej - wejdź dziś na swoje IKP i zobacz, co tam wisi. Czy masz skierowanie, czy są propozycje dat. Wszystko tam widać, od dawna pewnie masz pełno propozycji szczepień, od stycznia, obstawiam, tam czekają.
                            • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:12
                              kokosowy15 napisał(a):

> Nie mogę zalogować się na IKP ponieważ nie mam profilu zaufanego. Moi sąsiedzi
                              > również nie, i nie założą ponieważ nie wychodzą z domu.
                              Można się zalogować przez konto w banku też, byle cyfrowego. Albo założyć profil zaufany bez wychodzenia z domu. Tu instrukcja:
                              obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany;#scenariusz-przez-internet
                              Wychodzenie z domu do tego niepotrzebne wcale. No i telefon na infolinię niczego z powyższych nie wymaga.
                                • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:29
                                  kokosowy15 napisał(a):

> Oczywiście zadzwonię, dzięki. Mam jednak nadmierne zaufanie do władz.
                                  Nigdy nie ufaj żadnej władzy wink Za to emamie - spoko!
                                  Politykom nie warto. To generalnie krętacze, cwaniacy i złodzieje, niezależnie od ugrupowania czy przekonań. Z nielicznymi wyjątkami, tak nielicznymi, że można przyjąć, iż wszyscy to kłamcy i dranie.
                                • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:33
                                  kokosowy15 napisał(a):

> Oczywiście zadzwonię, dzięki. Mam jednak nadmierne zaufanie do władz.

Doczytałam, że nie masz konta internetowego, to dzwoń na infolinię nfz i się zapisuj. powiedz że jesteś 70 plus i prosisz o szczepienie na „już”. Niestety musisz się liczyć z tym, że bedziesz musiał dojechać...
                                • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:33
                                  Również można założyć takie konto bez wychodzenia z domu, ostatnio tak założyłam w PKO, poklikałam trochę i już, zadzwonili do mnie, żeby potwierdzić dane i kolejnego dnia już konto było. Serio da się smile
                            • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:31
                              kokosowy15 napisał(a):

> Nie mogę zalogować się na IKP ponieważ nie mam profilu zaufanego. Moi sąsiedzi
                              > również nie, i nie założą ponieważ nie wychodzą z domu.

A masz konto internetowe w banku? tam masz opcje „załóż profil zaufany” klikasz i sobie zakładasz.
                  • sol_13 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:15
                    kokosowy15 napisał(a):

> Zgłosiłem chęć szczepienia, otrzymałem potwierdzenie zgłoszenia i to wszystko.
                    > Czekam na informacje o terminie i miejscu. Sąsiedzi, których zgłaszałem - równi

Nie czekaj, dzwon na infolinię, powinieneś mieć termin max w drugiej połowie kwietnia.
                  • rosapulchra-0 Re: Tak mało szczepią 04.04.21, 12:39
                    kokosowy15 napisał(a):

Moja mama jest 70+ i jest już po pierwszej dawce szczepienia. Byłaby wcześniej zaszczepiona, ale nie chciała się szczepić AstraZeneca, tylko Pfizerem.
              • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:16
                tri.lian napisała:

> Cieszę się że widzisz w tym systemie jakaś logikę. Choć mam podejrzenia że po p
                > rostu się cieszysz ze swojego szczepienia i stąd ta racjonalizacja

A i oczywiście że się cieszę ze swojego szczepienia, każdy już teraz mógłby się cieszyć, gdyby wypełnił formularz. Naprawdę to była indywidualna decyzja każdego. Nikt na złość tobie nie zrobił.
                  • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:19
                    tri.lian napisała:

> Mi? Jestem już po szczepieniu. Formularz (który też wypełniłam, nie byłaś aż ta
                    > ka wyjątkowo przenikliwawink) nie miał z tym nic wspólnego

No i bardzo fajnie. Ciesz się z własnego szczepienia i pozwól cieszyć się innym.
                      • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:29
                        tri.lian napisała:

> Ciesz się, ale nie kosztem tych którzy "mają amnezję bo nie wypełnili formularz
                        > a, hehe"

Nie dlatego mają amnezję bo nie pamiętają dlaczego nie wypełnili formularza a mógł to zrobić każdy. Każdy mial do tego prawo i był to wolny wybór. To nie wynik kombinacji, znajomości, bycia posłem czy celebrytą, to wynik chęci. kilka klików w internecie.
                        • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:30
                          saszanasza napisała:

> tri.lian napisała:
                          >
                          > > Ciesz się, ale nie kosztem tych którzy "mają amnezję bo nie wypełnili for
                          > mularz
                          > > a, hehe"
                          >
                          > Nie dlatego mają amnezję bo nie pamiętają dlaczego nie wypełnili formularza a m
                          > ógł to zrobić każdy. Każdy mial do tego prawo i był to wolny wybór. To nie wyni
                          > k kombinacji, znajomości, bycia posłem czy celebrytą, to wynik chęci. kilka kli
                          > ków w internecie.
                          >
                          >
                          Dlatego* mają (bez nie)
                        • tri.lian Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:47
                          A co stałoby na przeszkodzie żeby ten formularz byłby ciągle otwarty? Ktoś mógłby teraz wyrazić chęć i dostać termin.

Naprawdę nie widzisz jaki to przypadek że akurat tobie formularz pomógł we wcześniejszym terminie szczepienia?

Widzisz w tym jakaś swoją sprawczość, a to jest po prostu czysty chaos.
                          • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 18:57
                            tri.lian napisała:

> A co stałoby na przeszkodzie żeby ten formularz byłby ciągle otwarty? Ktoś mógł
                            > by teraz wyrazić chęć i dostać termin.
                            >
                            > Naprawdę nie widzisz jaki to przypadek że akurat tobie formularz pomógł we wcze
                            > śniejszym terminie szczepienia?
                            >
                            > Widzisz w tym jakaś swoją sprawczość, a to jest po prostu czysty chaos.

No uważam, że powinien być otwarty, nawet o tym rozmawiałam z mężem, nie wiem na cholerę go zamknęli, przecież to przyspieszyłoby całą procedurę wydawania skierowań, to raz, dwa-dawałoby orientacyjne liczby chętnych w przypadku zakupu kolejnych dostaw szczepionek. Tak to jest chaos. Akurat ta forma zglaszania chęci szczepienia była jednym z nielicznych dobrych pomysłów.
                              • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:02
                                little_fish napisała:

> Zamknięty formularz, za to zapisy otwarte w nocy bez żadnej informacji. Doprawd
                                > y sensowne i zaplanowanej działania wladzuni...

Ja jeszcze w marcu słyszałam jakieś pobrzękiwania, że od kwietnia miały być...i tu nie pamiętam...albo pozostałe grupy, albo 50 latkowie. W efekcie wyszło m 40-50 lat. Też byłam zaskoczona.
                                Oni generalnie robią wszystko od dupy strony, jest chaos, w sumie nie dziwię się, że ludzie nie wiedzą co robić. no ale kurwa akurat to „deklarowanie” powinno zostać, to był jedyny dobry pomysł. W ogóle te skierowania powinny być wydawane automatycznie i na podstawie daty wpływu, powinny byc proponowane terminy szczepienia od konkretnego dnia, ale zgodnie z miejscami i dostępnościa szczepionek. Moim zdaniem dałoby się to w pełni zautomatyzować.
                                Natomiast na dzień dzisiejszy powinni udostępnić formularz zgłoszeniowy ludziom z roczników 62-73 którzy wcześniej się nie zgłosili, żeby, gdy nadejdzie ich dzień, mieli już skierowanie na koncie.
                          • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 19:55
                            tri.lian napisała:

> A co stałoby na przeszkodzie żeby ten formularz byłby ciągle otwarty? Ktoś mógł
                            > by teraz wyrazić chęć i dostać termin.

Formularz był otwarty od 15 stycznia do końca marca, dwa i pół miesiąca.
                            Z około 10 milionów ludzi w wielu 40-59 lat skorzystało z niego 680 tysięcy osób, nawet nie 10%.

A kiedy przyszedł czas na decyzje, by szczepić czterdziesto i piećdziesięciolatków od połowy kwietnia i, zgodnie z obietnica, tym, którzy wypełnili formularz dano dwa tygodnie pierwszeństwa to jest wielka afera.
                            A od początku było mówione, ze ten formularz pozwoli być pierwszym w kolejce w swojej grupie wiekowej.

W tej chwili formularz nie ma już sensu, bo za chwile zaczynaja się normalne zapisy dla tych dwudziestu roczników.
                            • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:05

> tri.lian napisała:
                              >
                              >
                              >
                              > W tej chwili formularz nie ma już sensu, bo za chwile zaczynaja się normalne z
                              > apisy dla tych dwudziestu roczników.

Ja uważam, że formularz ma sens, o ile na dzień „możliwości zapisu” skierowanie będzie już czekalo na osobę.
                              • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:10
                                Skierowanie czeka na każda osobę z danego rocznikach, gdy nadchodzi kolej na ten rocznik, nie ma znaczenia czy dana osoba zgłaszała chęć szczepienia czy nie.
                                Jak uruchamia się zapisy dla danego rocznika to od tego dnia KAŻDA osoba z tego rocznika ma skierowanie.
                                Chybaby, ze już się szczepiła jako grupa zawodowa lub jest mniej niż 90 dni po ostatnim pozytywnym teście.
                                • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:24

> Skierowanie czeka na każda osobę z danego rocznikach, gdy nadchodzi kolej na te
                                  > n rocznik, nie ma znaczenia czy dana osoba zgłaszała chęć szczepienia czy nie.
                                  > Jak uruchamia się zapisy dla danego rocznika to od tego dnia KAŻDA osoba z tego
                                  > rocznika ma skierowanie.
                                  > Chybaby, ze już się szczepiła jako grupa zawodowa lub jest mniej niż 90 dni po
                                  > ostatnim pozytywnym teście.

Aaaa, to nie wiedziałam, myślałam, że one pojawiają się „na wniosek osoby zainteresowanej” a nie dla wszystkich. Przecież takie coś nie pozwala nawet oszacować zapotrzebowania....
                                  • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:35
                                    No właśnie nie, dlatego nie wszyscy przywiązywali znacznie do tego formularza. Bo nikt (zapewne nasza władza również) nie wiedział, że w pewnym momencie, w nocy, znienacka uruchomią dodatkowe/szybsze szczepienia.
                                    Miałoby duży sens wypełniać tę deklarację, gdyby ci, którzy wypełnili z automatu dostawali np termin. Ale terminu i tak trzeba sobie szukać. Gdyby wszystko było zgodnie z zapowiedziami, to ta deklaracja nie miała żadnego znaczenia, tak jak nie miała dla osób 80+ czy 70+
                                    • ivaz Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:47
                                      A ja wypełniłam od razu 15 stycznia, bo byłam zdecydowana się szczepić na 100% nie zależnie od terminu, a teraz szczepionek jest więcej więc postanowiono szczepić w pierwszej kolejności tych którzy już dawno potwierdzili swoją gotowość , dla mnie to jest logiczne. Teraz to można mieć żal do siebie a wypełnienie tego formularza trwało z minutę, tym bardzie że cały styczeń prosili aby ludzie się zgłaszali.
                                      • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:53
                                        Ja żalu absolutnie nie mam, bo po pierwsze wypełniłam tę deklarację, a po drugie zostałam zaszczepiona "zawodowo", nadal jednak uważam że jest z tymi szczepionkami jeden wielki burdel, chaos i dezinformacja.
                                      • ela.dzi Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:57
                                        ivaz napisała:

> A ja wypełniłam od razu 15 stycznia, bo byłam zdecydowana się szczepić na 100%
                                        > nie zależnie od terminu, a teraz szczepionek jest więcej więc postanowiono szcz
                                        > epić w pierwszej kolejności tych którzy już dawno potwierdzili swoją gotowość ,
                                        > dla mnie to jest logiczne. Teraz to można mieć żal do siebie a wypełnienie teg
                                        > o formularza trwało z minutę, tym bardzie że cały styczeń prosili aby ludzie si
                                        > ę zgłaszali.

Gorzej jak ktoś jest poniżej 40, pewnie w maju może się doczekam rejestracji albo chociaż jakimś cudem w pracy.
                                        • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:19
                                          ela.dzi napisał(a):

>
                                          >
                                          > Gorzej jak ktoś jest poniżej 40, pewnie w maju może się doczekam rejestracji al
                                          > bo chociaż jakimś cudem w pracy.

dla osób poniżej 40 to jest bez znaczenia czy w grupie 40-60 ktoś wypelnil formularz czy nie, bo ta geupa po prostu jest pierwsza do szczepień. Różnice mogą być jedynie w waszej geupie miedzy ludzmi ktorzy zadeklarowali chęć szczepienia i ktorzy tego nie zrobili. Tu ci drudzy mogą stracić.....albo i nie....jeśli rząd po prostu ogłosi szczepienia tej grupy od.....maja albo czerwca.....tego nikt nie wie, w każdym razie to co sie teraz zadziało na osoby młodsze nie ma wpływu. one w dalszym ciągu muszą czekać....
                                          z drugiej strony, im szybciej zaszczepią się 40-50 latkowie tym szybciej zaszczepią się młodsi, więc to dobrze, że zaczęli „nas” szczepić.
                                          • ela.dzi Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:48
                                            saszanasza napisała:

> dla osób poniżej 40 to jest bez znaczenia czy w grupie 40-60 ktoś wypelnil form
                                            > ularz czy nie, bo ta geupa po prostu jest pierwsza do szczepień. Różnice mogą b
                                            > yć jedynie w waszej geupie miedzy ludzmi ktorzy zadeklarowali chęć szczepienia
                                            > i ktorzy tego nie zrobili. Tu ci drudzy mogą stracić.....albo i nie....jeśli rz
                                            > ąd po prostu ogłosi szczepienia tej grupy od.....maja albo czerwca.....tego nik
                                            > t nie wie, w każdym razie to co sie teraz zadziało na osoby młodsze nie ma wpły
                                            > wu. one w dalszym ciągu muszą czekać....
                                            > z drugiej strony, im szybciej zaszczepią się 40-50 latkowie tym szybciej zaszcz
                                            > epią się młodsi, więc to dobrze, że zaczęli „nas” szczepić.
                                            >

Też nie do końca to jest dobrze przemyślane. Wiele osób przed 40 ma małe dzieci, które wrócą jako pierwsze do przedszkoli, żłobków czy ewentualnie do klas 1-3 i bawimy się wszyscy od nowa w zakażenia i obostrzenia. Dużo osób też pracuje stacjonarnie, niezależnie od wieku.
                            • runny.babbit Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:28
                              A nie nie, po pierwsze było mówione że to tylko takie tam, zapisy dla statystyk, żeby rząd mógł ocenić ile jest w ogóle chętnych. Po drugie, myślę że jak ktoś nie siedział bez przerwy w internecie, to nawet nie wiedział że jest taka opcja. Chaos informacyjny jest ogromny. Po trzecie, nawet jeśli zapisanie wcześniej miało dawać fory, to tylko w stosunku do swojej grupy rocznikowej, a mamy sytuację że zaszczepili się czterdziestolatki a nawet trzydziestolatki, gdy nie mamy wszystkich siedemdziesiąt plus .
                            • tri.lian Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:39

> tri.lian napisała:
                              >
                              > > A co stałoby na przeszkodzie żeby ten formularz byłby ciągle otwarty? Kto
                              > ś mógł
                              > > by teraz wyrazić chęć i dostać termin.
                              >
                              > Formularz był otwarty od 15 stycznia do końca marca, dwa i pół miesiąca.
                              > Z około 10 milionów ludzi w wielu 40-59 lat skorzystało z niego 680 tysięcy osó
                              > b, nawet nie 10%.
                              >
                              > A kiedy przyszedł czas na decyzje, by szczepić czterdziesto i piećdziesięciolat
                              > ków od połowy kwietnia i, zgodnie z obietnica, tym, którzy wypełnili formularz
                              > dano dwa tygodnie pierwszeństwa to jest wielka afera.
                              > A od początku było mówione, ze ten formularz pozwoli być pierwszym w kolejce w
                              > swojej grupie wiekowej.
                              >
                              > W tej chwili formularz nie ma już sensu, bo za chwile zaczynaja się normalne z
                              > apisy dla tych dwudziestu roczników.

No było mówione. Bardzo wiele rzeczy było mówione. Nie wszystkie się sprawdziły, a ty po tej jednej która się akurat potwierdziła (choć w tak nieoczekiwany przez nikogo sposób) wnioskujesz że coś tu jest zaplanowane.
                              Ludzie nie olali tego formularza, bo nie chcieli się szczepić. Ludzie po prostu się pogubili. Nie każdy ma też czas żeby słuchać co 2 dni konferencji prasowej na której ogłaszają coś nowego. Każdy ledwo łapie co zmieniają w ich branżach (i które dzieci idą jutro do szkoły a które nie).
                              Ten ułamek zapisanych to dowód na beznadziejną komunikację, organizację szczepień i zerowe zaufanie do kolejnych ogłoszeń.

No ale tobie się podoba, bo dzięki temu masz wcześniej szczepienie i to wybranym preparatem.

Ps: masz apkę stopcovid? Ciągle mówią żebyś zainstalować, to pewnie posłuchałaś?
                            • kokosowy15 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:43
                              Trzeba zdawać sobie sprawę że mówimy o rocznikach, w których dostęp do IKP jest raczej niezbyt powszechny, ludzie nawet posiadający smartfony czy laptopy używają ich do czytania wiadomości a nie rejestracji w urzędach. I jeśli rodzice ematek są biegli w obsłudze swojej elektroniki, nie jest to powszechne. A szczepienia miały być właśnie powszechne, a informacja o eskierowaniu jeżeli do człowieka nie dotarła to tak, jakby jej nie było.
                              • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:48
                                Ale tu się nie trzeba nigdzie rejestrować. Konto IKP ma każdy, kto ma PESEL. Nie ma w tym wielkiej filozofii, to tak jak z bankowością online - prosta jest. Jeśli masz problem z wejściem tam, to napisz po prostu. Spokojnie ci tu ludzie powiedzą, co i jak. Nie ma co się bronić przed tym, to jest nawet wygodniejsze niż dzwonienie na infolinię, bo dostęp bez czekania można mieć i samemu się datę szczepienia wybiera.
                                • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 04.04.21, 00:44
                                  klementyna156 napisał(a):

> Ale tu się nie trzeba nigdzie rejestrować. Konto IKP ma każdy, kto ma PESEL.

I co z tego?
                                  Żeby się zalogować pierwszy raz musisz albo:
                                  - iść osobiście do urzędu
                                  - mieć profil zaufany
                                  - zalogować się przez bank

Jeśli nie masz profilu zaufanego (prawie wszyscy seniorzy) lub nie masz konta elektronicznego w odpowiednim banku (duża część seniorów, choć mniejsza niż wyżej) to musisz pójść do urzędu osobiście (nie wiem czy teraz można) z dowodem osobistym.

I musisz mieć internet na jakimś sprzęcie i umieć się tym posłużyć.

Mój senior ma IKP ze starych czasów, ma w domu internet z komputerem a nie ogarnął tego sam (ma 83 lata), zapisywałam go ja, przez infolinię.
                        • ivaz Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:35
                          Zgadzam się z Sasza, każdy miał prawo się zadeklarować, dać jasny przekaz, te osoby były pewniakami dlatego dostały skierowania, tym bardziej że Dworczyk mówił, ze jest słabe zainteresowanie wśród 60 latków, więc wysłali skierowania do ludzi którzy potwierdzili chęć szczepienia i którzy w większości przyjdą i się zaszczepią.
                            • lanola.x Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:11
                              Panna.nasturcja i saszanasza maja racje. Wladza wyslala zapytanie kto jest chetny. Teoretycznie skad wladza ma wiedziec ze teraz chca wszyscy sie szczepic. Wyslala skierowania do tych ktorzy sie zglosili. No nie moga wszyscy byc pierwsi. Jesli komus bardzo zalezalo to sie zapisal. Proste. Mojej mamie nie zalezy, ma 76 i czeka w swojej przychodni na szczepienie za miesiac, ktos ma parcie to jedzie 200km na szczepienie na juz. Odnosnie seniorow to wiadomo ze jest balagan. Ale dobrze ze mlodsi wskakuja w wolne terminy bo predzej sie zaszczepimy. Generalnie zycie jest niesprawiedliwe, trzeba walczyc o swoje. Kto pierwszy ten lepszy. O organizacji szczepien przez wladze szkoda mi pisac.
                              • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:18
                                Gdyby władza uznała, że szczepić się chcą tylko ci, którzy wypełnili deklarację w styczniu (no bo jak sama piszesz, skąd mają wiedzieć, że inni chcą się szczepić) to zaszczepiłaby tylko tych, co się zgłosili - logiczne, nie? To po choinkę zapisy od kwietnia dla kolejnych roczników? Przecież już wiedzą kto się chce szczepić, niech tym osobom wyślą termin szczepienia i już.
                                • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:25
                                  little_fish napisała:

> Gdyby władza uznała, że szczepić się chcą tylko ci, którzy wypełnili deklarację
                                  > w styczniu (no bo jak sama piszesz, skąd mają wiedzieć, że inni chcą się szcze
                                  > pić) to zaszczepiłaby tylko tych, co się zgłosili - logiczne, nie? To po choink
                                  > ę zapisy od kwietnia dla kolejnych roczników? Przecież już wiedzą kto się chce
                                  > szczepić, niech tym osobom wyślą termin szczepienia i już.

no to ze osób do szczepień może byc więcej niz zadeklarowanych można było przewidziec. „akcja” mowiła, zadeklarujcie się a bedziecie pierwsi a nie zadeklarujcie się, a będziecie jedyni.
                                  • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:30
                                    I serio w rocznikach 80+ 70 + ci zadeklarowani mieli pierwszeństwo? Czy pierwszeństwo jednak zależało trochę od szczęścia, a bardziej od determinacji zainteresowanych lub ich rodzin, którym chciało się szukać punktów z szybszymi terminami albo jechać kilkadziesiąt kilometrów?
                                    • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:45
                                      little_fish napisała:

> I serio w rocznikach 80+ 70 + ci zadeklarowani mieli pierwszeństwo? Czy pierwsz
                                      > eństwo jednak zależało trochę od szczęścia, a bardziej od determinacji zaintere
                                      > sowanych lub ich rodzin, którym chciało się szukać punktów z szybszymi terminam
                                      > i albo jechać kilkadziesiąt kilometrów?
                                      Ano mieli pierwszeństwo. Koleżanka ma 40 lat, nie mogła się zapisać, choć próbowałam jej pomóc - bo nie wypełniła w styczniu formularza i nie ma skierowania na IKP. Poczeka na zapisy do 20 któregoś kwietnia. Mąż i jego siostra - 40-latki, z lat 70. - już zapisani, bo dzięki wypełnieniu formularza skierowania czekały na IKP. Moje też. Żadne to szczęście ani determinacja, nigdzie też nie będziemy daleko jeździć. Po prostu nam zależało bardziej, ba! zrobilibyśmy wiele, by się jak najszybciej zaszczepić. Co nam szkodziło kliknąć w formularz?
                                      A koleżance nie zależy na czasie aż tak, no i teraz musi czekać.
                                      • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 23:06
                                        Ale ja nie pytam o tę akcję z przedwczoraj. Tylko o tych, którzy do tej pory zapisywali zgodnie z rocznikami, czyli 60+ , 70+. Czy u nich rejestracja na "szczepimy się" dawała pierwszeństwo zgodnie z tym co piszę Sasza - "„akcja” mowiła, zadeklarujcie się a bedziecie pierwsi"?
                                        • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 23:10
                                          little_fish napisała:

> Ale ja nie pytam o tę akcję z przedwczoraj. Tylko o tych, którzy do tej pory za
                                          > pisywali zgodnie z rocznikami, czyli 60+ , 70+. Czy u nich rejestracja na "szcz
                                          > epimy się" dawała pierwszeństwo zgodnie z tym co piszę Sasza - "„akcja” mowiła,
                                          > zadeklarujcie się a bedziecie pierwsi"?

W przypadku mojego męża nie dała. Skierowanie pojawilo się w dniu uruchomienia rocznika.
                                          • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 23:26
                                            saszanasza napisała:

> little_fish napisała:
                                            >
                                            > > Ale ja nie pytam o tę akcję z przedwczoraj. Tylko o tych, którzy do tej p
                                            > ory za
                                            > > pisywali zgodnie z rocznikami, czyli 60+ , 70+. Czy u nich rejestracja na
                                            > "szcz
                                            > > epimy się" dawała pierwszeństwo zgodnie z tym co piszę Sasza - "„akcja” m
                                            > owiła,
                                            > > zadeklarujcie się a bedziecie pierwsi"?
                                            >
                                            > W przypadku mojego męża nie dała. Skierowanie pojawilo się w dniu uruchomienia
                                            > rocznika.
                                            >
                                            >

Chyba jednak nie....mąż sprawdził. skierowanie dostał 20 marca. 23 marca dopiero zajrzeliśmy na profil, kiedy dowiedzieliśmy sie z mediów, że 22 marca zaczęły sie zapisy 60+ Czyli mąż dostał skierowanie dwa dni wczesniej, w praktyce sie nie zorientowaliśmy zadzwoniliśmy po 3 dniach. Najśmieszniejsze, że jego rocznik (1958) w ogóle nie jest przypisany do konkretnego dnia🙈
                                        • klementyna156 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 23:12
                                          little_fish napisała:

> Ale ja nie pytam o tę akcję z przedwczoraj. Tylko o tych, którzy do tej pory za
                                          > pisywali zgodnie z rocznikami, czyli 60+ , 70+. Czy u nich rejestracja na "szcz
                                          > epimy się" dawała pierwszeństwo zgodnie z tym co piszę Sasza - "„akcja” mowiła,
                                          > zadeklarujcie się a bedziecie pierwsi"?
                                          A nie wiem, chyba nie, w każdym razie nic o tym nie trąbiono nigdzie. Te roczniki to głównie telefonicznie się zapisywały, i to głównie we własnych przychodniach, albo - jak kokosowy - do tej pory czekają, aż ktoś do nich zadzwoni. Mogą więc nawet nie wiedzieć, że skierowanie czeka sobie w systemie. Znam parę takich osób 80+, które mają od dawna skierowanie, ale czekały "na lepszą lokalizację" czy na telefon z propozycją daty. Nie mają pojęcia, czy i kiedy ich skierowanie się pojawiło, bo nie umieją zajrzeć do IKP.
                                    • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 04.04.21, 00:49
                                      little_fish napisała:

> I serio w rocznikach 80+ 70 + ci zadeklarowani mieli pierwszeństwo?

Nie.
                                      Bo ich to NIE dotyczyło.
                                      Dotyczyło osób z kolejnych etapów szczepień, nie tych z etapu 0 i I.
                                      Ci z etapu I (seniorzy) mieli się zapisywać od razu na terminy, od 15 stycznia 80 lat i więcej, potem chyba tydzień później, 70+.

Dopiero roczników młodszych dotyczył ten formularz zgłoszeniowy.
                                      I on nie działał tylko w styczniu, ale do końca marca.

• cruella_demon Re: Tak mało szczepią 02.04.21, 22:21
        vasaria napisał(a):

> A nie pomyślałaś, że nie są tak starzy jak ty i twoi znajomi?

A nie pomyślałaś że ja i moi znajomi jesteśmy w grupach uprzywilejowanych? suspicious

Poza tym, wbrew propagandzie, wcale nie wyszczepili seniorów.
      • cruella_demon Re: Tak mało szczepią 02.04.21, 22:41
        morekac napisała:

> Szczepionki na oczy nie widziało ponad 80% ludzi.
        >

No właśnie.
        A ja znam praktycznie samych zaszczepionych, albo mających bliski termin.
        Dlatego ciekawa jestem kim są ci nieszczepieni.
        • sumire Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 09:35
          No przecież sama sobie odpowiedziałaś, LOL - wszyscy ci, którzy nie są z grup uprzywilejowanych. W mojej rodzinie zaszczepione 1. dawką są raptem cztery osoby. Plus troje znajomych pracujących w zawodach medycznych i edukacji. I to wszystko. Reszta czeka.
          • morekac Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 10:50
            U mnie ojciec jest po 1 dawce, ale jego młodsze siostry - po 2. Tajemnica polega na tym, że w 1 dzień zapisów dla 70+ ja usiłowałam zapisać tatę w przychodni, ojciec wisiał na telefonie, a ciotka wpadła do przychodni naprzeciwko domu (zero kolejek) i zapisała siebie, siostrę i szwagra (i zapisałaby tatę, gdyby wiedziała). Tatę w końcu zapisaliśmy nawet z wcześniejszym terminem niż je, ale jemu przesunęli o 2 tygodnie. A one załapały się jeszcze na szczepienie 2 dawką za 2 tygodnie, on dostał termin za 5. Jeszcze inni rodzinni seniorzy albo byli zapisani do tajnego zeszytu w zaprzyjaźnionej przychodni albo załapali się na wycieczkę do Radomia czy Siedlec.
        • kokosowy15 Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 11:10
          Zapytaj może, kim są ci zaszczepieni, czyli zdecydowana mniejszość. Z mojej grupy wiekowej zapisali się telefonicznie wszyscy, nikt jeszcze, zgodnie z obietnicą, nie dostał informacji telefonicznej o terminie szczepienia. Pytałaś o pracowników fizycznych. To oni mają jakieś inne prawa niż tzw umysłowi?
          • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 20:14
            kokosowy15 napisał(a):

> Zapytaj może, kim są ci zaszczepieni, czyli zdecydowana mniejszość. Z mojej gru
            > py wiekowej zapisali się telefonicznie wszyscy, nikt jeszcze, zgodnie z obietni
            > cą, nie dostał informacji telefonicznej o terminie szczepienia. Pytałaś o praco
            > wników fizycznych. To oni mają jakieś inne prawa niż tzw umysłowi?

kokosowy, te telefony to ściema. Chyba nikt z tych co zadeklarowali się w systemie takiej informacji nie dostał. Musisz zadzwonić na infolinię i się zapisać na jakiś termin. Musisz to zrobić sam. Niech ci przy okazji sprawdzą, czy masz nadal ważne skierowanie na to szczepienie.
              • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:40
                kokosowy15 napisał(a):

> Masz sposób na odróżnienie ściemy od prawdy?

No nie, ale mam ograniczone zaufanie do tej władzy, więc po prostu ufam sobie i sprawdzam. Stąd dowiedziałam się, że mój mąż 60+ ma skierowanie na swoim koncie, choć nikt go o tym nie poinformował i nie czekałam, aż ktoś wspaniałomyślnie do nas zadzwoni, tylko zadzwoniłam sama i go umówiłam.

Dlatego również wypełniłam formularz styczniowy i zadeklarowałam chęć szczepienia. Po prostu „na wszelki wypadek” albo zgodnie z zasadą „nie zaszkodzi”.
                • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 21:48
                  Nie odpowiedziałaś na zadane już pytanie, czy zainstalowałś "na wszelki wypadek" aplikację stop covid? Skąd ludzie mają wiedzieć co będzie ważne? Wypełniać wszystkie dostępne formularze?
                  • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:27
                    little_fish napisała:

> Nie odpowiedziałaś na zadane już pytanie, czy zainstalowałś "na wszelki wypadek
                    > " aplikację stop covid? Skąd ludzie mają wiedzieć co będzie ważne? Wypełniać ws
                    > zystkie dostępne formularze?

to pytanie wydało mi sie tak bzdurne i złośliwe przy tym, że je pominęłam milczeniem. domyśl się, czy zainstalowałam aplikację i czy mam popiersie prezesa w domu.
                    powtarzam po razk kolejny, tu nie trzeba było myśleć tylko albo wypełnić formularz albo nie. on był totalnie niezobowiązujący i powszechny.
                      • little_fish Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:32
                        Ależ ja nie mam żadnych pretensji. Formularz wypełniłam, co i tak w moim przypadku znaczenia nie miało, bo szczepiłam się "w grupie zawodowej", więc naprawdę nikomu nie zazdroszczę szybszego terminu szczepień.
                        • saszanasza Re: Tak mało szczepią 03.04.21, 22:40
                          little_fish napisała:

> Ależ ja nie mam żadnych pretensji. Formularz wypełniłam, co i tak w moim przypa
                          > dku znaczenia nie miało, bo szczepiłam się "w grupie zawodowej", więc naprawdę
                          > nikomu nie zazdroszczę szybszego terminu szczepień.

No to ja naprawdę nie wiem w czym problem. Ja mam szczepienie wyznaczone dopiero na trzecią dekadę maja, wiele osób z mojego rocznika ma terminy wcześniejsze, wiele, będzie miało później. mój mąż, 60+ który rowniez zadeklarował chęć szczepienia zaszczepi się dopiero pod koniec kwietnia. pomimo tego wcale nie uważam się za jakąś „pokrzywdzoną” dlatego, że są osoby, ktore przez „winę systemu” wskoczyły przed niego i już są zaszczepione, chociaż mają 20 lat mniej. No tak bywa. Ja się zwyczajnie cieszę, że te szczepienia ruszyły. Im więcej ludzi zaszczepionych tym lepiej.
            • panna.nasturcja Re: Tak mało szczepią 04.04.21, 00:54
              saszanasza napisała:

> Musisz zadzwonić na infolinię i się zapisać na jakiś termin. Musisz to zrobić sam.

Nie musi tego zrobić sam.
              Zapisywałam teścia.
              Można zapisać inną osobę jeśli zna się pesel.
              Wiele foremek tutaj zapisywało swoich seniorów w styczniu.
              • nocnamagia Re: Tak mało szczepią 04.04.21, 09:58

> saszanasza napisała:
                >
                > > Musisz zadzwonić na infolinię i się zapisać na jakiś termin. Musisz to zr
                > obić sam.
                >
                > Nie musi tego zrobić sam.
                > Zapisywałam teścia.
                > Można zapisać inną osobę jeśli zna się pesel.
                > Wiele foremek tutaj zapisywało swoich seniorów w styczniu.

Podejrzewam, że pisząc "sam" Saszanasza miała na myśli przejęcie inicjatywy i wykonanie telefonu na infolinię, a nie bierne czekanie aż ktoś z infolinii zadzwoni z propozycją wolnego terminu
              • saszanasza Re: Tak mało szczepią 04.04.21, 13:45

> saszanasza napisała:
                >
                > > Musisz zadzwonić na infolinię i się zapisać na jakiś termin. Musisz to zr
                > obić sam.
                >
                > Nie musi tego zrobić sam. Sam w sensie nie osobiście, chodziło mi o to, że inicjatywa musi wyjść od niego

> Zapisywałam teścia.
                > Można zapisać inną osobę jeśli zna się pesel.
                > Wiele foremek tutaj zapisywało swoich seniorów w styczniu.

tak, w ten sposób zapisywałam męża
    • jkl13 Re: Tak mało szczepią 02.04.21, 22:44
      U mnie zaszczepieni dwoma dawkami tylko moi rodzice 70+ i bratowa (pielęgniarka).
      Starsze wujostwo i teść dopiero po pierwszej dawce, teściowa ma termin na 20 kwietnia (pierwsza dawka).
      Przyjaciółka wiozła swoich rodziców w tym tygodniu na szczepienia pierwsza dawką, 320 km od domu (ludzie 70+).
      Z moich i męża znajomych 40+ 50+ nie jest zaszczepiony jeszcze nikt. Z dalszych znajomych i dalszej rodziny też jeszcze nikt, cześć rodzinnych seniorów 70+ w różnych województwach jest dopiero po pierwszej dawce.