Dodaj do ulubionych

Geniusz przedsiębiorczości

03.04.21, 10:08
Co możesz robić, jeśli potrafisz rysować portrety? Możesz się męczyć z żywymi modelami, starać uchwycić podobieństwo, narażać na krytykę. A możesz też zostać jasnowidzem, rysującym portrety partnerów idealnych
masterwangdrawings.com/?gclid=CjwKCAjwpKCDBhBPEiwAFgBzj6bJshMk7bT9DzuHytNpgoDUDhyZnjk4y1vkgyDPt1mtTuzj8yeRZBoCCA4QAvD_BwE
Ledwie 19$ za sztukę i spokojnie obskoczysz wszystkich klientów tak z dziesięcioma portretami. Normalnie geniusz.
Obserwuj wątek
  • mama-ola Re: Geniusz przedsiębiorczości 03.04.21, 13:37
   Chyba widziałam reklamę tego, włączyła mi się na YT. Dziewczyna w niej opowiada, jak to miała wyjść za mąż, ale przed ślubem poznała starego Chińczyka, który narysowal portret jej przyszłego idealnego męża i to nie był ten. Potem spotkała tego z portretu i żyją długo i szczęśliwie. Każdy może zamówić taki portret, tylko już teraz zaraz, bo Chińczyk jest stary i nie ma co czekać.
   Identyczny motyw jest w serialu "The one" (Dopasowani) na Netfliksie. Tam tego jednego jedynego dobierali na podstawie DNA.
   Może to jest wyraz jakiejś potrzeby naszych czasów, która ujawnia się właśnie w popkulturze?
   • ludzikmichelin4245 Re: Geniusz przedsiębiorczości 03.04.21, 14:22
    mama-ola napisała:

    > Może to jest wyraz jakiejś potrzeby naszych czasów, która ujawnia się właśnie w
    > popkulturze?

    Myślę, że może to rezonować z potrzebą wyrwania się z racjonalizmu i koncepcji, że udany związek to praca, praca i jeszcze raz praca: najpierw pracochłonne aktywne szukanie, potem wysiłek w utrzymanie związku przez lata.

    A w magicznej wizji proszę: nic nie musisz robić, bo ktoś jest ci po prostu pisany.
    • mama-ola Re: Geniusz przedsiębiorczości 03.04.21, 15:02
     Dobrze ujęte, Ludzikmichelin.
     Gdy byłam mała, też myślałam, że mam gdzieś swoją drugą połówkę jabłka. Czy tego nie było w jakichś baśniach? Zastanawiam sie, czemu miałam taką koncepcję w głowie jako dziewczynka.
     • ludzikmichelin4245 Re: Geniusz przedsiębiorczości 03.04.21, 15:31
      mama-ola napisała:

      > Dobrze ujęte, Ludzikmichelin.

      Dziękuję. Chyba poczułam się zmęczona od samego pisania o tej orce na ugorze.

      A co do połówek jabłka - możliwe, że z baśni, ale sama koncepcja istnieje w wielu kulturach.

      Wydaje mi się też, że współczesny człowiek jest często przytłoczony spektrum możliwości wyboru. Bardzo wiele decyzji, które podejmujemy, wiąże się z oceanem potencjalnych możliwości: czy mowa o kierunku studiów, czy o meblach do domu. Żyjąc w kulturze zachodniej, również poszukując partnera życiowego wybieramy z oceanu możliwości - wystarczy parę kliknięć. Stąd o wiele większy ciężar decyzji - czy wybieramy naprawdę najlepszą dostępną opcję? A co, jeśli za kolejnym kliknięciem czy swipem kryje się coś lepszego?

      Myślę, że być może powrót do koncepcji o bratniej duszy czy innej drugiej połówce jabłka przypisanej nam przez któreś bóstwo czy układ gwiazd jest wyrazem tęsknoty za wolnością od ciężaru konieczności nieustannego dokonywania wyborów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka