Dodaj do ulubionych

Co robicie wspólnie z męzem/partnerem

04.04.21, 22:13
tudzież konkubentem? Pytam o wspólne zajęcia bez udziału dzieci/niedotyczące dzieci. Dzieci nie mamy, znamy się kilkanaście lat i kilka po ślubie. Dziś usłyszałam, że jestem malo aktywna, ze kiedyś tej aktywności było więcej. Pracujecie razem, biegacie, układacie razem puzzle? Pytam poważnie.
Obserwuj wątek
    • arista80 Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 04.04.21, 22:27
      Póki my byliśmy bezdzietni, to chodziliśmy razem do kina, restauracji, jeździliśmy na wycieczki (wiem czasy przedpandemicznesmile
      Aktualnie nasze wspólne zajęcia bez udziału dzieci to wspólne zakupy, wspólne spacery i wspólne oglądanie filmu wieczorem.
      • panikara_28 Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 04.04.21, 22:52
        Mąż się obraził za brak chęci układania puzzli. I się zaczęła litania ze kiedyś razem wychodziliśmy (kino, piwo, restauracje, spacery). Na spacer wcześniej wyjść nie chciał. Co sobie znajdę osobne zajęcie - wciągający serial, ćwiczenia, praca - to słyszę ten zarzut, ze nic razem nie robimy. Jednocześnie mąż niczego nie proponuję, a ja nie lubię leżeć kolo niego w dzień w weekend, no po prostu nie leze. AA proponuje grę w UNO albo strategiczną, która zawsze na końcu przegrywam, bo nie jestem mega biegła w matmie, więc nie przewiduje iluś ruchów do przodu. Przegrywanie ileś razy z rzędu mnie nie jara. Przepraszam, ulało mi się.
    • solejrolia Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 04.04.21, 23:46
      Pracujemy. To wymaga pełnej współpracy. No i dom. Córka. OGRÓD! PSY, i kot. inne zwierzęta.
      Lubimy razem jechać , zwłaszcza gdzieś daleko- właśnie wtedy najbardziej zbliżamy się do siebie, poruszamy najtrudniejsze tematy (bo z samochodu nie ma jak uciec od trudnych tematów wink)
      Gdyby mój chłop zarzucił mi mało aktywności, i że dużo rzeczy robimy osobno, to bym tylko przytaknęła:
      Bawimy się często osobno, mamy różnych znajomych i osobne hobby, oglądamy różne filmy, co innego czytamy, i ogólnie inaczej spędzamy wolny czas, mamy różne zainteresowania, światopogląd (do pewnego stopnia) , temperamenty (!!!) , i ogólnie dajemy sobie mnóstwo wolności bo jesteśmy przeciwieństwami, którym nie dawano 3 miesiecy razem, a zaraz minie nam 20lat.
    • allijja Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 03:48
      >Dzieci nie mamy, znamy się kilkanaście lat i kilka po ślubie.

wszystko! znaczy, dokladnie to, co przed ślubem. Z moim pierwszym męzem. To jego ciagle "pięty swedzialy", jak mawiał moj znajomy. W domu nie usiedział, ciagle gdzieś, coś...Co drugi dzień do znajomych/znajomi do nas, knajpa, kino./teatr, kuzynowstwo kilkaset km od nas na spotkanie, wakacje kilka tys. km od domu, Czasem miałam dosyc ale jego ciągle nosiło. Nie mielismy dzieci
      Mój drugi mąż jest dokladnie przeciwpolożny. Z domu go wyciągnąć nie można. Na kilkanascie lat małżeństwa to na palcach jednej, no moze dwu rąk, mozna policzyc, gdzie wyszlismy razem. Mamy dzieci.
      Nuuudy, nic sie nie dzieje, siedzimy, gadamy, cały czas gadamy, o niczym, tak se gadamy, ale bardzo przyjemnie jest...no nuuudy...
      Z dwojga złego to chyba wolałam pierwszego męża bo teraz umieram z nudow. Sama musze organizowac sobie "czas wolny" (to po cholerę za mąż wychodziłam???)
      Tak że...no..jesli jestes taka jak moj drugi maz to nie dziwie sie, że twój małżonek umiera z nudow. Poważnie.
    • srubokretka Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 04:32
      Wiele rzeczy rozjezdza sie po kilkunastu latach bycia razem. My czesto ogladalismy kiedys wspolnie filmy. Ostatnie 2 lata: on wybiera ( nie mam cierpliwosci) a ja po 15min zasypiam, bo inaczej komentowalabym wszystko co kilka minut.

Nadal staramy sie uprawiac sport razem, ale to tez nam sie rozjezdza. Ja lubie wioslarstwo ( na maszynie) on chodzi na lyzwy. Na jazde rowerem tez coraz czesciej mamy poprostu ochote w innym czasie. Ja wstaje bardzo wczesnie 5-7, on lubi sobie pospac. Spacerujemy po plazy, ale ostatnio tez byz zgrxyt, bo ja lubie po skalach, a on woli po alejkach. Wie , ze mnie ciagnie na piasek, a zaklada nieodpowiednie buty. Dzis 2x wysypywal piach i byl poirytowany.
      Bywa, ze razem tanczymy ( takie bardziej wyglupy) Mniej wiecej raz na 2mies.
      Lubimy sobie pojezdzic samochodem w nocy po miescie. Wspinaczke. Chodzilismy kiedys do kawiarni w ksiegarni, ale ja przeniesli i juz nam nie po drodze.
      Ja juz jestem pogodzona z tym , ze bedziemy coraz bardziej oddzielnie. Tak ma wiekszosc ludzi.
      • taniarada Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 06:07
        srubokretka napisał:

> Wiele rzeczy rozjezdza sie po kilkunastu latach bycia razem. My czesto ogladali
        > smy kiedys wspolnie filmy. Ostatnie 2 lata: on wybiera ( nie mam cierpliwosci)
        > a ja po 15min zasypiam, bo inaczej komentowalabym wszystko co kilka minut.
        >
        > Nadal staramy sie uprawiac sport razem, ale to tez nam sie rozjezdza. Ja lubie
        > wioslarstwo ( na maszynie) on chodzi na lyzwy. Na jazde rowerem tez coraz czesc
        > iej mamy poprostu ochote w innym czasie. Ja wstaje bardzo wczesnie 5-7, on lubi
        > sobie pospac. Spacerujemy po plazy, ale ostatnio tez byz zgrxyt, bo ja lubie
        > po skalach, a on woli po alejkach. Wie , ze mnie ciagnie na piasek, a zaklada n
        > ieodpowiednie buty. Dzis 2x wysypywal piach i byl poirytowany.
        > Bywa, ze razem tanczymy ( takie bardziej wyglupy) Mniej wiecej raz na 2mies.
        > Lubimy sobie pojezdzic samochodem w nocy po miescie. Wspinaczke. Chodzilismy ki
        > edys do kawiarni w ksiegarni, ale ja przeniesli i juz nam nie po drodze.
        > Ja juz jestem pogodzona z tym , ze bedziemy coraz bardziej oddzielnie. Tak
        > ma wiekszosc ludzi.
        Smutna historia.Nawet seks was nie łączy?Tak ma większość ludzi.A skąd ty to wiesz,Może pora się obudzić z letargu i porozmawiać.Zamiast narzekać.
        • srubokretka Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 12:33
          A skad co sex wyskoczyl? O tak prywatnych sprawach tu sie nie wypowiadam nigdy.

>Może pora się obudzić z letargu

Tu gdzie mieszkamy znaczna wiekszosc jest po rozwodach. Na emama zreszta tez. U nas na to sie nie zanosi. Realnie patrze na zycie, nie oszukuje sie, nie wierze w pierdy amerykanskich psychologow dzieki temu mam udane malzenstwo. Moj wpis mial zlagodzic problem panikary. Nic wiecej.
    • 3-mamuska Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 06:04
      Częściowo popracujemy razem, 2-3 razy w tygodniu chodzimy na siłownie zależy od czasu. Czasem rzadziej no a teraz są zamknięte. Raz w tygodniu wychodzimy razem (kolacja/kino/potańczyć/pub posłuchać muzyki na żywo)
      Chodzimy razem z psem czasem o 1-2 w nocy.
      Oglądamy filmy i razem robimy remonty.
    • fogito Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 10:00
      Od najciekawszych... On biega a ja jade na rolkach, jeździmy na rowerach po okolicy, chodzimy na spacery. Ogladamy filmy na Netflix szczególnie dokumentalne i szwedzkie. Gramy w szachy. Sprzatamy, robimy zakupy. No i prowadziny dlugie rozmowy w sypialni słuchając muzyki i takie tam dodatkowe elementy relaksujace 😏
    • angazetka Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 13:16
      Chodzimy na spacery, gadamy o wszystkim, czasem oglądamy razem filmy, czasem mecze.
      A nawet gdy spędzamy czas każde przy swojej rozrywce wieczornej (ja - serial, on - gra), to jesteśmy razem, bo gadamy, dzielimy się jakimiś przemyśleniami, całujemy się co jakiś czas etc.
    • princy-mincy Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 13:46
      Często chodzimy na spacery (z dziećmi lub bez), razem sprzątamy, razem pracujemy w ogrodzie (choć każde czym innym się zajmuje).
      Lubimy też razem oglądać seriale i różne głupoty. Często gramy w planszowki i quizy.
      Robimy też masę rzeczy oddzielnie i nie bardzo widzę jak miałabym się obrażać na męża, bo nie chce robić czegoś, co nie sprawia mu frajdy. I vice versa oczywiście.
    • enigma81 Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 13:51
      Chodzimy na spacery, gadamy dużo i o różnych sprawach, snujemy plany, oglądamy niektóre seriale, jeździmy na koncerty (przed pandemią, wiadomo) i wycieczki po okolicy, działamy w ogrodzie aczkolwiek na różnych frontach a poza tym dajemy sobie dość przestrzeni, żeby się sobą nie znudzić ani nie zmęczyć.
    • gaskama Re: Co robicie wspólnie z męzem/partnerem 05.04.21, 14:33
      Razem uprawiamy sport. Wyjeżdżamy wreszcie sami, po 16 latach wyjazdów rodzinnych, syn zadowolony z wolnej chaty. Oglądamy razem seriale. Przed covidem regularnie kino, koncerty i restauracje. Razem łazimy na zakupy, ale to nieczęsto. Razem spotykamy ze znajomymi. Teraz od roku nieczęsto.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka